Przemek15

Dostępność części do Bizonów

Polecane posty

Marcin91    286

Ostatnio do Bizona Z056 kupiłem 2 podajniki, to normalnie żal, że za taką kasę dostaję taki towar. Dziury wywiercone do przykręcenia nie w tym miejscu co potrzeba, w kłosowym podajniku brak uchwtytów do przykręcenia z podajnikiem zbożowym i z ramą - trzeba było ze starego wycinać, mierzyć, spawać tylko po co? Przecież to są nowe części - zresztą nie tanie - więc moim zdaniem powinny być kompletne. A i w podajnku kłosowym jest dziura pomiędzy podajnikiem, a tą rurą na dole co ślimak się kręci, miejscem ok 0.5cm.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Kupiłem stół do rzepaku firmy R(nie wiem, czy mogę więcej napisać)

Mechanik, który miał zakładać ten stół myślał, ze założy, przykręci, ustawi, i po problemie...Jakież było jego zdziwienie, gdy okazało się, że stół trzeba było wielokrotnie ściągać, zakładać, ciąć boschem, aby był dokładnie spasowany z hederem. Mechanik zdziwił się także po raz drugi, gdy poprosił ojca o worek śrub (myślał, że są dołączone do stołu) ojciec odpowiedział, że nie ma czegoś takiego, i trzeba było jechać do sklepu po śrubki, nakrętki..itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

ZPCZ Kowalski- dość dobre części. śmiech chyba dobrych części nie widziałeś a najgorsze to że agromy też je biorą

Tomek7G stół masz z rolmako ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

No wiesz za te pieniądze to może i tak wyszło. Ja za swojego zapłaciłem 5500zł. Wystarczyło przewiercić dziury tam gdzie trzeba i założyć stół. Zresztą do stołu miałem dołączoną jeszcze instrukcje co i jak po kolei trzeba robić, aby stół został założony prawidłowo. Stół z Wągrowca. W temacie o stole do rzepaku do Bizonów troche pisałem.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wykonanie niektórych części mnie irytuje. Kupiliśmy sieczkarnię i połowę dziur trzeba było przewiercać a uchwyt się złamał przed założeniem. Ostatnio kupiłem ślimak wygarniający zboże z zbiornika i tutaj bagatela był 2 cm za długi no i trzeba było skracać :D a kosztował niemało.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

My w swoim bizonie zakładaliśmy podajniki krótki i długi oczywiście nie pasowały za krótkie minimalnie trzeba było wydłużać samemu taką tandete robią ze szkoda gadać i obudowe wentylatora tak samo już nie bardzo pasowała żadne otwory prawie nie pasowały trzeba było wiercić na nowo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

W moim bizonku przydałoby się wymienić pasy jezdne i mam takie pytanie jakie wybrać? Są niemieckie (ponacinane) po 240 i polskie (nienacinane) po 280. Ja chyba wolałbym kupić te nacinane a Wy jak radzicie?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hormon07    0

Kup nacinane, przynajmniej u mnie sprawowały się lepiej niż te krajowe. Dodatkowo zauważyłem, że pełnia funkcje jak by chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ja kupiłem niedawno zwykłe "złote" ze Sanoka, u mnie większość (o ile nie wszyscy) używa zwykłych pasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Kup nacinane, przynajmniej u mnie sprawowały się lepiej niż te krajowe. Dodatkowo zauważyłem, że pełnia funkcje jak by chłodzenia.

Kupiłem właśnie nacinane bo wydaje mi się że to chłodzenie ograniczy ścieranie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ale oba pasy kupiłeś nowe zębate? Ja kupowałem ostatnio jeden zółty zwykły, ale zębate też miała i pytała się czy nie chce. A że stary mam zółty to i teraz dokupiłem żółty Sanok


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2
Kupiłem właśnie nacinane bo wydaje mi się że to chłodzenie ograniczy ścieranie.

 

Nie spotkałem się jeszcze z zębatymi pasami jezdnymi ale może trwałość będzie większa bo przecież pas zębaty jest mniej podatny na pękanie bo ząbki zmniejszają naprężenia przy zginaniu i prostowaniu pasa.Jeszcze tylko zależy jaka jest jego jakość,bo jak licha to i prosty dłużej wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubik    0

Ja proponuje

Hurtownie Fergopol-Kłobuck nie tylko bizon ale również ursus wszystko od ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostiwf88    0

Jak Ktoś kupuje części w HRUBIESZOWIE to polecam tylko AGROMASZ (taka składnica) Czyli tzw. REKINÓW. powód to cena. musiałem na żniwach wymienić rozdzielacz hydrauliki w bizone.

 

zajechałem do pewnej składnicy której nazwy tu nie podam zaśpiewali 1500zł.

 

pojechałem do Rekinów zaśpiewali 1000zł. powiedziałem żeby mu troche zniżyli z ceny bo kupowałem u nich dużo części. poszli do szefa a ten do nich tak : ,,sprzedajcie tak żeby było 200zł zysku". zapłaciłem 700zł czyli -200zł to ta część u producenta kosztuje 500zł .

 

Jeżeli ktoś ma za dużo kasy to niech kupje gdzie chce i daje im zarobić po 1000zł za jedną część. ale jak ktoś tej kasy nie ma to niech jedzie do Agromaszu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruskolog    0
Witam. Pochodze z okolic Kluczborka i interesuje mnie gdzie w poblizu jest jakis skup czesci do biozna Z056 chodzi o czesci uzywane.Glownie intersuje mnie kolo pasowe.jezeli ktos wie gdzie moze byc taki komis czesci uzywanych to niech sie podzieli ta wiedza :)

 

 

Witam,

może spróbuj przez tą stronę: http://www.mascus.pl/Rolnictwo/Uzywane-Kombajny-Rolnictwo

 

można odnaleźć całkiem sprawnie kombajny i akcesoria do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Witam

Miał ktoś docznienia z firmą Agrotec?

Słyszałem że mają wykupione z byłej FMŻ Płock dokumentacje techniczne każdego Bizona i produkują do nich części takie same jak po wyjściu z fabryki.

 

http://www.agrotec.com.pl/oferta

 

Bardzo ciekawi mnie czy ich części są naprawdę takiej jakości jak oryginalne i ile mogą kosztować.

Edytowano przez Rafal122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Widze dość ciekawy temat,ja podłacze sie z pytaniem gdzie mozna kupić ( czy mozna wogóle jeszce kupic)kola zebate do skrzyni biegów do Bizona z056 bo to co dzisiaj jest na rynku to szmelc totalny nieutwardzone kiepski materiał itd itd....a moze macie namiar na jakies sklepy z plockimi kolami zebatymi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nasz ma 24 sezony za sobą od kilku lat widzę że sprzęgło coraz bardziej szarpie w tym roku kończymy sezon znajomym dzisiaj ale na następny sezon musimy zrobić sprzęgło szkoda skrzyni biegów tak szarpie pytanie do znawców albo co samemu robili jak zabrać się za tą robotę co się wymienia jaki przybilżony koszt ile czasu potrzeba aby ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez ceston
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 1014 bo nigdzie nie mogę znaleźć chodzi głównie o schematy hydrauliczne.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Wolodymyr
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 2620, 2640 bo nigdzie nie mogę znaleźćchodzi.
    • Przez erbelka
      Mam do was pytanie, jak czyścicie części maszyn i narzędzia, mniejsze i bardziej złożone? Mój mąż rolnik ciągle narzeka że nie może domyć części czy narzędzi, jak coś naprawia i myślałam, żeby kupić mu myjkę ultradźwiękową. Co sądzicie, dobry pomysł?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj