AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Widać, że u ciebie popadało

Soja się prezentuje po deszczyku idealnie oby tak dalej

Do zaciągnięcia międzyżedzi przez soje jeszcze trochę czasu upłynie, więc jak by chwasty zaczęły rosnąć to będziesz miał z nimi kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Niezła ta soja u was. Umnie dopiero sie pojawiła nielicznie nad ziemią.

A wracajac do Butoxone to popryskałem w poniedziałek jedno gniazdo z ostrożniem i dzisiaj już widziałem ze zaczeło go brać pozwijał sie i zaczyna żółknąć dawka jaka z dałem to 150ml Butoxone na 10L wody narazie nie widze że by Soja też padała.

post-65912-0-01751500-1432158182_thumb.jpg

post-65912-0-54501200-1432158196_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

JacoVR6

Też postanowiłem kupić Butoxone u ciebie soja jest mniejsza niż u mnie, więc będziemy widzieć czy większa soja zareaguje podobnie jak twoja

W nocy popadało wiec jak się wypogodzi to od razu popryskam też w takiej dawce jak ty dałeś, czyli 150ml Butoxone na 10L

Jakby soja wytrzymała to będzie następny środek, który można używać po wschodach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Sam jestem ciekawy tego doświadczenia, Bobik wytrzymuje dawkę 3l/ha niby ta sama rodzina co soja ale ale...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

stan na 21.V

Narazie wszystka wyglada jednakowo, zaprawiana i niezaprawiana, kwalifikat i własne nasiona.

 

post-136328-0-30746600-1432206435_thumb.jpg

post-136328-0-58787400-1432206456_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niestety dzisiaj u mnie cały dzień popadywało wiec doświadczenia z Butoxone nie zrobiłem, ale może jutro będzie lepiej

 

01_Spider

Jak to mówią skoro niema różnicy to, po co przepłacać za kwalifikat

Oczywiście na razie nie można oceniać zobaczymy jak będzie dalej się rozwijać

Dobre doświadczenie na pewno przyczyni się do zwiększenia siewu własnych nasion o ile będzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

PSTASZEK- u mnie się działo właśnie coś podobnego jak u Ciebie na drugim zdjęciu. Na szczęście dzisiaj trochę popadało to soja odżyje. Nie mam kiedy zrobić zdjęć. Zanim się poobrabiam jest ciemno.

 

U mnie w umowie jest zastrzeżone, że muszę brak kwalifikat więc nie wiem jak to wyjdzie z siewem własnych nasion...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

No to ciekawa sprawa z tym zwijaniem liści jestem ciekaw jak to u ciebie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

JacoVR6

Też postanowiłem kupić Butoxone u ciebie soja jest mniejsza niż u mnie, więc będziemy widzieć czy większa soja zareaguje podobnie jak twoja

W nocy popadało wiec jak się wypogodzi to od razu popryskam też w takiej dawce jak ty dałeś, czyli 150ml Butoxone na 10L

Jakby soja wytrzymała to będzie następny środek, który można używać po wschodach 

Musze się poprawicpomyliłem się do dawki dałem 100ml na 10l wody i to środka który leżał w piwnicy nawet niewiem ile czasu napewno z 5lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Jeszcze nie pryskałem, ale zastosuję 150ml to będziemy wiedzieć czy spali przy tej dawce ja nie mam dużo ostrożenia z 2 ogniska to jak nawet spali soje to tragedii nie będzie a będziemy wiedzieć czy można 3l na 1ha zastosować

A i chwasty się pokazują to zobaczę czy przy takiej soi jak moja można pryskać na wtórne zachwaszczenie

 

 

 

 

Butoxone 150ml na 10l wody

 

 

http://fnagro.pl/download/ulotki/Butoxone-M-400-SL.pdf

 

Już popryskane dawka Butoxone 150ml na 10l wody

Teraz tylko przez 8 godzin nie może padać i to jest pieta achillesowa Butoxone

Aż 8 godzin po oprysku nie może padać deszcz a u mnie cały czas się chmurzy wiec nie wiem czy aż 8 godzin wytrzyma, ale zobaczymy, co będzie

Zdjęcia z efektów działania Butoxone wstawię jak będzie już coś widać

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzisiaj udało się znaleźć czas na kilka fotek ale tylko z jednego pola. Odmiana Amadine, ale trawa dosłownie w oczach wyskakuje... Liście się odkręciły i wyglądają normalnie.

post-42761-0-07099700-1432319005_thumb.jpg

post-42761-0-92294300-1432319049_thumb.jpg

post-42761-0-31713000-1432319085_thumb.jpg


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Czyli wszystko u ciebie ok

 

U mnie na dzień dzisiejszy tak wygląda soja

 

Czuje ze będzie problem z chwastami jak widać na zdjęciach jak by było siane, co każdy lejek to w przyszłym tygodniu soja zaciągnęłaby międzyrzędzie a tak będzie trzeba jeszcze z miesiąc czasu zanim zaciągnie tak szerokie międzyrzędzie

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
Napisano (edytowany)

To i ja wrzucę obiecane fotki:

https://plus.google.com/photos/114928946290099593088/albums/6151782592772025649

 

Soja siana 7-8 maja. Rozstaw rzędów 26cm. Norma wysiewu około 110kg/ha

Zdjęcia robione kamerką samochodową po południu, więc jakość nie porywa. U mnie od 2 dni pada deszcz. Spokojny, z przerwami.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

@pstaszek różnica wizualna w gęstości Merlina bardzo duża.Możesz przypomnieć normę wysiewu?

@jahooo po czym siałeś soję że tyle resztek na wierzchu?Czyżby uprawa bez orkowa?

Moja jest mniejsza niż wasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

To nie moja, tylko wuja. Tak wyszło, że bezorkowa w tym roku. Na jesieni talerzówka na ściernisko, na wiosnę też talerzówka i siew. Odmiana Merlin. Po siewie na 2 dzień Afalon.  Wyskakuje trochę trawy i jednoliściennych. Przez 2 tygodnie było sucho i soja średnio poschodziła, moim zdaniem powinno być lepiej. Są kawałki, gdzie jest gorzej niż tu, bo ziemia jak pieprz. Sprawdzę tam po niedzieli.  Na najgorszych stanowiskach posiana facelia, ale jeszcze tam nie sprawdzałem, co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

jahooo

No faktycznie, jakość zdjęć nie najlepsza, ale rządki widać, więc jest ok

 

KRISS75

W założeniach było 4 jednostki na 1ha, ale zostało mi około 20 jednostek

Co do ilości wysiewu tam gdzie jest gęsto i tam gdzie jest rzadko to tylko na oko można stwierdzić ze jest zadziej i gęściej, bo niestety nie robiłem próby kręconej przed zmniejszeniem czy też zwiększeniem wysiewu po prostu ustawiłem najpierw dźwignię siewnika na zalecaną normę a następnie zmniejszyłem a później zwiększyłem normę wysiewu tak na oko

Efektem tego są te 20 jednostek, które zostały tak naprawdę to dokładnie nie wiem ile jednostek na danym kawałku zostało wysianych, ale średnio wyszło około 80 kg na 1ha, więc tam gdzie jest gęsto można założyć, że jest około 100kg na 1ha a tam gdzie rzadko to jest około 60kg na 1ha 

 

 

BUTOXONE po 12godz zaczyna działać niestety soja też poskręcana 

 

na zdjęciach widać poskręcane osty ale i też soję poskręcało

 

 

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam mam takie pytanie dotyczące soi na jednym polu gdzie siałem soje i były pryskana na dzień dzisiejszy dużo po wychodziło głuchego owsa i perzu czym można to opryskać jakim środkiem dodam ze soja była siana 2 maja i była pryskana command i ipiron i nie wiem co zrobić z tym czekam na odpowiedzi pozdrawiam  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Popularne graminicydy np. Agil 100 EC, Fusilade Forte 150 EC, Targa Super 05 EC itp.

Niestety żaden graminicyd nie jest zarejestrowany do stosowania w soi wiec stosujesz na własną odpowiedzialność, ale raczej nie powinno być problemów a w jakiej fazie to też na własną odpowiedzialność sugeruj się tym, co pisze na ulotce, czyli, w jakich fazach stosuje się w innych roślinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Soja jest bardzo podatna i wrażliwa na herbicydy, ale przypuszczam, że po pierwszym szoku nic jej się nie stanie. Przy pryskaniu Sencorem też zawsze widać było lekkie porażenie, które szybko mijało. Wprawdzie wstrzymuje to chwilowo wzrost, ale jest to cena za usunięcie chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Zobaczymy, co będzie dalej na razie pogoda jest niesprzyjająca, ponieważ pada deszcz i się ochłodziło to na pewno wpłynie na skuteczność Butoxone

 

Ale jeśli przy takiej pogodzie soja nie odzyska wigoru to przy słonecznej, gdy Butoxone działałby lepiej to niebyło by szans, aby soja się zregenerowała

 

Ale to za wcześnie, aby cos wyrokować zobaczymy za kilka dni będę ją obserwować i jak soja będzie miała pierwszy liść truj palczasty to popryskam w innym miejscu, bo faza rozwojowa soi też jest ważna i zastosuję 3 rożne dawki, czyli 2l na 1ha 2,5l na 1ha i tak jak teraz 3l na 1ha

 

Policzyłem sobie, że jak bym miał zastosować Basagran 2,5l na 1ha to musiałbym kupić 80 l Basagranu a to by mnie wyszło ponad 9 tyś zł, czyli nie warto by było pryskać a Butoxone 3l na 1ha to musiałbym kupić 96l Butoxone, co by mnie wyszło około 4,5 tysiąca, czyli o połowę taniej

 

W grochu stosuje się mieszankę 2l Basagran + 0,4l Butoxone sprawdziłbym ją, ale nie mam Basagranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a ja słyszałem o mieszance w grochu 1+1litr basagram butoxone. to mi polecil zaufany sprzedawca. spróbuje ale to w grochu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To od razu w soi na 1metrze kwadratowym sprawdź

W końcu jak już będziesz miał taką mieszankę to wystarczy trochę odlać i sprawdzić na soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

paszek ok ale to jeszcze troche czasu minie, bo jeden groch posiany 2 tyg temu a drugi w ta srode, a to dlatego ze to na zielone nasiona a przetwornia dyktuje terminy siewu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Ważne żebyś sprawdził

No chyba, że soja już kwitnąc będzie to wtedy już nie warto

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

zobaczymy... ale to sprawdzi tylko czy soja przezyje, bo chwasty puki co zatrzymane comandem i afalonem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj