AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

tomaszek83    3

ja z nasionami dostałem ulotkę co i jak w soi i tam sa takie propozycje ochrony 

 

- Afalon 1,5l

- Afalon 1l + Dual gold 1,5 l     chwasty jednoliścienne 

- Afalon 1l + Command 0,15 l       przytulia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Wreszcie posiane zacząłem 21 zasiałem Amandine 22-23 reszta, czyli Merlin razem około 32 ha

 

Nie wiem jak u was z Merlinem, ale u mnie był zaprawiony zieloną zaprawą a Amandine czerwoną

 

Jeszcze nieopryskane, ale mam zamiar jutro zacząć pryskać sencor + command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja jutro odbieram Merlina.Może uda mi się w sobotę zasiać ale u mnie dosłownie sahara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

aro1975

Jak już wcześniej pisałem trochę nietypowo, czyli około 40cm, ale ustawienie lejków jest nietypowe, czyli skrajny sieje później 3 nie sieją następnie 2 sieją i tak na zmianę aż do skrajnego z drugiej strony siewnika też tylko jeden skrajny sieje

 

Takie ustawienie wyszło mi z powodu ścieżek przejazdowych

 

KRISS75

Nie tylko u ciebie tak sucho, ale powiem tak ja nie orze już 7 lat i pod warstwą spulchnioną talerzówką ziemia jest super wilgotna jedynie musiałem trochę głębiej posiać, bo na jakieś 5cm a planowałem około 3cm, ale wtedy nasiona trafiłyby do suchej ziemi wiec musiałem posiać na 5cm

 

Mam tylko nadzieje, że nie będzie żadnych mrozów po w schodach soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

fakt, pisałeś. myślę że posieję sąsiadowi te 60 arów co drugą rurkę (25cm) tak jak rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

moja posiana, niech rosnie, ale sucho...

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Chmurzy się już 2 dni, ale deszczu niema i nie wiem czy cos z tego chmurzenia będzie

Ciekawe czy oprysk zadział w takiej suchej ziemi raczej wątpię a to by była katastrofa posiałem w szerokie rzędy, więc jak oprysk nie zadziała to chwasty będą miały raj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

u mnie po siewniku było widac troche wilgoci i dlatego zaraz za siewnikiem pryskałem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja nie byłem wstanie popryskać zaraz po siewie, więc pierwsza soja amandine była pryskana 3 dni po siewie większość merlina 2 dni po siewie i reszta merlina na drugi dzień po siewie pryskałem o 4 rano, ale ziemia i tak była sucha jedynie słońce nie świeciło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja za jednostkę płaciłem 189 u pośrednika 

W poniedziałek popryskam perz i pomyślę o siewie 

Ile dać  saletrzaka na ha jesli wysiałem Lubofos 0-12-20 ?

Ja miałem zamówione w centrali po 197zł/jednostkę ale przekierowali mnie do pośrednika i też zapłaciłem 189zł/j.

 

Wreszcie posiane zacząłem 21 zasiałem Amandine 22-23 reszta, czyli Merlin razem około 32 ha

 

Nie wiem jak u was z Merlinem, ale u mnie był zaprawiony zieloną zaprawą a Amandine czerwoną

 

Jeszcze nieopryskane, ale mam zamiar jutro zacząć pryskać sencor + command

Mój Merlin też jest zielony. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

KRISS75

Czyli ta cena nie jest aż tak straszna biorąc pod uwagę to ze jest zaprawiona zaprawą przeciw grzybową i dodatkowo bakteriami brodawkowymi to w porównaniu do konkurencji gdzie wszystko trzeba zrobić samemu to Merlin wychodzi korzystniej

 

tomaszek83

Tyle to nie byłbym w stanie wypryskać musiałbym 10 opryskiwaczy po 2500L wypryskać żeby pryskać rano i wieczorem po jednym oprysku rano i wieczorem to zajęłoby mi to 5 dni jeszcze bym niemiał popryskanego, czyli odpada

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Co sądzicie o takich środkach.

Maestro 0,5 kg

Pendigan 1 L

Afalon 1L

Command 0,2 L

?Zaraz po siewie?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

KRISS75

Czyli ta cena nie jest aż tak straszna biorąc pod uwagę to ze jest zaprawiona zaprawą przeciw grzybową i dodatkowo bakteriami brodawkowymi to w porównaniu do konkurencji gdzie wszystko trzeba zrobić samemu to Merlin wychodzi korzystniej

 

Zgadza się.Na drugi rok też będzie Merlin (w większości) i jakaś inna dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

kozik251

Nie wiem czy można wszystkie stosować teoretycznie zauważyłem, że środki, które stosuje się w ziemniakach stosuje się też w soi, ale czy wszystkie można to nie wiem, więc ci nie potwierdzę jedynie mogę potwierdzić te, które już stosowałem z tych, co wymieniłeś to afalon i command pozostałych nie stosowałem, ale maja ciekawe spektrum zwalczanych chwastów może warto spróbować

 

KRISS75

Też chyba zostanę przy tej firmie ewentualnie w przyszłym roku sprawdzę Aligator Francuskiej firmy Euralis no i nowe odmiany z Saatbau, czyli Abelina następca soi Merlin najpóźniejszą z 3 zerowych M Malaga no i oczywiście jak dobrze wypadnie Amandine to posieje Amandine ponoć dobra odmiana, jako konsumpcyjna

 

Nie wiem jak u was, ale u mnie dzisiaj popadało jakąś godzinkę sobie padało, więc może środki zadziałają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

pstaszek, a zaprawiałeś czymś dodatkowo Amadine?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Agromaster

A niby jak ma wglądać pisaliśmy już wielokrotnie na ten temat przy zestawach cało samochodowych niema większego problemu przyjeżdżają na miejsce bez względu na odległość, jaka dzieli ciebie od skupującego

A jeśli chodzi o małe ilości to AY kontraktował, ale trzeba było u nich nasiona kupić najlepiej do nich dzwonić i się dokładnie zapytać

Ogólnie nie było do teraz jakiegoś większego problemu ja w tym roku sprzedałem około 70ton po 1400zł za 1 t

A co do okolic Kutna to musisz sam się zorientować, kto tam jest wstanie od ciebie soję kupić

 

master20002

Jak już pisałem ja nie zaprawiałem, ale soja była oryginalnie zaprawiona Merlin na zielono i Amandine na czerwono dokładnie to widać na dołączonym zdjęciu poniżej

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelwroc    0

Witam wszystkich forumowiczów.Dość długo Was tutaj podglądałem,czytałem.I tak się złożyło ze 25 kwietnia posiałem 5,5ha Merlina,już wszystko opryskane,teraz czekamy na deszcz!!!gdyby ktos był zainteresowany odkupieniem 2-ów jednostek Merlina to zapraszam.Pozdrawiam Wszystkich i wysokich polnów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam wszystkich mam zamiar w tym tygodniu zasiać soję i mam parę pytań związane .Jaki nawóz rozsiać przed siewem ma polifoske 6 saletrzak i mocznik i waszym zdaniem ile kg na h ja myślałem ze tak 200kg polifoski i może coś mocznika ale nie jestem pewien ?? a drugi moje pytanie jak ustawić siewnik mam siewnik isaria czy siać każda rurką ?? 3 pytanie ile po siewie trzeba opryskać soje i najlepiej jakim środkiem czekam na wasze wypowiedzi?? pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

jak wygląda u Was sytuacja z dzikami w soi?

czy lubią ją tak jak np groszek polny czy kukurydze i omijają inne uprawy gdy te wspomniane mają w pobliżu?

 

słyszał ktoś o zaprawie na nicienie która ma podobno odstraszać dziki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

pstaszek— wiem że te nasiona tak wyglądają, bo właśnie wróciłem z siania tego. Gość co u niego brałem nasiona, to mówił że Merlin jest zaprawiony jakimś nawożenie, nitragina i czymś na grzyba. A amadine tylko nitragina. I stąd moje pytanie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj