AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

marecki16

Chyba w ogóle nie czytasz tego forum skoro zadajesz takie pytanie w ostatnich postach o niczym innym nie piszemy jak o szukaniu środków, które można by było użyć po w schodowo w soi

Jedyny środek, który się poleca do dwuliściennych to Basagran, ale on powoju polnego nie zwalcza

A i to trzeba uważać, aby soi nie uszkodzić tym środkiem, dlatego robimy własne doświadczenia, aby znaleźć alternatywę dla Basagranu

Jeśli masz tego dużo to niestety nic na to ci nie poradzimy a jeśli mało to można ewentualnie powyrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Co do basagranu wyczytalem ze saatbau zaleca stosowanie basagranu rano po zejsciu rosy i przez caly dzien musi byc sloneczna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mf25

Mógłbyś wstawić ten artykuł na forum żeby wszyscy mogli się z nim zapoznać

 

Rabin2009

Ok wstaw zdjęcia jak będzie już widać działanie środka fusilade forte i podaj, jaka dawkę zastosowałeś fusilade forte na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Rabin, nie narzekaj. Na zdjęciu ta gleba wygląda na żywy piach, więc soja nie jest tu jeszcze taka zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabin2009    0

walcze z soja juz 3 rok w pierwszym roku wygniła mi od deszczów  była wysoka na maks 20 cm

teraz tydz temu pielnikiem lekko przejechałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Rabin2009

Może nie wyższa, ale na pewno mogła być gęściej posiana

Nie wiem czy to zamierzony cel taki rzadki siew, więc nie będę się zbytnio rozpisywał

Na pewno przy tak rzadkim siewie będzie wiadomo czy Amandine wytwarza pędy boczne, bo jeśli nie to raczej na rewelacyjny plon niema, co liczyć

Przy gęściejszym siewie soja zawsze jest wyższa po prostu walka o światło powoduje ze rośliny są wyższe przy rzadkim siewie tego niema wiec roślina bardziej skupia się na tworzeniu pędów bocznych niż walce z innymi roślinami o światło, dlatego twoja soja może być niższa, ale to tylko teoria nie znam twojego pola ani przebiegu pogody, jaki był u ciebie a to też ma znaczenie wiec wszystko, co bym powiedział to tylko przypuszczenia

 

A i jahooo

ma rację Piach to piach cudów niema sie co spodziewać

 

PRZY WALCE Z CHWASTAMI ZA POMOCĄ BRONY NALEŻY SIAĆ GĘSCIEJ, BO ZAWSZE SĄ UBYTKI

 

Jak ty tym pielikiem tam jechałeś wygląda to raczej na bronowanie i to wzdłuż żędów a to nie dopuszczalne, gdy robisz to zwykłymi bronami

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabin2009    0
Napisano (edytowany)

szczerze mowiac niezwarzałem na nic hehe:) poprostu na pałe wjechałem w pole wiadomo lekko dogniotłem soje kołami no ale co poradzic jakos ona zyje :P

 

pielnikiem ale takim zrobiony we własnym zakresie taki pielnik jak do czosnku na allegro chca sprzedac

Edytowano przez Rabin2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Az mnie zatkało i nie wiem, co powiedzieć chyba to, co ty no jakoś sobie rośnie lepiej by było na ukos albo w poprzek, ale bez tych radełek gęsich stopek tylko sama broną chwastownikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

A zarejestrowany do stosowania w grochu jest już od 2014 roku Corum 502,4SL

To może troszkę o planach Konsorcjum Pol Soja Konsorcjum tworzą: Instytut Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu, jako lider, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Hodowla Roślin Danko, Kombinat Rolny Kietrz i Top Farms Głubczyce.

Reszta w artykule widać, że wokół soi coś się dzieje

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/dzien-soi-w-winnej-gorze,52788.html

I drugi artykuł

http://www.test.agro1.nazwa.pl/fotki/file/agroporadnik/agroporadnik102015.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ptaszek soja widac ze dostała butixone wiec ja u siebie nawet nie robie prób


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54
Napisano (edytowany)

Na mojej soi nie ma również brodawek.Dla porównania na łubinie który nie był zaprawiany i szczepiony nitraginą brodawki zaczynają się pojawiać.Zauważyłem coś niepokojącego:mianowicie liście niektórych roślin zaczęły brązowieć.Nie wiem czy to brak wody czy jakaś choroba.

@pstaszek śor o które pytałeś u mnie niedostępne.

 

post-18268-0-55140000-1433095266_thumb.jpg

post-18268-0-33797900-1433095378_thumb.jpg

post-18268-0-29753800-1433095472_thumb.jpg

post-18268-0-65018900-1433095559_thumb.jpg

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

czy może ktoś próbował gęstszych siewów???

 

Jak to wpłynie, soja konkuruje o światło i zasuwa do góry, więc powinny być wyżej strąki, więcej roślin, ale mnej pędów bocznych. Niestety w tym roku po raz pierwszy robię soję i nie sprawdzę wszystkiego ale na 1 polu trzeba by spróbować obsadę np 100/150/200 kg i zobaczyć jak to wpłynie na plon, na pewno szybciej zakryje międzyrzędzia.

Pstaszek co ty na to skoro posiałeś w tym roku co 45 cm???? I pisałeś o siewie 60 kg

 

a teraz poglądowe 2 zdjęcia Annuszki która siedzi sobie w dole, a na środku pola nałożyły się siewnik i to mnie skłoniło do przemyśleń??

post-57898-0-30853000-1433095512_thumb.jpg post-57898-0-29807500-1433095553_thumb.jpg

 

a tu normalniepost-57898-0-37369800-1433095609_thumb.jpg

 

CO do poszukiwań oprysków, to obszedłem dokładnie 3 ha soii pryskanej afalon + command i na razie tragedii nie ma, poza kilkoma łobodami i chrzanem na pierwszym polu w miarę czysto.

Na drugim kawałku, jedynie w dołkach gdzie woda ewidentnie stała po burzy zaczyna trawica atakować.

 

Pomimo wszystko nie widzę sensu ekonomicznego walki z chwastem, o opryskiwaczem zniszczę 5% roślin, oprysk kosztuje i jeszcze nie wiadomo jak z jego skutecznością, dlatego skupiłbym się nad lepszym odchwaszczeniem przedsiewnym i lepszej doglebówce.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

witam, dołączyłem w tym roku do "uprawiaczy" soi, i posiałem 20ha. Jestem co prawda trochę wyżej na mapie niż większość z was, bo jestem z Warmii i mam pola pod Olsztynem. Kilka fotek mojej plantacji, siana w majowy weekend, i pryskana posiewnie sencor 0.3l, command 0,2l, wing-p 1litr i randap 1litr. na razie czysto.

2zjgs5t.jpg

2myomjt.jpg

2rng3gz.jpg

2hzgtgy.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Pajej

Butoxone w pełnej dawce na pewno odpada można robić próby z mniejszymi dawkami, ale wtedy trzeba by go dodawać, do jakiego środka, bo sam niewiele by zdziałał

 

KRISS75

Soja ci wypiękniała jest dużo ładniejsza niż na pierwszych zdjęciach, czyli jest OK

Co do objawów to, jeśli nie pada u ciebie to raczej choroba to nie jest ona potrzebuj wilgoci, ale pewności nie mam, dlatego obserwuj soję

A z tymi brodawkami to faktycznie cos nie tak w tym roku
 

EKO-ENERGIA

Masz rację soja siana gęściej zawiązuje wyżej strąki i szybciej zasłania powierzchnie pola, więc problem z chwastami przy takim siewie nie istnieje pisałem o tym w zeszłym roku

Co do mojej soi w tym roku to na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest problem z chwastami, ale w rzędach jest jej dość gęsto, bo na 32 lejków sieje tylko 12 lejków, więc z tych pozostałych 20 lejków nasiona poszły do tych 12 lejków wiec w rzędach jest jej dość gęsto

Co do reszty to się okaże jesienią teraz trudno powiedzieć czy soja utworzy pędy boczne i czy to zrekompensuje mniejsza obsadę na 1ha

 

mpopis

Witaj zaraz na początku musze pochwalić twoja soje jest czyściutka i ładnie wygląda ma dobry wigor i chyba, co drugi lejek siałeś, więc nie długo rzędy zaciągnie i problemu z chwastami nie będzie

Czyli ładnie się zapowiada

Jaka odmianę posiałeś i jak u ciebie z brodawkami

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

mpopis

 

Jaką odmianę masz??? Kwalifikat własne??? Jaka ilość na ha siałeś???

Ziemia jakiej klasy i po czym????

 

Napisz coś więcej, bo z fotek jest super

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2
Napisano (edytowany)

większość merlin, po 1 ha amandine i lisabon, i po 40m2 tourmaline i obelix od farmsaat. część nasion kwalifikat a część od rolnika z zeszłorocznego zasiewu, siana co 17cm ( siewnik Spirit) stanowisko po jęczmieniu ozimym. Klasa 4-5 mozajka od gliny do piasków. Jesienią talerzówka i gruber na głęboko przed zimą, wiosną dwa razy ciężkie brony i siew. 100kg/ha. Co z brodawkami to jeszcze nie sprawdzałem, Kwalifikat z szczepionką fabryczną, swoje zaprawione chemią i na drugi dzień szczepione nitraginą z IUNG Puławy i siew, Niestety zimno nocami i mało wody, oraz problem z gołębiami.

Edytowano przez mpopis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

czym pojechać na ostrożeń, ktos robił próby?

basagran + harmony bedzie działało?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mpopis

czemu dawałeś randap 1litr

On przecież doglebowo nie działa a 1l nalistnie to też wiele nie zrobi

 

Grzenio

Przecież żaden z tych środków nie bieżę ostrożenia polnego wiec zmieszanie ich nic ci nie da

A skąd będziesz miał Harmony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

randap był po to, aby zniszczyć to co wyrosło przez zimę i brony tego nie zniszczyły, oraz te chwasty które zdążyły wykiełkować po ostatnim bronowaniu. Litr razem z resztą chemii na młode chwasty wystarcza

Edytowano przez mpopis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

A jakiego randapu używałeś?

Zwykły 360 to nawet by nie połaskotał tych chwastów po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpopis    2

zwykły wystarczy pod warunkiem, że woda ma odpowiednie parametry, tzn musi być zbuforowana + adjuwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Co masz namyśli mówiąc o z buforowaniu wody?

I czego używasz do z buforowania wody

W końcu używasz 4 krotnie mniej środka niż się zaleca i to w mieszance z siarczanem

Jest coś takiego jak TECNOPHYT pH + v2.0  8w1? on ma wszystko co jest potrzebne

Ale tu się mówi o 30%

Dlatego jestem ciekaw, czego ty używasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj