AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

melon10641    1215

Szału nie ma.

Swoją wykosiliśmy, z plonem też szału nie ma na oko jest coś koło 1,3- 1,5t/ha. Wilgotność 14% białko 28%. Odmiany to merlin i anuszka. Na przyszły rok zostawiamy swoje nasiona na siew, i może resztę uda się sprzedać rolnikom w lepszej cenie niż proponuje solarcorn.. Ciekawe jak SHR Horyszów płaci bo oni też skupują. 

 

Moje spostrzeżenia:

- 40% białka można sobie między bajki włożyć

- maj i czerwiec w tym roku był zimny to na pewno odbiło się na plonie, tak jak pisałem wcześniej w tym temacie soja "stała" długo w miejscu.

- nic nie dawaliśmy azotu ani na start ani pogłównie a to chyba błąd, będziemy dawać pewnie mocznik pod korzeń 

- siane było zwykłym siewnikiem zbożowym co każdą leje i powschodziło ładnie

- siane było stanowczo za gęsto bo coś koło 180-200kg/ha

- na przyszły rok siane będzie 8ha chce pół zasiać siewnikiem zbożowym, pół pneumatykiem i w razie gdy gleba się zaskorupi na wiosnę (a tak było w tym roku) zrobić szarówkę 

- zasiana po niej jest pszenica Astoria i Sailor (obie z centrali), teraz trzeba będzie ocenić jakie soja zostawia stanowisko ale to jeszcze jeden sezon  ;)

- I zapomniałbym, koszone było rekordem, obroty jak w zbożu czyli na maxa, wiatr na maxa, klepisko odciągnięte i szła robota, fakt nie da się wykosić przy samej ziemi, ale udawało się wykosić poniżej pierwszych strąków ale nie wszędzie, raczej można powiedzieć, że czasem się tak udało a tak to pierwsze stronki pozostawały na polu. 

- nie było pryskane basagranem, przez co cześć soi była czysta część nie

- chorób się nie dopatrzyłem

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

1,3-1,5t/ha to wydaje mi się słaby wynik w porównaniu z tym co mówią ulotki i panie z AgroYoumis.Anuszka ma plonować ok 4t/ha a tu widze że kicha.Zaczynam się zastanawiać miedzy soją a łubinem.

@pstaszek jak tam Twoja soja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam, niestety moja soja wciąż na polu dzisiaj sprawdzałem wilgotność tej, co jeszcze jest na polu i miała o godzinie 15 aż 19% wilgotności, jeśli pogoda się nie zmieni to będę musiał kosić i dosuszać a przy tych cenach soi, o których tu wspominaliście to raczej nie bardzo się to będzie opłacać

A co do plonów, o których piszą firmy sprzedające soję, jako materiał siewny to ciężko coś na dzisiaj powiedzieć, ale wstawiam tu link z uprawy soi w technologii STRIP TILL ITALIA oni zbierają od 4,8 do 5,5 tony z 1ha, więc jak widać soja ma potencjał problem w opanowaniu technologii jej uprawy ( możliwe, że uprawa pasowa jest tą odpowiednią dla soi może warto sprawdzić) jak uda się nam opanować technologie to i plony powinny być wyższe 4t z 1ha to by była już rewelacja skoro oni STRIP TILL ITALIA mogą to, dlaczego nie my poniżej link do soi w technologii strip till

 

https://www.facebook.com/STRIP.TILL.ITALIA?hc_location=timeline

 

Strip Till Polska

 

 

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

KRISS75 nie jestem pewien ile tego mam może i 2t z ha, nie chce kłamać. Jak sprzedam to będę wiedział i powiem. Może i strip till to klucz do wysokich plonów, może gleba wtedy jest bardziej pulchna. Ja będę próbował szarówki zobaczę co z tego wyjdzie ;) chyba że do wiosny zmienią się plany. 

 

Nie od razu Rzym zbudowano, każdy będzie coś próbował udoskonalać w uprawi i z czasem dojdziemy do 4-5t/ha :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

To prawda kolego melon10641 soja to nowość i trzeba się nauczyć uprawy.Co do uprawy STRIP TILL to potrzeba drogich maszyn do tego typu uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Z pewnością maszyny nie są tanie, ale technologia jak najbardziej warta uwagi, więc może warto by było kupić takie maszyny w kilku rolników nie muszą siać soi w tej technologii popularne są uprawy buraków kukurydzy słonecznika rzepaku są też próby uprawy zbóż w tej technologii tak, że warto zakupić coś takiego w kilku na razie niema używek, więc tylko nowe są dostępne albo samemu lub z pomocą jakiegoś rzemieślnika coś takiego skonstruować na pewno będzie taniej możliwości jest wiele wystarczy chcieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

To moze i ja sie podziele doswiadczeniem tej rosliny, zasialismy to pierwszy raz w tym roku, ogolnie rzec ujmujac popelniolismy wiele bledow w calej uprawie, nie jest to proste albo rzeklym nawet bardziej ze nie mamy doswiadczenia i wiedzy stad problemy, na dodatek ( nie wiem jak w obecnej chwili) ale nie bylo wiosna w polsce srodkow zarejestrowanych na ta rosline. Ogolnie wczoraj przeprowadzony zbior, o dziwo udalo sie wykosic nie zbierajac zanieczyszczen. Zasiane bylo 1,40 ha Plon w granicach 2 ton  Szalu nie ma, ale napewno jakies nowe doswiadczenia i wiedza tak :) Soja lubi slonce a nie bylo go zbyt wiele u mnie w tym sezonie, biorac poprawki na przyszly rok zobaczymy jaki wedzie wynik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Masz rację brak doświadczenia i wiedzy na temat uprawy soi to podstawowy problem w uzyskiwaniu zadawalających plonów, dlatego musimy w własnym zakresie `przeprowadzać doświadczenia na własnych polach, ponieważ na dzień dzisiejszy niema wiarygodnych informacji o uprawie soi firmy sprzedające nasiona piszą to, co chcecie usłyszeć, czyli wysokie plony wysoko osadzone strąki białko 40% itd., Chociaż ja z dwuletniego doświadczenia mogę powiedzieć, że to, co piszą firmy sprzedające nasiona niema się nijak do stanu faktycznego szczególnym kłamstwem, jakim posługują się te firmy to wysokość osadzania strąków w zeszłym roku mówili, że to wina pogody późnego siewu itd., Co do osadzania strąków to Prawdziwa loteria i nawet jak soja zawiąże strąki na 10-12 cm to trzeba wziąć pod uwagę, że strąki soi zwisają w dół, co powoduje, że z 10-12cm robi się tylko5-8cm, co powoduje, że pierwsze strąki w praktyce są nie do zebrania ewidentna strat plonu trzeba się z tym pogodzić, jeśli chcecie siać soję na razie jest to nie do przeskoczenia (oczywiście mowa o uprawie soi na większym areale na mniejszych można pole przygotować bardziej precyzyjnie chodzi o wyrównanie pola na dużych areałach się nie da a większe kombajny z dużymi hederami nie zbiorą takiej soi) możliwe, że nowe odmiany faktycznie Będą zawiązywać wyżej strąki na razie mamy takie a nie inne odmiany i nic na to nie poradzimy

Oczywiście zachęcam do siewu soi mimo tych wszystkich niedogodności od przyszłego roku dodatkowe 324 euro do 1ha oczywiście, jeśli w tym roku mieliście już jakieś strączkowe, jeśli nie to dopłata w pierwszym roku będzie dużo niższa

Na seminarium w Głubczycach poświęconemu uprawie soi poinformowano o pierwszym zarejestrowanym środku chwastobójczym, który można legalnie stosować w soi a mianowicie chodzi o sencor liquid 600 sc , czyli jest pierwsza jaskółka

Edytowano przez pstaszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

U mnie tez straki byly praktycznie na ziemi, ale ze pole mialem dobrze wyrownane to udalo sie zebrac, choc byly i takie ktore lezaly na ziemi niestety. Odnosnie sprzedazy to niecale 40km od podworka sprzedalem po 1200zl  plon 2350kg  co jak co ale cena jesli nie wzrosnie nie ma sensu sie bawic w ta uprawe no chyba ze plon bylby w granicach 3-4 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Moim zdaniem 2tony z 1ha to na dzień dzisiejszy jest już opłacalny plon oczywiście trzeba brać pod uwagę dodatkowe dopłaty do strączkowych w tym roku jest to jeszcze 719 zł a od przyszłego roku będzie 320 euro do 1 ha oczywiście ta dopłata będzie dla tych, którzy w tym roku już uprawiali strączkowe ci, którzy posieją pierwszy raz w przyszłym roku będzie prawdopodobnie tylko 100 euro, co do sprzedaży soi to najlepiej znaleźć w Internecie skupującego w waszych okolicach jest ich naprawdę dosyć sporo, więc na razie niema problemu ze zbytem powiem tylko, że jeśli masz dylemat, co siać czy soje czy groch to Kolega miał posiane 5 ha grochu zebrał go jeszcze przed zbiorem zbóż i niestety też nie może go sprzedać część sprzedał na poplony a reszta leży i czeka na kupca a w przyszłym roku grochu na pewno będzie dużo więcej, więc będzie jeszcze większy problem no chyba ze sprzedacie go poniżej 800 zł za 1t to na pewno chętni się znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pstaszek skąd to info odnośnie dopłat do ST dla osób nowo siejących i starych wyjadaczy strączkowo/motylkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Nie znalazłem nigdzie takiej informacji o dwóch różnych płatnościach strączkowych.Stawka ma wynosić 326zł/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Ja też nigdzie nie znalazłem informacji o dwóch różnych płatnościach. Poza tym tegoroczna płatność do strączkowych wynosi 556,37 zł a nie 719.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak czytam ten temat to coraz bardziej odechciewa mi się uprawy soi. A jeszcze rok temu byłem tak nakręcony że o mało nie kupiłem materiału siewnego. Soja to żaden rarytas, pozostaje przy grochu gdzie problemem może być tylko zbiór. Dobry towar zawsze można sprzedać, niestety pozostaje tylko kwestia ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Takie były stawki w zeszłym roku 719,43 zł/ha http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/sa-stawki-doplat-jpo-830-30-zl-za-ha,46720.html

Nie wiem skąd ty Albercik99 wziąłeś te 556,37 zł, ale mniejsza z tym to, o czym pisałem w poprzednich postach słyszałem w agrobiznesie TVP, jeśli dobrze zrozumiałem to tak właśnie tam mówili na razie żadnego potwierdzenia nie mam na to, co tam usłyszałem, ale jeśli będę takowe miał to na pewno tu wstawie

gwozd

Nie stresuj się groch jest chyba najpopularniejszą uprawą, jeśli chodzi o strączkowe, ale jeśli będzie go coraz więcej to będzie albo za darmo albo nie będzie go gdzie sprzedać a soja ma przyszłość, ponieważ zawiera w sobie olej, którym jest zainteresowany przemysł, więc jeśli wzrośnie uprawa soi to odbiór, skup będzie tak samo zapewniony jak w rzepaku a jeśli chodzi o pozostałe strączkowe to takiej szansy raczej nie będą miały wiec soja ma większą szanse, ale to każdego indywidualna sprawa, co będzie siał tylko jak teraz nie spróbujesz jak są takie dopłaty to jak ich nie będzie to w ogóle Nie skusisz Się na jej uprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Pstaszek telewizja klamie, a agrobiznes jescze bardziej. A podana przeze mnie stawka jest stawka oficjalnie potwierdzona dnia 30 września przez ministerstwo rolnictwa i arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Niestety @Albercik99 ma rację... http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/stawki-platnosci-bezposrednich-obowiazujace-w-roku-2014.html troche nas w bambuko zrobili..

Prawdopodobnie dla tego że, na strączkowe mają określoną pulę pieniędzy, jest więcej strączków to mniejsza dopłata do ha. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nie stresuje się tylko wyraziłem swoją opinię. Polska soja ma przyszłość tylko gdy będzie całkowity zakaz GMO. W innym wypadku duże firmy paszowe nadal będą ciągnąć śrutę zza granicy. 

Nie jest to jakaś cudowna roślina. Późno schodzi z pola więc mało czasu na przygotowanie do siewu ozimin, przy mokrej jesieni trzeba dosuszać co dodatkowo podwyższa koszty podobnie jak dodatkowy N, ciężko ją zebrać w całości (inne strączkowe przynajmniej wtedy dają super poplon), plon nie wyższy jak łubinu (rzepak plonuje lepiej), podobnie jak zawartość białka w surowych nasionach

A zresztą co lepiej wychodzi 4t grochu po 800zł czy 2t soi po 1200?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Moim zdaniem 2tony z 1ha to na dzień dzisiejszy jest już opłacalny plon oczywiście trzeba brać pod uwagę dodatkowe dopłaty do strączkowych w tym roku jest to jeszcze 719 zł a od przyszłego roku będzie 320 euro do 1 ha oczywiście ta dopłata będzie dla tych, którzy w tym roku już uprawiali strączkowe ci, którzy posieją pierwszy raz w przyszłym roku będzie prawdopodobnie tylko 100 euro, co do sprzedaży soi to najlepiej znaleźć w Internecie skupującego w waszych okolicach jest ich naprawdę dosyć sporo, więc na razie niema problemu ze zbytem powiem tylko, że jeśli masz dylemat, co siać czy soje czy groch to Kolega miał posiane 5 ha grochu zebrał go jeszcze przed zbiorem zbóż i niestety też nie może go sprzedać część sprzedał na poplony a reszta leży i czeka na kupca a w przyszłym roku grochu na pewno będzie dużo więcej, więc będzie jeszcze większy problem no chyba ze sprzedacie go poniżej 800 zł za 1t to na pewno chętni się znajdą

A kto Ci takich bzdur nagadał że 100 euro dla tych co nie siali straczkowych w tym roku,dopłata przewidywana 320 euro do 1 ha ,przy załozeniu  że areał strączkowych nie przekroczy pewnej ilosci ha ,jesli przekroczy to kwota ktora jest przeznaczona na doplaty do strączkowych będzie mniejsza a o ile mniejsza? To zalezy od areału strączkowych ,im wiekszy areał  tym dopłaty mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyga25    2

Można osiągnąć plon 3 tony z hektara bez problemu odmiana Merlin ,biorąc pod uwagę straty dolnych strąków B)     Płatność do roślin wysokobiałkowych drobnonasiennych w plonie głównym kwalifikującej się do jednolitej płatności obszarowej, tj. ok. 326 EUR/ha, ale nie do całej zadeklarowanej powierzchni.

    100% stawki podstawowej otrzyma gospodarstwo za powierzchnię od 0,1 ha do 50 ha roślin wysokobiałkowych,
    50% stawki podstawowej otrzyma gospodarstwo za powierzchnię od 50 ha do 100 ha roślin wysokobiałkowych,
    25% stawki podstawowej otrzyma gospodarstwo za powierzchnię od 100 ha do 150 ha roślin wysokobiałkowych,
    0% płatności za powierzchnię roślin wysokobiałkowych powyżej 150 ha.

Edytowano przez dyga25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja spodziewam  się znacznych zasiewów strączkowych dla samych dopłat, które pewnie często nie będą nawet zbierane z pola. Wtedy o 326 euro można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przecież dopłaty do strączkowych są od pewnego czasu, to nie pierwszy rok więc dlaczego obszar strączkowych nagle ma aż tak się powiększyć?

Jak siałem łubin wąskolistny to większość nasion sprzedawałem właśnie dopłatowcom. Siali łubin z zamiarem otrzymania dopłat i zaorania bez zbioru nasion, większość nawet nie słyszała o antraknozie a nawet o tym czym pryska się od chwastów.

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Dla tego, że dopłata ma wzrosnąć z obecnych 500zł do 1300 więc jak ktoś jest "miastowym rolnikiem" to na to pójdzie, zasieje i dostanie ST + JPO, czysty zysk  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

To czy bzdury napisałem czy też nie to się okaże pożyjemy zobaczymy jak będzie a co do stałych dopłat do strączkowych to nikt nie twierdził, że będą cały czas takie same pisałem o kwocie, jaka była w zeszłym roku i była 719 zł do 1ha a ta, która jest proponowana na ten rok jest pomniejszona, bo tak jak piszecie wzrósł areał strączkowych a pula jest taka sama wiec trzeba było ją podzielić i tak samo będzie z tymi 326 euro ci pierwsi dostana pełną pulę a w następnych latach ona się będzie najprawdopodobniej zmniejszać wraz z powiększaniem się areału strączkowych poczytajcie sobie W Internecie to się dowiecie, że te dopłaty maja na celu zwiększyć udział strączkowych, roślin wysokobiałkowych w ogólnym areale zasiewów i od początku wiadomo, że jak będzie zwiększał się areał to i dopłaty się będą zmniejszać a po 2020 może ich w ogóle już nie być wszystko zależy od tego czy strączkowe się przyjmą i osiągną około 600-700 tyś ha, bo tyle planuje ministerstwo za pomocą tych dopłat osiągnąć, ale pożyjemy zobaczymy jak będzie w każdym bądź razie ja mam zamiar nadal siać soję nie będę tracił czasu na nasze strączkowe, ponieważ o nich wiem wszystko wiec w każdej chwili mogę je zacząć Siać a soja to wielka niewiadoma i dlatego testuje ja na moich polach za państwowe pieniądze jak bym miał ją testować bez tych dopłat to raczej bym sobie odpuścił chociażby z powodu wysokiej ceny nasion do siewu, ale tak jak mówię każdy posieje to, co będzie uważał dla siebie za bardziej opłacalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj