AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

rafalwwe42    1

Witam Pstaszek,po 2500 zł oczywiście kilku osobom w detalu po 100 200 kg. Jeżeli chodzi o hurt to cena też mnie nie zadowala bo oferty maxymalne były po 1800zł. Dlatego narazie się wstrzymuję ze sprzedażą. Myśle że na wiosnę może dojść w hurcie koło 2000 zł. .Myślę żę część sprzedam w detalu po 2500 zł cena na cebot jest w granicach 1500 zł koszty transportu do nas to ok 30% tej ceny czyli proponowane przez kupujących 1800 zł. Jednak uważam że soja krajowa powinna być wyżej wyceniona gdyż nie jest modyfikowania genetychnie, natomiast importowana soja 100% GMO. Myślę że cena soji wzrośnie, tylko trzeba trochę poczekać. Denerwuje mnie 100%-150%przebitki na kwalifikat. to jest przesada. Pstaszek jakie odmiany już siałeś soi. która najlepiej się sprawowała. Ja się zastanawiam mad mawką w tym roku.

Edytowano przez rafalwwe42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam,

U mnie niema takiego zainteresowania siewem soi, więc raczej pozostaje mi sprzedaż w hurcie siałem tylko Annushke w tym roku mam już kupioną Mawkę na 20 ha i jeszcze chcę kupić Merlin na 5ha i jakąś Polską odmianę też na 5ha wtedy będę mógł ocenić, która u mnie najlepiej się sprawdza, jako takiego doświadczenia nie mam w siewie soi, ponieważ siałem w zeszłym roku po raz pierwszy, więc dopiero wszystkiego się uczę, mimo że piszą, że te nowe odmiany osadzają strąki na około 11-14 cm to ja tego jak na razie nie mogę potwierdzić u mnie strąki zawiązały się w Annushce na Wysokości 5-8cm a że pole nie było idealnie przygotowane przed siewam to straty przy zbiorze były duże w tym roku pierwszą sprawą będzie dokładne wyrównanie pola a jeśli się okaże, że osadzanie strąków na tak niskiej wysokości w tych odmianach, które posieje będzie się powtarzać to znaczy, że ta cecha soi nie jest utrwalona i w dużej mierze zależy od kaprysów natury tej rośliny a to z pewnością nie będzie zachęcać do siewu tej rośliny, co do ceny materiału siewnego to faktycznie ceny wzięte z kosmosu oczywiście w miarę zwiększania się ilości materiału siewnego ta cena powinna być niższa no Chyba, że jakaś Odmiana okaże się naprawdę dobra to wtedy będzie się trzymać na wysokim poziomie z tego, co wiem nasze odmiany są dużo tańsze, ale podobno gorzej plonują sprawdzę to w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

Jeżeli chodzi o osadzanie stronków to rok 2013 był specyficzny bo był zimny maj i wolno rosła soja w początkowej fazie co wpłyneło na niskie osadzenie stronków. u mnie ok 6-8 cm nad ziemią. Specjalnie kupiłem większe koła do kombajnu żeby heder niżej szedł to powiem szczeże że, zebrałem nawet te najniższe strąki ale heder tarł o ziemię. No to jak posiejesz i porównasz bedziesz mógł się podzielić cennym doświadczeniem. Ja zasieje annuszkę i może mavke. Ale do wiosny trochę czasu także może mi się coś jeszcze zmieni. Po ile płaciłeś mawkę? (w C2?)

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Mavke kupiłem przed świętami i zapłaciłem 6300zł netto za 1t cena jest już z upustem 10% towym, jeśli już siałeś soje i miałeś od nich nasiona to powinieneś dostać 10% upustu oczywiście to będzie zależeć od popytu na nasiona soi na przedwiośniu, jeśli będzie duże to może się okazać, że będzie droższa a jeśli będzie brak zainteresowania to sądzę, że cena spadnie

A co do koszenia to mi heder też po ziemi ślizgał, ale praktycznie 70% pierwszych najniżej osadzonych strąków nie pozbierałem myślę, że to wina źle przygotowanego pola było zbyt nierówno, dlatego w tym roku postaram się żeby było idealnie a co do tego, że ten rok był specyficzny to możliwe, że to miało znaczenie, ale z tego, co się dowiedziałem jeżdżąc po różnych seminariach i na poletkach doświadczalnych poświęconych soi to niskie osadzenie strąków w tym roku zaobserwowano w soi sianej w maju, czym później tym niżej osadzone strąki a ta, która była siana w kwietniu miała wyżej osadzone strąki Ja Siałem 9 maja tak jak mi poradzono w AgroYoumis następnym powodem nisko osadzonych strąków mógł być zbyt głęboki siew około 7cm soja wschodziła prawie 1mieśiąć myślałem już, że nie powschodzi może, dlatego soja zawiązała tak nisko strąki w końcu okres wegetacji skrócił się o prawie 1 miesiąc, ale to się okaże w tym roku, ponieważ mam zamiar zasiać soję w kwietniu około 24 kwiecień oczywiście o ile będzie to możliwe i nie głembiej jak 4cm , co do Annushki to zauważyłem, że ma najgorsze ulistnienie zupełnie inne niż pozostałe odmiany i mało rozgałęzień, czyli pędów bocznych, dlatego trzeba siać ją gęściej niż inne odmiany minimum 140kg na 1ha Ale jest najwcześniej dojrzewającą odmianom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

To jest fakt że zasiane w kwietnu wyżej osadziły strąki bo do 10 maja zdążyły powschodzić a dopiero potem przyszło ochłodzenie i ja siałem 10 maja i też dopiero po 3 tyg było ją widać na wierzchu. To jeszcze drożej niż w tamtym roku, bo za mavke chcieli 5500 zł netto. Ja nie będę siał kwalifikatu bo mam za słabe stanowiska zostawione na ten rok. dopiero w następnym pomyślę o zwiekszeniu udziału w zasiewach w wproadzeniu do normalnego płodozmianu. Zauważyłem też że annuszka ma specyficzny wygląd i różni się od innych odmian. Ja annuszkę zasiałem na 5 cm głębokokość, rozstaw 30 cm, 140 kg na hektar i było trochę za gęsto. w tym roku myślę 120 kg wysiać. Ale na ostatnich 2 ha wysiałem 100 kg na hektar(trochę zwiększyłem powierzchnie i mi brakowało) i miała rozgałęzienia więć jak będzie mniejsza obsada to boczne rozgałezienia pujdą. I plonowała podobnie jak ta 140 kg na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

A to ciekawe, co napisałeś o annushce, bo jak pytałem w AgroYoumis czy przy większym rozstawie międzyrzędzie można zmniejszyć ilość wysiewu to stwierdzili, że ta obsada, którą oni podają jest to najodpowiedniejszą i nie należy jej zmieniać no, ale jak widać nie koniecznie należy im wierzyć na poletkach doświadczalnych też była siana zawsze gęściej i miała tylko jeden pęd, ale u mnie też zaobserwowałem, że tam gdzie rosła sobie jedna soja anuushka i wokół nie miała konkurencji to miała boczne pędy, (chociaż nie tyle ile widziałem na innych odmianach na poletkach doświadczalnych), dlatego zadałem to pytanie w AgroYoumis czy nie Było by lepiej posiać ją w mniejszej obsadzie na 1ha niż Jest zalecane powiem jeszcze, że jednak odmiany Mavka, Merlin, Lissabon mają lepsze ulistnienie i dużo więcej pędów bocznych wyrwałem z jednego poletka doświadczalnego Mawkę, która rosła sobie na skraju i miała dużo wolnego miejsca to okazało się, że na tej roślinie było 150 strąków, czyli 2-3 razy więcej niż na tych, które rosły w normalnym zagęszczeniu, więc teoretycznie można by ją było posiać o połowę rzadziej a plon powinien być taki sam oczywiście mam zamiar to sprawdzić u mnie posieje 0,5ha zamiast 100kg mavki to posieje tylko 70kg i na 0,5ha Posieje tylko 50kg zobaczę, jaki będzie efekt. Co do ceny soi, jako materiału siewnego to cena jest za wysoka i dlatego wielu rolników będzie siało własny materiał siewny albo kupi od sąsiada no, ale tym to niech się martwią inni ja w zeszłym roku za annushkę zapłaciłem 5040 zł netto a jeśli by produkować dla nich materiał siewny to dają na dzień dzisiejszy podobno zwiększyli z 30% do 35% do ceny giełdowej soi paszowej moim skromnym zdaniem powinno być, co najmniej 40%-50% ceny soi na giełdzie paszowej wtedy miałoby to jakiś sens i warto było by zainwestować w czyszczalnie i wago pakowarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

dokładnie się z tobą zgadzam co do marnych 35% bo tyle to weźmiesz na wolnym rynku a nie jesteś z nimi uwiązany. cena giełdowa Chikago ale koszt przywiezienia jej z ameryki to te 35% pokrywa czyli dają tyle co wszyscy a dużo więcej problemów wiem bo miałem zamiar dla nich siać ale się rozmyśliłem. Kolega ze studiów siał dla nich i już nie będzie więcej siał. co do tej obsady to jak ze zbożami zalecają 300-350szt/m2 a mozna wysiać 220-250szt/m2 i też dobrze będzie. ja wyliczyłem sobie że na metrze 60szt soi wystarczy spokojnie.

Ja wiem że annuszka może puścic boczne pędy bo wsiałem 10 nasion w ogrudku żeby mieć podgląd na miejscu to miała po 50-60 stroków i była rozgałeżiona ale miała duzo miejsca. a orzesz pod soje? ja w tym roku nie będę orał chyba tylko talerzówka zetnę wszystko i wsieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Z pewnością zawsze się ktoś połaszczy na te, 35% ale na pewno nie zapewni im to odpowiedniej ilości nasion kwalifikowanych, ale to już ich problem ja na pewno się na to nie dam nabrać minimum 50% ceny giełdowej. A jeśli chodzi o uprawę to już od 5lat nie stosuję pługa tylko brona talerzowa rosyjska i brona mulczowa polskiej produkcji słomy też nie zbieram wszystko zostaje na polu czyli soje też siałem w mulcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

ja dopiero drugi rok na niekturych kawałkach nie orałem. ale teraz po rzepaku wogóle nie będę orał oraz po soi też nie będę orał bo bardzo ładnie się doprawila ziemia talerzówką a potem agregatem siewnym wsiałem i bez sensu to orać. jedynie po zborzu myślę przeorywać ale to jescze zobaczę troche zrobię tak trochę inaczej i będę wiedział co lepsze. ja też przeważnie zostawiam słomę bo to co za nią wezmę to mi nie zwróci się a jak się zetnie to wody więcej zatrzyma i będzie się miała z czego pruchnica robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Przymierzamy się do siewu soji w tym roku i mam kilka pytań, mianowicie ile kilo Anuszki siejecie na hektar? Uprawiamy zboża na pasze i w związku z tym nie mamy siewnika punktowego, z tego co wiem to w okolicy też nikt nie ma, czyli mamy zamiar posiać poznaniakiem - jak go ustawić do siewu? Wiem tylko, że musze założyć koła wysiewające do grubych nasion. Jaki ustawić wysiew zwiększony czy normalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

tomeq

Do siewu soi nie potrzeba siewnika punktowego wystarczy zwykły siewnik, choć lepszy byłby talerzowy bardziej precyzyjnie umieszcza nasiona w glebie chodzi mi tu o głębokość siewu, co będzie ci trudno uzyskać zwykłym siewnikiem a zbyt mocno uprawiona gleba (zbyt głęboka uprawa) nie sprzyja podsiąkaniu wody soja powinna leżeć na warstwie ziemi nieuprawionej, czyli około 4-3 cm pod warstwą uprawioną, co będzie trudne do uzyskania zwykłym siewnikiem, ale jeśli uda ci się uprawić ziemię na jednakową głębokość około 3-4cm to dobrze by było dociążyć lejki siewnika, aby były wstanie posiać na tą głębokość, co do ilości wysiewu to na początek może Lepiej Było by wysiać zalecaną ilość, czyli 140kg na 1ha oczywiście mówię tu o annushce, bo jeśli chciałbyś posiać mawkę to wystarczy około 100kg na 1ha jeszcze dodam, że siewnik talerzowy jest wstanie posiać nasiona w ubitą ziemię, czyli można wcześniej przygotować ziemię dobrze ją wyrównać i nawet jak popada deszcz i ubije nam tą uprawioną ziemię to bez problemu siewnik talerzowy posieje w tak ubitą ziemię na zadaną mu głębokość, czyli 3-4cm wtedy można się pokusić o zmniejszenie wysiewu nasion, ponieważ jest pewne, że nasiona znajdą się w ubitej i wilgotnej ziemi, co będzie sprzyjać kiełkowaniu nasion soi, co do Ustawienia siewnika to powinieneś pozatykać drugi rząd lejków siewnika tak żeby siał pierwszy to gwarantuje lepsze przykrycie nasion a co do ustawienia w twoim siewniku ilości wysiewu to tylko i wyłącznie możesz się tego dowiedzieć robiąc próbę kręconą oczywiście po zamknięciu drugiego rzędu lejków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, chciał bym kupić trochę soi od was. Jest ktoś chętny do handlu ze mną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Obserwuję ten temat już od dawana i w końcu zapadła decyzja o siewie soi na powierzchni 4 ha.Pozostaje mi dobór odmiany oraz co dać pod korzeń i ile. Ziemie u mnie to rędziny 3 klasa, szybko się nagrzewają pH 7,2-7,6 i można siać pod koniec kwietnia ( o ile pogoda coś nie odwali) więc decyduje się na odmiany późniejsze czyli zastanawiam się nad Mavka z Agroyoumis albo Merlin, Lisabon z Saatbau. Wszystkie 3 plonują około 4t/ha ale plon jaki chciałbym uzyskać to min 2t z ha. Kwestia jest taka, że Agroyoumis prowadzi kontraktację po cenie 1600zł/t nie wiem jak Saatbau. Ktoś się decyduje na kontraktacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać na priv lub tu. Może być z całej polski. I tak nie będę odbierał osobiście tylko będę chciał by ją zworkować i ułożyć na palecie a dopiero wtedy będziemy myśleć o zorganizowaniu jakiegoś transportu. Czyli można rzec kupię ją w ciemno dlatego chcą ją zakupić za pośrednictwem tego forum bo przypuszczam że będzie to uczciwie przeprowadzona transakcja. Jeśli chodzi o mnie to już dokonałem takiego zakupu za pośrednictwem tego forum. Kupiłem rozsiewacz RCW o ten: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/409025-rcw-3/ Dzieliło nas z 500 km, zaufałem koledze @8piotrek6 i się nie zawiodłem. Wszystko przebiegło pomyślnie. Więc jeśli chodzi o mnie proszę się nie obawiać i tą ofertę traktować całkiem poważnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojaXXI    0

Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę pisać na priv lub tu. Może być z całej polski. I tak nie będę odbierał osobiście tylko będę chciał by ją zworkować i ułożyć na palecie a dopiero wtedy będziemy myśleć o zorganizowaniu jakiegoś transportu. Czyli można rzec kupię ją w ciemno dlatego chcą ją zakupić za pośrednictwem tego forum bo przypuszczam że będzie to uczciwie przeprowadzona transakcja. Jeśli chodzi o mnie to już dokonałem takiego zakupu za pośrednictwem tego forum. Kupiłem rozsiewacz RCW o ten: http://www.agrofoto....e/409025-rcw-3/ Dzieliło nas z 500 km, zaufałem koledze @8piotrek6 i się nie zawiodłem. Wszystko przebiegło pomyślnie. Więc jeśli chodzi o mnie proszę się nie obawiać i tą ofertę traktować całkiem poważnie.

 

Witam,

mam do sprzedania soję Annushka i Mavka, 24 tony.

 

Obserwuję ten temat już od dawana i w końcu zapadła decyzja o siewie soi na powierzchni 4 ha.Pozostaje mi dobór odmiany oraz co dać pod korzeń i ile. Ziemie u mnie to rędziny 3 klasa, szybko się nagrzewają pH 7,2-7,6 i można siać pod koniec kwietnia ( o ile pogoda coś nie odwali) więc decyduje się na odmiany późniejsze czyli zastanawiam się nad Mavka z Agroyoumis albo Merlin, Lisabon z Saatbau. Wszystkie 3 plonują około 4t/ha ale plon jaki chciałbym uzyskać to min 2t z ha. Kwestia jest taka, że Agroyoumis prowadzi kontraktację po cenie 1600zł/t nie wiem jak Saatbau. Ktoś się decyduje na kontraktacje?

 

przy uprawie Mavki lub Annushki można uzyskać plon o wiele wyższy niz 2t/ha

 

Witam,

mam do sprzedania soję Annushka i Mavka, 24 tony. Oczywiście jeśli chodzi o soję towarową.

 

 

 

przy uprawie Mavki lub Annushki można uzyskać plon o wiele wyższy niz 2t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Byłem wczoraj na spotkaniu Solarcornu w Zamościu to pokazywał gość plony jakie wychodziły z badań. Mavka, Merlin, Lisabon plonują ok 4t/ha a Anuszka wychodziła ok.3 . Wole założyć 2t/ha które będą realne do osiągnięcia a potem się pozytywnie zaskoczyć niż nie miło rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

damianzbr

nie wiem czy warto siać soję bez sprawdzenia jej siły kiełkowania ja sprawdzałem moją i raczej nikomu do siewu jej bym nie polecił słaba siła kiełkowania, więc lepiej się zastanów kupując w ciemno to spore ryzyko, ale oczywiście ty ostatecznie podejmiesz decyzję sporo soi widziałem na http://tablica.pl/ zajrzyj tam a na pewno coś kupisz ogłaszają tam też czeską soję po 2zł za 1 kg

 

sojaXXI

ile sobie cenisz tą soje towarową za 1T. 24T to raczej nie powinieneś mieć problemu z sprzedażą oczywiście teoretycznie, bo w praktyce to cena decyduje o sprzedaży tak dla kupującego jak i sprzedającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaskoczyłeś mnie swoim wpisem. Masz jakieś domniemania co do powodu słabej siły kiełkowania? Dosuszana była czymś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Nie dosuszałem soi, ale był oprysk glifosatem może to jest przyczyna słabej siły kiełkowania a może porażenie chorobami, bo ta soja, (robiłem doświadczenie 100szt.nasion soi), która nie skiełkowała miała pleśń na sobie, więc czy to wina glifosatu czy chorób grzybowych to niestety nie jestem do końca pewien, ale na pewno jest spore ryzyko kupując nasiona do siewu w ciemno, ale tak jak pisałem wcześniej sam musisz zdecydować czy ci się to opłaci, bo w moim przypadku to raczej się to by nie opłaciło około 40% nasion nie skiełkowało lub zaczęło kiełkować, ale coś spowodowało, że kiełki zaczęły brązowieć i pokryły Się pleśnią, więc przy tej Odmianie, Którą posiadam trzeba by było zwiększyć normę wysiewu, o 40% czyli trzeba by było wysiać około 210kg na 1ha (norma wysiewu annushki-150kg 1ha) licząc po 2zł za 1kg to wychodzi 420zł na 1ha za podobną cenę kupisz kwalifikat, więc moim zdaniem to się nie opłaci, aby siać własne nasiona dodatkowo do kwalifikatu dostaniesz dopłatę do materiału siewnego 160zł do 1ha a do własnych nasion nie a więc kalkulacja jest na korzyść materiału kwalifikowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, ta kalkulacja przemawia za Twoją racją. Będę musiał na spokojnie to jeszcze przemyśleć.

 

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi, a mianowicie jedno stwierdzenie - ,,porażenie chorobami,,

Z tego co czytałem o uprawie soi, jest to jeden z atutów tej rośliny że w naszym regionie nie atakują jej żadne choroby.

Czy jest to prawdą, czy podczas wegetacji roślin u Ciebie, faktycznie nie występowały żadne choroby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

@pstaszek Jak wyglądała u Ciebie sprawa nawożenia i ochrony. Pytam bo w tamtym roku posiałem Merlina i uprawa okazała się wielką klapą. Wiem jakie niektóre błędy popełniłem ale chcę wiedzieć jak Ty uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojaXXI    0

Tak, ta kalkulacja przemawia za Twoją racją. Będę musiał na spokojnie to jeszcze przemyśleć.

 

Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi, a mianowicie jedno stwierdzenie - ,,porażenie chorobami,,

Z tego co czytałem o uprawie soi, jest to jeden z atutów tej rośliny że w naszym regionie nie atakują jej żadne choroby.

Czy jest to prawdą, czy podczas wegetacji roślin u Ciebie, faktycznie nie występowały żadne choroby?

 

 

Soja to nowa roślina, w Polsce sie uprawia od niedawna, więc choroby raczej nie występjują. Żeby temu zapobiec, wystarczy zaprawić nasiona Vitavaxem 400 ml na 100 kg nasion i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj