AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Sunf    32

Panowie, co z wami przecież było już o kosztach zależy, kto jak liczy jak ktoś będzie liczył tylko koszt paliwa to wyjdzie tanio a jak ktoś policzy, jako usługa to będzie bardziej realistycznie niema rzetelnych kosztów, bo u każdego będą one inne, więc każdy może napisać o swoich kosztach, ale to niewiele wam da jedynie będziecie mogli porównać jak inni liczą kalkulują swoje koszty

Po twoich wypowiedziach wynika ze na dobry start z uprawa soji na 1 hektarze obsiac anushka z tym ze gdzie ja pozniej sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czytaliście ten artykuł?

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/soja-wygrywa-z-kukurydza,54935.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Artykuł niezły szczególnie dla początkujących w uprawie tej rośliny, ważny jest też termin siewu a on pokrywa się z końcem kwitnienia wiśni.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Sunf

Anushka lub Polską odmianę Augusta są najwcześniejszymi odmianami a co do sprzedaży to już było tu pisane wielokrotnie albo na własne potrzeby albo szukasz odbiorcy na własną rękę albo podpisujesz umowę na przykład jak kupisz Anushkę to podpisz umowę z firmą AgroYoumis podobno odbierają nawet małe partie soi warunek podpisanie umowy zadzwoń do nich i dowiedz się dokładnie

aro1975

Ja bym powiedział, że artykuł jest naprawdę optymistyczny, ale to tylko artykuł teraz takie plony musicie uzyskać na swoich polach wtedy ten artykuł będzie miał sens inaczej zostanie tylko optymistycznym artykułem kukurydza w zeszłym sezonie była wyjątkowo tania, więc porównywanie jej z soja w tym okresie na pewno wypadnie korzystniej na korzyść soi szczególnie, gdy uzyskamy plon 3-4t z 1ha pisałem już wielokrotnie, że jeśli uzyskam 2,5t z1ha to na pewno będę siał soję, bo to już opłacalny plon wiec żadnej rewelacji w tym artykule nie widzę poza tym, że jest bardzo a to bardzo optymistyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W organice posiadaja kwalfikat?

 

Raczej tak skoro wprowadzają nasiona do obrotu. Dzwoniłem do nich w tamtym tygodniu, żeby się czegoś więcej dowiedzieć to kobieta powiedziała, że na początku marca będą coś konkretnego wiedzieć, jakie będą mieć odmiany i wtedy też będą pisać umowy. Chcą żeby plantatorzy obsiewali min 3 ha bo niby się wtedy opłaca... Dziwne gadanie. Jak ma się coś opłacać to i z 1 ha. Sam przeznaczam pod soję 2.80 ha. Zobaczę jak na tym wyjdę.

 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
Napisano (edytowany)

Tak sobie myślałem na probę posiać w tym roku soję, ale czytając te forum, liczne komentarze nie widać optymistycznych plonów. Czy ktoś z was zbliżył się do 3 t/ha? Skoro nikt nie jest w stanie osiągnąć zadowalającego i stabilnego plonu, to chyba sianie soi mija sie z celem, bo jaki sens ma to że kolega @pstaszek trzeci rok bedzie siał soję i trzeci raz będzie miał nadzieję że osiągnie 2,5 t/ha? Te plony to powinny byc powtarzalne co roku, a gadanie że będziemy się uczyć tej uprawy od podstaw jest bez sensu, bo każdy rolnik ma ogólne pojęcie o uprawie i nie wydaje mi się że pewne braki i niewiedza w uprawie soi tak mocno ograniczają ostateczne plonowanie. Detale w sztuce uprawy można szlifować, ale bez przesady, żeby "niułanse" decydowały o opłacalności uprawy. To nie ta strefa klimatyczna, dlatego w dalszym ciągu sieję sprawdzony groch. PS argumentacja że poki mamy doplaty do strączkowych możemy sie uczyć uprawy soi jest bezsensowana, bo skoro można opłacalnie uprawiać inne rośliny strączkowe i uzyskiwać tą samą dopłatę to po co nieopłacalnie uprawiać soję?

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Gdybyś czytał z uwagą to byś nie pisał takich bzdur jak już pisałem a powtórzę top specjalnie dla ciebie w pierwszym roku posiałem 15ha soi prawie, że bez nawożenia, czyli ok 100kg polifoski i uzyskałem średni plon 1100kg z 1 ha w drugim roku w następnym roku posiałem ponad 30ha soi zwiększając nawożenie i liczę na plon 2t z 1ha, czyli o 100% większy w tym roku sieje też ponad 30 ha soi i zwiększę nawożenie chcę określić ile w moim gospodarstwie jest wstanie plonować soja i przy jakim nawożeniu, bo jak wiadomo piszą różne, że czy chociażby w tym artykule, który tu wstawił aro1975

Cytat z artykułu:

Wiosną rozsiewam nawozy mineralne, dając na ha: 30 kg N, 80 kg P2O5 i 80 kg K2O. Soja nie wymaga wysokiego nawożenia azotem i stosuje się go tylko przedsiewnie. Wyższe nawożenie tym składnikiem zwiększa masę wegetatywną bez wpływu na plon nasion, wydłuża wegetację, a tym samym opóźnia dojrzewanie. 

Czyli przy nawożeniu, które podaje ten rozmówca można uzyskać 3-4t soi z 1ha umie z tych odmian, które miałem taki plon przy takim nawożeniu jest raczej niemożliwy (różne źródła podają różne nawożenie i różne plony to jest tak samo jak z na przykład zbożami w różnych rejonach różnie plonują dane odmiany i przy różnym nawożeniu jeden może sobie pozwolić na niższe nawożenie, bo gospodaruje na Żuławach a inny żeby uzyskać taki sam plon musi dać więcej i tak samo z soją na dzień dzisiejszy niema rejonizacji odmian soi, więc muszę znaleźć tą odmianę, która umie się sprawdzi sam), więc szukam Odmiany, która w moich warunkach da mi zadawalający plon przy w miarę niskim nawożeniu i dopóki są dopłaty do robię to na koszt Państwa, czyli wszystkich podatników, czyli także na twój koszt następnym etapem doświadczenia będzie kupienie głębosza i głęboszowanie pola przed siewem soi ja sieje soje w uprawie bez orki o tym też pisałem, dlatego chcę sprawdzić czy to, co piszą, że soja nie lubi zbitej gleby będzie miało wpływ na plon wiem ile plonuje bez spulchniania wiec jak zastosuje głębosz okaże się czy wzrost plonu o ile będzie jest wart tego zabiegu i to jest sens moich doświadczeń Ty idziesz Po najlżejszej linii oporu i będziesz siał soję może za 5lat a może wcale jak się okaże, że nie plonuje w skali kraju tak jak głosi propaganda a ja tak jak było kiedyś z kukurydzą (sprawdzam umie jak ona się sprawuje a nie słucham tego, co mówi propaganda czy tez tacy ludzie jak ty), choć twierdzili, że to nie z naszego klimatu to dzisiaj siejemy jej tyle ze nawet na eksport wysyłamy i jak tacy ludzie jak ja tego nie sprawdzą to tacy ludzie jak ty nigdy soi nie będą siać na przyszłość czytaj ze zrozumieniem zanim coś Napiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Albercik99 siej groch wolny kraj możesz uprawiać co Ci się tylko podoba byle było to legalne. Ja w tym roku likwiduje groch na rzecz soi dlaczego a dlatego że w każdym roku uprawa grochu cała leżała co do jednej roślinki i zaczęło mnie to powoli irytować a w tym roku nawet na pokrycie kosztów nie zostało bo praktycznie 2/3 przez deszcze w polu zostało, mnie nawet zadowoli plon soi 2t z ha a dlaczego, a dlatego, że będzie przeznaczana do karmienia swoich tuczników w wadze od 30-130kg i w bajki można sobie wsadzić to, że nie wolno dawać soi bezpośrednio z pola.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Jestem po rozmowie z kolejnym producentem soi (kto wie, może udziela się w tym temacie), który potwierdził moje obawy co do terminu zbioru, tj. koniec września/początek października. Ale powiedział mi, że współpracuje z firmą paszową i za tonę soi dostaje ok 1700zł co jest dobrą ceną. Przy takiej cenie i plonowaniu soja jest konkurencyjna dla grochu. U mnie w tym tygodniu podejmiemy decyzję co z tą soją ;)

 

A z ciekawostek powiedział, że część powierzchni zasiał swoimi nasionami i plon był identyczny jak z plantacji posianej kwalifikatem, a soję uprawia na ok 80ha.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93
Napisano (edytowany)

Gdybyś czytał z uwagą to byś nie pisał takich bzdur jak już pisałem a powtórzę top specjalnie dla ciebie w pierwszym roku posiałem 15ha soi prawie, że bez nawożenia, czyli ok 100kg polifoski i uzyskałem średni plon 1100kg z 1 ha w drugim roku w następnym roku posiałem ponad 30ha soi zwiększając nawożenie i liczę na plon 2t z 1ha, czyli o 100% większy w tym roku sieje też ponad 30 ha soi i zwiększę nawożenie chcę określić ile w moim gospodarstwie jest wstanie plonować soja i przy jakim nawożeniu, bo jak wiadomo piszą różne, że czy chociażby w tym artykule, który tu wstawił aro1975

Cytat z artykułu:

Wiosną rozsiewam nawozy mineralne, dając na ha: 30 kg N, 80 kg P2O5 i 80 kg K2O. Soja nie wymaga wysokiego nawożenia azotem i stosuje się go tylko przedsiewnie. Wyższe nawożenie tym składnikiem zwiększa masę wegetatywną bez wpływu na plon nasion, wydłuża wegetację, a tym samym opóźnia dojrzewanie. 

Czyli przy nawożeniu, które podaje ten rozmówca można uzyskać 3-4t soi z 1ha umie z tych odmian, które miałem taki plon przy takim nawożeniu jest raczej niemożliwy (różne źródła podają różne nawożenie i różne plony to jest tak samo jak z na przykład zbożami w różnych rejonach różnie plonują dane odmiany i przy różnym nawożeniu jeden może sobie pozwolić na niższe nawożenie, bo gospodaruje na Żuławach a inny żeby uzyskać taki sam plon musi dać więcej i tak samo z soją na dzień dzisiejszy niema rejonizacji odmian soi, więc muszę znaleźć tą odmianę, która umie się sprawdzi sam), więc szukam Odmiany, która w moich warunkach da mi zadawalający plon przy w miarę niskim nawożeniu i dopóki są dopłaty do robię to na koszt Państwa, czyli wszystkich podatników, czyli także na twój koszt następnym etapem doświadczenia będzie kupienie głębosza i głęboszowanie pola przed siewem soi ja sieje soje w uprawie bez orki o tym też pisałem, dlatego chcę sprawdzić czy to, co piszą, że soja nie lubi zbitej gleby będzie miało wpływ na plon wiem ile plonuje bez spulchniania wiec jak zastosuje głębosz okaże się czy wzrost plonu o ile będzie jest wart tego zabiegu i to jest sens moich doświadczeń Ty idziesz Po najlżejszej linii oporu i będziesz siał soję może za 5lat a może wcale jak się okaże, że nie plonuje w skali kraju tak jak głosi propaganda a ja tak jak było kiedyś z kukurydzą (sprawdzam umie jak ona się sprawuje a nie słucham tego, co mówi propaganda czy tez tacy ludzie jak ty), choć twierdzili, że to nie z naszego klimatu to dzisiaj siejemy jej tyle ze nawet na eksport wysyłamy i jak tacy ludzie jak ja tego nie sprawdzą to tacy ludzie jak ty nigdy soi nie będą siać na przyszłość czytaj ze zrozumieniem zanim coś Napiszesz

Uderz w stół a nożyce się odezwą.... Co się ciskasz? Dlatego ze prawdę napisałem? Bzdury to ty wypisujesz, chociażby z twoją wspaniałą teorią porównywania efektu nawożenia rok do roku. Kto o zdrowych zmysłach porównuje wpływ nawożenia na plony w różnych latach? Zdajesz sobie sprawę że to kompletnie niemiarodajne i nie wnosi zupełnie niczego do tematu? O ilości powtórzeń danego doświadczenia też pewnie nie słyszałeś? Nie masz pojęcia o prowadzeniu badań statystycznych w uprawach, a tworzysz tu teorie nawożenia soi i jeszcze ubliżasz innym. Może i jakąś wiedzę w uprawie soi masz, ale niczego to nie wnosi bo żadna to opłacalność z tego co piszesz, a i rozmowa z tobą żadna bo po prostu twoich jednozdaniowych, rozbudowanych wypowiedzi nie da sie czytać. I nie musisz przytaczać tu znowu swoich przemyśleń bo temat przeczytałem od deski do deski a ty w nim kilkadziesiąt razy powtarzasz to samo. A gdy już ktoś próbuje z tobą polemizować to dowiaduje się ze nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Edytowano przez Albercik99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Albercik, pożyjemy, zobaczymy. Jak na razie porównuję doświadczenia i opinie Staszka oraz swoje i popieram to, co on pisze. To, co wypisują niektóre firmy , zby zachęcić do uprawy swoich odmian ma się nijak do realnych warunków. Nie ma odmiany uniwersalnej, która dobrze plonuje w kazdych warunkach i schodzi z pola w realnym ze względu na uprawę terminie.

Ja ze swojej strony moge stwierdzić, że uprawa soi wymaga starannej uprawy pola. Nie eksperymentuję z uprawą bezorkową (brak sprzętu) i przy mojej agrotechnice plon 2 do 2,2 t/ha jest realny (odmiana Aldana) przy niskim nawożeniu NPK (150-200kg Polifoski/ha). Uprawiac soję zacząłem ze względu na płodozmian (prawie same zboża mi zostały po likwidacji tytoniu i ziemniaków) i kwestia opłacalności była na drugim planie, ale przy takim plonie uwzględniając dopłaty nadal będę z soją eksperymentował, może nawet na większą skalę niż do tej pory. Boję się raczej o realną wysokość dopłat.

Ja w swoich wyliczeniach uwzględniam dane z 6 lat uprawy, więc mam już jakieś własne zdanie o tej uprawie, a nie teoretyzuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Albercik99

Widzę, że wciąż masz problemy ze zrozumieniem nigdzie nie napisałem, że prowadzę doświadczenia statystyczne to po pierwsze a po drugie mi dają bardzo dużo gdybyś przeczytał mój poprzedni post i go zrozumiał to byś wiedział, o czym piszę poza tym twoje wypowiedzi zupełnie niczego nie wnoszą do tego tematu a jedynie próbujesz przekonać innych do uprawy grochu i nie rozumiesz, że w tym temacie piszą ci, co chcą ja uprawiać bez względu na to, co ty o tym sadzisz, jeśli chcesz przekonywać do uprawy grochu to załóż osobny temat i tam pisz o swoich spostrzeżeniach tutaj temat grochu już był Niejednokrotnie poruszany a mimo to Temat jest i zainteresowanie uprawą soi też jest a nawet wzrasta i nic twoje oburzenie tutaj nie wskóra, więc jeśli nie masz nic dopowiedzenia na temat soi to dziękuje za cenne uwagi, ale i tak będę prowadził moje własne doświadczenia i nic na to nie poradzisz a co do grochu i pozostałych bobowatych, strączkowych czy jak by je tam inaczej nazwać to tylko soja ma przyszłość, ale na ten temat też już pisałem

Przeczytaj, co piszą inni to zrozumiesz, że ten temat nie dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

czytaliście ten artykuł?

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/soja-wygrywa-z-kukurydza,54935.html

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się że jest tam porównanie mokrej kukurydzy do soi nasiennej dlatego wyszła tak duża różnica w przychodach.Bardziej wiarygodne byłoby porównanie do ceny "normalnej"soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Soję posieję w tym roku pierwszy raz. Nie żebym uważał to za złoty interes ale brakuje mi  do zazielenienia , gdyby nie zmiany w dopłatach dalej 100% areału stanowiłaby kukurydza. Kalkuluję tak aby z produkcją chociaż wyjść na zero. Z kumplami siejemy razem 100 ha aby mieć jakąś realną partię do handlu. Odmiana Merlin na chwasty afalon + comand , uprawa bezorkowa z tym że 25 cm. tigerem. Nawożenie 25m3 pofermentu , przedplon kukurydza, rozstaw rzędu chyba 25cm. Jeśli moim dochodem zostaną dopłaty to ma sens , chociaż może lepiej iść w ugorowanie lub sianie tańszych strączkowych dla sztuki , czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

i suchej kukurydzy ;)


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

KRISS75

Ciekawym jest to, co napisał na samym początku i prawdą, co do reszty to można by się czepiać, ale to jest raczej artykuł propagandowy wiec nie należy się zbytnio przejmować tym, co tam piszą cytat:

Marian Kowalski z Grupy Producenckiej Marzenin w Wielkopolsce: - Chodziło o przełamanie płodozmianu. Wprowadziłem ją po buraku cukrowym jako przedplon pod kukurydzę. Liczyłem też na inne korzyści. Soja, jak wszystkie rośliny strączkowe, działa na glebę fitomelioracyjnie i fitosanitarnie. Jej korzenie penetrują głębsze warstwy gleby, rozpulchniając je, a jednocześnie pobierają wymyte tam składniki mineralne. Soja po buraku cukrowym oznacza 2-letnią przerwę w uprawie zbóż na danym polu. Tym samym spada presja ze strony grzybów patogenicznych wywołujących u zbóż choroby odglebowe, jak np. podsuszki.

robzombie

Sporo osób ma zamiar siać bobowate w tym soję, aby spełnić zazielenienie

Kula07

Jakie odmiany siali czy siali Anushkę i Polskie odmiany czy tylko te późniejsze, czyli Merlin Mavka czy może jakieś inne ja też w zeszłym roku zbierałem w październiku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na początku dwa lata sieli Anushkę, ale teraz ostatnio sieją Merlina. Gość z którym rozmawiałem, powiedział, że zbierali obie odmiany praktycznie w tym samym terminie. Czemu przeszedł na Merlina wsumie to konkretnie nie powiedział, aczkolwiek wspomniał, że Merlin troszkę lepiej plonował, ale powiedział też, że Anushkę to również dobra odmiana więc musiał być inny powód rezygnacji z tej odmiany.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To ciekawe, że Anushka dojrzewała w tym samym czasie, co Merlin, ale jak widać nie wszędzie jest tak samo wiec warto samemu sprawdzić, jaka odmiana będzie wam odpowiadać, bo jak widać opinie są różne, więc nie można wyciągnąć jednoznacznych wniosków. Możliwe, że gdybym dał w pierwszym roku pod Anushkę większe nawożenie to też by tak wcześnie niedojrzała jak widać najważniejsze, aby odmiana, którą będziecie uprawiać dojrzewała, co najmniej we wrześniu, ale że nie wiadomo jak konkretne odmiany będą się u was zachowywać to pozostaje wam i mi przetestować wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No właśnie, we wrześniu. Facet powiedział mi, że jak przenawoził (nie pamiętam jaką odmianę) to pod koniec października zbierał i powiedział, że oprócz tej jednej wpadki zawsze zbiera na przełomie września/października a sieje od 20 do końca kwietnia, zależnie od warunków.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To, że w rejonie północnej polski zbierają soje na przełomie wrzesień/październik to raczej optymistyczna sprawa skoro ja na południu też zbierałem w październiku to nie masz się, czego obawiać po prostu trzeba znaleźć odpowiednią odmianę może któraś z Polskich odmian była by lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Powiem ci, że jestem po rozmowie z przedstawicielem Agroyoumis i Pan powiedział mi, że to wina hodowców, że tak późno zbierają, że jest to wręcz nie możliwe, że mam sobie policzyć, że jeżeli Anushka ma ok 120 dni wegetacji to jakim cudem zbierają ją w październiku. Ot taka rozmowa...

 

Tak jak mówiłem wcześniej, czekam do końca tygodnia, wtedy wszystko się okaże, ale coraz mniej optymistycznie (na razie) patrzę w stronę soi.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Myślę, że to jest tak jak i z innymi roślinami, jeśli pogoda jest niesprzyjająca w czasie wegetacji to i zboża i rzepak i inne rośliny przedłużają swoja wegetację. Dlaczego w soi jest to tak bardzo widoczne a no, dlatego że soja i tu cytat: Soja jest rośliną dnia krótkiego o dużych wymaganiach termicznych, dlatego większość odmian zagranicznych w Polsce nie dojrzewa. Do uprawy w polskich warunkach nadają się odmiany, które wymagają w okresie wegetacji sumy dziennych temperatur do 2200°C, a ich okres wegetacji nie przekracza 140 dni.  Czyli trzeba założyć, że okres wegetacji jest podawany średnio z iluś tam doświadczeń a podstawowym czynnikiem decydującym o dojrzewaniu jest suma dziennych temperatur do 2200°C, czyli jak pogoda w czasie wegetacji jest niesprzyjająca to, aby uzbierać w czasie wegetacji te 2200°C, wegetacja może się znacząco przedłużyć.

 

Reasumując powodzenie w uprawie dają odmiany o krótkim okresie dojrzewania, czyli najlepiej takie, które nie przekraczają średnio z doświadczeń 120dni to daje nam rezerwę w razie, gdy pogoda była niesprzyjająca i w ciągu tych 120dni nie osiągniemy 2200°C, to mamy w zależności od odmiany i terminu siewu około miesiąca na uzyskanie wymaganej sumy temperatur, czyli około 2200°C, odmiany, które mają więcej jak 120 dni wegetacji mogą nie być w pełni pozbawione wilgotności, ponieważ ich okres może się przedłużyć do nieszczęsnego października i będziemy musieli ją dosuszać, co nie jest jakaś tragedią, ale na pewno zwiększy koszt uprawy soi a tego nie Chcemy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Co do Agroyoumis to nie ma się co dziwić. Ja się nasłuchałem od nich takich pierdół że już mnie nic nie zaskoczy. Jeśli cały naród tak ma,  to nie ma się co dziwić że mają taki burdel u siebie.

Merlin na południowym wschodzie gotowy do zbioru jest pomiędzy 10 a 25.09.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ulman

Czyli można powiedzieć, że w waszym rejonie Merlin się sprawdza mieści się jego zbiór w miesiącu wrześniu wiec spokojnie można go zebrać całkowicie suchy w tym roku też sieje Merlina bez mieszanin, więc zobaczę czy umie przypadnie jego zbiór w wrześniu, jeśli tak to będzie na pewno odmianą, którą będę uprawiał oczywiście plon musi być w granicach 2,5 t z 1hażebym go uprawiał bez dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Udało mi się zamówić polską Augustę.Porównam z Merlinem we wzroście.Tylko cena mnie poraziła-750zł/ha.Myślałem że będzie tańsza ;) bo cena zbliżona do Merlina a jeszcze muszę ją zaprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj