AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pstaszek    238

Soja już po oprysku i dojrzewa w expressowym tępię, jeżeli pogoda dopisze to po 15 września może być gotowa do koszenia

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy dokładnie pryskałeś i jaka dawka glifosatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Pryskałem 2 i 3 września dałem 4L glifosatu + 1.5L Efectan 650 SL, czyli dawka potężna 7mego września było już widać na liściach chwastów jednoliściennych przeżółknięcia nawet na zdjęciach to widać jak się przyjrzeć jednoliściennym chwastom

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dawka konkretna i widać, że działa. U nas na lubelszczyźnie pryskaliśmy dopiero dzisiaj, więc trochę późno i dawką ok. 3l/ha. Ale też powinna szybko dojrzeć. W naszych okolicach nieoficjalnie mówi się o cenach rzędu 1240 zł netto czyli na poziomie rzepaku, ale ogólnie nikt nie wychyla się z cenami i czeka. Cena z AgroYoumis naprawdę świetna, tylko chciałbym żeby ktoś się tu pochwalił, że za tyle sprzedał. Najpoważniejsza firma z naszych okolic - Solarcorn będzie badać zawartość białka i na tej podstawie określać cenę. A jak z cenami u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Umie w okolicy niema skupu soi wiec dopiero jak wykoszę zrobię analizę na zawartość białka i roześle do kilku firm miedzy innymi do tej, która w zeszłym roku ode mnie kupiła wtedy będę wiedział coś na temat ceny na razie to wróżenie z fusów wiadomo, że jak ceny rzepaku i zbóż są niskie to i soja nie będzie zbytnio od ceny rzepaku odstawać, ale tak jak mówię dopiero jak próbki roześle to dowiem się ile są mi w stanie zapłacić za soję teraz najważniejsze żeby zebrać soje bez konieczności dosuszania to już byłby sukces, więc najważniejsza jest teraz pogoda

Dzisiaj 10-09-2014
Seminarium w Głubczycach na zdjęciach widać poletka doświadczalne różnych odmian, ale wygląda to tak jakby to było jednolita masa soja wyległa i nie można było do końca być pewnym, która odmiana się kończy a która zaczyna jedynie dwie Polskie odmiany się wyróżniały, bo były już prawie suche reszta była zielonkawo żółta lub nawet zielona ciekawostką jest fakt, że jest już zarejestrowany w Polsce środek chwastobójczy SENCOR LIQUID 600SC można go już legalnie używać do odchwaszczania soi jest na zdjęciu doświadczenie Nr.9 i 2 na zdjęciach jest też kontrola gdzie nie stosowano odchwaszczania doświadczenie Nr.12 jak widać na zdjęciu chwastów, co niemiara Nie Życzę nikomu tak zachwaszczonej soi ogólnie było 25 różnych kombinacji i powtórzeń z użyciem środków chwastobójczych efekt odchwaszczania był różny ogólnie zadawalający a z użyciem SENCOR LIQUID 600SC nawet bardzo dobry

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Moja soja odmiana Annushka, siana 1 maja ma na dzień dzisiejszy 15,3% wilgotoności. Nie pryskana glifosatem. Myśle że w czwartek lub piątek będzie gotowa do zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Soja skoszona. Wilgotność od 12,2 do 13,4, plon 2,5 t+ , białko ok27%, zaolejenie 21%. Chyba będę kontynuował w kolejnym roku.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Rozumiem że soję o takiej wilgotności można przechowywać tak jak zboże.

@Ulman dałeś nasiona gdzieś do badania,jaka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

U mnie także skoszona w czwartek, wilgotność ok14%,  plon ok 2t/ha. W przyszłym roku napewno geściej posieję bo troche za rzadka była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Rozumiem że soję o takiej wilgotności można przechowywać tak jak zboże.

@Ulman dałeś nasiona gdzieś do badania,jaka odmiana?

Badania robili nabywcy, Maksymalna wilgotność bez potrąceń to 12,5% ale przy 13,4% wcale nie sypali na suszarnię więc zapewne się bez problemu przchowa.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Widzę, że koledzy już po żniwach sojowych mam nadzieje, że jesteście zadowoleni z plonów, jakie uzyskaliście?

Ciekawe jest to, co piszesz Ulman, że soja ma tylko 27% białka ciekawe, dlaczego skoro AgroYoumis przy swoich odmianach (Annushka i Mavka) podaje, że mają od 36-40% białka i od 17,5-22% tłuszczu a SAATBAU POLSKA w Merlinie podaje, że ma 40% białka i 21% tłuszczu to spora różnica według tego, co podają Ulman, jaką odmianę posiałeś? I jaką cenę udało ci się uzyskać za soję.

 

Ja też zacząłem kosić nakosiłem 1 przyczepę około 12t z 6,5ha, ale teraz pada deszcz i nie mogę dalej kosić

 

Poniżej kilka zdjęć soi przed zbiorem i też zdjęcia bezpośrednio po zbiorze jeszcze na przyczepie

Edytowano przez pstaszek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie wiem czy komuś się przydadzą ale chciałem się podzielić kilkoma wiadomościami z firmy Agroyoumis z Bednar.

Cena nasion Annushka 750zł/ha,Mavka 800zł/ha.Skup nasion po zbiorze około 1600zł/t,nasiona oczyszczone i poworkowane ale skupią pod warunkiem zasiania minimum 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Mają nas za frajerów czy jak? Nawet z dopłatą z ARR wyjdzie potężny koszt.

Ostatnio rozmawiałem z kilkoma osobami które były na Dniu soi na zamojszczyźnie . Podobno część rolników wyśmiała Agroyoumis bo promowali podział uprawy soi po 1/3 na wczesną,średniowczesną i późną a koniec zbiorów przypadłby na połowę października. Po co 3 razy wjeżdzać w pole? Dodatkowo promują późne odmiany ze względu na plon ale jaki sens kosić soję późną jesienią, dosuszanie opóźnienie zasiewu pszenicy itd. Z kolei uprawiać soję jako przedplon pod jarkę, kuku lub burak to ja dziękuję.

Pstaszek , w ubiegłym roku miałem ok 30% białka także z Merlina a ten rok tak jak w zbożach chyba nie jest "białkowy". Cena 1100 netto po potrąceniach, plon lekko powyżej 2,5 t. Szału nie ma ale warto się zastanowić na kolejny rok.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja na pewno w przyszłym roku posieje podobny areał, co w tym roku widać, że AgroYoumis wykorzystuje dodatkowe dopłaty do strączkowych, dlatego podnosi cenę za materiał siewny obiecując, że jak ktoś posieje 10 ha to będą od niego kupować widać, że są nastawieni na maksymalna sprzedaż materiału siewnego a żeby nie mieli kłopotów ze skupem to proponują rozłożenie w czasie skupu, dlatego proponują różne odmiany o różnej wczesności dojrzewania coś jak kampania buraczana wczesny, normalny i opóźniony zbiór widać, że nie są przygotowani do skupu, ale to już wiemy dla mnie zaskakującym jest fakt, że jest taka rozbieżność, co do białka W soi pomiędzy tym, co podają sprzedający a faktycznym stanem może, dlatego zaleca się stosowanie azotu żeby zwiększyć zawartość białka w soi zobaczę ile będzie miała moja soja dałem przed kwitnieniem 30kg azotu, więc powinna być większa niż u ciebie Ulman, ale to się okaże ja będę badał soje w stacji chemiczno rolniczej w Gliwicach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

pstaszek a czy azot przed kwitnieniem jak dałeś nie przedłużył wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Na pewno przedłużył każda dawka azotu wydłuża wegetację nawet ta pierwsza do 30kg azotu (no chyba ze stanowisko jest bardzo kiepskie lub słaba gleba to pierwsza dawka do 30kg azotu na pewno nie przedłuży wegetacji) wydłuża wegetację a każda dodatkowa wydłuża i to znacznie, dlatego jeszcze nie skosiłem swojej soi, bo dałem dodatkowe 30kg azotu, czyli łącznie ze startową wychodzi około 50kg czystego, ale mam nadzieje, że będzie więcej białka, bo jeśli nie to nie warto stosować dodatkowej dawki wystarczy startowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Nie wiem czy komuś się przydadzą ale chciałem się podzielić kilkoma wiadomościami z firmy Agroyoumis z Bednar.

Cena nasion Annushka 750zł/ha,Mavka 800zł/ha.Skup nasion po zbiorze około 1600zł/t,nasiona oczyszczone i poworkowane ale skupią pod warunkiem zasiania minimum 10 ha.

 

Cena za materiał siewny wysoka aby było z czego opuszczać :). Gdy byłem w Wasylowie na dniach soi to każdy na starcie dostawał 5% rabatu a w ulotkach które rozdawali napisali że udzielają 25% rabatu za zakup do końca września.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Ulman gdzie sprzedawałeś soję na lubelszczyźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Cena za materiał siewny wysoka aby było z czego opuszczać :). Gdy byłem w Wasylowie na dniach soi to każdy na starcie dostawał 5% rabatu a w ulotkach które rozdawali napisali że udzielają 25% rabatu za zakup do końca września.

 

Masz rację.Nie dopisałem że udzielają rabatów bo pisałem posta na szybcika.We wrześniu jest 25%,październiku 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

@Ulman gdzie sprzedawałeś soję na lubelszczyźnie?

Glencore w Bodaczowie. Niektórzy pośrednicy też biorą ale finalnie to i tak najczęściej jest dla Bodaczowa

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Będę siał pierwszy raz soję.Myślicie że warto kupić już teraz nasiona do siewu?Nie myśle tutaj o upuście chociaż to też jest jakiś plus.Obawiam się żeby się nie spóźnić z zakupem a jeśli kupię to mogą leżeć w workach do wiosny?

Jak wy kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Co do kupowania nasion w okresie jeśienno zimowym to powiem tak jak pierwszy raz siałem soję to jesienią dowiadywałem się o cenę soi w firmie AgroYoumis i Saatbaun Polska w firmie Saatbaun na jesień nie sprzedają nasion, ponieważ zaprawiają nasiona brodawkami a te maja krótką żywotność wiec tylko na wiosnę można było u nich kupić nasiona w cenie około 6000zł 1t a firma AgroYoumis oferowała swoje nasiona już na jesień i to w cenie 8000zł za 1t ta cena była dla mnie nie do przyjęcia, więc nie kupiłem nasion na jesień tylko postanowiłem kupić na wiosnę z firmy Saatbaun były Sporo tańsze i w dodatku zaprawione, ale na wiosnę podzwoniłem jeszcze raz i jakież było moje zdziwienie jak usłyszałem w firmie AgroYoumis, że soja Anushka kosztuje około 6000zł 1t a na jesień chcieli za Anushke 8000 zł za 1t wiec radzę się wstrzymać z zakupem jesiennym nasion jest coraz więcej, więc nie będzie problemu z ich nabyciem no chyba, że z nowymi odmianami a te wszystkie promocje, które AgroYoumis proponuje to tak naprawdę żadne promocje najpierw dźwigają cenę a później niby dają upust tylko naiwniak da się nabrać na taki chwyt w innych firmach kupicie bez promocji taniej niż oni proponują Z promocją a Polskie odmiany są najtańsze w zeszłym roku można było kupić już za 3000zł za 1t, więc nie dajcie się złapać na tanie chwyty reklamowe, bo może się okazać, że na wiosnę będziecie tego żałować firma AgroYoumis dodatkowo sprzedaje taki slogan, że nasion jest mało i na wiosnę może ich zabraknąć, więc informacje dla firmy AgroYoumis, że nie jesteście jedyną firmą sprzedającą nasiona soi a i wcale wasze nasiona czy też odmiany nie są lepsze od tych z innych firm, dlatego jeszcze raz apeluje do Polskich Rolników nie dajcie się złapać na tanie chwyty reklamowe Osobiście nie polecam Kupowania nasion w okresie jesienno zimowym chociażby z powodu zamrożenia sporej gotówki na jakby nie było 6 miesięcy, więc chociażby z tego powodu to już się nie opłaca zakup w okresie jesienno zimowym

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Dzięki wielkie @pstaszek za wyjaśnienie.Właśnie ja byłbym jednym tych co chcieli kupić teraz nasiona.To prawda panie z firmy AgroYoumis jak byłem w Bednarach mówiły żeby nie zwlekać z zakupem bo może zabraknąć nasion.

Znalazłem odmianę Aldana lub Augusta więc może skuszę się na którąś z tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jestem z wlkp chce zasiać soje na glebie IIIB -IV klasy zastanawiam sie nam odmianą merlin czy ktoś z mojego rejonu siał już tą odmiane ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj