AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

mpopis    2

glifosat jest fizjologicznie kwaśny i trzeba sprowadzić ph wody do 4, czyli najprościej stężony H2SO4 w ilości 1litr na 1000litrów wody( 10zł litr) + superam 10AL lub superomix( to samo) 100ml/10litrów wody(cena za litr 7-8 zł.). Desykuję zboża dawką 1.5 l glifosatu 360, a na rzepak wystarcza 2 litry na dosuszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Czyli problem z brodawkami nie tylko u mnie ciekawa sprawa, co się dzieje, że niema jeszcze brodawek, ale tylko na soi, która była siana pierwszy raz na danym polu na polach, na których już była soja a teraz jest drugi raz to brodawki są

Wygląda na to ze to wina zaprawiania szczepionką bakteryjną najwidoczniej nie działa

 

sebas401

Nie niczym nie pryskałem, bo jeśli jest to faktycznie choroba wirusowa to niema na nią podobno, bo tego nie wiem na 100% żadnego fungicydu, oprysku

Włosi mi w zeszłym roku napisali ze ta choroba lubi się rozwijać właśnie wtedy jak jest dużo wilgoci w zeszłym roku też dużo było opadów u mnie i też choroba występowała placami nie na całej powierzchni, ale jak się wypogodziło to tak jak pisali mi Włosi choroba nie rozprzestrzeniała się, ale jak znowu przyszły deszcze to znów zaczęła się rozprzestrzeniać

Wiec, jeśli to, co jest u ciebie jest tym samym, co było w zeszłym roku u mnie to przy każdych opadach deszczy, (co najmniej kilka dni) znów choroba da o sobie znać

Więc możesz tylko obserwować, co się dzieje i mieć nadzieję, że jak najszybciej przestanie padać

A tak poza tematem piszesz ze jesteś z południa to tka jak i ja

A więc zapytam, z jakiego rejonu południa, bo ja Śląsk powiat Tarnogórski

 

Pajej

Tak wygląda dzisiaj soja pryskana Butoxone

 

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 0.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 01.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 012.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha- 013.JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha-...JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha-..JPG

attachicon.gifsoja Merlin- po oprysku -Butoxone 3l na 1ha-.JPG

 

farmervip

Problem w tym, że tak jak i u mnie w zeszłym roku u sebas401 korzenie są nieuszkodzone, więc szkodniki odpadają wzeszłym roku to też przerabiałem, ale żadnych szkodników nie było a jak będzie się u niej powtarzać w ciągu wegetacji to, co u mnie w szczególności przy dużej wilgotności to by znaczyło ze będziemy mieć problemy z ta chorobą szczególnie w czasie ciągłych opadów

 

Ja jestem z powiatu krakowskiego

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mpopis

Ciekawe to, co piszesz, co prawda rzepaku już dawno nie sieje ponad 8-9 lat

Ale kwas siarkowy to chyba kiepski pomysł skąd masz pewność, jaki odczyn uzyskujesz

Przy użyciu TECNOPHYT pH + v2.0  8w1 woda zabarwia się na kolor malinowy i stąd wiadomo, że odczyn wody jest taki jak powinien być, czyli około 4pH, czyli lejesz tyle TECNOPHYT pH + v2.0  8w1 aż woda osiągnie kolor malinowy a z tym kwasem to chyba tylko na oko jest też polski odpowiednik TECNOPHYT pH + v2.0  8w1 czyli AGRAMI MI6 https://www.youtube.com/watch?v=FcXGjEtk-Bw i też leje się go tyle, aby woda osiągnęła kolor malinowy mówię malinowy tak dla orientacji należy przeczytać dokładnie ulotkę a cena tych preparatów na 1ha też w granicy 10zł a mają dodatkowe działanie miedzy innymi nie trzeba kupować dodatkowo adiuwantu mają po za tym dodatkowe właściwości, którego ten kwas, którego używasz niema wiec pytam czy to rozsądne z twojej strony czasami za dużo kombinujemy a mamy dużo lepsze produkty już gotowe

Chociaż ja używałem do desykacji rzepaku 2l glifosati i bez żadnych dodatków oczywiście jak był czysty bez chwastów pryskałem wcześniej niż się zaleca wtedy proces desykacji przebiegał dłużej, ale efekt był podobny jak przy 4l tylko podczas desykacji nie było sytuacji ze na ścieżkach rzepak był wymłócony podczas desykacji

A ile dajesz randapu na perz, bo to najbardziej wiarygodny przykład zboża czy rzepak są podatne na glifosat, więc z tym niema jakiegoś problemu u nas używa się do niszczenia samosiewów zbóż i chwastów dwuliściennych mieszanki glifosatu1,5l/1ha z aminopielikiem gold 1l/1ha + siarczan amonu oczywiście jak niema perzu i efekt jest idealny można używać innych aminopielików w zależności od występujących chwastów

 

sebas401

Nie musisz cytować całego postu żeby odpowiedzieć na niego

Wystarczy wstawić NICK-pseudonimu tej osoby, do której się zwracasz

Krakowskie to trochę daleko ode mnie, ale OK dzięki za odpowiedź

 

Miastek

O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

mam papierki lakmusowe i tak sprawdzam ph. nie bardzo chce mi się wierzyć,że te cuda malinowe są takie tanie, gdzieś znalazłem ten tecno... i za litr było 86 zł. Moja wiedza  i stechiometria nie bardzo zgadzają się z zapewnieniami producenta, że coś co nie jest bardzo żrące zmieni ph roztworu w tak małej dawce, dotyczy to też wynalazków wapiennych z cudami na kiju gdzie ponoć 200kg/ha już zmienia ph bo kosztuje parę tysi za tonę, hyba,że wiara czyni cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mpopis

Jak masz papierki lakmusowe to nie musisz wieżyc w cuda wystarczy kupić wlać do wody tak żeby się zabarwiła na malinowo i sprawdzić papierkiem lakmusowym to zbyt wiele nie kosztuje

Octy, kwaski cytrynowe zmieniają odczyn i wcale nie są H2SO4 – nieorganiczny związkami chemicznymi z grupy tlenowych kwasów siarki, jeden z najmocniejszych kwasów

Octy kwaski są naturalnymi kwasami a ty stosujesz najbardziej żrącą postać kwasu ja nie widzę tu sensu

A gdzie ty to cudo kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

sklep z odczynnikami chemicznymi, stężony techniczny kwas siarkowy po dychu za litr (starcza na 7-8 ha), czyli taniej zakwasić wody już chyba się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie ile stosujesz randapu na perz z tym kwasem?

I jak z legalnością stosowania tego kwasu w uprawach rolniczych piszesz, że stosujesz go do desykacji zbóż jak się tu ma sprawa z pozostałościami tego kwasu, czyli czy roślina jest w stanie go zneutralizować do momentu zbioru 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

2 litry wystarczają na perz i ostrożeń a co do pozostałości, to jest go tak mało i jest związany z solami wapnia. A tak dodatkowo to masz w wielu winach dodatek kwasu siarkowego i nikomu to jakoś nie szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

A kto pije te tak zwane patykiem pisane Siarkopole!?

Nie wiem czy wiesz, ale jesteśmy zobowiązani, jako producenci żywności do przestrzegania pewnych zasad w linku coś niecoś na ten temat

 

http://www.gostynin.psse.waw.pl/UserFiles/gostynin/File/produkcja%20pierwotna%20-%20informacja%20dla%20producentow.pdf

 

http://www.wsse-kielce.pl/zywnosc-i-zywienie/poradniki/zywnosc-informacje-dla-przedsiebiorcow/416-obowiazki-producentow-zywnosci-na-etapie-produkcji-podstawowej-uprawy-roslin

 

Rozumiem wykorzystywanie tego kwasu na ściernisku itp., Ale do desykacji zbóż itp.!?

No, ale jak cię sanepid dorwie to zrozumiesz, o czym mówię

Ok temat rzeka a my nie piszemy na temat możesz sprawdzić jak u ciebie z brodawkami?

Jak zapewne wiesz u wielu z nas jest ich brak na soi, która była siana pierwszy raz na danym polu u mnie na polach gdzie soja jest siana drugi raz brodawek jest bardzo dużo a tam gdzie pierwszy raz nie znalazłem ani jednej dzisiaj pojadę sprawdzić czy się coś pojawiło

Ty stosowałeś chyba najdroższą nitraginą z IUNG Puławy, więc jestem ciekaw czy u ciebie są brodawki

Jeśli by były to znaczyłoby to ze to wina nitraginy a jeśli nie to, jaka by mogła być tego przyczyna skoro w zeszłym roku o tej porze już były a w tym roku tylko na polach gdzie soja była już siana wiec podejrzenie pada na nitraginę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1990    31

Witam kolegów. Odchwaszczałem soję EXPERT MET + SENCOR (zwiększyć ilość metrybuzyny) + command11258552_677259045751157_462167244_n.jpg butoxon odpada juz przy 2,5l. testowałem , zadowalający efekt po lunurexie z commandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Pawel1990

Dzięki za podzielenie się z nami info z twoich doświadczeń

Nie można otworzyć zdjęcia możesz poprawić

 

BRODAWKI-2 CZEŚĆ

Na 38 roślin soi wykopanych w różnych miejscach tylko 9 roślin soi miało brodawki strasznie mało, ale dobrze, że w ogóle są

Mam nadzieje ze to wystarczy, aby w następnych latach było ich więcej

Szczepienie soi nitraginą w następnych latach na tych polach obowiązkowe

 

Najpierw rośliny bez brodawek 29 sztuk z 38 sztuk

 

 

 

A teraz 9 roślin z 38 z brodawkami

 

 

Nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy, ale co poradzić skoro nawet nie wiem, co może być tego przyczyną

Ale lepiej tyle niż wcale

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Powiem ci że u mnie wyglada miejscami tak jak u ciebię a przyczyną akurat u mnie były ślimaki podgryzały korzenie i zjadały liście

dzisiaj jade z sadzonkami soi do analizy bo mi to nie daje spokoju dlaczego tak się dzieje zobacze jakie wynik wyjdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Ptaszek udało się zrobić zdjęcia. Tak wygląda ta soja nie wiem czy coś będzie z tej co została. Dodam ,że kolega pryskał tymi samymi środkami jak wcześniej pisałem i nic soi nie jest tylko on ma inną odmianę Merlin,a moja mavka wygląda tak jak wygląda. Nawet ta soja co była zieloniutka to ma takie suche liście. 

post-71396-0-94245900-1433248737_thumb.jpg

post-71396-0-19902300-1433248758_thumb.jpg

post-71396-0-82221800-1433248773_thumb.jpg

post-71396-0-61602800-1433248789_thumb.jpg

post-71396-0-40447700-1433248811_thumb.jpg

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

właśnie wróciłam z Krakowa i okazało sie iż ta zasuszona soja jo jest problem po pozostałościach oprysku sencorem czy u was też pryskaliście sencorem i takie mieliście efekty, pani również powiedziała iż on sie ulotni po 30 dniach od oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Tak pryskałem 0,5 l sencor ,1l Afalon,1 L pendigan,02 Comand. Wszystko wyglądała dobrze do ostatnich deszczów.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

kozik251 być może deszcz spowodował przesunięcie środka głębiej w ziemie  i możliwe, że temu tak działa na soje ale swoją drogą to mieszaninę bardzo ostrą zrobiłeś to też może być przyczyna.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9108

To ile tego Sencoru dałeś i jakiego ? Ja pryskałem zwykle minimalną dawką. Jak opryskałem dawka jak na ziemniaki, to z soi zostały tylko stożki wzrostu. Długo to trwało, ale w 80% odżyła i wyrosła.  W soi stosuję raczej metodę "kontrolowanego zachwaszczenia" niż odchwaszczania do zera, ale każdy robi jak uważa. Podobne działanie metrybuzyny zauważyłem w grochu. Dlatego staram się stosować najmniejsze zalecane dawki, bo chwast zazwyczaj i tak polegnie, a soja szybciej rusza z dalszym wzrostem. W przypadku suszy metrybuzyna nie działa, po deszczach się uaktywniła.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

kozik251

No nie dam głowy, że to wina sencora ja bym stawiał na to, co działo się u mnie w zeszłym roku

Objawy całkiem podobne

Może prędzej zbyt dużo środków naraz zmieszałeś

Ale proponuje ci zrobić to, co zrobiła nasza koleżanka sebas401 czyli zawieść soję do badania 

Pytanie do koleżanki sebas401 gdzie to badanie robiłaś chodzi mi o instytucje ta

Informacja przyda się koledze kozik251 będzie mu łatwiej znaleźć odpowiednia instytucje

kozik251 skoro koleżanka dała rade w ciągu jednego dnia to ty też tylko niech ci poradzi gdzie to zrobić i będzie sprawa wyjaśniona

A tak nawiasem dzwoniłeś do AY, co oni o tym sadzą mogliby przyjechać i sami pobrać próbki

W końcu to ich odmiana

A może jednak lepiej będzie jak sam zrobisz będziesz bynajmniej pewny na moje oko to nie jest wina sencora ja pryskałem niecałe 0,5l na 1ha + command 0,2l i nic niema na razie wiec niemożliwe żeby to sencor no chyba, że mavka jest wrażliwa, ale AY poleca stosowanie w swoich odmianach metrybuzyne, więc niemożliwe, aby to sencor

A jeśli to wina mavki to po prosto zrezygnuj w przyszłości z siewu odmian firmy AY tak jak i ja to zrobiłem są przereklamowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Co było na tym polu w roku ubiegłym i jakie herbicydy stosowano? Może pozostałości?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Jutro do nich zadzwonię  ,zobaczymy co powiedzą. Zastanawiam się nad przesiewem chciałbym merlinem tylko z nasionami problem.


Raczej nie to ponieważ u kolegów też tak wygląda mavka po tym oprysku ,ale za to merlinowi nic nie jest. Jest ładny zielony.Przedplonem była kukurydza i pszenica . Pryskana Majstrem a pszenica Atlantis+ Sekator.


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tak wygląda soja Amadine po oprysku Leopardem w dawce 3 l/ha

 

post-42761-0-09869700-1433273786_thumb.jpg

 

post-42761-0-22149000-1433273655_thumb.jpg

 

post-42761-0-75636700-1433273879_thumb.jpg

 

 

A tutaj się pochyliła przy kawałku na który dawałem ok 1,7 l/ha.

 

post-42761-0-39036100-1433273943_thumb.jpg

 

post-42761-0-39036100-1433273943_thumb.jpg

 

 

Ciekaw jestem co się dzieje u kolegi Pajej.

post-42761-0-26608000-1433274055_thumb.jpg

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Co do pozostałości ze zeszłego roku to raczej nie bo była tam pszenica i kropiona była granstarem a soja teraz była kropiona tylko sencorem w dawce ulotkowej nic więcej, natomiast soje badałam w krakowie ul kołowa 3 a odmiana mavka


Jutro do nich zadzwonię  ,zobaczymy co powiedzą. Zastanawiam się nad przesiewem chciałbym merlinem tylko z nasionami problem.


Raczej nie to ponieważ u kolegów też tak wygląda mavka po tym oprysku ,ale za to merlinowi nic nie jest. Jest ładny zielony.Przedplonem była kukurydza i pszenica . Pryskana Majstrem a pszenica Atlantis+ Sekator.

jak zadzwonisz do  nich to napisz co ci powiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

kozik251

To raczej wina odmiany

Jak byś chciał przesiewać soja to tylko jak najwcześniejsze odmiany inaczej ci nie dojrzeje

W zeszłym roku tez były u mnie sugestie ze to po Mustangu a w tym roku tez jest po mustangu i nic się nie dzieje wiec to jest tak jak podejrzewałem wina tej odmiany, czyli Mavki

master20002

Ja dzisiaj zamówiłem FUSILADE FORTE 150 EC czytałem ze Leopard ma jakieś dodatki ropopochodne

Może to, dlatego tak soję załatwił

Jak popryskam FUSILADE FORTE 150 EC to dam znać, jaki efekt po nim będzie

sebas401

Nie wiem czy się zgrywasz czy o co ci chodzi nie pytałem o ulice tylko o firmę, jaka ci to wykonywała, bo chyba nie koleżanki z pod tego adresu

Gdzie coś takiego, czyli badania Toksykologiczne wykonałaś i to w dodatku tak szybko

Może wstawisz wyniki tych badań?

Jestem ich bardzo ciekaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj