AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Umie soja już posiana siałem w wtorek, środę i czwartek (kwiecień) "pogoda deszczowa więc siałem na raty" rozstawa międzyrzędzie, co każdy lejek, czyli około 11cm siałem merlina i mavkę obydwie odmiany zmieszałem razem i wysiałem około 110 kg na 1ha oprysk na chwasty sencor liquid 600 sc 0,4l na 1ha + command 0,2l na 1ha będę dzisiaj pryskał a po wschodach, jeśli będzie taka potrzeba to mam zamiar pryskać na prosowate i owies głuchy i inne jednoliścienne dodam jeszcze tylko, że soja siana we wtorek dzisiaj sprawdzałem to ma już kiełek około 1cm w tym dniu padał deszcz, dlatego nie posiałem wszystkiego chyba ten deszcz i wysoka temperatura ponad 20 Stopni spowodował, że soja tak szybko Skiełkowała? Mam nadzieje, że żadnych większych przymrozków nie będzie ciekawe ile soja jest wstanie wytrzymać poniżej zera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Soja zasiana w piątek, ponieważ wczoraj mie miałbym już takiej możliwości ze względu na pogodę. Gorzej bo nie zdążyłem opryskać na chwasty przed deszczami, a cały czas przepaduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

jak dlugo wschodzi soja? u mnie zapowiadaja przymrozek na 5 maja nie wiem czy siac czy poczekac do poniedzialku? w jakiej dawce afalon i comand? mam zmiar siac anuske w rozstawie co 27 cm rząd od rzędu tak mi doradził gosc od ktorego kupowalem soje ilosc to okolo 130 kg na ha z tym ze to z marginesem na jakosc nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Co do wschodów to powiem, że w zeszłym roku wschodziła prawie miesiąc czasu posiałem na głębokość 7cm, dlatego tak długo wschodziła a po siewie była ulewa i zalało zasiewy soi spowodowało to, że powstała skorupa i soja nie mogła się przebić a w tym roku już się przebija około 5% jest już na wierzchu po 8śmiu dniach, czyli wszystko zależy od przede wszystkim głębokości siewu jak posiejesz głębiej niż 3-4 cm to wschody będą dłuższe a jak około 3cm to soja powschodzi szybciej wiadoma sprawa ziemia musi być wilgotna i musi być ciepło jak będzie zimno to wschody też będą dłuższe a Co Do Przymrozków to 15maja jest zimnej Zośki 3 ogrodników wiec soja ci do tego czasu na pewno powschodzi musisz zaryzykować a co do afalonu to ja w zeszłym roku dałem 1,2l samego afalonu a w tym roku pryskałem sencor 0,4l + command 0,2l dają też 1,5l afalonu + 0,25 command wszystkie środki stosujesz na własną odpowiedzialność umie zauważyłem na wschodzącej soi przebarwienia na żółto prawdopodobnie po commandzie, ale command ma to do siebie ze robi takie przebarwienia, więc jestem dobrej myśli po oprysku umie padało, co z pewnością będzie się przekładać na lepsze działanie obydwu środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Soję nalezy siać płytko, 2-3cm, aby szybko wschodziła, bo długo się rozwija nim zacznie rosnąć w górę. Pole musi byc równe, bez redlin i grud, bo potem trzeba bardzo nisko zbierać kombajnem.

Command zaraz po siewie jest OK, ale później porafi wstrzymać rozwój/wzrost soi. Najlepszy jest oprysk z linuronem bezpośrednio po siewie. Nie warto też przesadzać z dawkami metrybuzyny, bo działa także ujemnie na wzrost soi.

Dawka azotu powyżej 50kg czystego składnika na ha opóźnia zbiór, nawet do 2-3 tygodni. Z minimalnym nawożeniem soję Aldana zbieram kombajnem około 10 września.

Termin siewu optymalny dla większości odmian to miedzy 25 kwietnia a 5 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

mały00 soja wschodzi ok tygodnia zależy od temp i głębokości siewu ja bym wsiał na 4-5 cm jeżeli górna warstwa ziemi szybko wysycho bo soja potrzebuje sporo wilgoci do wschodów, jeżeli będzie ochłodzenie to nawet 2tyg potrafi wschodzić. Jeżeli chodzi o annushke to ja w cntralnej polsce będe siał po 10 maja. W tamtym roku wsiałem 15 maja tylko żę od 15 czerwca do zbioru nie było deszczu i dała 2t/ha na 4 i 5 kl ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Mam pytanie do RolnikMati , w jakiej fazie wzrostu powinny się pojawić brodawki na soi ile cm powinna mieć soja czy też ile liści powinna mieć w momencie, gdy powinny się pojawić pierwsze brodawki i jeśli się nie pojawią czy też będą, ale po przekrojeniu nie będą różowe tylko brązowe to, w jakim momencie najlepiej zastosować azot?

soja już powschodziła, ale jak wcześniej pisałem występowały na wszystkich kawałkach przebarwienia na żółto w pierwszym momencie myślałem, że to po commandzie, ale okazało się, że na polu gdzie nie stosowałem commandu a tylko sam sencor też takie przebarwienia są, więc chyba raczej te przebarwienia sencor spowodował a dałem tylko 0,4l na 1ha przy większej dawce mogłoby być nieciekawie, czyli command bezpieczny dla soi a sencor nie wiadomo jak by było przy wyższej dawce a może ktoś stosował wyższą dawkę sencoru?

 

 

Widać RolnikMati jest bardzo zajęty siewem QQ, więc niema czasu żeby się podzielić z nami info na temat nawożenia azotem, ale poczytałem sobie, co nieco i okazuje się, że takim najlepszym momentem na zastosowanie azotu jest początek kwitnienia soi (Pogłówne nawożenie azotem zależy od tego, czy gleba była zaszczepiona nitraginą i czy na korzeniach wytworzyły się brodawki. Brak brodawek korzeniowych i jasny kolor liści na początku kwitnienia soi oznacza niedobór azotu asymilacyjnego. Wtedy trzeba stosować azot mineralny. Najczęściej stosuje się 100-150 kg saletry amonowej na ha. Nadmierna ilość azotu opóźnia dojrzewanie) :)

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Z małym poślizgiem zasiałem wczoraj, teraz zastanawiam się nad opryskiem gdyż na polu jest trochę rumianków i jasnoty wysokie na 10 cm i ciekawe czy command to spali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Nie spali . Daj glifosat zanim soja wzejdzie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Command na pewno tego nie spali, co najwyżej będą przebarwienia możesz zastosować tak jak kolega powyżej ci poradził coś z glifosatów jak najszybciej zanim soja powschodzi. Umie soja ma już 2 liście właściwe a po przebarwieniach, o których pisałem (sencor spowodował przebarwienia) ani śladu a pole jest czyste niema żadnych chwastów na razie, więc można powiedzieć, że sencor 0,4l na 1ha + command 0,2l na 1ha to skuteczna mieszanka command stosować tylko, jeśli istnieje zagrożenie, że będzie przytulia w innym przypadku nie opłaca się go stosować zbyt małe spektrum zwalczania chwastów, http://www.fnagro.pl...prodbig&idpr=15 dlatego ja na piachu go nie zastosowałem, ponieważ przytulia nie lubi słabych gleb i rzadko tam występuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

co do afalonu to ja w zeszłym roku dałem 1,2l samego afalonu a w tym roku pryskałem sencor 0,4l + command 0,2l dają też 1,5l afalonu + 0,25 command wszystkie środki stosujesz na własną odpowiedzialność umie zauważyłem na wschodzącej soi przebarwienia na żółto prawdopodobnie po commandzie, ale command ma to do siebie ze robi takie przebarwienia, więc jestem dobrej myśli po oprysku umie padało, co z pewnością będzie się przekładać na lepsze działanie obydwu środków

Soja zasiana we wtorek dość płytko bo 3 cm. Nie zdążyłem niczym opryskać przedwschodowo, wczoraj sprawdzałem i już puszcza kiełki, ich długość to 0,5 - 0,8 cm, czyli jeszcze jest minimum 2 cm pod ziemią. Pole na razie czyste bo straszyliście że musi być idealnie równe więc zacząłem uprawki od początku kwietnia i uprawiałem co kilka dni czym się da :P Mam w domu paręnaście litrów LINUREX.

Więc czy mogę jeszcze jutro prysnąć nim doglebowo i w jakiej ilości. Kolega pisze że w zeszłym roku prysnął 1,2l afalonu - i jaki to efekt przyniosło?

Linuron w:

Afalon - 450 g/l * 1,2 l/ha = 540 g/ha

Linurex - 500 g/l * 1,08 l/ha = 540 g/ha

 

Powschodowo można jakieś środki stosować w soi które jej nie zaszkodzą a zwalczą dwuliścienne? Bo jednoliścienne to pewnie nie problem będzie.

Zasiałem 2 ha. Przyszła soja kurierem, ojciec zamawiał i nie wiedziałem że są dwie odmiany. Wszystkie worki wsypałem na raz do siewnika a dopiero później dostrzegłem że to inne odmiany. Jedna anuska i drga jakaś taka zagraniczna nazwa chyba na L. Więc teraz będę miał mieszankę soi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Właśnie ta przytulia, reszta to rzodkiew świrzepa, jasnota,tobołki polne i po ostatnich zniwach rumianki więc command powinien dać rade gorzej będzie z rumiankiem w sencor nie jest wpisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Napisano (edytowany)

Damianzbr

Jeśli jest tak jak piszesz i soje jest jeszcze 2 cm pod ziemią to możesz zaryzykować oczywiście nie miałem takiego doświadczenia z soją, ale jak siałem łubin to miałem taki przypadek, że łubin był już na wierzchu około 1-2% powschodzonego i zastosowałem afalon 1,2l na 1ha były przebarwienia, ale ogólnie nic się łubinowi nie stało możliwe, że z soją będzie podobnie, jeśli chodzi o skuteczność afalonu to w dużej mierze zależy ona od wilgotności gleby jak jest sucho to nie warto pryskać a i przytuli nie zwalcza w ogóle można powiedzieć że przy dobrej wilgotności gleby zwalcza wszystko, co jest na jego Etykiecie i nic po za tym, więc na pewno nie jest to rewelacja a co do tej mieszanki soi to chyba będziesz miał problem, bo Anushka jest najwcześniejszą odmianą niema drugiej tak wcześnie dojrzewającej a jeśli ta druga odmiana zaczyna się na literę (L) to może to być Lissabon od Saatbau Linz tutaj możesz o niej więcej się dowiedzieć jest to raczej późna odmiana (FAO 260-270) http://www.centrala-...?pg=fl2&fidx=49 więc niezbyt ciekawie się to zapowiada, co do po wchodowych środkach to na razie żadnego nie testowałem więc raczej musisz sam coś przetestować może Basagram albo Harmony polecany przez RolnikMati w poście 298 Basagran jak wiadomo hamuje rozwój w strączkowych a czy się nadaje do soi? Może ktoś już stosował to niech napisze, jaki był efekt

 

mawit06

 

Jak masz przytulię to command jest najlepszy, więc powinno być dobrze, ale mogłeś dodać afalon lub sencor na pewno było by czyściej oczywiście wszystkich chwastów nie załatwisz, ale zawsze będziesz miał ich mniej

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Pojechałem po taniości 3l glifo i 0,25 command pryskane oddzielnie wystarczająco wyczyściły mi kieszeń, a jakiejś potężnej presji chwastów niema. Siane sobota wieczór dziś rano połowa ziaren podwoiła swoją wielkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i chyba nic nie wyjdzie z tej mojej soi. Popełniłem wszystkie z możliwych błędów, dotychczasowe już znacie a kolejny to dzisiejszy oprysk, który wykonałem o godz. 16, dałem 1l/ha linurex, zapowiadało się że nie będzie padać. A z godz po oprysku zaczęło zdrowo lać i tak pada do teraz. Czyli substancja obniży się do skiełkowanej soi i ją załatwi na amen. Do tego pod koniec tygodnia zapowiadają przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mawit06

Też w zeszłym roku pojechałem po taniości tylko afalon 1,2l i powiem szczerze, że soja była czysta, ale na niektórych kawałkach była przytulia, dlatego w tym roku zastosowałem command jak na razie soja jest czysta a siałem, co każdy lejek to mam nadzieje, że wkrótce zakryje ziemie i nie pozwoli chwastom się przebić

 

damianzbr

Niema, co panikować przy dawce 1l na ha nie powinno nic się stać może wystąpić przebarwienie liścieni (pożółkną), ale załatwić soi raczej nie powinien chyba że jest to gleba bardzo lekka to wtedy mogą być jakieś większe przebarwienia czy zahamowanie wzrostu, ale totalnie spalić nie powinien umie też po oprysku przyszedł deszcz no i po –sencor- wystąpiły przebarwienia na liścieniach, ale jak wyszła pierwsza para liści to już wszystko było ok też miałem strach, bo senkorem nigdy nie pryskałem ani soi ani innych roślin, więc w ogóle nie znałem jego działania a co do przymrozków to idzie zimna ZOŚKA, więc Mogą wystąpić przymrozki ja też się tym martwię tym bardziej, że soja dostaje następnej pary liści a nie znam jej wytrzymałości na mrozy słyszałem tylko, że jest podobna jak w kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199
Napisano (edytowany)

Afalon (linuron) jest doglebowy, więc jak deszcz go nie wbił i nie wypłukał, będzie działał. Powschodowo metrybuzyna, czyli Sencor, Dancor i inne z tym środkiem. Raczej w najniższej zalecanej dawce, bo wstrzymuje wzrost soi (czasowo). Wystąpią przejściowo przebarwienia, tak jak w ziemniakach, w wyższej dawce nawet przepalone liście. Dlatego ważna jest uprawa przedsiewna i środki przedwschodowe. Command także wstrzymuje wzrost soi, przy czym bardziej niż metrybuzyna

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

jahooo

Mam pytanie do kolegi czy stosowałeś sencor po wschodach soi? Jeśli tak to, w jakie dawce? Może masz jakieś doświadczenie w stosowaniu środków w soi po wschodach, jeśli tak to, jakie i w jakich dawkach stosowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199
Napisano (edytowany)

Tak, stosowałem. Według zaleceń dla grochu, najniższą dawkę, około 0,3 kg/ha. Po siewie Linurex, potem w miarę potrzeby Sencor. Stosowałem też Basagran 1,5l/ha (zalecana dla grochu to 2,5l na ha). W niesprzyjających warunkach po Sencorze występuje czasowe przejaśnienie roślin, ale mija bez śladu. Sieję odmianę Aldana. Bez nawożenia azotowego, zbiór kombajnem około 10 września. Plon w zależności od roku od 2,2 t/ha wzwyż. Sieję od 5 lat. Uważam, że to lepsza uprawa niż rzepak. Zaczynałem od małych kawałków na próbę. Teraz to nawet są firmy, które to skupują, wcześniej skarmiałem we własnym zakresie (kury + tuczniki)

Generalnie, ochrona nie polega na tym, żeby zrobić w soi klepisko, tylko wstrzymac chwasty, aż soja rozwinie skrzydła, a potem już nie mają szans z nią konkurować. To tzw. metoda kontrolowanego zachwaszczenia.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jahooo

Dzięki za odpowiedz właśnie oto mi chodziło żeby w razie potrzeby coś zastosować a lepiej wiedzieć czy ktoś już coś stosował niż robić cos po omacku na razie mam czystą soję i mam nadzieję, że tak pozostanie aż soja ruszy z kopyta, ale dobrze wiedzieć, co można zastosować w razie potrzeby tym bardziej, że soję uprawiam po raz 2rógi, więc jako takiego doświadczenia nie mam jeszcze raz dzięki za odpowiedz i jeszcze jedno pytanie siejesz już 5 lat to może już wypraktykowałeś, jaka rozstawa międzyrzędzi jest najkorzystniejsza a może to niema znaczenia i jaką ilość (normę wysiewu) byś polecał tak jak Zalecają firmy sprzedające nasiona czy może rzadziej lub gęściej jak to wynika z twojego własnego doświadczenia wiadomo nasiona są bardzo drogie, więc obniżenie ilości wysiewu dałoby wymierne korzyści, ale jeśli miałoby się to odbić znacząco na plonie to nie warto, dlatego pytam czy ty już to wypraktykowałeś? Ja w tym roku posiałem w różnych gęstościach na jednym polu tak jak zalecają firmy sprzedające nasiona i na innym rzadziej około 20% mniej niż zalecają i na innym o 20% więcej niż zalecają w tym momencie najlepiej wygląda ta najgęściej posiana a najgorzej ta rzadko posiana wiadomo tam gdzie gęściej lepiej widać rzędy i szybciej soja zakryje międzyrzędzie, ale faza rozwojowa soi jest taka sama na wszystkich polach czy to rzadko posianej czy też gęsto posianej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ja nie mam wielkiego pola manewru, sieję zwykłym siewnkiem. Stosuję metodę 2 leje sieją, jeden przerwy. W ten sposób w soję w raze potrzeby (na małym kawałku) można było wjechac opielaczem. I tak już zostało. Siana w ten sposób soja nieźle sie krzewi. Nie wiem, czy ma to wpływ na plon, bo inaczej nie siałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Witam chce w przyszłym roku zasiać ok 2 ha soi pierwszy raz. Gdzie na pólnocy wlkp można kupić nasiona? Jedna działka jest bardzo mozaikowata na jednym koncu piach 6 klasa na górce troche gliny dalej klasa 4. Jakie nawozy pod korzeń ? Wiem ze to jeszcze bardzo duzo czasu ale musze nazbierac troche informacji zeby przekonac seniora ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ja zrobiłem taka kalkulację:

2 tony soi z ha x 1900zł/t - przychód

100kg polifoski - koszt

1,5l linurexu - koszt

uprawa wiosenna - koszt

koszenie - koszt

oprysk x1 - koszt

siew - koszt

 

70kg azotu w glebie po sezonie - dochód (to około 200kg saletry danej pod korzeń na ha pszenicy)

 

Po podsumowaniu i porównaniu do sąsiada rzepaku wychodzi, że soja jest bardziej dochodowa niz rzepak.

 

1. Nie martwię się o przemarzanie w zimie

2. Minimalna ilość nawozu

3. Jeden oprysk w sezonie (czasem 2)

4. Zero szkodników i chorób grzybowych

5. Bezproblemowy zbiór kombajnem - bez stołów, kos bocznych itp.

 

W ten sposób ładuje w ziemie mniej chemii, oszczędzam czas i paliwo. Dużo ludzi w okolicy powoli się przekonuje do soi. Kuzyn posiał w tym roku 6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

 

jahooo

Dzięki za info i popieram to, co napisałeś soja lepsza od rzepaku zgadzam się z tym całkowicie zgadzam się też z tym, że soja jest mało wymagającą rośliną a rzepak jest żarłoczną roślina, co do tego niema wątpliwości wiec jak ktoś chce wypróbować jak u niego sprawdzi się soja to niema lepszego momentu na to jest dopłata do strączkowych 719zł do 1 ha i 160 zł do materiału siewnego na 1ha trzeba zakupić 120kg na1ha materiału siewnego żeby dostać zwrot 160 zł na 1ha wystarczy, że zbierzecie 1T soi z 1ha i nie odnotujecie strat a jeszcze zarobicie na tym

szymon09875

Jeśli chodzi o firmy sprzedające nasiona soi to niema znaczenia jak daleko mieszkasz od takiej firmy wystarczy, że zadzwonisz do którejś i zamówisz tyle ile potrzebujesz a oni ci wyślą na podany przez ciebie adres z tym niema najmniejszego problemu a co do nawożenia pod korzeń to dobrze by było dać 100-150 fosforanu amonu46 procentowego i 150-200kg soli potasowej 60 procentowej z moich obserwacji nie warto siać zbyt głęboko soi maksymalnie 3cm a jak jest bardzo dobra wilgotność gleby to można nawet 2cm soja wtedy dużo szybciej wschodzi niż ta posiana powyżej 3cm a siew powyżej 5cm to tylko, jeśli jest przesuszona Ziemia i nie zapowiadają deszczy

 

W krótce postaram się zamieścić zdjęcia mojej soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj