AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam uprawiałem soję w ostatnich latach nic trudnego siew, oprysk i czekasz na zbiór u mnie 2 tony oddała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekMTZ    5

Jakieś podmioty skupujące znacie.Byłbym zainteresowany uprawą soi. Ale nie problem zasiać,tylko sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

jestem z wielkopolski sądząc po zasiewach zboża na paszę nie będzie w tym roku brakować ,ale samo zboże nie wystarczy by zbilansować dawkę pokarmową dla krów mlecznych .SAM zlikwidowałem 4 ha rzepaku a jarego rzepaku w porównaniu do zasiewów z tamtego roku jest poniżej 10% ogółu. Wiem na pewno śruta rzepakowa będzie w cenie ,więc po prostu szukam taniego białka. Mam parę pytań w związku z tym np.Gdzie mogę kupić nasiona soji i myślę tutaj o tej odmianie ANUSZKA ,jaki jest optymalny termin siewu i czy ktoś liczył koszt uprawy 1ha soji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A nie pomyślałeś o jakieś innej motylkowatej? Od pewnego czasu trochę się zagłębiam w agrotechnikę soi i odnoszę wrażenie że nie warto siać. Chyba że dla szpanu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

milan - bo po jakiego grzyba kombinować z rośliną nie do końca zaaklimatyzowaną w naszych warunkach - skoro w naszym kraju masz zarejestrowane od groma odmian łubinów i grochu, które z powodzeniem można stosować w chowie zwierząt "cudze chwalicie..." - jedynie w tym roku jest problem z materiałem siewnym bo sie poprostu skończył - zbyt duże zainteresowanie (kurde zabrzmiało jak rzecznik rządu Graś ws ACTA :D )


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właśnie o tym mówię. Soja potrzebuje cieplejszego klimatu, a wiadomo jak pogoda jest niesprzyjająca to motylkowate są strasznie trudne w uprawie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Porównajcie skład aminokwasowy soi i strączków "made in Poland" to zrozumiecie dlaczego eksperymentuje się z wprowadzeniem na polskie pola tej rośliny.

Łubiny i grochy mogą być uzupełnieniem bilansu białka w dawce.

To tak jak z gazem łupkowym. I tak bez wschodniego ciężko byłoby na dłuższą metę.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

siałem soję ostatnie 2 lata to była odmiana Aldana uprawa o ból głowy mnie nie przysporzyła siew tak jak fasola początek maja , ja siałem na próbę więc powierzchnia nie przekroczyła 1ha , jako pasza dla świnek lub krówek , drobiu to było by to dobre ,na handel to raczej trudno sprzedać aby uzyskać zadowalającą cenę ,ze zbiorem nie ma problemu z pnia idzie kombajnem minus to zbiór w połowie września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Porównajcie skład aminokwasowy soi i strączków "made in Poland" to zrozumiecie dlaczego eksperymentuje się z wprowadzeniem na polskie pola tej rośliny.

Łubiny i grochy mogą być uzupełnieniem bilansu białka w dawce.

To tak jak z gazem łupkowym. I tak bez wschodniego ciężko byłoby na dłuższą metę.

Tak w jak wyekstrahujesz tłuszcz? Bo powiedz mi na co trzodzie czy dla bydła tłuszcz?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Waldek czego was uczą w tej Bydgoszczy ??

 

dla trzody tłuszcze to nie problem - w przypadku bydła już tak


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Hehe Radziu najśmieszniejsze jest to, że takie wnioski zostały wyciągnięte na Konferencji na temat bezpieczeństwa białkowego Polski w Sielinku na przełomie lutego i marca, był o tym artykuł w tygodniku rolniczym. I do takich konkluzji można dojść po obszernych referatach profesorów z Twojego UP, także sorry ;) U nas twardo popierają strączki u nas zaaklimatyzowane, może uda się z tymi zimowymi siewami.

Z tym made in Poland chodziło mi o rozmnażanie, a nie pochodzenie, dla jasności ;)

 

@milanreal a kto każde tobie to do koryta dodawać, chodzi ogólnie o wytwarzanie białka w Polsce. Poza tym słyszałem coś, że istnieją natłuszczarki w żywieniu trzody i drobiu, i z tego co pamiętam to ma więcej zalet niż wad taki tłuszcz.

Edytowano przez majranjd

DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hmm - dziwne to co piszesz ale widno tak jest - całe szczęscie z takich konferencji zazwyczaj nic konkretnego nie wynika

 

waldek a moze jesteś w posiadaniu takowych informacji czy soja w takim samym stopniu jak rodzime strączki asymiluje azot z powietrza ?? bo to jest też jeden z kluczowych argumentów w popularyzaji uprawy tych roslin


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy czy zdecydował się ktoś na soję w tym roku ,ja wczoraj wsiałem niecały hektar ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koszty nie są większe jak innej uprawy strączkowych : nasiona z własnych zbiorów 170 kg na ha zaprawa oxafun,oprysk afalon 1,5 l nawóz polifoska 6 150kg saletrzak 100 kg jeśli afalon będzie mało skuteczny zrobię basagranem i od jednoliściennych jakimś targą n.p .kosztów to tak z 1000 1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mówisz poważnie 1000-1100 na ha do żniw ..... a ile nasiona w sprzedazy by kosztowały oraz jaka odmiana i ile ma rosnąć czasowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15
Napisano (edytowany)

zapomniałem dodać koszty paliwa i zbioru jeśli swoim sprzętem to koszt paliwa ,cena w zeszłym roku 150,160 przy 2 t rarytasu nie ma ,ale n.p groch koszty podobne, zbiór w połowie września , tylko sprzedaż może być trudna

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroYoumis    0

Drodzy Rolnicy,

w imieniu firmy AgroYoumis PL zapraszam do kontaktu z naszą firmą w celu uzyskania informacji na temat uprawy.

Zachęcamy do uprawy soi w Polsce. Ten rok pokazał,że jest to możliwe w każdym rejonie Polski. Za nami pierwszy rok współpracy

z Rolnikami i jesteśmy pełni zapału do pracy z Państwem w kolejnym sezonie. Dzięki kontaktom z Państwem wiemy jak nasza odmiana

Annushka zachowywała się w różnych rejonach Polski. Nie ukrywamy, że były to bardzo różne wyniki osiągniętego plonu. Były takie plony które

nas dziwiły swoją wielkością, ale zdarzyły się też takie, które tłumaczyły jak wiele rzeczy trzeba jeszcze zrobić i dały wskazówki na następny rok.

Informacje na temat uprawy znajdziecie na stronie www.agroyoumis.pl, zapraszam również do kontaktu telefonicznego 519375261.

Pozdrawiamy

Zespół AgroYoumis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj