piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3930

na jakim filtrze i przy jakiej chemi?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

mds212    2139

dysze 03 filterek czerwony wiec chyba 30. Z tego co wiem powinien byc 50. Nie wiem czemu Biardzki laduje te 30

yacenty    3930

no i na jakiej chemii te kryształki idą?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,

mds212    2139

Bez znaczenia, chyba jakas pozostalosc w opryskwiaczu i przy roznych opryskach pewnie skads sie oderwie i poreafi zapchac dysze. Srednio raz .na dzien

yacenty    3930

to nie myjesz opryskiwacza?

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Agrest    26136

Miałem na kupionym eżektory mmat dwustrumieniowe. Jesienią zmieniłem na agroplast dwustrumieniowe.

I faktycznie też jeszcze przez chyba 3 lata nie zapchała mi się żadna końcówka.

Filtry sekcyjne araga poprzednik pozakładał.

Edytowano przez Agrest

mds212    2139
44 minuty temu, yacenty napisał:

to nie myjesz opryskiwacza?

Myje i filtry tez ale zawsze zwykla woda. Moze jakby uzyl jakiejs chemi to by lepiej przeczyscil caly uklad. Chociaz hektar wiedzy mowil ze bor dobrze czysci oipryskiwacz

yacenty    3930

to słuchaj hektara;)

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

yacenty    3930

Czymkolwiek, każda firma dystrybucyjna sprzedaje coś innego, zależnie czym handlują, ale de facto większość tych płynów jest na bazie podchlorynów.

Zawsze na "grubo" myję opryskiwacz po zastosowaniu środków ochrony w proszku. Jak pryskam środkami w płynie, to tylko robię płukanie wodą. Jak szło coś w proszku to jednak lubi się po czasie wytrącić na filterkach.

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Mostowiak    21
16 godzin temu, mds212 napisał:

Które dysze są lepsze mmat ezk czy agroplast? Czy to mzoe jeden pies

Mam agroplastu drugi rok i zadowolony jestem, wymienna kryza

Mostowiak    21
Dnia 22.03.2022 o 22:42, mds212 napisał:

Myje i filtry tez ale zawsze zwykla woda. Moze jakby uzyl jakiejs chemi to by lepiej przeczyscil caly uklad. Chociaz hektar wiedzy mowil ze bor dobrze czysci oipryskiwacz

Umnie Ludwik

Gerard123    1

Witam,muszę wymienić w swoim opryskiwaczu (pilmet) rozpylacze bo już swoje przeszły.Pytanie jakie wybrać?Czym się różnią eżektorowe i zwykłe,czy jest sens zakładać dwustrumieniowe?Bardzo prosiłbym o pomoc bo nie jestem za bardzo w temacie.

alvaro2    60

czy można podpiąć ręczna lance do opryskiwacza pilmetowskiego jak to zrobic

Witam mam pytanie w sprawie żółtych rozpylaczy tych do grzybówek czy idą do nich filterki bo jak je zdjąłem to wgl ich nie było, a w niebieskich i do rsm są założone niebieskie filterki.

akmaly    734

Wyjmij te z pod końcówek do RSM i daj pod żółte

włodek    16

Cześć,

Ktoś może napisać coś więcej o tych głowicach obrotowych agroplastu? Warto to brać? Czy polecili byście coś lepszego?

ovi    214
włodek napisał:

Cześć,

Ktoś może napisać coś więcej o tych głowicach obrotowych agroplastu? Warto to brać? Czy polecili byście coś lepszego?

ja zmieniałem w swoim pilmecie z rurek właśnie na te z agroplastu 2 lata temu wtedy kosztowały około 12zł, jak za tę cene produkt nawet ok nic sie nie leje ani nie pęka

włodek    16

Ja to chcę wymienić głowice na obrotowe bo denerwujące jest ciągłe przekładanie dysz po kilka razy w sezonie. Pomijam już fakt że praktycznie co roku podczas takiej wymiany jakaś głowica się uszkadza.

Zastanawia mnie ten zawór odcinający który jest w głowicy agroplastu. Wie ktoś jaka jest zasada jego działania? Czy to oznacza, że mogę np wyłączyć jakąś dyszę aby mie pryskała czy może jego zadanie jest zupełnie inne? 

ovi    214

możesz wyłączyć dysze przekręcając głowice w pozycje neutralną np. po środku między 1 i 2 dyszą

• Like 2

akmaly    734

Z agroplastu fajne głowice to Proline ale jak zawsze coś za coś bo cena dużo większa.

Daoran23    0

Witam zamierzam wymienic dysze w opryskiwaczu i wybór padł na albuz ceramiczny   CVI TWIN 110 i teraz moje pytanie czy niebieskie 03 czy może fiolety 025 stare miałem zwykłe mmat niebieskie  wiec lepiej patrząc w tabele 03 niebieskie  3 bary i te 200l/ha wyjdzie czy fioletowe 025  na 4 bary i wyjdzie to samo i jak z efektem czy fiolety wtedy beda lepsze bo np drobniejsza kropla  więsze cisnienie to lepiej bedą bic   w ziemie i pokrywac ziemie rosliny jeszcze mniej podatne na znoszenie jak 03 przy tym samym wydatku ale mniejszym cisnieniu bo predkosci nie zamierzam zmieniac jadac c 4011 na 3 biegu 1600obr i tak mam ponad 7km/h i trzeba miec równe pole bo by lance połamał  .Troche sie obawiam że przy tych 03 przy zalozeniu 200l/h bedzie za niskie cisnienie i słabo to bedzie rozpylac na niektórych forach pisza ze ezektory min  3bary powinny miec  a przy tych  pisza ze mogą pracowac od 1,5bara ale na pewno jest róznica w rozpylaniu nie patrząc juz na wydatek  na 1,5 a 4 bary  myslałem jeszcze nad agroplast polskie ale z tych kompaktowych nie maja 0,25 .

ovi    214
Daoran23 napisał:

Witam zamierzam wymienic dysze w opryskiwaczu i wybór padł na albuz ceramiczny   CVI TWIN 110 i teraz moje pytanie czy niebieskie 03 czy może fiolety 025 stare miałem zwykłe mmat niebieskie  wiec lepiej patrząc w tabele 03 niebieskie  3 bary i te 200l/ha wyjdzie czy fioletowe 025  na 4 bary i wyjdzie to samo i jak z efektem czy fiolety wtedy beda lepsze bo np drobniejsza kropla  więsze cisnienie to lepiej bedą bic   w ziemie i pokrywac ziemie rosliny jeszcze mniej podatne na znoszenie jak 03 przy tym samym wydatku ale mniejszym cisnieniu bo predkosci nie zamierzam zmieniac jadac c 4011 na 3 biegu 1600obr i tak mam ponad 7km/h i trzeba miec równe pole bo by lance połamał  .Troche sie obawiam że przy tych 03 przy zalozeniu 200l/h bedzie za niskie cisnienie i słabo to bedzie rozpylac na niektórych forach pisza ze ezektory min  3bary powinny miec  a przy tych  pisza ze mogą pracowac od 1,5bara ale na pewno jest róznica w rozpylaniu nie patrząc juz na wydatek  na 1,5 a 4 bary  myslałem jeszcze nad agroplast polskie ale z tych kompaktowych nie maja 0,25 .

jak to nie mają https://sklep.mizar.com.pl/dysza-ezektorowa-dwustrumieniowa-antyznoszeni-0-25-p-25695.html a co sądzicie o takich zamiast płaskostrumieniowych https://hurt.techrol.com/product/35413/dysza-szczelinowa-fioletowa-dwustrumieniowa-antyznoszeniowa-3m-s-opryskiwacz-azt-110-025-mmat.html

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Stepano
      Witam,

jak ustawić w tym komputerze dawkę początkową, gdy tylko ruszamy i zaczynamy pryskać. Jest może ktoś na forum i posiada taki sterownik? Mam problemy z ogólnym ustawieniem go.

Pozdrawiam.

• Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez klocek1231
      Witam.  Szukam dla siebie opryskiwacza na 20ha. Interesuje mnie tak jak w temacie brandi, Promar lub Biardzki.  Pojemność 1200 litrow przyczepiany,  szerokość 12m. Co powiecie na temat tych maszyn?  żadne bardziej markowe niestety nie wchodzą w grę z uwagi na ograniczone środki finansowe. Proszę o pomoc w wyborze i opinie 
      Pozdrawiam 
    • Przez Moscov
      Witam, nie działa mi mieszadło w opryskiwaczu Pilmet (kołowy 2000l) Po zakupie rozdzielacz wymieniony na nowy (identyczny) podłączony tak samo, pompa również nowa. Problem dalej występuje. Czy może ktoś podpowiedzieć czy wszystko jest dobrze podłączone i gdzie szukać problemu? Zdjęcia doślę w razie potrzeby 
    • Przez S-Piotr
      Z jaką prędkością wykonujecie opryski. A zwłaszcza z opryskiwaczem ciąganym.?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj