AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

aro1975    324

dostaliście taka ofertę? co o niej sądzicie?

 

 

Atrakcyjne ceny soi –  tylko do 25 Listopada 2015 roku!!!

Odmiana Norma wysiewu kg/ha Cena podstawowa zł/ha NowaCena!zł/ha

Annushka 140 750 660

Violetta 110 850 620

Mavka 110 800 620

Madlen 120 850 620

Viorica 100 850 620

Simona 100 850 620

Smuglyanka 100 850 490

Atlanta 100 850 490

 

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

dostaliście taka ofertę? co o niej sądzicie?

 

 

Atrakcyjne ceny soi –  tylko do 25 Listopada 2015 roku!!!

Odmiana Norma wysiewu kg/ha Cena podstawowa zł/ha NowaCena!zł/ha

Annushka 140 750 660

Violetta 110 850 620

Mavka 110 800 620

Madlen 120 850 620

Viorica 100 850 620

Simona 100 850 620

Smuglyanka 100 850 490

Atlanta 100 850 490

Jak widać można obniżyć cenę nasion soi

Ale jak też widać na przykładzie ostatnich 4 Viorica, Simona, Smuglyanka i Atlanta gdzie norma wysiewu jest taka sama, czyli 100kg na 1ha a ceny odmian są różne cena dwóch to 620zł za 100kg/1ha i następnych dwóch 490zł za 100kg/1ha moim zdaniem powinny być zbliżone a nie aż taka różnica

Czyli można też obniżyć do ceny poniżej 500zł na 1ha i takie ceny powinny obowiązywać

Pozostałe odmiany podano na 1ha, ale cena za 100kg Anushki to około472zł za Mavkę i Violetta około 564zł i za Madlen około 517zł za 100kg

Więc jak widać można taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

posiejesz swoim to cena poniżej 200zł/ha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ja u siebie nie mam zamiaru kupować z centrali, jedynie jak zechce zmienić odmianę to poszukam od rolników, bo niestety ja mam u siebie zmieszanego merlina i mavkę :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Zgadza się, że swoje wyjdą jeszcze taniej, dlatego tak jak już pisaliśmy siejemy swoje niech się im te ceny odbiją czkawką to może zrozumieją, że żeby doić krowę to trzeba jej najpierw dać a później doić a nie nic nie dawać tylko cały czas doić

Nawet jak byśmy musieli wysiać własnych nasion raz tyle, co kwalifikatu to i tak będzie taniej, więc niema się, co szczypać tylko sprawdzić siłę kiełkowania przed siewem soi i zwiększyć wysiew o tyle o ile kiełkowanie będzie słabsze

A na rozmnożenie kupić kwalifikat wtedy nawet jak nasiona będą drogie to nie będzie to takie bolesne jak zakup na cały areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kolega robi kwalifikat dla AY i powiem że zal było na plantacje patrzec, zachwaszczona soja kiepska, wczym ten kwalifikat bedzie lepszy od swoich nasion? a jeszcze jedno ten kolega pierwszy raz uprawiał soje i odrazu kwalifikat...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Pisaliśmy już dużo na temat AY i ich podejściu do materiału kwalifikowanego

Ich cel to jak największy zysk a nie dbanie, o jakość materiału kwalifikowanego

Co też im się w przyszłości odbije czkawką jak tak będą robić ta firma jest mało wiarygodna większość tego, co piszą na temat soi to typowa propaganda, która się nie potwierdza w praktyce

Tak jak już kiedyś pisałem przysłali mi nasiona bez etykiety worki niezaplombowane

Etykietę, która powinna być przy plombie przy każdym worku przysłali mi za jakiś tydzień w kopercie, więc sami widzicie jak oni robią kwalifikat

A cenią się jak by naprawdę mieli bardzo dobry materiał kwalifikowany (śmiech na Sali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Napiszę swoje spostrzeżenia. Co do nasion pełna zgoda, tylko swój materiał i na wszelki wypadek zostawiłem sobie nasiona. U mnie soja nie wyszła zbyt dobrze. Z areału 2,80 ha odstawiłem 2480 kg i zostawiłem sobie jeszcze ok. 300 kg na przyszły rok, więc plon około 1 t/ha. W planach 2,12 ha pod soję lub inne strączkowe. Za towar wyszło 3016 zł. Co do kosztów to:

-nasiona 2350

-polifoska 8 1200 kg pod całość czyli 2050 zł

-oprysk na chwasty 300 zł

-ropa do uprawy na okrągło 150 zł

-zbiór 400 zł bo trzeba było wolno jeździć i zabijało heder jak kosiłem Amadine, przy Merlinie tego nie było

-dwóch żuli do pomocy przy młynkowaniu x3 daje 100 zł

Daje nam to 5350 tak z grubsza licząc.

Przychód:

-za towar 3016 zł

- dopłata do nasion nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się szukać papierów, ale załóżmy 500-600 zł

-dopłata do strączkowych 2,8 x 422 daje 1182 zł

Suma: 4698-4798 zł

 

Wychodzi ok 200 zł w d... na hektarze. Wszystko co złe zrobiła cena kwalifikatu. Zobaczymy jaka pszenica będzie po tym. Na dzień dzisiejszy jest zauważalnie ciemniejsza.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie nie ma się co pier**lić donice na parapet i robimy siłę kiełkowania zima długa a na przyszły rok powinno być dobrze. Ten rok był niekorzystny jeśli chodzi o warunki pogodowe susza itp. Myślę że 2- 2,5t w można osiągnąć przynajmniej w moim rejonie. U mnie cała soja była nierówna 2/3 było ok, ale 1/3 zarosła skrzypem ze względu na kwaśne pH ale gdyby cała taka była to 2,5t w cuglach (było 1,8t). Zaraz na wiosnę myślę wapno kredowe rozrzucić 0,5t/ha a przed siewem polifoske ok 350kg/ha i 100kg saletrzaku. Zauważyłem u mnie że tam gdzie wyższa soja była było dużo więcej strąków niż na tej jasno zielonej gdzie brakowało azotu.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Prawda jest taka, że nie mam zamiaru rezygnować z uprawy soi, ale na pewno zrezygnuje z kwalifikowanego materiału siewnego za taką cenę jak była, bo to mnie dobija szczególnie w tym roku

Umnie susza zrobiła swoje a tak nawiasem dostałem już suszowe wychodzi około 336zł na 1ha, więc nie wiele nawet nie tyle ile obiecywali, czyli 400zł do 1ha, ale i to dobre

master20002

Jakby policzyć do tego stanowisko, jakie zostawia soja i azot, który zostawiła to możesz powiedzieć, że wyszedłeś na zero bez strat, czyli nieźle a jak byś posiał swoimi nasionami to byś był na plus

jaco25

A u ciebie jak było średnio 1,8t z1ha to tak naprawdę w tym roku nie masz, co narzekać a jak w przyszłym roku posiejesz własne nasiona to masz czysty zysk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę swoje spostrzeżenia. Co do nasion pełna zgoda, tylko swój materiał i na wszelki wypadek zostawiłem sobie nasiona. U mnie soja nie wyszła zbyt dobrze. Z areału 2,80 ha odstawiłem 2480 kg i zostawiłem sobie jeszcze ok. 300 kg na przyszły rok, więc plon około 1 t/ha. W planach 2,12 ha pod soję lub inne strączkowe. Za towar wyszło 3016 zł. Co do kosztów to:

-nasiona 2350

-polifoska 8 1200 kg pod całość czyli 2050 zł

-oprysk na chwasty 300 zł

-ropa do uprawy na okrągło 150 zł

-zbiór 400 zł bo trzeba było wolno jeździć i zabijało heder jak kosiłem Amadine, przy Merlinie tego nie było

-dwóch żuli do pomocy przy młynkowaniu x3 daje 100 zł

Daje nam to 5350 tak z grubsza licząc.

Przychód:

-za towar 3016 zł

- dopłata do nasion nie pamiętam dokładnie a nie chce mi się szukać papierów, ale załóżmy 500-600 zł

-dopłata do strączkowych 2,8 x 422 daje 1182 zł

Suma: 4698-4798 zł

 

Wychodzi ok 200 zł w d... na hektarze. Wszystko co złe zrobiła cena kwalifikatu. Zobaczymy jaka pszenica będzie po tym. Na dzień dzisiejszy jest zauważalnie ciemniejsza.

pierwszy raz ktoś to prawidłowo policzył :) brawo kolego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Poprostuja999

Widać, że niektórzy chcieliby żeby Rolnik pracował za koszt paliwa i będą wciskać ciemnotę, że to mu się musi opłacić, więc nie wciskaj ciemnoty, że jest to dobrze policzone po prostu kolega policzył to po kosztach paliwa i nic więcej no i dostał dobrą cenę za soję blisko 1400zł za 1t

Jak widzisz kolega policzył tylko za paliwo niema tu kosztów amortyzacji ani podatku ubezpieczenia (ja osobiście miałem ubezpieczone od gradu, ale jest też OC, ubezpieczenie kombajnu, przyczep, ciągników) itp. nie wspominając o jakimkolwiek zysku. A mimo to wyszedł na minus i to tylko, dlatego że cena soi kwalifikowanej oscyluje w granicach 800zł na 1ha koszty w rolnictwie to nie tylko nawozy i paliwo, ale ten przykład, który tu kolega podał jest dowodem na to, że nawet po kosztach paliwa nie można wyjść na zero

Więc nie pisz bzdur, że jest to dobrze policzone, bo gdyby policzył wszystkie koszty to minus byłby dużo większy

Widać, że nie jesteś rolnikiem albo, co gorsza znów ktoś się podszywa pod Rolnika i sieje propagandę jak to Rolnikom jest dobrze

To nie te czasy, że Rolnik nie potrafił sobie policzyć kosztów dzisiaj, jeśli ktoś robi po kosztach paliwa to idzie w jednym kierunku, czyli do zaprzestania swojej działalności najczęściej taki rolnik niema ubezpieczenia ani upraw ani sprzętu nie inwestuje tylko wegetuje a wszystko, dlatego że nie liczy kosztów

Powiem tak gdyby policzyć tak koszty firmie AY to pytanie się nasuwa jedno skąd te ceny materiału kwalifikowanego przy takich kosztach to soja, jako materiał siewny nie powinna kosztować więcej jak 200zł za 100kg, więc proszę się następnym razem zastanowić zanim napiszecie takie bzdury, bo to naprawdę beznadzieja

Pozdrowienia do AY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostuja999

Widać, że niektórzy chcieliby żeby Rolnik pracował za koszt paliwa i będą wciskać ciemnotę, że to mu się musi opłacić, więc nie wciskaj ciemnoty, że jest to dobrze policzone po prostu kolega policzył to po kosztach paliwa i nic więcej no i dostał dobrą cenę za soję blisko 1400zł za 1t

Jak widzisz kolega policzył tylko za paliwo niema tu kosztów amortyzacji ani podatku ubezpieczenia (ja osobiście miałem ubezpieczone od gradu, ale jest też OC, ubezpieczenie kombajnu, przyczep, ciągników) itp. nie wspominając o jakimkolwiek zysku. A mimo to wyszedł na minus i to tylko, dlatego że cena soi kwalifikowanej oscyluje w granicach 800zł na 1ha koszty w rolnictwie to nie tylko nawozy i paliwo, ale ten przykład, który tu kolega podał jest dowodem na to, że nawet po kosztach paliwa nie można wyjść na zero

Więc nie pisz bzdur, że jest to dobrze policzone, bo gdyby policzył wszystkie koszty to minus byłby dużo większy

Widać, że nie jesteś rolnikiem albo, co gorsza znów ktoś się podszywa pod Rolnika i sieje propagandę jak to Rolnikom jest dobrze

To nie te czasy, że Rolnik nie potrafił sobie policzyć kosztów dzisiaj, jeśli ktoś robi po kosztach paliwa to idzie w jednym kierunku, czyli do zaprzestania swojej działalności najczęściej taki rolnik niema ubezpieczenia ani upraw ani sprzętu nie inwestuje tylko wegetuje a wszystko, dlatego że nie liczy kosztów

Powiem tak gdyby policzyć tak koszty firmie AY to pytanie się nasuwa jedno skąd te ceny materiału kwalifikowanego przy takich kosztach to soja, jako materiał siewny nie powinna kosztować więcej jak 200zł za 100kg, więc proszę się następnym razem zastanowić zanim napiszecie takie bzdury, bo to naprawdę beznadzieja

Pozdrowienia do AY

Prawda jest taka że soja wcale się nie opłaca i na tym można by cały ten temat zamknąc bo siejemy ją tylko na "zazielenianie" lub/i żeby zwiekszyść wartość ekonomiczną gospodarstwa. Napisałem kolega że jest dobrze policzone tylko dlatego że ktoś poraz pierwszy pokazał że ta uprawa soi nie jest taka kolorwa jak ją przedstawiają. Kup sobie kwalifikat z Saatbau - tam ceny masz jeszcze większe... A jak uważasz ze jestes takim wszechwiedzącym ROLNIKIEM to się wykaż i policz z uwzględnieniem wszystkich wydatków. czekam - bądź mężczyzną !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

spokojnie panowie. policzone jest zgrubnie, bo po co mam się bardziej dołować. Też miałem ubezpieczenie od gradu i powodzi które musiałem zapłacić w pełnej stawce, a to nie są tanie rzeczy jak jest blisko do rzeki. Plusem soi w moim przypadku w tym roku, że soja uratowała mi d... przy dopłacie suszowej. Bez niej nie wyszło by mi te 30%. Fakt, jakby nie EFA to soi bym nie chciał u siebie widzieć. Można siać bobiki itp, ale w okolicy nikt tego nie kupuję...
Pstaszek-skąd wyliczyłeś że moja soja poszła po 1400? poszła po ok 1200 chyba że miałeś coś innego na myśli.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Poprostuja999

Myślę, że jesteś dobrze zorientowana w tym temacie, więc wiesz, że już ten temat tu był poruszany i udostępniłem tu swoja kalkulacje soi, więc jak ci się nie chce to ja poszukam i wstawie to jeszcze raz

Chociaż rozmyśliłem się i nie mam zamiaru cię wyręczać

Saatbau ma równie g******a cenę jak i AY nieraz tu o tym pisaliśmy, ale jeśli chodzi, o jakość ich materiału, czyli z Saatbau gdzie, jakość jest, co najmniej dobra to w AY jest, co najmniej g******a delikatnie rzecz ujmując macie kiepskiej, jakości materiał kwalifikowany

Pozdrawiam AY (nie muszę udowadniać, że jestem MĘŻCZYZNĄ, co innego TY)

 

master20002

Dla mnie to jasne, że to tylko zgrubne koszty

 

Azor07

Ciekawe ogłoszenie mam do nich 148km jutro jak nie zapomnę to zadzwonię, chociaż cena niezbyt interesująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

To może ja napiszę swoją kalkulacje co ja zmierzam wydać: kalkulacja na 1ha przy szacowanym plonie 2t/ha

Koszty brutto:

Nawożenie

POLIFOSKA 6 300kg*170zł=510zł

SALETRZAK 27 100kg*100zł=100zł

WAPNO KREDOWE 500kg=180zł

Opryski, zaprawa i nasiona

Afalon Dyspersyjny 1l/ha-60zł

Command 250 SC 0,2L/ha-45zł

Nitragina 20zł na 120kg nasion

Vitavax 20zł na 120kg nasion

Soja 120kg*1,25zł=150zł

Podatek

Klasa 3a stawka z mojego regionu 200zł

Agrotechnika stawki z mojego regionu

Podorywka 150zł

Orka 250zł

Rozsianie wapna 50zł

Rozsianie saletrzaka i polifoski 50zł

Uprawa i siew 200zł

Oprysk 60zł

Pielnik 120zł

Zbiór 350zł

Transport 100zł

Suma: 2615zł

Przychody:

Zbiór:

2t soi *1250zł=2500zł

Zwrot akcyzy za olej napędowy 80zł

Dopłaty bezpośrednie:

Jpo - 450zł

Zazielenienie 305zł

Dodatkowa 170zł

Do motylkowych 420zł

Suma: 3925zł

3925-2615=1310zł

Wnioski:

 Jeśli nie dopłaty jesteśmy do tyłu na 1ha stratni 35zł także lepiej bez dopłat a przy plonie nie wyższym jak 2t/ha za tą uprawę się nie zabierać, chyba że doliczymy sobie stanowisko pod pszenicę to przy 2t/ha jesteśmy w stanie wyjść  na mały plus, jedynie dopłaty generują zysk lub plon powyżej 2t ale to już ryzykowne bo pogoda lubi płatać różne figle... 

 

 

 

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Agrotechnike brałes z cen usług rolniczych?? Swoim sprzetem taniej wyjdzie. Np koszt zaorania hektara ziemi w moim przypadku wychodzi niecałe 40 zł paliwa + amortyzacja minus akcyza. Swojego czasu nie licze. Nawet z Amortyzacja to 250 zł nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Andrzej1988 cennik brałem z usług rolniczych wtedy jest wliczone wszystko godzina pracy, amortyzacja, paliwo itp.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tylko ze usługodawcy musza jeszcze zarobic i cena musi byc wyższa bo musi im cos zostac. Podejrzewam że własnym sprzetem koszt wyjdzie tanszy razem z amortyzacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Bardzo dobra kalkulacja

Tak liczone koszty dają nam nie tylko przetrwanie, ale i możliwość inwestycji, czyli rozwoju naszego gospodarstwa każda inna jest raczej na przetrwanie a nie na rozwijanie waszego gospodarstwa pamiętajcie, że żeby kupić pole, czyli powiększyć wasz warsztat pracy potrzebujecie zysków a nie tylko pokrycia kosztów a jak wiecie pole kosztuje majątek a będzie jeszcze droższe, więc tak liczone koszty są jak najbardziej uzasadnione oprócz pola będą wam potrzebne większe maszyny, co też kosztuje

Więc tak liczone koszty jak tu kolega przedstawił są jak najbardziej uzasadnione

Pamiętajcie też, że oprócz inwestowania każdy z was ma lub będzie miał rodzinę a ona nie tylko będzie chciała harować, ale też godnie żyć, więc liczenie po łebkach jest nieuzasadnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Ja po tegorocznych doświadczeniach kończę przygodę z soją . Plon 1,46 t/ha cena sprzedaży 1200 pln/t. Szkoda mi miejsca na polu na takie zabawy. Pozostanę przy pszenicy , rzepaku i kukurydzy. Jak by nie liczyć nie ma to sensu.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadza się mi wyszło 2 t z ha sprzedałem po 1500zł za 1 t i może wyszłem na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Każdy z nas zrobi tak jak zechce

Prawdą jest, że ten rok był nakręcony przez obiecywane wysokie dopłaty do strączkowych

Wielu w przyszłym roku może zrezygnuje a może tylko pomyślą, że to inni zrezygnują a oni zgarną wysokie dopłaty, dlatego prawdopodobnie będzie to kolejny kiepski rok dla strączkowych równie kiepski jak i ten rok

 

Warto przeczytać ten artykuł

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/bilans-soi-w-unii-europejskiej,60602.html

Zapotrzebowanie na soję wciąż rośnie tylko nasi przedsiębiorcy tego nie zauważają i zbyt wolno na rynku soi działają i to jest przyczyna niskich cen i braku zbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj