AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kalkulacja kosztów produkcji soi

galeria
Case mx
pstaszek    238

Dzisiaj skończyłem wyprawiać pod soję przed samym siewem pójdzie jeszcze brona mulczowa z włóką

Co do nasion to dzisiaj dzwoniłem i dowiedziałem się a raczej potwierdzili mi, że do 15 kwietnia będą już u mnie

Masy nasion na razie nie znam jak będę miał je już u mnie to wtedy dopiero będę wiedział ile waży jedna jednostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego Pstaszek, wiem że ten temat był poruszany wiele razy, ale doradz mi czym opryskać perz w soji i co użyć do oprysku na dwuliścienne i kiedy. Wiem, że tylko jeden środek ma rejestrację w soji na dwuliścienne do 3 dni po siewie, ale nie pamiętam nazwy...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Stosuje ktos odrzywki na soje ? jesli tak to jakie , bede probowal w tym roku na zazielenienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

master20002

Do odchwaszczania soi został zarejestrowany Sencor Liquid 600 SC

W UPRAWIE SOI dawki i termin stosowania

Zabieg jednorazowy

Środek stosować do 3 dni

Po siewie soi (BBCH 00) 0,55 l/ha

Poza tym ja osobiście dodaje command 0,15l-0,2l na 1ha w mieszance z sencorem stosować zaraz po siewie

Powschodowo osobiście nie stosowałem żadnych herbicydów na dwuliścienne

Na perz możesz stosować fusilade, agil, targa

mf25

Osobiście nie stosowałem, ale pytanie, dlaczego od razu chcesz stosować odżywki najpierw sprawdź, jaki będzie plon bez odżywek, bo może nie warto ich stosować

No i trzeba wiedzieć, co soja potrzebuje a nie stosować, co popadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

cześć. zastanawiam się nad uprawa soi tylko martwi mnie rzecz sprzedaży, wie ktoś może gdzie jest możliwa sprzedaż na Pomorzu? okolice Malbork Tczew? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Soja już jest teraz tylko pogoda żeby sprzyjała

Ciężar jednej jednostki Merlina to 24,4kg - 26,8kg widać dwie partie mi posłali, bo w fakturze rozpisane są według ciężaru i siły kiełkowania siła kiełkowania wynosi 91 – 92% mam też 4 jednostki Amandine i tu jedna jednostka waży 30,9kg, czyli jest cięższa siła kiełkowania 91%

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/siew-soi-coraz-blizej,56877.html

 

dawid199303

Niestety ja ci nie potrafię pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

cześć. zastanawiam się nad uprawa soi tylko martwi mnie rzecz sprzedaży, wie ktoś może gdzie jest możliwa sprzedaż na Pomorzu? okolice Malbork Tczew? pozdrawiam

 

Będziesz miał ilość całosamochodową to i nie będzie prblemu z sprzedażą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wczoraj odebrałem nasiona odmiany merlin - cena 220zł za jednostkę (soja dla sąsiada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

pstaszek

 

zamierzasz siać od poniedziałku pomimo zimna???

 


cena powalająca za jednostkę, 4,5 na ha i 1000 zł nasionka - BOMBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

aro1975

Cena zabójcza nieźle sąsiada wydoili ja płaciłem 198zł za jednostkę

 

EKO-ENERGIA

Nie wiem czy będę siał u mnie dzisiaj rano przymrozek a w dzień śnieg padał, jeśli tak będzie dalej to raczej nie zaryzykuje w końcu dałem za nasiona 25 000 zł jak by nie powschodziła to bym był nieźle do tyłu a jeszczem musiałbym kupić nowe

Czyli wszystko zależy od pogody

 

tomaszek83

Jeśli perz powschodził i ma, co najmniej 2 liście to możesz popryskać bez obaw o soję rozumiem że soja jeszcze nieposiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

wiesz to tylko 2 jednostki (na 60 arów), więc się nie wczuwałem - kupowane w Teamagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

  Mimo wszystko trzeba walczyć o swoje, bo inaczej nas zjedzą ja też kupowałem przez pośrednika, ale zamawiałem w centrali SAATBAU POLSKA SP. Z O. O. Środa Śląska i taką cenę mi podali nie dałem się naciągnąć pośrednikowi oni dostają marżę od firmy saatbaun, więc niech nie naciągają nas na dodatkową kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Ja za jednostkę płaciłem 189 u pośrednika 

W poniedziałek popryskam perz i pomyślę o siewie 

Ile dać  saletrzaka na ha jesli wysiałem Lubofos 0-12-20 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jak widać pośrednicy maja na tyle wysoką marżę, że mogą dać upust, ale są tacy, którym zawsze mało

 

Jak będziesz dawał azot to tyle żeby w czystym składniku nie przekroczyć 30 kg czystego składnika ja w zeszłym roku jeszcze przed kwitnieniem dałem drugie 30 kg czystego i białko było w soi na poziomie 36%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Mam takie pytanie. Mam siać soje na polu gdzie na pewno raczej będzie ostrożeń czy są jakieś środki ,żeby go zwalczyć?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Osobiście nie wiem, jakim środkiem można zniszczyć ostrożeń w soi nie niszcząc soi

Ja pryskałem lontrelem, ale tylko w miejscach gdzie był ostrożeń soje w tych miejscach zniszczyło doszczętnie, ale ostrożnia nie miałem

Ponieważ ostrożeń występuje najczęściej ogniskowo, więc możesz zrobić tak jak ja zrobiłem i popryskać tylko miejsca gdzie on będzie

Wtedy możesz użyć każdy środek, który niszczy ostrożnia, ale soi w tym miejscu też nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Ostrożeń już powinien być na wierzchu z całkiem okazałą rozetą więc można go zniszczyć glifosatem. Po oprysku powinno się poczekać min tydzień bo odbije.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Soja Merlin - posiana 20 kwietnia, oprysk afalon + command

nasiona F2 - zaprawione nitraginą + Vitavax

siew 130 kg/ha - zwykłym siewnikiem każda redlica

 

 

A jak u was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj rozsiane npk w ilości 400 kg na ha-polifoska 8 i uprawione. Nie za wcześnie na siew? Ja się trochę boje siać w tym tygodniu bo może być chłodno...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

u mnie sa bardzo lekkie gleby, temp już wynosi 10 stopni,

na najbliższe dni nie zapowiadają żadnego ochłodzenia.

QQ zaczynam od jutra, dziś nawozy i uprawa

 

nie dodałem 250 kg polifoska 6

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zobaczę jeszcze. Może jutro posieje kukurydzę, a później soję. Teraz się ciepło robi to trzeba uciekać z t1 w zbożach. Kolego EKO, ile płaciłeś za opryski na ha?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

o t 1 w zbożach to już zapomniałem, nawet 2 dawka azotu już poszła.

afalon 50 zł netto za litr+ command za nie wiem dokładnie ile, został po łubinie, trzeba by poszukać faktury ale coś ok 25 zł / ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak jestes ze ślaska to ok na podkarpaciu wszystko jest póxniej wiec teraz t1 bedzie akurat, ale to nie ten watek


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj