AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Gość   
Gość

Można osiągnąć plon 3 tony z hektara bez problemu odmiana Merlin ,biorąc pod uwagę straty dolnych strąków B)     Płatność do roślin wysokobiałkowych drobnonasiennych w plonie głównym kwalifikującej się do jednolitej płatności obszarowej, tj. ok. 326 EUR/ha, ale nie do całej zadeklarowanej powierzchni.

 

    100% stawki podstawowej otrzyma gospodarstwo za powierzchnię od 0,1 ha do 50 ha roślin wysokobiałkowych,

    50% stawki podstawowej otrzyma gospodarstwo za powierzchnię od 50 ha do 100 ha roślin wysokobiałkowych,

    25% stawki podstawowej otrzyma gospodarstwo za powierzchnię od 100 ha do 150 ha roślin wysokobiałkowych,

    0% płatności za powierzchnię roślin wysokobiałkowych powyżej 150 ha.

Skąd to info? Bo cały czas mnie nurtuje pytanie czy jest tak jak mówisz czy może jeżeli mam od 100 ha do 150 ha w tym 25 ha łubinu to i tak tylko 50% stawki dostanę bo powierzchnia całego gospodarstwa przekracza te 100 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

damianzbr

nie chodzi o powierzchnię całego gospodarstwa tylko o powierzchnię roślin wysokobiałkowych, jeśli przekroczy 50 ha to dostaniesz tylko 50% itd.

Płatności do roślin wysokobiałkowych na zdjęciu oryginalny tekst w tej sprawie

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

powierzchnia roślin bobowatych na pewno wzrośnie. Mojej dziewczyny rodzice gospodarują na kilku ha bardzo słabych gleb- sam piasek. I wszystko będzie obsiane łubinem, nawet nie myślą żeby to zbierać bez względu na to czy dostaną 300 czy 100 euro. I tak na tym lepiej wyjdą niż na jakimś życie czy owsie. I na pewno nie jest to odosobniony przypadek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

To czy bzdury napisałem czy też nie to się okaże pożyjemy zobaczymy jak będzie a co do stałych dopłat do strączkowych to nikt nie twierdził, że będą cały czas takie same pisałem o kwocie, jaka była w zeszłym roku i była 719 zł do 1ha a ta, która jest proponowana na ten rok jest pomniejszona, bo tak jak piszecie wzrósł areał strączkowych a pula jest taka sama wiec trzeba było ją podzielić i tak samo będzie z tymi 326 euro ci pierwsi dostana pełną pulę a w następnych latach ona się będzie najprawdopodobniej zmniejszać wraz z powiększaniem się areału strączkowych poczytajcie sobie W Internecie to się dowiecie, że te dopłaty maja na celu zwiększyć udział strączkowych, roślin wysokobiałkowych w ogólnym areale zasiewów i od początku wiadomo, że jak będzie zwiększał się areał to i dopłaty się będą zmniejszać a po 2020 może ich w ogóle już nie być wszystko zależy od tego czy strączkowe się przyjmą i osiągną około 600-700 tyś ha, bo tyle planuje ministerstwo za pomocą tych dopłat osiągnąć, ale pożyjemy zobaczymy jak będzie w każdym bądź razie ja mam zamiar nadal siać soję nie będę tracił czasu na nasze strączkowe, ponieważ o nich wiem wszystko wiec w każdej chwili mogę je zacząć Siać a soja to wielka niewiadoma i dlatego testuje ja na moich polach za państwowe pieniądze jak bym miał ją testować bez tych dopłat to raczej bym sobie odpuścił chociażby z powodu wysokiej ceny nasion do siewu, ale tak jak mówię każdy posieje to, co będzie uważał dla siebie za bardziej opłacalne 

A czy mozna zasiać soję ze swojego zbioru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

slonju77

Na pewno można, ale trzeba mieć na uwadze przede wszystkim ochronę prawną odmian i wszystko, co się z tym wiąże, czyli należałoby uiścić stosowną opłaty licencyjne za materiał siewny następna sprawa to siła kiełkowania i ewentualne choroby, jakie możesz sobie zadedykować siejąc własny materiał siewny no i zniżkę plonu z tym związaną poza tym dopłaty dostaniesz czy posiejesz własny materiał siewny czy też kwalifikowany na razie nikt nie wymaga faktury zakupu a tak w nawiasie moim zdaniem powinni wymagać takiej faktury lub dowodu uiszczenia opłaty licencyjne za materiał siewny, jeśli ktoś posiałby własny materiał siewny wtedy było by bardziej uczciwie i nie Było by spekulantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam dzisiaj króciutko jestem już po zbiorach soi plon ponad 2t z 1ha dokładnie będę wiedział jak ja sprzedam teraz sieję pszenicę po soi a w załącznikach przesyłam ofertę, jaka przesłała mi firma AgroYoumis (ceny zabójcze) i adresy firm, które skupują soję może się komuś przydadzą 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

haha za mavke chcą 800zł,ciekawe kto im to kupi? toż to prawie 7300zł za tonę! U mnie rok temu była kupiona Mavka to w zwykłych workach po zbożu dostaliśmy, czyli jakiś rolnik zasiał soję, wykosił, poworkował i sprzedał za 1600zł a AgroYoumis sprzedaje po 7300zł za tone. Biznes jak cholera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

W przyszłym roku kupie od nich na 1 ha nasion, reszte będe siał swoją. Zrobiłem próbę kiełkowania, na 20 ziaren  zeszło 19, ale dwie z nich w fazie kiełka jakiś grzyb zeżarł. Zrobie jeszcze próbe na zaprawionej soi. Dziś dzwoniłem do solarcornu, kupują soje za 1190 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Byłem wczoraj na Agro Park w Lublinie no i ładne  panie z agroyoumis ładnie gadają promocje mają 20% zniżki na nasiona hehe ajj posłuchać ich można ale interesów chyba z nimi lepiej nie robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Załączam umowe kontraktacji jaka zaproponowała mi firma argoyumis


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Pajej gdzie ta umowa? gościu dzwonił do mnie właśnie z propozycją kontraktacji z tej firmy i ciekaw jestem warunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy ktoś sprzedawał soję do Agroyoumis? A jeśli tak to ile płacili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Pajej gdzie ta umowa? gościu dzwonił do mnie właśnie z propozycją kontraktacji z tej firmy i ciekaw jestem warunków

nie moge wstawic pliku z worda, a nie skopiuje i nie wkleje, bo mam starsza wersje, a przysłali mailem w nowszej wersji


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku plon soi anushka C2 wyszedł mi 1,6 t z ha przy wilgotności 9% bez żadnego nawożenia azotowego, tylko amofoska 300 kg na ha przed siewem. Maj był zimny i cały czas padało, soja długo stała i na dodatek trochę na początku przypaliłem ją commandem :wacko: . Tak z ciekawości próbował ktoś z Was zasiać soje pasowo strip till? może tędy droga do wyższych plonów? W przyszłym roku azot podam w fazie kwitnienia w postaci RSM - ciekawe co się stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

przy takim plonie to zostanie cos kasy czy trzeba dołozyc


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

 

Umowa kontraktacji

nr …/…/……..-…-……

zawarta w dniu………………201….r.  w Poznaniu

między:

 

firmą Hodowla Soi Agroyoumis Polska Sp. z O.o.,

z siedzibą w   Rudniku nad Sanem,  przy ul. Kordeckiego 20  , 37-420  Rudnik nad Sanem, wpisaną do rejestru przedsiębiorstw KRS pod numerem 0000396445 w Sądzie Rejonowym w Poznaniu, nr NIP: 777-32-19-968, reprezentowaną przez Annę Stakheevą, działającą na podstawie pełnomocnictwa,zwaną dalej Kontraktującym,

a

…………………………………………………………………………

(nazwa firmy, przedsiębiorstwa, gospodarstwa)

 

 

………………………………………………………………..

(kod pocztowy, miejscowość, ulica)

 

………………………………………………

(telefon, e-mail)

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………….

NIP lub PESEL (w przypadku rolników ryczałtowych dodatkowo nr dowodu osobistego)

 

Reprezentowaną przez …………………………………………….

(imię i nazwisko, stanowisko)

 

 

działającego/ą na podstawie................................................................

(statut, pełnomocnictwo, upoważnienie itp.)

 

zwanego/ą dalej Producentem,

 o następującej treści

 

 

 

§ 1

PRZEDMIOT UMOWY

 

1. Przedmiotem umowy jest wytworzenie przez Producenta ziaren soi (dalej: Towar) na własnych lub dzierżawionych plantacjacho powierzchni minimum 10 ha.Tym samym nie ma prawa dalszej odsprzedaży materiału siewnego pozyskanego od Zamawiającego;

2. Producent oświadcza, że plantacja zostanie obsiana wyłącznie nasionami kwalifikowanymi, zakupionymi u Kontraktującego izobowiązuje się zachować dowód zakupu nasion do momentu sprzedaży uzyskanego Towaru.

3. W przypadku wystąpienia na plantacjach domieszek roślin soi, pochodzących z innej hodowli, Kontraktujący może rozwiązać niniejszą umowę w trybie natychmiastowym, poprzez złożenie stosownego oświadczenia.

§ 2

MATERIAŁ SIEWNY- płatności i inne warunki

1. Kontraktujący zapewni Producentowi kwalifikowany materiał siewny, któryProducent zakupi od Kontraktującego. Płatność za kwalifikowany materiał siewnyregulowana jest na podstawie faktury VAT wystawionej przez Kontraktującego nie później niż w ciągu 7 dni od wystawienia faktury. Nabyte nasiona Producent transportuje na własny koszt dowłasnego magazynu.

2. Cena za tonę materiału siewnego poszczególnych odmian soi jest zawarta w ofercie aktualnej na dzień podpisania umowy.

3. Zasiew plantacjinasionami innymi niż zakupione u Kontraktującego upoważniaKontraktującego do odstąpienia od umowy.

§ 3

TOWAR- płatności

1. Odbiór towaru przez Kontraktującego nastąpi po wstępnym czyszczeniu zebranych nasion oraz zapakowaniu w worki typu big bagnie później niż do 28.02.2016 roku. Producent przekazuje akt zbioru i akt czyszczenia na adres: Kordeckiego 20 37-420 Rudnik nad Sanem lub drogą mailową: info@agroyoumis.pl.w ciągu14 dni od zbioru i po wyczyszczeniu.

2. Płatność regulowana jestw ciągu 30 dni  od załadunku Towaru na podstawie faktury VAT wystawionej przez Producenta w dniu załadunku Towaru. W przypadku rolników ryczałtowych fakturę VAT wystawia Kontraktujący.

3. Cena odbioru jest stała i wynosi 350 Euro/t.Przy rozliczeniu jest stosowany średni kurs Euro ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury.

 

 

§ 4

WARUNKI ODBIORU

1. W przypadku odbioru Towaru przez Kontraktującego z magazynu Producenta za masę towaru przyjmuje się masę stwierdzoną po załadunku na środek transportu w obecności przedstawiciela Kontraktującego na wadze dopuszczonej do rozliczeń handlowych (o ile strony nie ustalą inaczej w obecności Spedytora), potwierdzoną na dowodzie wydania Towaru. Masa w miejscu załadunku jest wiążąca i taka tylko może zostać zafakturowana.

2. W przypadku dostawy Towaru przez Producenta do magazynu Kontraktującego, za masę Towaru przyjmuję się masę stwierdzoną u Kontraktującego, na wadze dopuszczonej do rozliczeń handlowych, w obecności przedstawicielaProducenta (o ile strony nie ustalą inaczej w obecności Spedytora)potwierdzoną na dowodzie przyjęcia i tylko taka może być zafakturowana.

 

§ 5

OPAKOWANIE

 

1. Możliwe jest następujące opakowanie:

- w big-bagach od 500 kg do 1000 kg netto.

2. Towar powinien być owinięty folią, ułożony na europaletach.

§ 6

TOWAR- wymagania

1.       Towar podlegający kontraktacji i dostarczany do punktu skupu Kontraktującego powinien odpowiadać następującym parametrom:

a)      wilgotność –max. 15%

b)      zawartość zanieczyszczeń ogółem–0,5-1 %.

 

2. W przypadku dostaw soi o parametrach odbiegających od podanych w § 3 pkt a) kontraktujący zastosuje potrącenia:

- za każdy rozpoczęty 1% wilgotności powyżej 15% potrąca się 13 zł z każdej tony.

- jeżeli zanieczyszczenia ogółem będą wyższe niż 1%, cena na Umowie zostanie obniżona o 0,1% za każde rozpoczęte 0,1% zanieczyszczeń powyżej wartości bazowej.

3. Ocena dostarczonych nasion zostanie ustalona laboratoryjnie przez punkt skupu Kontraktującego, na podstawie prób pobranych w trakcie odbioru towaru od Producenta.

 

4. W razie sporu co do jakości nasion, wtórnik próby powinien być przesłany przez Producenta do właściwego terytorialnie laboratorium rozjemczego WIJHARS do analizy, której wynik jest ostateczny i obowiązuje obie strony. Koszt wykonania analizy ponosi strona przegrywająca spór.

 

 

§ 7

DOSTAWA

1. TransportTowaru do magazynów Kontraktującego odbywa się na koszt Kontraktującego.

§ 8

NALICZANIE KAR

1. Za niewykonanie lub nienależyte wywiązanie się zumowy strony ustalają odpowiedzialność według następujących zasad:

- za każdy dzień zwłoki w dostarczeniu Towaru Producent zapłaciKontraktującemu karę umowną w wysokości 0,01% wartości danego Towaru określonej na podstawie § 3 pkt 3, za każde 1000 kg Towaru;

- za brak dostawy Towaru Producent zapłaci Kontraktującemu karę umownąw wysokości 500 euro netto za każde 1000 kg Towaru;

- za nieuzasadnioną odmowę przyjęcia Towaru Kontraktujący zapłaciProducentowi karę umowną w wysokości 0,1 % wartości danego Towaru  określonej na podstawie § 3 pkt 3, za każde 1000 kg Towaru;

2. Producent nie ma obowiązku zapłaty kary umownej, jeżeli niewykonanie lubnienależyte wywiązanie się zumowy jest następstwem okoliczności, za które nie ponosi onodpowiedzialności.

3. O niemożliwości dostarczenia Towaru w terminie umownym, z przyczyn niezależnych od niego, Producent jest zobowiązany zawiadomić na piśmie Kontraktującego w terminie 7 dni od daty zaistnienia tych okoliczności, pod rygorem utraty prawa powoływania się na te okoliczności.

§ 9

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.Ubezpieczenie upraw zakontraktowanego Towaru należy do obowiązkówProducenta.

2.Zmiany i uzupełnienia do niniejszej Umowy mogą być dokonywane wyłącznie przy obopólnej zgodzie Stron, w formie pisemnych aneksów lub dodatkowych porozumień, pod rygorem ich nieważności.

3. Umowa wchodzi w życie z dniem podpisania przez obie Strony i obowiązuje do dnia ostatecznego jej rozliczenia.

4. Jednostronne rozwiązanie umowy jest niedopuszczalne.

5. Niniejsza Umowa przesłana drogą elektroniczną (e-mail) otrzymuje status obowiązującej i ważnej do momentu otrzymania oryginału Umowy. Przesłanie Umowy drogą elektroniczną nie zwalnia Stron od obowiązku niezwłocznego dostarczenia umowy w oryginale.

6. Umowę sporządzono w dwóch jednakowych egzemplarzach w języku polskim, po jednym dla każdej ze stron. Wszystkie egzemplarze Umowy mają taką samą moc prawną.

7. W sprawach nieuregulowanych niniejszą Umową znajdują zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego oraz inne przepisy mające wpływ na uregulowanie wzajemnych stron Umowy.

8. Wszelkie spory, jakie wynikną z niniejszej umowy, Strony zobowiązują się, o ile to możliwe,  rozstrzygać na drodze polubownej. W przeciwnym wypadku, Sądem właściwym dla rozpatrywania niniejszych sporów będzie Sąd Okręgowy w Poznaniu. Przedmiotem sporu mogą być także w uzasadnionych okolicznościach zdarzenia zaistniałe lub stwierdzone po wygaśnięciu umowy.

9. W przypadku wystąpienia siły wyższej,Strony zwolnione są z wykonania niniejszej umowy w całości lub części, przy czym zobowiązują się do natychmiastowego powiadomienia drugiej Strony o zaistniałej sile wyższej i stopniu oraz zakresie szkody, jak również przedłożenia stosownych dokumentów urzędowych poświadczających zaistnienie siły wyższej.

10. W razie sprzedaży, wydzierżawienia lub przekazania całości lub części gospodarstwa rolnego, prawa i obowiązki wynikające z niniejszej umowy przechodzą na następcę prawnego po uprzednim podpisaniu przez zainteresowane strony stosownych dokumentów.

 

 

. . . . . . . . . . . . . . . . .                                                                       . . . . . . . . . . . . . . . . . . KontraktującyProducent 

 

 

 

 

Mam nadzieje ze nie łamie prawa wstawiajac to na forum


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soje sieję na własne potrzeby od 5 lat i prowadzę doświadczenia na niej i obserwacje:-P i wcale nie będę żałował jak przypale ją RSM :lol:  Kto nie ryzykuje nie żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To wpisz CN Środa Śląska. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapszton    7

Witam

Czy w Lubelskim ktos juz sial soje ?

Jesli tak to mam kilka pytan

jak plonowala?

Na jakich glebach byla siana?

Jaka jest oplacalnosc takiej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj