piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3937

mam Cvi niebieskie super sprawa przy tych 7.5-8km/h

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Daoran23    0
Dnia 11.09.2022 o 22:42, ovi napisał:

tak ale te 025 to nie są ceramiczne 

krychu    164

Ile stosujecie cieczy na ha? Ja dotychcasz stosowałem 200 lecz pewna osoba uważa że 150 l/ha to max. Macie sprawdzone używanie mniejszej ilości cieczy na ha?

yacenty    3937

200-270 zależy co robię i na którym kawałku tak żeby starczyło wody w opryskiwaczu

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Ziel    118
6 godzin temu, krychu napisał:

Ile stosujecie cieczy na ha? Ja dotychcasz stosowałem 200 lecz pewna osoba uważa że 150 l/ha to max. Macie sprawdzone używanie mniejszej ilości cieczy na ha?

200l, jedynie na płatek w rzepaku daje 300l. Znam osoby które pryskają 140l ale to mają dysze z najwyższej półki i opryskiwacze za miliony.

Ziel    118

Dokładnie, ale jak masz tysiąc ha i 4000l beczkę to każdy chce jak najmniej wody wypryskać.

caseihc    29
Dnia 11.09.2022 o 13:48, Daoran23 napisał:

Witam zamierzam wymienic dysze w opryskiwaczu i wybór padł na albuz ceramiczny   CVI TWIN 110 i teraz moje pytanie czy niebieskie 03 czy może fiolety 025 stare miałem zwykłe mmat niebieskie  wiec lepiej patrząc w tabele 03 niebieskie  3 bary i te 200l/ha wyjdzie czy fioletowe 025  na 4 bary i wyjdzie to samo i jak z efektem czy fiolety wtedy beda lepsze bo np drobniejsza kropla  więsze cisnienie to lepiej bedą bic   w ziemie i pokrywac ziemie rosliny jeszcze mniej podatne na znoszenie jak 03 przy tym samym wydatku ale mniejszym cisnieniu bo predkosci nie zamierzam zmieniac jadac c 4011 na 3 biegu 1600obr i tak mam ponad 7km/h i trzeba miec równe pole bo by lance połamał  .Troche sie obawiam że przy tych 03 przy zalozeniu 200l/h bedzie za niskie cisnienie i słabo to bedzie rozpylac na niektórych forach pisza ze ezektory min  3bary powinny miec  a przy tych  pisza ze mogą pracowac od 1,5bara ale na pewno jest róznica w rozpylaniu nie patrząc juz na wydatek  na 1,5 a 4 bary  myslałem jeszcze nad agroplast polskie ale z tych kompaktowych nie maja 0,25 .

Ja wszystko jadę na 03 cvi twin 200l 2bary wychodzi c 360 i jest bardzo dobre pokrycie

krychu    164

03 cvi twin przy dwóch barach ma grube krople. Na chwasty idealnie natomiast na fungicydy minimum 4 bary powinno być wtedy jest drobna kropla. Na jakim biegu jeździsz że tylko 2 bary?

Sadek    1130

Kiedyś 180 l/ha teraz 220 l/ha ale to wynikło z zmiany opryskiwacza i szerokości pracy. 

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

akmaly    734
Dnia 28.09.2022 o 11:20, krychu napisał:

03 cvi twin przy dwóch barach ma grube krople. Na chwasty idealnie natomiast na fungicydy minimum 4 bary powinno być wtedy jest drobna kropla. Na jakim biegu jeździsz że tylko 2 bary?

Może nie minimum 4 ale 3 to musi być dla ezektorowych aby ładnie rozpylały. 

friz    3

Niebieskie dysze eżektorowe jednostrumieniowe mogą służyć jako uniwersalne do herbicydów fungii i  doglebówek w dawce 200-250 litrów na hektar? Czy trzeba zmieniać do grzybówek na drobnokropliste?

Vario1725    1
Dnia 9.02.2023 o 14:15, friz napisał:

Niebieskie dysze eżektorowe jednostrumieniowe mogą służyć jako uniwersalne do herbicydów fungii i  doglebówek w dawce 200-250 litrów na hektar? Czy trzeba zmieniać do grzybówek na drobnokropliste?

Spokojnie mogą służyć do większości zabiegów

Edytowano przez Vario1725

MMAT    1

Rozpylacze eżektorowe powinny być użytkowane kiedy występują niekorzystne warunki pogodowe czyli temperatura powyżej 20 stopni, wiatr i niska wilgotność powietrza. Jeśli oprysk jest wykonywany w "idealnych" warunkach pogodowych wówczas bardzo dobre efekty uzyskamy rozpylaczem drobnokroplistym. Nie powinniśmy trzymać się ślepo jednego rozwiązania tylko posiadać przynajmniej dwa typy rozpylaczy które pozwolą nam na pracę w różnych warunkach. Jeśli już z różnych powodów nie ma możliwości zmiany rozpylacza i stosujemy dysze eżektorowe jako uniwersalne to należy pamiętać o stosowaniu ich przy ciśnieniu co najmniej 3-3,5 bar. W przypadku ochrony fungicydowej optymalne są ciśnienia około 4 bar lub stosowanie rozpylaczy dwustrumieniowych.

usieq96    11
Dnia 15.02.2023 o 08:28, MMAT napisał:

Rozpylacze eżektorowe powinny być użytkowane kiedy występują niekorzystne warunki pogodowe czyli temperatura powyżej 20 stopni, wiatr i niska wilgotność powietrza. Jeśli oprysk jest wykonywany w "idealnych" warunkach pogodowych wówczas bardzo dobre efekty uzyskamy rozpylaczem drobnokroplistym. Nie powinniśmy trzymać się ślepo jednego rozwiązania tylko posiadać przynajmniej dwa typy rozpylaczy które pozwolą nam na pracę w różnych warunkach. Jeśli już z różnych powodów nie ma możliwości zmiany rozpylacza i stosujemy dysze eżektorowe jako uniwersalne to należy pamiętać o stosowaniu ich przy ciśnieniu co najmniej 3-3,5 bar. W przypadku ochrony fungicydowej optymalne są ciśnienia około 4 bar lub stosowanie rozpylaczy dwustrumieniowych.

Chcę zakupić dysze EŻK TWIN i pracować na ciśnieniu ok 3,5 bar. Czy będą uniwersalne do zabiegów doglebowych i nalistnych w zbożach i rzepaku. Jeśli nie to jaki drugi komplet, pod jakie zabiegi i na jakim ciśnieniu?

tommmek    162

Tak jak kolega wyżej pisał, przy dobrych warunkach lepsze zwykłe płaskostrumieniowe przy kiepskich eżektor podwójny może być. Ewentualnie sprawdzić w specyfikacji czy można pracować przy 6 bar tymi eżk Twin i stosować przy bardzo dobrych warunkach pogodowych (o ile niebieskim podoła pompa i prędkość względem wydatku) gdy warunki kiepskie idziemy na kompromis i niskim ciśnieniem do 3bar ale wtedy dość gruba kropla gorsze pokrycie.

akmaly    734

W czym lepszy pojedyncze płaskostrumieniowe od podwójnych? To co piszesz nijaki nie ma się do rzeczywistości w pokryciu roślin 

tommmek    162

Chodziło mi a wielkość kropli a nie o pokrycie 3D. Zwykłe dwu strumieniowe będą miały lepsze pokrycie od pojedynczych ale nie eżektorowe. To wszystko zależy też od wielkości roślin podczas zabiegu. Ja ze swojego doświadczenia wiem ze pryskając buraki cukrowe i zboża na miotłę jesienią to eżektorem podwójnym przy średnim i wysokim ciśnieniu wychodzi gorzej niż płaskostrumieniuwką. Zresztą jak są dobre warunki to ja wolę pryskać bez eżektora tylko wolał bym podwójnym.

akmaly    734

Zwykłe płaskostrumieniowe można wykorzystać tylko w idealnych warunkach o które ciężko w ostatnich latach 

bennos    8

Witam chciałbym zmienić rozpylacze w starym opryskiwaczu pilmet 10 metrów , czy podejdą tam wogole jakieś nowe ? A jeżeli podejdą to jakie polecacie 

PRIMO    8096
19 godzin temu, bennos napisał:

Witam chciałbym zmienić rozpylacze w starym opryskiwaczu pilmet 10 metrów , czy podejdą tam wogole jakieś nowe ? A jeżeli podejdą to jakie polecacie 

Zwykłe szczelinowe albo antyznoszeniowe tylko po zamontowaniu trzeba ustawić kont tak aby strumień cieczy nie nakładał się z sąsiednich dysz. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez yacenty
      Hej,
      trafił się nowy stary opryskiwacz.
      Belka dość skomplikowana, opryskiwacz ma ponad 10 siłowników.
      Jak spuścić stary olej i wypłukać belkę?
    • Przez Stepano
      Witam,

jak ustawić w tym komputerze dawkę początkową, gdy tylko ruszamy i zaczynamy pryskać. Jest może ktoś na forum i posiada taki sterownik? Mam problemy z ogólnym ustawieniem go.

Pozdrawiam.

• Przez klocek1231
      Witam.  Szukam dla siebie opryskiwacza na 20ha. Interesuje mnie tak jak w temacie brandi, Promar lub Biardzki.  Pojemność 1200 litrow przyczepiany,  szerokość 12m. Co powiecie na temat tych maszyn?  żadne bardziej markowe niestety nie wchodzą w grę z uwagi na ograniczone środki finansowe. Proszę o pomoc w wyborze i opinie 
      Pozdrawiam 
    • Przez Moscov
      Witam, nie działa mi mieszadło w opryskiwaczu Pilmet (kołowy 2000l) Po zakupie rozdzielacz wymieniony na nowy (identyczny) podłączony tak samo, pompa również nowa. Problem dalej występuje. Czy może ktoś podpowiedzieć czy wszystko jest dobrze podłączone i gdzie szukać problemu? Zdjęcia doślę w razie potrzeby 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj