AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Ja dopiero opryskałem na dojrzewanie

 

Soja strasznie nierówno dojrzewa jedna jest tak sucha że się osypuje inna jest w sam raz a jeszcze inna jest zielona no i na niektórych polach chwasty, dlatego opryskałem, bo jak by przyszedł deszcz to chwasty by przerosły soję i byłby problem a tak wszystko równo dojrzeje

 

Co do wniosków suszowych to dowiedziałem się, że te 30% to musi być z dochodów, czyli trzeba udowodnić, że się ma mniejsze dochody o minimum 30% niż w ostatnich 3 latach jak widać każdy mówi, co innego, ale to może dotyczyć rolników, co prowadzą hodowle, choć tego na 100% nie jestem pewien, dlatego najlepiej jak sami udacie się do waszego Urzędu Gminy i dowiecie się, jakie oni dostali wytyczne z Ministerstwa

 

W każdym bądź razie jest tak że niewielu dostanie te 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

U mnie Anushka już liście prawie zgubiła. Czym pryskacie na dojrzewanie i żeby łatwo zebrać? Ktoś mi podpowiadał Reglone , ale jaka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Ja osobiście popryskałem glifosatem większość soi ale zostawiłem 7,20 ha niepryskanej, czyli 0,70ha Amandine do siewu będzie i 6,5ha Merlina jest idealnie czysty bez chwastów zobaczę czy dojdzie sam bez oprysku

Reglone działa natychmiastowo, ale nie niszczy korzeni, czyli jak masz perz to ci go nie zniszczy tak jak i innych wieloletnich chwastów a gdyby przyszedł deszcz i będzie padać z 1 tydzień to chwasty mogą się obudzić i zaczną odrastać tak, że z tym reglone to na dwoje babka wróżyła poza tym jest droższy od glifosatu przy dawce od 2,5-3l w strączkowych a w ziemniakach w dwóch dawkach pierwsza 2-3l na1ha a druga 4-6 dni po pierwszym zabiegu 2l na 1ha (ja bym zastosował, co najmniej 3l)

1l reglone w 10L opakowaniu kosztuje 78zł a glifosat można już kupić za 15-20zł w 20l opakowaniu, więc 1l reglone kosztuje tyle ile glifosat na 1ha, dlatego jak masz więcej ha tej soi to moim zdaniem lepiej glifosat na efekt działania reglone potrzeba około 7-10 dni w strączkowych a glifosat musisz czekać, co najmniej 15 dni od oprysku więc tu reglone jest znowu lepsze od glifosatu, więc wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam merlina lisci jusz niema wyrwałem  i zmierzyłem wilgotnosc 14,3   straki pekaja i osypuja sie  kosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jeśli w mirę równo dojrzała, czyli nie masz zielonej to nie masz, na co czekać tylko kosić

 

U mnie też strąki pękają szczególnie ostatnie dni dały popalić soi temperatura przekraczała 30 stopni, więc ta soja, która wcześniej uschła z powodu suszy to już prawie w 90% się wysypała, jeśli nie przyjdzie jakieś ochłodzenie to będzie kiepsko poza tym czekam komisję mają ocenić straty z powodu suszy mam nadzieję, że tą soję, która się wysypała też zaliczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyga25    2

Soja wykoszona,część strąków wystrzeliła ,chyba 1/4, plon orientacyjny około 6 t z 3 ha :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Jeśli w mirę równo dojrzała, czyli nie masz zielonej to nie masz, na co czekać tylko kosić

 

U mnie też strąki pękają szczególnie ostatnie dni dały popalić soi temperatura przekraczała 30 stopni, więc ta soja, która wcześniej uschła z powodu suszy to już prawie w 90% się wysypała, jeśli nie przyjdzie jakieś ochłodzenie to będzie kiepsko poza tym czekam komisję mają ocenić straty z powodu suszy mam nadzieję, że tą soję, która się wysypała też zaliczą 

u mnie to samo  :(  ja sialam 8 maja wiec jeszcze dlugo powinna byc na polu!!! wczoraj bylo osypanych niewiele,dzisiaj juz bylo zle. do kompetu sa tez zielone straczki i tak niewiadomo co robic ,a w koszty isc z zasuszaniem i sklejaniem mysle ,ze sensu nie ma. ONA PO PROSTU USCHLA. SZKODA MI TYLKO PRACY BO SPLEWILAM Z SAMOSIEWOW.ale coz taki fajny mamy rok :rolleyes:  pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj dzwoniłem do Organiki gdzie mam kontrakt i gość mówił, żeby lepiej nie zasuszać soi bo jak pójdzie na spożywkę to mogą być jaja. Czekam aż naturalnie dojrzeje. Po południu obejrzę Merlina i może dokończę zbiór.  Ten facet mówił, że w tym roku prognozy plonów wachają się od 700-1000 kg z hektara...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

dyga25

Pozazdrościć takiego plony w tym roku ja bym chciał mieć 1t z 1ha, ale nie wiem czy zdołam tyle zebrać, chociaż dzisiaj od rana popaduje, więc już nie będzie tak słonce prażyć to i strąki nie będą się tak otwierać, czyli zobaczymy, co będzie na dzień dzisiejszy plany są, aby kosić po 15 września

 

Janinka

Niestety tak jak i u większości z nas, ale niema, co narzekać niektórzy maja jeszcze gorzej, więc cieszmy się, że nie było żadnej trąby czy tego typu zdarzenia atmosferycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

MOŻNA STOSOWAĆ BOXER FIRMY SYNDETA  W SOI DO 3 DNI PO SIEWIE CIEKAWE JAKI EFEKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Panowie byłem na warsztatach polowych - soja w Zwanowicach | G.P.R.U „KOM- ROL” Sp. z O.o. I tam dowiedziałem się, że na wiosnę maja być dostępne nowe środki do stosowania w soi ma być ich aż 10 rodzajów niestety nie powiedziano, jakie to będą środki, ale sam fakt, że będzie ich aż 10 powinien dawać nam nadzieje, że problem z chwastami będzie w dużej mierze rozwiązany

 

A tu kilka zdjęć z tych warsztatów wszystka soja posiana siewnikiem do kukurydzy w rozstawie rzędów 45cm ilość nasion na 1m kwadratowy około 50sztuk

post-60285-0-67492200-1441396510_thumb.jpgpost-60285-0-97531500-1441396521_thumb.jpgpost-60285-0-94486500-1441396532_thumb.jpgpost-60285-0-75807400-1441396543_thumb.jpgpost-60285-0-11424400-1441396555_thumb.jpgpost-60285-0-54123400-1441396564_thumb.jpgpost-60285-0-18534200-1441396575_thumb.jpgpost-60285-0-35645500-1441396585_thumb.jpgpost-60285-0-58137000-1441396597_thumb.jpgpost-60285-0-22727500-1441396608_thumb.jpg

 

 

No i kilka zdjęć mojej soi

post-60285-0-96045700-1441396650_thumb.jpgpost-60285-0-81996300-1441396660_thumb.jpgpost-60285-0-29156400-1441396671_thumb.jpg

post-60285-0-94280100-1441396718_thumb.jpgpost-60285-0-83579800-1441396727_thumb.jpg

post-60285-0-49755800-1441396754_thumb.jpgpost-60285-0-64416400-1441396736_thumb.jpg

post-60285-0-04431700-1441396746_thumb.jpgpost-60285-0-61607100-1441396762_thumb.jpg

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wiesz może czym pryskają że taka czysta?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niestety była mowa tylko o znanych kombinacjach a przy poletkach nie było opisu odnośnie stosowania herbicydów, ponieważ warsztaty dotyczyły głównie siewu w szerokie rzędy siewnikiem do kukurydzy i to był główny temat tych warsztatów

 

Czyli pokazanie, że można siać soje siewnikiem do kukurydzy i zmniejszyć ilość wysiewu na 1ha soi z 70 sztuk soi na 1m kwadratowy do 50 sztuk soi na 1m kwadratowy

 

Mówiono o jednakowej przestrzeni dla każdej rośliny soi, co miało wpływ jak widać na zdjęciach do lepszego wzrostu roślin i zawiązywania większej ilości strąków na roślinie

 

I to był główny cel tych warsztatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy dziwne pytanko ziarnko soi jest okrągłe czy fasolowate (podłużne)?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Naprawdę dziwne pytanie...?

Suche nasiona zazwyczaj mają kształt zbliżony do okrągłego a niedojrzałe i mokre nasiona mają kształt fasoli, czyli podłużny tyle w tym temacie

Dodam tylko, że w tym roku nasiona, które zaschły przedwcześnie mają też bardziej kształt fasoli, choć są suche to zachowały kształt podłużny

Ale jeśli wszystko jest ok to soja jest bardziej kulista niż podłużna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dzięki za wyjaśnienie, bo sąsiad ma soję i właśnie w zeszłym roku oglądałem ziarna to były kuliste zaś w tym roku u jednego patrzę fasolowate zobaczyłem u drugiego też fasolowate roślina wyglądem przypomina soję myślałem że mnie w konia robią.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to szału nie ma... Wydawało się, że rzepak podciągnie trochę cenę soi. Mniej więcej taka cena była rok temu w Solarcorn w Kraśniczynie (powiat krasnostawski) jak sprzedawaliśmy. Zna może ktoś aktualną cenę z tego skupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Rok temu było 1200 w kraśniczynie nikt takiej ceny jak kolega wyżej podał nie widział .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie mówić o cenach soi

Niema jeszcze na rynku tegorocznej naszej soi, więc ceny są nie aktualne dopiero jak się pojawi to zaczną się oferty cenowe, ale wiadomo też, że zaraz po zbiorach cena soi nie będzie wysoka

Trzeba będzie przetrzymać, aby uzyskać lepszą cenę, ale gwarancji niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1560 zł w zeszłym roku? Skąd ta cena.. My może ruszymy w czwartek lub piątek ze zbiorem jak Daros  kombajn ogarnie :) . Ale te 1200 zł to trochę mało jak na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

1500zl brutto bylo w tym roku w czerwcu, kazdy tak placil w ogloszeniach na igrit.pl, dzwonilem i sie pytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj