AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

machony    0

dawkę wyliczona została dawkę 0.25 na 300litrów wody do opryskiwacza i tak zostało opryskane i wyszło tak jak sie należy a miejscowo tylko trochę zostało nie opryskane ze względu na to ze nie była soja czysta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

EKO-ENERGIA

Kurcze samo tak wyszło już kiedyś o tym pisałem chodziło o ścieżki, po prostu mi nie pasowały, więc dostosowałem siew soi, czyli redlice tak, aby nie trzeba było zamykać ścieżek i wyszło, że muszą być da rzędy koło siebie, więc z rozstawem jest tak, że od środka tych dwóch rzędów do środka dwóch następnych jest 64cm, ale że szerokość pomiędzy tymi dwoma lejkami jest 12,5 cm to 64cm odjąć 12,5cm daje nam 51,5cm w siewniku nie przestawiałem sekcji siejących tylko pozamykałem te niesiejące

 

Następnie dostosowałem ciągnik, czyli obróciłem felgi z tyłu i z przodu, ponieważ w normalnej rozstawie ciągnik deptał jeden rządek soi teraz mam od środka do środka tylnej opony 175cm, ale mogłoby być około 185 wtedy koła szłyby w samym środku międzyrzędzi, ale już nic innego z moimi felgami nie dam rady zrobić, więc na razie musi być tak jak jest jak kupie wąskie to będzie lepiej

 

Wielorak ma ustawione sekcje robocze na 64cm i jest 6szt sekcji, co daje nam 3,20m

I to by było wszystko jeszcze dodam, że na pewno nie można siać soi w ogóle bez oprysku, bo zanim soja powschodzi to nie będziesz wiedział gdzie są rzędy więc pierwszy oprysk zaraz po siewie trzeba zrobić bynajmniej ja tak uważam

 

zuzkamaj

Dzięki za ciekawe spostrzeżenie, ale tyle to my sami wiemy

Może byś powiedziała coś na temat, co zrobić, aby nie była problematyczna może jakieś rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    335

 

Ja już wiem że na drugi rok dam azot (chociaż mówią żeby nie dawać)

 

Dlaczego nie dawać? 30kg-40kg azotu w czystym składniku przedsiewnie jak najbardziej zanim brodawki  dadza azot soja pociągnie z tego

 

Jedyną pociecha jest to, że jeśli coś jest zarejestrowane w UNI do stosowania w jakiejś uprawie to teoretycznie można to stosować i u nas

 

Problem jest z plantacjami nasiennymi tam absolutnie nie wolno stosować niezarejestrowanych środków wkażdymbądzrazie tak powinno być a na pewno jest różnie

 

W każdym bądź razie nierejestrowanych środków nie wolno dawać w żadnych uprawach, a nie tylko na plantacjach nasiennych ;P A jak jest wiadomo... każdy orze jak może grunt by rozpiska pasowała :), ba takie rozwiązania polecaja same firmy chemiczne (nie wszystko opłaca się rejestrować). Swoją drogą po cyrkach z zazielenieniem pewnie posypią się rejestracje śor na dotychczas traktowane po macoszemu uprawy.

Brodawek się wielu nie dopatrzyłem. Jest 1 czasem 2 na korzeniu, a poza tym jest sporo roślin bez nich. Nawet widać to na polu bo tam są sporo jaśniejsze.

 

Któryś raz już takie cos czytam, to już nikt nie używa nitraginy czy inszego azotobaktera?, przecież to koniecznośc jeśli motylkowe w zmianowaniu są powyżej 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Takeda

Dlaczego nie dawać azotu a no, dlatego że ja w tym roku nie dałem ani grama azotu a soja wygląda wyśmienicie a w poprzednich dawałem i nie była lepsza ani nie miała przesto więcej brodawek

 

Co do dawania azotu są zdania podzielone nawet w śród fachowców, więc zupełnie się z tobą nie zgodzę, co do tego azotu a moja soja jest tego dowodem

 

Co do nierejestrowanych środków to nie do końca masz rację, bo mowa tu o środkach, które są zarejestrowane w UNI a takie jak mi tłumaczył przedstawiciel Piorin jak się zastosuje to nie będzie takich konsekwencji jak by stosować te, które nie są zarejestrowane w UNI EUROPEJSKIEJ, ale to też sprawa dyskusyjna

 

A co do bakterii brodawkowych to jak byś czytał tak jak twierdzisz to forum to byś wiedział, że wszyscy stosowali Nitraginę lub kupowali nasiona już zaprawione bakteriami i jak byś czytał to forum to byś wiedział, że w pierwszym roku jest ich bardzo mało mimo zaprawiania soi bakteriami a dopiero w następnych latach soja siana na tym samym polu ma dużo więcej bakterii brodawkowych

 

Fachowcy twierdzą, że w naszej glebie niema szczepu bakterii, które asymilują z soją więc efekt nitraginy w pierwszym roku jest mały nawet zalecają siać soje 2-3 lata po sobie, aby namnożyć tych sojowych

 

Ale dzięki za wysiłek i wkład, jaki włożyłeś w tego posta, aby nas uświadomić

 

A tak nawiasem siejesz soje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dlaczego nie dawać? 30kg-40kg azotu w czystym składniku przedsiewnie jak najbardziej zanim brodawki  dadza azot soja pociągnie z tego

 

 

 

 

Któryś raz już takie cos czytam, to już nikt nie używa nitraginy czy inszego azotobaktera?, przecież to koniecznośc jeśli motylkowe w zmianowaniu są powyżej 5 lat.

Chciałem Ci odpowiedzieć ale kolega @pstaszek już to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    335

Jak na ten rok to masz za...tą soję patrząc po zdjęciach

 

Soja z powietrza pokrywa tylko max 70% zapotrzebowania na azot, a startowo nie robi tego WoGóle, dlatego azot moi zdaniem jest potrzebny. Ale co komu pasuje.

 

Co do środków mam rację, każde zastosowanie śor w uprawie w której nie jest zarejestrowany podobnie jak mieszanin podlega w razie kontroli sankcjom (według litery prawa),a czy dostaniesz i jakie to zależy od wyrozumiałości kontrolującego

 

Fachowcy twierdzą, że w naszej glebie nie ma bakterii  dla roślin motylkowych czy jak to tam teraz obowiązuje bobowatych, i po to tymi bakteriami szczepisz nasiona, a kupowanie nasion zaprawianych nitraginą Bóg wie kiedy wcześniej mija się z celem (podobnie jak kukurydza zaprawiana za wsześnie Mesurolem) po prostu nie działa, jeśli dobrze pamietam jakieś 10 lat wstecz testowano różne terminy zaprawiania bakteriami soi na AR w Poznaniu.

 

Dziękuję za twoje podziękowanie ;P Uświadamiać to można ciemny lud, a chyba za ciemny lud nikogo tu nie uważamy?

 

I tak kiedys testowałem soje, ale groch na pasze był mniej kłopotliwy w uprawie i wyżej plonujacy (8-10 lat wstecz, no nie było wtedy szału z odmianami jak teraz)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Co do azotu i środków tak jak pisałem zdania są podzielone, więc twoje wymądrzanie nic tu nie zmieni już pisałem, że moja soja jest tego dowodem a co do litery prawa to jak by w Polsce było przestrzegane to na pewno mielibyśmy mniej problemów, ale to temat rzeka i nie na ten temat, o którym tu piszemy

 

W Polsce stosowanie środków w soi jest nie zgodne z literom prawa, ale o tym też wielokrotnie pisaliśmy i wszyscy wiemy, że tylko jeden środek jest zarejestrowany i też musimy go stosować na własna odpowiedzialność, bo jest zarejestrowany, jako mało obszarowy, czyli praktycznie rzecz ujmując wszystko, co stosujemy z chemii to stosujemy na własna odpowiedzialność, ale to już było wielokrotnie na tym forum i ciągle to powtarzam jak ktoś się pyta, czym najlepiej wykonać oprysk ze wszystko, co stosujemy na dzień dzisiejszy to tylko i wyłącznie na własna odpowiedzialność

 

Ale to nie znaczy, że nie można dać azotu o tym też na tym forum wielokrotnie było pisane, że można maksymalnie dać do 60kg czystego azotu większa dawka niema wpływu na plon, ale tego widać też nie przeczytałeś czytając to forum a co do tego, że na początku soja w ogóle nie korzysta z azotu asymilacyjnego to też fakt, ale wcale nie musi, bo w glebie nawet bez stosowania dodatkowej dawki azotu jest go wystarczająco dużo, ale to każdy rolnik powinien o tym wiedzieć, dlatego dawka startowa tylko tam gdzie jest podejrzenie, że w glebie może być zbyt mało azotu

 

Można go też zastosować przed kwitnieniem jak jest widoczny niedobór azotu na soi lub zapobiegawczo ja tak zrobiłem w zeszłym roku i mogę powiedzieć, że był wyraźny przyrost białka w porównaniu do tego, co pisali inni forumowicze, ale o tym wszystkim już pisaliśmy, więc powinieneś o tym wiedzieć jak czytałeś zawartość tego tematu

 

A co do bakterii to jeszcze raz ci powtórzę, bo widać, że nic nie kumasz o bakteriach brodawkowych większość z nas wie wszystko, co trzeba wiedzieć ja sam stosowałem dwie różne, i szału nie było a nie umiejętne zaprawianie nitraginą może przynieść gorsze efekty niż kupienie gotowych nasion już zaprawionych wyraźnie jest napisane jak długo takie nasiona maja żywe bakterie i że nie można ich kupić wcześnie właśnie z powodu żywotności tych bakterii, co nie znaczy, że nasiona po terminie nie nadają się do siewy jedynie bakterie są już martwe, czyli tak jak by posiać bez zaprawiania nitraginą a czy Ktoś Chce takie nasiona stosować to już inna sprawa, jeśli mamy warunki do dobrego zaprawienia to jak najbardziej należy to zrobić samemu w innych przypadkach mija się to z celem, bo i tak nie uzyskamy lepszego efektu, ale o tym też już wiele razy pisaliśmy

 

W doświadczeniach na poletkach doświadczalnych w Głubczycach, o czym też pisałem testowano wszystkie dostępne metody i zaprawy z bakteriami brodawkowymi i stwierdzono jasno i wyraźnie, że są różnice w zastosowaniu bakterii, ale szału niema i dlatego należy siać po sobie soje, aby poprawić ich ilość w glebie w Głubczycach oceniono najwyżej Puławska szczepionkę

 

Co do wypowiedzi na temat zaprawiania nitragina bóg wie, kiedy powstrzymam się z komentarzem i powiem, że przydałoby ci si się trochę solidnej wiedzy a przede wszystkim doświadczenia, którego moim zdaniem w ogóle nie masz

 

A co do kłopotliwości uprawy to ja nie widzę większych problemów niż z innymi uprawami jedynie należy opracować technologie uprawy soi, bo na dzień dzisiejszy jej w Polsce niema określić przydatność odmian itp.

 

A tak poza tym to zachęcam do posiania i wtedy podyskutujemy no i do przeczytania tego forum żebyś więcej nie pisał czegoś, co tu już dawno było omawiane, więc ta dyskusja z tobą nie przyniesie żadnych nowych rozwiązań a jedynie przepychankę słowna, dlatego jak nie masz nic interesującego do powiedzenia to bynajmniej nie pisz, że czytałeś to forum

 

Ja zachęcam wszystkich do siewu soi, bo uważam, że jest to roślina tak jak i kukurydza, która wejdzie do uprawy na stałe w naszym kraju a nasze bobowate będą uprawiane, ale nie na taka skale jak soja, ale też o tym pisaliśmy, więc nie będę tego powtarzać po prostu zachęcam do przeczytania tego tematu a później podyskutujemy

 

O grochu tu się nie pisze jak ktoś chce uprawiać groch to tematy na ten temat są i tam można się wypowiadać na ten temat tu piszemy o uprawie soi i chętnie skorzystamy z twoich praktycznych doświadczeń w tym temacie teorii mamy na każdym kroku powyżej uszów

 

Zacznij siać soje i pokaz, że twoja teoria się sprawdza w praktyce pokarz jak powinno się zaprawiać bakteriami brodawkowymi i udowodnij, że wszyscy się mylą i u ciebie w pierwszym roku będzie tych bakterii bardzo dużo i pokarz jak powinno się stosować azot itp., Bo teoretycznie to my wiemy wszystko, ale w praktyce nie wielu to może potwierdzić, więc zacznij siać soje i podziel się z nami swoimi doświadczeniami 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Pstaszek, dzięki,

pytam bo muszę sam coś wymyśleć tak ja z QQ, ale zacznę od kupienia zimą wieloraka i jak go ustawię wówczas dostosuje siewnik, bo w 3 metrowy nie ma problemy pozamykać sekcje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8311    1

Ja mam pytanie czy nie zaszkodzi na pąki kwiatowe jak popryskam teraz soję dolistnie mikroelementami (czy ich nie przypali), i czy dać jej teraz saletry? Soja dopiero się trochę pozbierała po gradzie dlatego jej wcześniej nie pryskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

ptaszek pisał o spulchnianiu, napowierznianiu gleby, martwię się czy u mnie na piachach to coś da i powiem ze napewno da. brałem dziś próby głęboko i ledwo co spadek się wbija. wiatr kurzy pyłem, a podsyłam bryła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie przygotowania do żniw, więc nie było czasu zaglądać na forum

 

piotrek8311

Ciężko ci coś doradzić, bo nigdy mikro elementów w soi nie stosowałem, ale jeśli piszesz, że soja po gradzie to jak najbardziej było by wskazane dać odżywki tylko późnym wieczorem żeby nie przypalić soi albo wczesnym rankiem może nawet lepiej, bo soja ochłonie po tych upałach

 

Na saletrę trochę późno, choć dobrze by było dać po tym gradobiciu, ale soja może przedłużyć wegetacje i będziesz miał problem ze zbiorem, dlatego musisz sam zaryzykować

 

Na zdjęciu soja nie wygląda źle, więc może azot bym sobie odpuścił

 

EKO-ENERGIA

Ja jak najbardziej nie tylko tobie, ale wszystkim poleciłbym spulchnianie ma to bardzo dobry wpływ na soje

 

Oczywiście na różnych glebach ten efekt będzie tez różny, ale na pewno będzie wiec warto to przetestować jak u was soja zareaguje na uprawę międzyrzędową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy nie zaszkodzi na pąki kwiatowe jak popryskam teraz soję dolistnie mikroelementami (czy ich nie przypali), i czy dać jej teraz saletry? Soja dopiero się trochę pozbierała po gradzie dlatego jej wcześniej nie pryskałem.

smiało pryskaj odżywkami , soi nic sie nie stanie a wręcz przeciwnie "odżyje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

cisza, bo penie każdy martwi się suszą, ja też, ale w upał oglądałem moje chwasty w soii i zaczęło to wysoko rosnąc,fotka pokazuje wysokość roślin ponad kolana, i tworzą sie takie malutkie strączki.

Czekam z utęsknieniem na wodę, u mnie ma jutro padać...

post-57898-0-21129900-1436273490_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No niestety susza w całym kraju

Żniwa zbliżają się szybkimi krokami

Plony zapowiadają się nie ciekawie

W soi tez nie ciekawie Merlin ma już strąki, ale następnych nie tworzy, bo za sucho

Amandine jeszcze strąków niema, czyli będzie sporo później niż Merlin wiec nie wiem czy ja będę w przyszłym roku siał na zdjęciu pole z Mrelinem i 2 zdjęcia Merlin i Amandine

Merlin ma strąki a Amandine jeszcze nie

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Teraz to już opielaczem nie wjedziesz, ale soja wygląda pięknie. Patrząc na ten stół, to ma ze 70cm wysokości ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niestety opielacz już odpada

 

Co do opielacza to znalazłem Czeskiego producenta i są dostępne na naszym rynku oto link do takiego opielacza Row-Master RN_S - Pielnik międzyrzędowy

 

http://www.bednar-machinery.com/index.php?idx=25999

 

Teraz soja musi sobie radzić sama

 

Amandine będzie już miała na pewno 70cm, ale Merlin jest niższy od Amandine o jakieś 10cm

 

Ale jak widać na zdjęciu Merlin ma już strąki a Amandine jeszcze nie, choć widać, że kwiatu ma dużo to jest sporo późniejszy od Merlina i raczej go nie będę siał, choć ładnie się prezentuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Na pewno do wysokości 70cm można by tym pracować a przy takiej wysokości soi to rzędy będą się już zwierać

Takie sprężyny jak tam są użyte z redliczkami maja około 50 cm wysokości a rama zawsze jest wyżej, więc do 70 cm wysokości soi śmiało będzie można tym robić

Myślę, że to wystarczy

 

Kongskilde fajna maszyna już ją tu kiedyś wstawiałem ale strasznie drogie

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

wieczorema mam mieć ofertę na taki pielnik poprosiłem na tani 6 rzedowy.

ale obawiam się ceny 5o tyś zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

EKO-ENERGIA

Mówisz o tym Czeskim pielniku? Ja się jeszcze nie dowiadywałem, choć na Śląsku jest ich przedstawiciel mam zamiar po żniwach się dowiedzieć ile kosztuje

 

Kongskilde kosztuje 6cio rzędowy około 50 000 zł więc to jest masakra nie dla ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

W jakim terminie ja siałeś chyba w maju?

 

Ale soja idealnie czysta, czym pryskałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

ostatni post na str 66, jest niezle ale na pierwszy raz moze byc. Troche sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Już sobie przypominam sencor 0.3l, command 0,2l, wing-p 1litr i randap 1litr.

 

Gdzie kupiłeś wing-p?

 

Sucho jest chyba w całej Polsce w południowej części kraju, czyli w moim rejonie straszne burze przechodzą mam nadzieje, że jakoś to przeżyjemy zanim się trochę ochłodzi, bo ta wysoka temperatura sprzyja takim anomaliom pogodowym to równie złe jak ta susza

 

Zresztą jak oglądacie wiadomości to widzicie, co się wyrabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj