AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

melon10641    1218

Moja też siana koniec kwietnia a powoli zaczyna żółknąć ale jeszcze sporo czasu musi minąć zanim będzie można kosić.

Nie jestem ekspertem od soi ale u mnie jest to spowodowane (chyba) przez to, że maj był zimny i soja była mizerna (niska) i się martwiłem co z nią będzie bo u Staszka wyglądała dużo lepiej, ale potem przyszły wyższe temperatury i urosła tak jak powinna. Azotu nic nie dawałem przedplon to pszenica ozima a wcześniej buraki cukrowe (ale to tylko na części)

Ciekaw jestem jak to się odbije na plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

witam zasiałem w tym roku soje jakieś 60 arów na próbe żeby zobaczyć jak wyglada uprawa i jakie ma wymagania u mnie gleby sa słabe najlepsze pole to 4a choć jest tego niewiele połowa moich pól to 4b a druga połowa to 5 no i troszkę 6

niestety klasa 4a i b to u mnie iły ,zasiałem na kawałku gdzie jest pole bardzo zrużnicowane od 4b do 6 i zauważyłem ze soja nie znosi zwiezłych zimnych gleb juz predzej na 6 będzie tak jak w tym roku bo duze opady deszczu na zwiezłych glebach po kazdym deszczu odchorowała a w miejscach gdzie kilka godzin stała woda skarłowaciała

soja lubi uregulowane PH najładniesza jest w miejscu gdzie phwynosi 6 -6,5 przy ph 5 słabszy rozwój mimo lepszego stanowiska

jedna ciekawostka po deszczach przepełnił sie zbiornik z gnojówką i wylał na soje gdzie było ph5 i niezbyt ładnie wygladała po około dwóch tygodniach soja zaczeła rosnać jak by viagry dostała niestety teraz leży bo zbyt bujnie wyrosła ale co za tym idzie dostała duzo wiecej straków niż w innych miejscach i zdażają się strąki które maja nawet po 4 nasiona a w innych miejscach na polu przewaga 3 nasion i 2

siew wykonałem płyciutko jakieś 2 cm w ilosci 150kg/ha co stwierdziłem ze jest dla niej za gesto wschody były bardzo szybkie już w 4-5 dniu była na wierzchu a w miejscu gdzie siewnik nie dosiał i rzuciłem reką i tylko przewałowałem w 3 juz pokazywały sie pierwsze listki siew wykonałem 22 kwietnia i nie prowadziłem zadnej ochrony

myślę ze za dwa tygodnie będe mógł ją już omłócić jeśli pogoda pozwoli bo narazie u mnie cały czas leje nawet zniw nie mozna skończyć

a więc podsumowójac soje polecam na gleby ciepłe przepuszczalne ale niezbyt lekkie o uregulowanym PH i siew w wilgotną glebę płytko uprawa też płyciutko max 5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

jahooo

Umie soja już prawie cała żółta Merlin szybciej dojrzewa a Mavka później, dlatego jeszcze czekam z desykacją nie chce żeby były zielone nasiona poniżej wstawiłem zdjęcia w tym tygodniu będę prawdopodobnie desykował, ale to zależy od pogody, bo umie też codziennie pada

melon10641

Jaką odmianę posiałeś najwcześniejsza jest Anushka, więc początkującym właśnie ją bym polecał i nie czekaj aż sama dojrzeje, bo będzie z tym kłopot w tym roku ja mam zamiar dać 4l glifosatu na 1ha plus Adiuwant (wspomagacz) zakończy wegetację soi i zniszczy i dosuszy chwasty

kombi82

Dzięki za podzielenie się z nami twoimi spostrzeżeniami na pewno się przydadzą racja, że soja nie lubi kwaśnych, zwięzłych, podmokłych itp. Gleb, ale podobno w uprawie pasowej daje radę na takich glebach oprócz kwaśnych przy uprawie pasowej gleba w miejscu siewu jest głęboko spulchniona coś jak głębosz, co sprawia, że opady deszczu nie są tak groźne, ponieważ szybko wsiąkają do ziemi a poza tym siew jest w szerokich rzędach od 40-70cm, co umożliwia niszczenie zaskorupienia i przewietrzanie gleby efekty widać na zdjęciach poniżej

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Na zdjęciu @pstaszka większośc soi jest żółta,to dobry moment na dosuszenie?

I z innej beczki:od jakich areałów zaczynaliście przygodę ze soją?Ja mam w planie 5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja tak skromnie w zeszłym roku zacząłem od 15ha Anushki a w tym roku już ponad 30ha.

Też tak mi się wydaje, że to będzie dobry moment do desykacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A jak to jest ze zbytem soi?? gdzie to sprzedajscie? po kilka to ktos przyjedzie po to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Zbyt, jako taki jest, ale łatwiej sprzedać większe ilości najlepiej całego tira ok 24t, ale wiosną firma AgroYoumis jak sprzedawała materiał siewny to mówiła, że będzie w tym roku prowadzić skup soi nawet jak ktoś będzie miał 2-3t, więc do nich należałoby dzwonić i się dowiedzieć czy to nadal jest aktualne można też samemu próbować sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojaXXI    0

Owszem,

firma Agroyoumis będzie prowadziła skup nawet najmniejszych ilości soi. Warunkiem sprzedania takiego materiału jest podpisanie umowy kontraktacyjnej przy zakupie nasion i wtedy jest na 100% gwarantowany odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Owszem,

firma Agroyoumis będzie prowadziła skup nawet najmniejszych ilości soi. Warunkiem sprzedania takiego materiału jest podpisanie umowy kontraktacyjnej przy zakupie nasion i wtedy jest na 100% gwarantowany odbiór.

 

 

Czyli wszyscy, którzy kupili na wiosnę nasiona w firmie AgroYoumis między innymi Ja a nie podpisali umowy tak jak i ja, bo w tym czasie jak kupowałem u was nasiona to żadnych umów nie mieliście to nie maja, co liczyć na to, że AgroYoumis kupi od nich nasiona soi czy dobrze zrozumiałem? Prosiłbym o dokładne wyjaśnienie tej kwestii, od kogo będzie AgroYoumis kupować soje czy tylko od tych, którzy maja umowy?

No i przyłączam się do pytania mojego przedmówcy, jaką cenę proponuje AgroYoumis za 1 t soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

To "trochę" nie ładnie ze strony Agroyoumis że nie poinformowała kupujących nasiona o konieczności podpisywania jakichkolwiek umów.Moim zdaniem powinni skupić od tych co kupili u nich nasiona np.za okazaniem faktury zakupu nasion.

Również chciałbym poznać cenę soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojaXXI    0

Cena jest 385 Euro za tonę+Vat. Wszyscy, co kupowali nasiona i się pytali o możliwość zbytu (bo np. bali się, że nigdzie tego sprzedzadzą, to mogli podpisać z nami umowę, najmniejszy areał zasiania był 5 ha). Konieczności podpisywania umowy nie było, niektórzy kupują nasiona na własne cele, więc po co się wiązać żadną umową, skoro można to skarmić, np. świniom.

Nasiona będą kupowane od rolników, ktorzy w momencie zakupu nasion podpisali umowę. Firma Agroyoumis będzie prowadzić skup tylko i wyłącznie swoich odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Na razie z tego, co się dowiadywałem firma Agroyoumis nie skupuje soi będą skupować na umowy, ale żadnych szczegółów mi nie podano, czyli nie wiele wiadomo, czyli tak jak z naszym rządem dużo gadania mało konkretów niech podają, od kiedy będą skupować konkretna data konkretna cena konkretny termin płatności, czyli powinno być 14 dni od odebrania towaru powinniśmy też wiedzieć, jaka soja będzie skupowana wiem, że towarowa, ale na pewno trzeba będzie ją oczyścić i dosuszyć (do jakiej wilgotności będzie przyjmować soję zaleca sie kośić przy 16% wilgotności aby było mniej strat czy taka wilgotność będzie przy skupie czy też inna) jeśli nie to jak to będzie wyglądało w praktyce będą brane próbki do analizy? Przecież w wielu przypadkach soja nie będzie tak czysta i sucha żeby można ja przechowywać czy może Agroyoumis będzie doczyszczać i dosuszać soje w własnym zakresie tak jak to jest przy skupie rzepaku? Czyli tak jak już pisałem proszę o konkrety, bo jak na razie to tylko sama propaganda żeby jak najwięcej rolników kupiło nasiona i posiało soję a później będą musieli ja sprzedać na warunkach, jakie im się nazuci rolnik powinien znać zasady skupu i rozliczenia przed siewem soi a nie najpierw posiej a później się dowiesz to jest chore

 

 

Jak widać w poście 282, który tu zacytowałem poruszyłem temat skupu już wtedy zwracałem uwagę na to, że firma AgroYoumis sieje propagandę żeby tylko sprzedać nasiona soi proponuje wrócić do postów 282 i 285 tam można poczytać o tym, co pisałem i co pisała przedstawicielka firmy AgroYoumis jeszcze wtedy podawała się za kogoś innego. No cóż Ja nie czuję się zawiedziony, ponieważ już na wiosnę zarzucałem firmie AgroYoumis, że nie przedstawiła żadnej umowy kontraktacyjnej ani warunków skupu a teraz AgroYoumis sprytnie się wykręca ja to przewidziałem już na wiosnę, że tak będzie dla mnie to bez znaczenia czy będą skupować czy nie i tak bym do nich nie sprzedał, ale tak jak pisze KRISS75 to nie w porządku, że ci, co zakupili w tej firmie nasiona i maja faktury zakupu nie będą mogli sprzedać nasion tej firmie, bo ona sprytnie zrobiła ich w balona, co ja już na wiosnę przewidziałem, że tak będzie pozdrawiam Firmę AgroYoumis i zachęcam do wywiązania się z obietnicy dawanej na wiosnę Polskim Rolnikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Na wiosnę miałem możliwość porozmawiania z kilkoma firmami produkującymi materiał siewny dla Agroyoumis.

Interes działa tak :Rolnik podpisuje z nimi umowę i dostaje lub kupuje nasiona do produkcji.( tego że kupuję nie jestem pewien więc piszę "lub")

W umowie jest wiecej obowiązków nakazów, zakazów niż praw ale to nie jest jakoś strasznie dziwne.

Najlepsze jest to co dzieje się od zbioru nasion do ich sprzedaży. Firma po zbiorze nasion i ich wyczyszczeniu waży i plombuje je. Nie płacąc za nie, pozostawia je u rolnika do wiosny.

W marcu/kwietniu dostarcza maszynę do workowania producentowi kwalifikatu i dopiero w tym momencie kupuje zaworkowaną ilość. Omija w ten sposób straty przechowalnicze. Zapakowane nasiona jadą bezpośrednio do rolnika lub dystrybutora nabywającego kwalifikat do wysiewu lub dalszej odsprzedaży. Wydaje mi się że Agroyoumis sprzedaje nasiona za które nie zapłaciło tzn.rolnik płaci za nasiona do wysiewu i tymi samymi pieniędzmi są dopiero opłacani producenci kwalifikatu. W terminach się to powinno zgadzać bo pakowanie nasion było w końcu marca + 30 dni na płatność = koniec kwietnia=termin siewu.

Tak więc wygląda na to że firma robi interes nie mając ani zaplecza w postaci magazynów, wialni, czyszczalni, suszarni ani zaplecza finansowego.

Patrząc na nich widzę że ładują masę środków w reklamę i marketing. Są obecni na wielu targach wystawach, mają fajne dziewczyny którym można sie popatrzeć w oczy i dekolt ale poza tym są kompletnie nieprzydatne do jakiegokolwiek doradztwa oprócz wiedzy ogólnodostepnej w necie. Jedno co trzeba im przyznać i za to chylę czoła to fakt dużego wkładu w upowszechnienie tej uprawy..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To racja firma AgroYoumis niema zaplecza na skup od rolników materiału kwalifikowanego tez coś na ten temat słyszałem i słyszałem też, że nie płacą po zbiorach, dlatego firma ogłasza się, że jak kupi się nasiona jeszcze w starym roku to będziecie mieć taniej a tak naprawdę wcale niema różnicy czy kupicie na wiosnę czy w starym roku to następna propaganda z strony firmy wiadomo, że jak ktoś zapłaci za nasiona w starym roku to jakiś rolnik, który produkował dla nich nasiona dostanie kasę po prostu jak znajdują nabywcę to dopiero wtedy wam zapłacą za nasiona i dlatego nie sprzedam tej Firmie ani kilograma soi, bo nie mam zamiaru czekać na pieniądze do świętego nigdy. Widać tez ze firma nie jest przygotowana do skupu soi towarowej, więc należy być ostrożnym powierzając jej swoje nasiona pamiętajcie, że w umowie powinien być określony termin odbioru i zapłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Sprawdzają się słowa mojego dziadka który mówił że "interes to można robić z kimś kto ma pieniądze"

Nie będę się dziś więcej pastwił nad Agroyoumis.

Wracając do sedna ......

Jak wygląda wasza soja? Kiedy przewidujecie zbiory? Desykowaliście?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Umie ciągle pada, więc przeciągam oprysk, ponieważ sporo strąków jest zielonych a nie chce żeby po desykacji okazało się, że w zbiorniku nasiona będą miały zielony kolor, bo będzie ciężko sprzedać taki towar myślę, że jak by przestało padać to bym popryskał a koszenie to raczej po 15 września a nawet koniec września początek października wszystko będzie zależeć od przebiegu pogody

 

Kilka aktualnych zdjęć poniżej

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Faktycznie wygląda nieźle, ale myślę, że to dzięki temu, że posiałem, co każdy lejek soja szybko zakryła ziemie i niema zbyt dużo chwastów, ale na pewno odbije się to na plonie, ponieważ soja zawiązuje więcej strąków w szerszej rozstawie międzyrzędzi, ale nie uprzedzajmy faktów plon, na jaki liczę to 1,5-2 ton z 1 ha gdybym tyle namłócił to jak na drugi rok uprawy to byłbym zadowolony oczywiście mam na myśli już wyczyszczoną soję nie licząc strat związanych z nisko osadzonymi strąkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojaXXI    0

 

 

Czyli wszyscy, którzy kupili na wiosnę nasiona w firmie AgroYoumis między innymi Ja a nie podpisali umowy tak jak i ja, bo w tym czasie jak kupowałem u was nasiona to żadnych umów nie mieliście to nie maja, co liczyć na to, że AgroYoumis kupi od nich nasiona soi czy dobrze zrozumiałem? Prosiłbym o dokładne wyjaśnienie tej kwestii, od kogo będzie AgroYoumis kupować soje czy tylko od tych, którzy maja umowy?

No i przyłączam się do pytania mojego przedmówcy, jaką cenę proponuje AgroYoumis za 1 t soi

Szanowny Panie, przy zamówieniu nasion, Panu był proponowany szereg umów, podpisywać które Pan nie wyraził zgody (a chciał Pan to wykorzystać na własne potrzeby), więc proszę nie rozsiewać wśród rolników nieprawdziwych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

sojaXXI

Droga Pani nikt w firmie AgroYoumis nie proponował mi zawarcie umowy ani w trakcie ani po zakupie, bo jak już pisałem na wiosnę takowej umowy nie było jedyna umowa, jaka posiadaliście to umowa na produkcje nasion (Jako Materiał siewny) a Pani mówi tutaj o wielu różnych umowach i znów sprytnie próbujecie się wykręcić, ponieważ ja nie sieje soi na własne potrzeby i nigdy nie miałem zamiaru siać soi na własne potrzeby wiec nie wiem skąd pani wzięła ten śmieszny pomysł, że ja na własne potrzeby chciałem siać soje, ale rozumiem, że przeszkadza to waszej firmie, że pisze prawdę i że miałem rację pisząc O tym już na wiosnę ostrzegając Rolników czysta hipokryzja płynie z tej firmy

 

 

Zainteresowanych uprawa soi polecam kolejne seminarium poświęcone uprawie soi

 

Ziemia głubczycka zaprasza

Na IV Krajowy Dzień Soi

10 września 2014 r. o godz. 10.00 w SDOO Głubczyce, przy ul. Kolejowej 5.

Wstęp wolny. Zainteresowanych udziałem w seminarium ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie do SDOO Głubczyce:

Telefon: 77 485 26 94

Szczegóły pod tym adresem:

 

http://www.nowoczesn...switch=patronat

 

 

Nowe zdjęcia soi zrobione dzisiaj soja zaczyna zrzucać liście i zaczyna być widać strąki

Umieściłem tez zdjęcie soi Merlin, aby pokazać, jakie możliwości posiada ta odmiana, jeśli jest posiana w rzadkim siewie na roślinie naliczyłem 100sztuk strąków, które miały, co najmniej 2 nasiona i ponad 30 strąków, które miały tylko 1 nasionko

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ładnie dojrzewa Twoja soja. Czy faktycznie dosuszanie jest potrzebne czy da radę dojrzeć sama bez desykacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Na pewno dojrzała by bez dosuszania, ale na zdjęciach nie widać chwastów jedynie te, które wystają powyżej soi, czyli rzepak, ale jest też włośnica zielona i chwastnica jednostronna nie jest tego dużo, ale zanim soja dojrzeje to jeszcze sporo chwastów dwuliściennych wyjdzie wiec wolę przeprowadzić desykacje żeby w razie niekorzystnej pogody (opady deszczu) niedoszło do przerośnięcia soi chwastami, bo wtedy będzie problem jest też soja, która jest całkowicie zielona w miejscach, których soja była najbardziej porażona chorobami soja długo nie potrafiła się pozbierać, ale jednak się pozbierała i teraz jest całkowicie zielona i na pewno nie dojrzeje, dlatego wolę ją Opryskać Jest tego za dużo żeby ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj