AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

LeXXus44    3

Lexus a jak wykorzystujecie u siebie mapowanie? Jak to wygląda u was?

 

Dopiero pierwszy rok mamy mapowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Nowoczesna technologia uprawy konwencjonalnych odmian soi w warunkach Polski

 

Przypadkiem natknąłem sie na YT

 

Pytanie do RolnikMati Jak wyglądał korzeń przy uprawie w strip till.? Czy masz może jakieś zdjęcia?

 

Podczas siewu pszenicy (po soi tylko gruber i siew zestawem uprawowo siewnym) przeglądnąłem z 60 korzeni na wszystkich polach z różnych stron i żaden nie miał brodawek.

I teraz jestem w kropce czy w przyszłym roku zastosować inna nitraginę i dać prócz 300k poli 6 dodatkowy azot czy nie dawać wcale. Pola po jęczmieniu ozimym gdzie miejscami sypał 9t/ha więc coś azotu powinno też w glebie zostać.Soja u mnie wypada w 3 roku wiec myślę nad namnożeniem bakterii wcześniej np na wiosnę przy równaniu pola przed siewem. Dodatkowo na słomę zastosowałem Akra Stroh R +P więc powinno być już dostępne dużo fosforu i potasu z resztek.

 

Edytowano przez matttic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Film ciekawy, ale nic nowego, więc pytanie, za co oni dostają te miliony?

A co do azotu to zrób sobie doświadczenie i część pola zostaw bez azotu zastosujesz ewentualnie jak będzie miała mało brodawek czy też wcale to przed kwitnieniem możesz dać 30-40kg czystego azotu i sprawa załatwiona a będziesz miał jasność, co do tego czy to zaprawa do kitu czy wina nadmiaru azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

Mam kolejny raport znajomego z soi. Wykoszone 3,7 ha (tydzień temu). Plon 7,4t (sprzedane po 1100 bruttu po odliczeniu wilgotności i zanieczyszczeń). Nie najgorzej.

Przedsiewnie 150kg polifoski 8 na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Witajcie ja swoją soje wymłóciłam 17.09 a dzisiaj ja wyczyściłam i sprzedałam i mój plon wyniósł 1960kg z 0,77ha jak na początkująca w tym temacie uważam że nie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Witajcie ja swoją soje wymłóciłam 17.09 a dzisiaj ja wyczyściłam i sprzedałam i mój plon wyniósł 1960kg z 0,77ha jak na początkująca w tym temacie uważam że nie najgorzej

 

Super plon śmiem twierdzić że jeden z lepszych w Polsce Gratulacje!

Podziel się agrotechniką i napisz proszę dla potomnych coś więcej bo widzę że od Ciebie możemy się wiele nauczyć.

Opisz szczególnie: Klasa ziemi ? Przedplon ? Nawożenie ? (jaka zasobność glebowa w składniki pokarmowe) ile fosforu, potasu  czy dałaś azot jak tak to ile i w jakiej fazie ?

Ochrona herbicydowa fungi insektycydy jakieś mikro?

Zaprawiane i jego efekty. Jak to u Ciebie było z brodawkami na korzeniach.

Odmiana, gęstość siewu, jaka była wysokość roślin i czy były rozkrzewienia ile było strąków.

I jeśli nie tajemnica gdzie sprzedałaś jaka wilgotność parametry i cena.

Myślę że nie tylko ja jestem tego ciekaw

Pozdrawiam forumowiczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

W tym roku zdecydowanie lepiej plonowały merlin abelina i lissabone (ponad 35 dt/ha) reszta odmian w granicach 25 dt/ha.

 

Ponoć nowa odmiana z ukraińskiej hodowli na ich ziemiach w siewie punktowych mogą osiągnąć ponad 6 t/h (nie wiem na ile potwierdzone info ale tak pani z hodowli mówiła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Witam ziemia mieszana czyli kl IV,  V i VI  stanowisko po soi, co do nawożenia dałam 100kg polifoski 6 na 0,77ha siew siewnikiem poznaniakiem co drugi lejek wysiane 85kg zaprawiana nitraginą oprysk zaraz po siewie afalon 1l/ha z commandem 0,1l/ha a później oprysk agilem odmiana merlin wysokośc ok 100cm i miała rozgałęzienia ale strąki dość nisko osadzone i sporo zostało w polu w porównaniu do Mavki w zeszłym roku i teraz bede siała mavke a sprzedałam z podwórka przyjechali z okolić Kielc i zapłacili 1200zł i wilgotności nie sprawdzali tylko popatrzeli na zanieczyszczenia ale miałam czystą bo przewiałam a co do brodawek było bardzo mało niewiem od czego to zależało  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

sebas czyli z 1ha miałabyś ponad 2,5t z ha, na takiej słabej klasie, którą masz i przy tak prostej agrotechnice aż nie do pomyślenia :blink: ale czapki z głów B)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam ziemia mieszana czyli kl IV,  V i VI  stanowisko po soi, co do nawożenia dałam 100kg polifoski 6 na 0,77ha siew siewnikiem poznaniakiem co drugi lejek wysiane 85kg zaprawiana nitraginą oprysk zaraz po siewie afalon 1l/ha z commandem 0,1l/ha a później oprysk agilem odmiana merlin wysokośc ok 100cm i miała rozgałęzienia ale strąki dość nisko osadzone i sporo zostało w polu w porównaniu do Mavki w zeszłym roku i teraz bede siała mavke a sprzedałam z podwórka przyjechali z okolić Kielc i zapłacili 1200zł i wilgotności nie sprawdzali tylko popatrzeli na zanieczyszczenia ale miałam czystą bo przewiałam a co do brodawek było bardzo mało niewiem od czego to zależało  :)

 

Aż się nie chce wierzyć, że na tak słabej glebie przy takim nawożeniu taki plon ci się udało osiągnąć i to na klasie IV-V i VI taka mieszanka na tak małej powierzchni nie do wiary a jak ci wyszła Mavka w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Tak w tym roku wyszło w zeszłym na tym samym kawałku było do kitu aż wsyd pisac jaki plon natomiast w tym pogoda u nas dopisała i miałam na tym samym kawałku co w zeszłym roku soje więc może też dlatego sami byliśmy w szoku jak młóciliśmy a że w naszych rejonach brak soi to sąsiedzi troche zdziwieni że taka czysta i tak sypneła  :)


A mavka prawie tak samo o 150 kg mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Co spowodowało, że podjęłaś decyzję o sianiu w przyszłym roku tylko Mavki? Skoro plon był podobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas401    3

Przede wszystkim Mavka ma dużo wyżej osadzone dolne strąki przez co jest mniej strat i lepsze młócenie i wczesniej dojrzewa ok 2 tygodni w moim przypadku tak było a Merlin ma strąki praktycznie sięgają do samej ziemi i jest utrudnione młócenie i poźniejsze dojrzewanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jakie to ma znaczenie skoro merlina i tak zebrałaś więcej dla mnie to trochę dziwne rozumowanie, ale skoro tak uważasz to tak zrób

 

Macie problem z brodawkami przeczytajcie może to jest przyczyna

 

Z tych artykułów można wyciągnąć wnioski, co do przyczyny braku u niektórych z was brodawek na soi może warto zadbać właśnie o pH i mikroelementy z tym że wysokie pH utrudnia pobieranie mikroelementów, więc należałoby je dostarczać w oprysku

 

Początek kwitnienia roślin bobowatych grubonasiennych (strączkowych) to szczyt wiązania azotu atmosferycznego przez bakterie brodawkowe. Ilości azotu związanego w ten sposób mogą być znaczne i przekraczać nawet 500 kg N/ha rocznie.

 

Zwykle ilość związanego azotu waha się od 40 do 80 kg N/ha rocznie. Zależy to od gatunku rośliny, szczepu bakterii oraz warunków siedliska

 

Optymalny odczyn gleby, przy którym przebiega proces symbiozy zawiera się w przedziale pH od 6,6 do 7,2. W glebach zakwaszonych występuje brak wapnia (Ca), fosforu (P) i molibdenu (Mo), a nadmiar toksycznego glinu (Al) i manganu (Mn), co utrudnia wiązanie azotu. Korzystnie na przebieg tego procesu wpływa dobre zapatrzenie roślin bobowatych grubonasiennych w bor (B), kobalt (Co), cynk (Zn), molibden (Mo) i żelazo (Fe), a także umiarkowane dawki potasu (K). Przy nadmiernym nawożeniu potasem mogą wystąpić utrudnia w pobieraniu magnezu (Mg).   

 

 

Jak wynika z tego artykułu poniżej przyswajalność mikroelementów wzrasta wraz z obniżeniem pH nie dotyczy to molibdenu, co oznacza, że bez dolistnego dokarmiania soi mikroelementami soja będzie miała problem pobrać z gleby mikroelementy, gdy pH jest na poziomie 6,6-7i2 i jak wynika z artykułu bez mikroelementów będziemy mieli słabe brodawkowanie, mimo że mamy odpowiednie pH gleby

 

 

Dostępność mikroelementów dla roślin w znacznym stopniu zależy od pH (odczynu gleby i w większości przypadków wzrasta wraz z jego obniżaniem. Wyjątkiem jest tylko molibden, którego dostępność poprawia się w miarę wzrostu pH. Każdy z mikroelementów bierze udział w istotnych funkcjach życiowych roślin.

 

Bor (B) jest najbardziej deficytowym mikroelementem w naszych glebach. Odgrywa ważną rolę w powstawaniu wiązek przewodzących w brodawkach korzeniowych. Gdy nie zostaną wytworzone, następuje brak węglowodanów i pasożytnictwo bakterii brodawkowych. Bierze także udział w procesie zawiązywania strąków oraz zapobiega ich pękaniu.

 

Mangan (Mn) intensyfikuje asymilację dwutlenku węgla i przyśpiesza syntezę węglowodanów.

 

Molibden (Mo) i żelazo (Fe) wchodzą w skład enzymu nitrogenazy, która ma zdolność wiązania azotu atmosferycznego przez bakterie symbiotyczne. Dobrze zaopatrzone w molibden rośliny wytwarzają więcej brodawek korzeniowych i więcej strąków.

 

Cynk (Zn) uczestniczy w produkcji auksyn, które decydują o wzroście roślin. Niedobór cynku objawia się zmniejszeniem liczby kwiatów, a w konsekwencji strąków na roślinie.   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Pstaszek powiedz jaki zabieg robiłeś dolistnie w soi chodzi mi o fyngicyd, nawożenie dolistne i insektycyd jakyś mógł podać czym i jakie dawki stosowałeś no i jak się zachowała soja po oprysku???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

W tym poście pisałem, co będę stosował #2603 i to stosowałem dodatkowo zrobiłem 2 opryski Asahi 0,5l na 1ha, ponieważ po nim soja bardzo dobrze rosła to znaczy po każdym oprysku soja ciemniała i odżywała mimo suszy teoretycznie to ten preparat właśnie jest na warunki stresowe między innymi suszę

Poza tym żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowałem po stosowaniu mikroelementów dodatkowo zastosowałem Mospilan, ale wydaje mi się, że niebyło takiej potrzeby, więc można powiedzieć, że pieniążki na Mospilan poszły w błoto nie było jeszcze takiej potrzeby żeby zwalczać szkodników, ale zastosowałem z powodu strąkowca już 4 lata uprawiam soję to może się pojawić w nasionach nie było dziurek, więc jest ok

 

Kiedyś ktoś pytał ile wychodzi Refine 50 na 1ha w poście #2606  o tym pisałem można sobie poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

OK o odżywkach sobie poczytałem a fungi nie dawałeś na soje???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Dałem jeden oprysk Tarcza Łan 250 EW-0,5/ha + Acanto 250 S.C.-0,5/ha pod koniec kwitnienia, ale nie wiem czy to miało jakiś wpływ na soję wydaje mi się, że zagrożenie chorobowe już jest, ale zbyt małe, aby odczuć zwyżkę plonu po oprysku, ale na pewno w najbliższych latach będę musiał pryskać na choroby

 

Jeszcze jeden ciekawy artykuł odnośnie nawożenia soi szczególnie polecam zwolennikom wysokiego nawożenia azotem

 

Soja do wytworzenia 1 dt nasion wraz z plonem ubocznym pobiera kg: N – 6,8, P2O5 – 1,70 i K2O – 3,32. Analizując plonowanie soi od 2008 do 2015 r. na polach RSP Skrzy-piec k. Prudnika, SDOO Głubczyce, Top Farms Głubczyce, a przede wszystkim na plantacjach nasiennych w powiecie brzeskim, doszedłem do wniosku, że soja uprawiana na glebach o średniej i wysokiej zasobności w fosfor i potas wykazuje stosunkowo małe potrzeby na nawożenie tymi składnikami. Pogląd ten jest zgoła odmienny od zaleceń w literaturze fachowej. Plony soi na polach rolników, którzy nie nawozili jej fosforem i potasem, były podobne jak u tych, którzy je zastosowali.

Na glebach zawierających znacznie większe zawartości danego składnika z powodzeniem można zrezygnować z nawożenia fosforem i potasem. Na-tomiast na glebach o zawartości mniejszej danego składnika poleca się wysiać około 40-50 kg P2O5 i 60-80 kg K2O/ha w celu niedopuszczenia gleby do zubożenia. Na glebach o niskiej zawartości należy dawki zwiększyć: P2O5 do 70 kg/ha i K2O – 120 kg/ha.

 

Natomiast na glebach bardzo niskiej zasobności w składniki pokarmowe soi nie radzę uprawiać.

 

Startowe nawożenie azotem wpływa pozytywnie na kiełko-wanie, lecz drastycznie hamuje rozwój brodawek i rozwój samych roślin po 4 tygodniu od momentu siewu. Merlin na polach w wysokiej kulturze uprawiana bez azotu plonowała na tym samym poziomie, jak nawożonych tym składnikiem. Azot w większych dawkach spowodował wybujałość roślin i wyleganie, co odbiło się na plonach.

Nasiona soi są duże i bogate w azot białkowy. W 1 kg na-sion może być 50-60 g N. Przypuszczalnie ta ilość azo-tu jest wystarczająca w pierwszych fazach rozwojowych. Później siewki soi, które szybko budują korzenie, pobie-rają azot mineralny gleby. Jego zawartość wczesną wio-sną w stanowiskach po zbożach waha się od 30 do 80 kg  N/ha, w zależności od zawartości próchnicy. W drugiej połowie wiosny i latem znaczne ilości azotu uwalniają się z mineralizacji słomy i resztek pożniwnych oraz próchnicy glebowej. Od końca maja soję w azot zaopatrują bakterie brodawkowe. Na każde 100 kg azotu pobranego przez soję 62% pochodzi z brodawek, a 38% z azotu mineralnego. Przy słabym wiązaniu brodawek na glebach ubogich w próchnicę i azot mineralny pogłówna dawka azotu w ilości 40-50 kg N/ha jest celowa. Należy ją wysiać na początku kwitnienia, najlepiej w saletrze amonowej.

 

Na glebach o niskiej zawartości siarki i magnezu soję nale-ży dokarmiać 1-2 razy w trakcie wegetacji siarczanem ma-gnezu. Siarka potrzebna jest do budowy niektórych ami-nokwasów, a magnez obok udziału w fotosyntezie bierze udział w wielu procesach przemiany materii.

 

Z mikroelementów dla soi ważny jest cynk i na gle-bach lekkich także molibden.

Cynk stymuluje syntezę aminokwasu tryptofanu będącego składnikiem białka biorącego udział w komunikacji roślin z bakteriami. Brak molibdenu na glebach lekkich powoduje niedorozwój brodawek. Niedobory cynku i molibdenu uzu-pełniamy nawozami dolistnymi drugiej-trzeciej pary przylist-ków, nie później.

 

 

 

Popatrzcie jak sobie radzą inni z ekstrudowaniem soi na pewno nie jeden z naszych rolników chciałby takie cudo mieć w własnym gospodarstwie może ktoś o zdolnościach mechaniczno ślusarskich coś takiego by skonstruował maszyny o niewielkich wymaganiach w stosunku do zapotrzebowania na energię a robią swoją robotę wielki szacunek dla tych ludzi

 

https://www.youtube.com/watch?v=okcOOvBY070

 

https://www.youtube.com/watch?v=pq3QW_coBZU

 

A tak sobie radzą inni z czyszczeniem soi

 

https://www.youtube.com/watch?v=dIr_w9YpYls

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q0byH52fK3o

 

Można by powiedzieć swoje chwalicie cudzego nie znacie

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja gdy zauwazylem pierwsze objawy choroby u soi czyli slabo rosła, byla blada i plamy brązowe na liściach zastosowalem tebukonazol 0,8l + chlorotalonil 1,6l+ molibden 1,2kg+ bor 2l+ cynk 1,1l/ha po tym miksie soja wyraźnie ożyła zrobila sie ciemno zielona i brodawki sie pojawily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie czas się pożegnać, czyli kończę udzielanie się na forum myślę, że więcej nic nowego już nie da się powiedzieć o soi a więc niema, co po daremnie młócić słomy

Co do plonu to jeszcze wszystkiego nie sprzedałem, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że średnia 2,5t z 1ha zostanie przekroczona

Dodatkowo dodam, że zawartość białka w jednej firmie była 35% a w innej, 40% czyli jak widać zawartość białka spora, co jednoznacznie wskazuje, że azotu soi nie brakowało

Pozdrawiam wszystkich a szczególnie tych, którzy udzielali się w tym temacie dziękuje wam za dyskusję nie zawsze było różowo, ale ważne jest żeby dyskutować dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matttic    4

Pojawiły się wyniki plonowania za 2016 rok z COBORU

 

Tu macie z Głubczyc:

http://www.coboru.pl/PlikiWynikow/38_2016_WWPO_7_SOS.pdf

 

 

A tutaj z głównej strony COBORU wyniki PDO:

http://www.coboru.pl/dr/PublWynikowPDO/WWPO_Soja_2016.pdf

 

Zauważcie że w wynikach z Głubczyc wzorzec był bardzo wysoki 47,1 dt/ha a najlepiej plonowała soja Coraline na poziomie 123% wzorca co daje plon na poziomie 57,93 dt/ha więc niespełna 6 ton z hektara.

 

Nie znam francuskiego ale o ile się nie mylę poniżej karta charakterystyki tej ciekawej odmiany:

http://www.myvar.fr/variete/1848/coraline.pdf

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Trudno jakoś mi uwierzyć aby udało się uzyskać taki wysoki plon.Nikt z piszących jak się nie mylę nie zbliżył się nawet do 4 t/ha.Choć z drugiej strony nikt nie siał tej odmiany.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj