AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

pstaszek    238

Tak jak wcześniej napisałem twoja kalkulacja jest nastawiona na przetrwanie a nie pokazuje rzeczywistych kosztów piszesz, że nie masz kosztów transportu to bardzo dziwne i widać, że zaczynasz kręcić, czyli znów próbujesz przetrwać nie sądzę żeby ci odbierali soję prosto z pola to po pierwsze a jeśli tak to podaj, kto to taki ci odbiera soję prosto z pola, bo tylko w takim przypadku nie masz kosztów transportu a i ja bym chętnie skorzystał a i inni na pewno też by tak chcieli i jeszcze na pewno dobrą cenę dostałeś po drugie to, że amortyzacja jest różna to wszyscy wiemy Ale też każdy z nas wie, że ona jest i nie można jej pominąć, dlatego koszty liczone, jako usługa mają zawartą w cenie usługi wszystkie te elementy, o których piszę włącznie z kosztem 1 godz. pracy kierowcy a w twoich kosztach niczego się nie można dowiedzieć wiele elementów pominąłeś a raczej zlekceważyłeś, co może w przyszłości zaważyć na dochodowości twojego gospodarstwa, chociaż jak tak będziesz liczyć koszty to zawsze będzie ci wychodzić, że się opłaci tylko jak będziesz chciał zmodernizować gospodarstwo czy też je powiększyć to okaże się, że nie masz na to finansów, ale jak już pisałem to twoja sprawa Jak Ty to liczysz, ale to niema nic wspólnego z rzeczywistymi kosztami ty ich po prostu w ogóle nie uwzględniasz albo je lekceważysz

 

SOJA pisałem już o tym ale teraz to już na 100% pewne:

Nowością jest pojawienie się pierwszego w Polsce herbicydu do stosowania w soi. Została rozszerzona rejestracja herbicydu Sencor Liquid 600 SC i od nowego sezonu plantatorzy tej rośliny mogą legalnie go stosować w swoich uprawach.

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Też nie wiem jak moga odbierać prosto z pola jak nawet nie miał ilości 24t.

12l orka tyle samo co siew 12l? O co chodzi??

Transportu nie liczysz, a spalanie policzone bez dojazdu na pole. Amortyzacje mozna policzyc chodzby tak ze na kazdy zabieg bierzesz usługe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Poczytaj wcześniejsze posty to wszystkiego się dowiesz ja nie mam zamiaru pisać drugi raz tego, co już tu napisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Jeśli chodzi o przymrozki to podobno jest porównywalna z kukurydzą ja osobiście nie miałem z tym problemu, więc nie mam doświadczenia, ale jeśli macie zamiar siać w kwietniu to warto ubezpieczyć zasiewy od takiego zdarzenia jak wiosenne przymrozki nasiona soi są strasznie drogie wiec można nieźle wtopić bez takiego ubezpieczenia szczególnie jak ktoś ma zamiar posiać większy areał to warto też ubezpieczyć od gradu późno schodzi z pola wiec może się załapać na gradobicie a to jeszcze gorsze niż wiosenne przymrozki, bo macie cały sezon na danym polu w D---e 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

Tak jak wcześniej napisałem twoja kalkulacja jest nastawiona na przetrwanie a nie pokazuje rzeczywistych kosztów piszesz, że nie masz kosztów transportu to bardzo dziwne i widać, że zaczynasz kręcić, czyli znów próbujesz przetrwać nie sądzę żeby ci odbierali soję prosto z pola to po pierwsze a jeśli tak to podaj, kto to taki ci odbiera soję prosto z pola, bo tylko w takim przypadku nie masz kosztów transportu a i ja bym chętnie skorzystał a i inni na pewno też by tak chcieli i jeszcze na pewno dobrą cenę dostałeś po drugie to, że amortyzacja jest różna to wszyscy wiemy Ale też każdy z nas wie, że ona jest i nie można jej pominąć, dlatego koszty liczone, jako usługa mają zawartą w cenie usługi wszystkie te elementy, o których piszę włącznie z kosztem 1 godz. pracy kierowcy a w twoich kosztach niczego się nie można dowiedzieć wiele elementów pominąłeś a raczej zlekceważyłeś, co może w przyszłości zaważyć na dochodowości twojego gospodarstwa, chociaż jak tak będziesz liczyć koszty to zawsze będzie ci wychodzić, że się opłaci tylko jak będziesz chciał zmodernizować gospodarstwo czy też je powiększyć to okaże się, że nie masz na to finansów, ale jak już pisałem to twoja sprawa Jak Ty to liczysz, ale to niema nic wspólnego z rzeczywistymi kosztami ty ich po prostu w ogóle nie uwzględniasz albo je lekceważysz

 

SOJA pisałem już o tym ale teraz to już na 100% pewne:

Nowością jest pojawienie się pierwszego w Polsce herbicydu do stosowania w soi. Została rozszerzona rejestracja herbicydu Sencor Liquid 600 SC i od nowego sezonu plantatorzy tej rośliny mogą legalnie go stosować w swoich uprawach.

 

wypowiem sie tutaj poraz ostatni bo widzę ze niema niestety z kim tutaj dyskutowac mam na myśli jedną konkretnie tu osobe

 

po 1:  'PSTASZEK" jeśli ty uwazasz ze coś pominołem to twoje tylko zdanie, bo skoro ty sztucznie szukasz kosztów to ja sie wcale nie dziwie ze nie masz w ogóle zysku

po2:   nie mam kosztów transportu bo tak mam umowe skonstruowaną ze zabierają mi ją odrazu!!!!  i nie zamierzam ci mówic kto mi tak zabiera bo nie jesteś warty tej informacji, reszcie mógłbym powiedziec ale nie tobie

po 3:    piszesz o braku dochodowości i ze w przyszłosci moze okazac sie brak finansów na inwestycje, hahah widocznie piszesz tak bo ty nie masz zadnych funduszy na to i zazdrościsz ze inni moga inwestowac a ty nie, bo ja w przeciwieństwie do ciebie Pstaszek (wełniana istoto) biore już 2 nowy ciagnik z osprzetem dla wtajemniczonych 105 koni.

po 4: dla rozwiniecia tematu o dochodowości ja powiem tak: u mnie w gospodarstwie najbardziej dochodową rośliną jest BURAK, drugą co do dochodowości jest SOJA, trzecią jest RZEPAK a najmniej dochodowe jest dlamnie PSZENICA.

po 5:  SOJE uprawiam już 4 lata i wiem ze ta rośłina ma przyszłośc w polsce i nie zamienie jej chociażby na kukurydze

po 6:  wychodzi na to ze wiecej ciekawszych informacji dowiem sie z takich prenumerat jak "FARMER" czy "NOWOCZESNA UPRAWA"

 

a tobie Pstaszek no cóz isoto mądra inaczej zycze zysków w uprawie soji, ale widze ze z twoim podejsciem ty zysków na tej roślinie nie bedziesz miał hahahah

 

pozdrawiam wszystkich i na tym kacze swoja wypowiedz na tym forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Hmm twoja wypowiedź sugeruje, że jesteś nastolatkiem i o rolnictwie nie masz zielonego pojęcia, ale to tylko moje zdanie, życzę powodzenia cieszę się również, że soja w twoim gospodarstwie przynosi takie zyski jednocześnie informuję cię, że nie mam zamiaru dowiadywać się, kto odbiera ci soje z pola i to za darmo( oczywiście nie zrozumiałeś mojej wcześniejszej wypowiedzi to była ironia, ale nie dziwie się w końcu jesteś jeszcze nastolatkiem), bo to zwykła bujda jak przystało na nastolatka oczywiście. Szkoda, że już się nie będziesz wypowiadał na tym forum twoje wypowiedzi i uwagi były dla mnie bardzo cenne szczególnie te na temat mojej osoby są na poziomie nastolatka, więc ci wybaczam i pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

Do Kilonek. Twoję zyski z uprawy soi są takie wysokie czy z rzepaku i pszenicy tak niskie? Napewno masz dobrą glebę.

Soja jest tylko pozornie łatwa w uprawie. Chociaż jestem jej zwolennikiem ze względu na kożyści jakie daje w naspępnym roku przy uprawie rośliny następczej. Jeżeli chodzi o plusy soi to dla mnie ważne jest to że szybciej "wskrzesza glebe ". Zboża siane po soi są mniej porażane przez patogeny (3 lata obserwacji). 

Jeżeli chodzi o przymroski to najgorszy moment kiedy soja nie ma jeszcze potrójnych liści. jest wrażliwa na mróz w fazie od przebijania się przez glebę, po przez fazę liścieni aż do pojawienia się pierwszego trójdzielnego liścia. 

U mnie koszty mają się następująco

soję sieje po poplonach ozimych to jest facelia błąkitna na wiosnę po faceli nie ma śladu. nie wykonuje orki. wjerzdzam talerzówką na 10 cm koszt na hektar (paliwo liczę w cenie 4 złnetto litr) 25zł paliwo+ 20zł amortyzacja talerzówki=45zł

sianie nawozu  250kg(NPK 7-20-30,cena tony 1360zł) 340zł+paliwo3zł+amortzacja rozsiewacza 6zł= 349zł

uprawa i mieszanie nawozu w glebie ciężka brona 10zł paliwo+ amortyzacja brony 10zł=20zł

siew 24zł paliwo+amortyzacja 40zł =64

nasiona swoje sieje 1700zł tona * 0,12t na ha=204zł +zaprawianie 6 zł + nitragina i zaprawa 20zł+90 zł opłata licencyjna=320zł

oprysk na chwasty 120 zł chemia + amortyzacja opryskiwacza 10zł + paliwo 3zł=133zł

oprysk odrzywka 50zł+ amor opryskiacza10zł+ paliwo 3 zł wszystko razy 2=126zł

desykacja 40zł +amortyzacja 10+paliwo 3 zł=53zł

zbiór usługa 350zł

transport do hektara cięzko to liczyć 30zł 

plus traktor duży: ok 90min pracy na ha 250zł

i traktor mały: 50min pracy   80zł

koszty stałe do hektara 300 zł

Całkowite koszty 2030 Są to koszty w gospodarstwie 120 ha ciągle się rozwiającym nastawionym na produkcje roślinną.

Przy plonie 2t z hektara i cenie 1500 zł 3000zł

dopłata do strączkowych 700zł

korzyści dla roślin następczych (wyliczyłem na 700kg pszenicy) 500zł

4200-2120=2080zł taki jest dla mnie zysk z soi. Myślę że dla tego wyniku trzeba przyjąć tolerancje 10%. Plus jeśli nie ma się swoich nasion to minus 610 zł = 1470zł+-10%=1323zł-1617zł. U mnie tak to się przedstawia dla 2t z ha.

 

Edytowano przez rafalwwe42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Wreszcie rolnik który umie liczyć :) . Koszty jednak bym brał jednak te 10% plus jak minus. No i jeszcze do dochodu z hektara trzeba doliczyć dopłaty bezpośrednie. Zysk wydaje się być przyzwoity w tej kalkulacji chociaż dwie zmienne: dopłaty do strączkowych i własne nasiona, gdy ulegają zmianie już tak dobrze to nie wygląda. Ale z czym dzisiaj jest dobrze :blink:

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

W tym roku pierwszy raz sieję soję , powodem zazielenienie . Klasa III a,b przedplon kukurydza na biogaz , odczyn 6,3 pole jesienią uprawione Tigerem i nawiezione 25m3 pofermentu ( substrat kiszonka kukurydzy i GPS z żyta), 80 kg fosforanu amonu. Stanowisko było przygotowywane pod kuku ale zmiana planów. Pytanie mam takie czy stosować jeszcze jakieś nawozy i jaka obsada , oraz rozstaw rzędów wam się najlepiej sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

do robzombie

Jeżeli chodzi o nawożenie to musisz zrobić badania gleby na zasobność w składniki pokarmowe. Jeżeli chodzi o rozstaw rzędów to dużo zależy od odmiany. Dla mnie uniwersaly rozstaw to 30cm jednak odmany które testowałem, w dwóch można rozstaw zwiekszyć nawet do 40cm(to jest mavka oraz merlin). Natomiast annuszka max 30cm. Jednak nie zwęzał bym rozstawów poniżej 20cm. 

Edytowano przez rafalwwe42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

rafalwwe42

Zgadza się twoje koszty są już bardzo realne i gdyby doliczyć kupno nasion to było by o około 500zł więcej, czyli twoje koszty są zbliżone do moich te 10% na plus jak najbardziej uzasadnione, więc zupełnie się z tym mogę zgodzić jedynie, co do ceny soi nie mogę się zgodzić ja próbuję dobić targu po 1400zł za jedna tonę i jest ciężko, więc na razie 1500zł raczej nie osiągalne, chociaż czytałem, że ostatnie szacunki okazały się być niekorzystne dla soi i okazało się, że soi jest mniej na świecie niż wcześniej szacowano, więc może będzie droższa, ale to tylko może, bo Polska to piękny kraj i rządzi się swoimi prawami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

Do Pstaszek

Jeżeli chodzi o cenę to podałem 1700zł cenę zakupu nasion do wyceny kosztów natomiast do sprzedaży wziąłem cenę 1500zł i uważam że jest to cena realna na ten rok. Również uważam że soi jest mniej niż szacowano. Jednak Europa jest narazie mało znaczącym graczem i cena nasion wyprodukowanych w kraju powinna być wyższa niż ta z CBOT ponieważ ceny śruty sojowej po transporcie na miejsce docelowe wynoszą w granicach 1650-1800 zł za tonę. Myślę że na lepszą cenę europejskiej soi był by rozwój przemysłu olejarskiego z tego surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Może znasz jakąś firmę, która kupuje soje po 1500zł mam do sprzedania ponad 60t oczywiście nie interesują mnie klienci, którzy chcą kupić małe ilości tylko cało samochodowe, co najmniej 24t i musi zabrać wszystko nawet jak zostanie 1t to powinien ja odebrać nie mam, czym skarmić soi, więc ważne dla mnie jest, aby odbierający zabrał wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Wydaje mi się że 1500 PLN jest sporo przesadzone. Realna cena w żniwa była na poziomie rzepaku czyli 1200 PLN. Nie doliczyłeś  jeszcze uprawy pożniwnej.

Moim zdaniem soja nie ma  większego sensu przy 2 tonach z ha


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Zgadza się 2tony to za mało żeby uprawiać soję bez dopłat do strączkowych, ale z dopłatami można ja uprawiać o ile w tym roku nie będzie masowej uprawy strączkowych no i soi to cena powinna się utrzymać powyżej 1000zł za 1tonę a i dopłaty mogą się utrzymać powyżej 200euro do 1ha, czyli nie było by źle, ale jak będzie duży wzrost zasiewów strączkowych w tym soi to raczej niema, co liczyć na wysokie dopłaty ani na wysoką cenę dopłaty są niższe niż 2013r o 170zł do 1ha a cena, za jaką można sprzedać soję w tym roku jest o 200-300zł Niższa niż w poprzednim

A co do Pana rafalwwe42 to w zeszłym roku napisał do mnie prywatną (wiadomość o takiej treści wiadomość skopiowana i nie była poprawiana)

[}Wysłane 07 kwiecień 2014 - 20:54

Witam. Pisaliśmy na początku tematu o soi. Wiem, że miał Pan zakupioną odmianę mavka. Ja piszę pracę inżynierską odnośnie soi. I mam taką proźbę, czy nie odsprzedał by ma Pan 5kg soi odmiany mavka. chciałbym założyć poletko doświadczale z 3 odmianami soi. jednak jednostka siewna jest mi nie potrzebna, a prawdopodobnie nikt mi takiej ilości nie sprzeda. Prosił bym o odpowiedz i czy była by możliwość wysłania takiej paczki za pobraniem.{]

 

Przepraszam za błędy, ale taka wiadomość dostałem od Pana rafalwwe42 nie wiem jak to się ma do tego, co napisał Pan rafalwwe42 w powyższych postach gdzie twierdzi ze soję uprawia już 3lata!!!??? Ludzie, dlaczego wy tak kręcicie, co wy z tego macie czy ktoś wam za to płaci!!!??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

DO Pstaszek, za błędy przepraszam mam z tym troche problemów.

Jestem studentem na kierunku Rolnictwo w SGGW w Warszawie. Zgadza się że chciałem od Pana niewielką porcje soi odmiany Mavka. Chciałem to wykorzystać do poletek doświadczalnych. Natomiast wraz z ojcem prowadzimy gospodarstwo 120ha. Trzy lata sialiśmy soję odmiany Annushka na areale od 10 do 15 ha. Dlatego chcialem zając sie soją w doświadczeniach aby lepiej ją poznać. Teraz posiadamy sporą wiedzę na jej temat.

Ja sprzedałem 15ton soi po 1420zł/t znajomemu rolnikowi. Będzie dodawał ją do paszy dla bydła bez obróbki termicznej do 5%. Jeszczy nie wiem jak zareagowały na to krowy. Zostało mi jeszcze 12t. Myślę że się sprzeda w okolicach maja jak nie w całości to w detalu po 1500. A jeżeli chodzi o połacalność to dopłata do strączkowych jest konieczna. Pewną rzeczą jest że wzrośnie uprawa strączkowych bo taki cel mają zwiększone dopłaty.

W galeri mam zdjęcie jak rośnie soja na moim polu.

Edytowano przez rafalwwe42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

do robzombie

Jeżeli chodzi o nawożenie to musisz zrobić badania gleby na zasobność w składniki pokarmowe. Jeżeli chodzi o rozstaw rzędów to dużo zależy od odmiany. Dla mnie uniwersaly rozstaw to 30cm jednak odmany które testowałem, w dwóch można rozstaw zwiekszyć nawet do 40cm(to jest mavka oraz merlin). Natomiast annuszka max 30cm. Jednak nie zwęzał bym rozstawów poniżej 20cm. 

 

rafalwwe42

Nie wiem, czemu tak kręcisz, ale w cytowanym poście doradzasz robzombie siać soję w szerokie rzędy i wymieniasz trzy odmiany Mavkę, Merlina i Anushkę, więc, po co ci była moja soja w ilości 5kg skoro miałeś swoją to po pierwsze a po drugie, jeśli studenci w naszych uczelniach popełniają takie błędy to przepraszam, ale ile warte są twoje doświadczenia jak przez tyle lat nauki nie zdążyłeś się nauczyć poprawnie pisać po Polsku wydaje mi się ze kręcisz a bardziej mi się wydaje, że zbliża się wiosna i Agro Youmis wkracza do akcji pozdrawiam RolnikaMati a raczej rolniczkę z AY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Pstaszek wyżej pisze że ciężko mu sprzedać po 1400 a 1500 jest nieosiągalne a sam nabija ludzi w butelkę ceniąc swoją soję na olx po 1700 zł. Może po negocjacji po 1400 sprzedaje a może ma innych rolników za frajerów że chce im sprzedać towar niewarty swojej ceny.  <_<

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Wspaniała wypowiedz Pani z AgroYoumis pozostawię bez komentarza niestety nie mam zamiaru zniżać się do tak niskiego poziomu pozdrawiam AgroYoumis i polecam Relanium działa uspokajająco w stanach niepokoju i lęku.

 

Link do mojej strony można sobie porównać z tym, co pisze ta Pani pisze o uprawie bez orki i to propaguję i to robię propaguje też uprawę pasową, ale nigdzie nie napisałem, że ją stosuję jak błędnie interpretuje to Pani z AgroYoumis, ale doskonalę rozumiem jej problemy i wściekłość jej zachowania

 

https://www.facebook.com/pages/Gospodarstwo-Rolne-Stanis%C5%82aw-Popielarz-UPRAWA-BEZ-ORKI/268634573181757?sk=notes

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

@RolnikMati jak masz pisać takie bzdety to nie pisz wcale - zwłaszcza że nie masz na tyle odwagi żeby swoje posty podpisywać swoim imieniem i nazwiskiem. Ludzie, którzy czytają ten temat już mają wyrobioną opinię o każdym kto się tutaj wypowiada i potrafią ocenić kto ma pojęcie o tym o czym pisze a kto tylko "szczeka". W imieniu innych użytkowników dla których ten temat jest kopalnią wiedzy na temat soi proszę abyś się nie odzywał jeśli nie masz do przekazania jakiejś merytorycznej wiedzy związanej z tym tematem. 

 

z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj