News
piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rex15    40

zetor 5211, 3 bieg, obroty około 1900, nie wiem jaka to predkosc, ale z czasem ciągnik bedzie inny.

luteks77    7

Witam.chciałbym zakupi dysze eżektorowe niebieskie (200-300l/ha) 6m/s-8m/s, na 15ha (zboża,czosnek) co  byście polecili  rozsądnego,żeby nie trzeba było wymieniać kołpaków czy zakładać dodatkowych filtrów.Posiadam opryskiwacz BIERDZKI 600l.

krychu    63

Rex będziesz mieć prędkość około 8 km/h czyli najlepiej sprawdzą Ci się niebieskie końcówki. Pamiętaj że jeśli będziesz chcieć robić zabiegi dwustrumieniowymi musisz założyć filtry sekcyjne.

Wiadomość z agroFakt.pl

metrax12    21

Co to znaczy pierwsze lepsze dysze?

Jak masz na myśli zwykłe plastikowe płaskostrumieniowe z jedną dyszą (nie antyznoszeniowe ani eżektorowe), które nawet lekki wiatr już znosi, to niebieskie będą lepsze (grubsza kropla-słabsze znoszenie, większa dysza-mniejsze zatykanie).

Różnica pomiędzy fioletowymi-025 a niebieskimi-030 to ok 20% w wydatku cieczy.

Jeśli jednak mają to być eżektory, jedno lub dwustrumieniowe, mągą być i 025.

Podstawa doboru rozpylacza to znać prędkość przejazdu, wydatek cieczy i grubość kropli, w pewnych granicach można skorygować ciśnieniem.

Trudno doradzać nie znając rodzaju rozpylacza.

rex15    40
Dnia 15.04.2019 o 16:40, krychu napisał:

Rex będziesz mieć prędkość około 8 km/h czyli najlepiej sprawdzą Ci się niebieskie końcówki. Pamiętaj że jeśli będziesz chcieć robić zabiegi dwustrumieniowymi musisz założyć filtry sekcyjne.

zmierzyłem prędkość i wyszło około 7km/h, czyli chyba lepiej wybrać 0,25

greg91    17

Co powiecie o dyszach eżektory dwustrumieniowe z agroplast 0,2 wogule jak to w praktyce zdaje egzamin i czy nadają się żeby wszystkie zabiegi wykonywać i przy wietrze jak się spisują.

MarcinNH    61
Napisano (edytowany)

Chce założyć u siebie w biardzkim 600 l dysze ezektorowe dwu strumieniowe mmat twin jeżdże 7 km na h, pryskam 200 l ha wybrać fioletowe czy niebieskie ? Do tego https://allegro.pl/oferta/filtr-sekcyjny-opryskiwacza-polsk-na-waz-12-5-mm-7910080089 takie filtry sekcyjne wystarczą ?

Edytowano przez MarcinNH

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

yacenty    1030
greg91 napisał:

Co powiecie o dyszach eżektory dwustrumieniowe z agroplast 0,2 wogule jak to w praktyce zdaje egzamin i czy nadają się żeby wszystkie zabiegi wykonywać i przy wietrze jak się spisują.

czemu 0.2?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

greg91    17
yacenty napisał:

greg91 napisał:

czemu 0.2?

A bo przez pośpiech zamówiłem 0,2 i teraz wiem że mogłyby być 0,3

MarcinNH napisał:

Chce założyć u siebie w biardzkim 600 l dysze ezektorowe dwu strumieniowe mmat twin jeżdże 7 km na h, pryskam 200 l ha wybrać fioletowe czy niebieskie ? Do tego https://allegro.pl/oferta/filtr-sekcyjny-opryskiwacza-polsk-na-waz-12-5-mm-7910080089 takie filtry sekcyjne wystarczą ?

Super sprawa mam takie przy 300 i dysze ezk 0,2 ale wolałbym niebieskie na moje areały ale to niech jeszcze ktoś się wypowie kto dłurzej urzytkuje

kupiłem opryskiwacz i są w nim rozpylacze nozal 80 015 czyli z tego co się zorientowałem to mała wydajność cieczy, wymieniać na jakieś 025 czy na tych da się wykonywać zabiegi głównie herbicydowe w zbożach?

MarcinNH    61

kupiłem 0.25 u mnie teraz będą do wszystkiego wcześniej pryskałem na 0,3

Ziel    30

Czy filterki mesh 50 wystarcza na eżektory jednostrumieniowe 0,3?

MarcinNH    61

Sekcyjne z drobnym sitkiem muszą być i nic się nie zapycha 

Ziel    30

Z drobnym tzn?

chodzi o filterki na dysze

Pawnowie, zakupiłem dysze eż mmat i nie pasują mi standardowe kołpaki do nich, na stronie mmat pisze ze głowice arag pasują (takie mam) ale nie jest napisane jaki rodzaj kołpaka jest wymagany... Ktoś doradzi>?

Pozdrawiam

Edytowano przez Ziel

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez simpleNICKpl
      Tak jak w temacie. Który według was lepszy? Opryskiwacz ciągany. Ma mieć 1500l, belke 15 metrów skladaną w X, rozwadniacz oraz komputer sterujący dawką oprysku i hydrauliką. Brany będzie na unie więc dlatego porównuje tylko te dwie marki. Pracował będzie na ok 100-120 ha.
    • Przez barczjano1988
      Witam jakiś czas temu zakupiłem opryskiwacz vicon 2500L, posiada on komputer sterujacy z przepływomierzem którego nie moge ustawić. Właściwie to opryski robię na oko patrzę na zegar i gazem reguluję cisnienie, a wiadomo że tak nie może być. Instrukcje mam ale po holendersku i ciężko po tłumaczeniu coś zrozumieć. Ktos z kolegów może posiada taki egzotyczny sprzęt lub zna jakiegoś dobrego fachowca który by mi pomógł??
    • Przez grzeskw75
      Witam wszystkich, jak w temacie krukowiak 612 nie można ustabilizować ciśnienia. Przy stałych obrotach i prędkości po wyłączeniu i włączeniu rączką na rozdzielaczu podnosi ciśnienie o 0,2-0,3 lub o tyle samo obniża, czasem zrobi to w trakcie pracy. Filtry wymienione, zegar ok bo zakładałem drugi. Pryska normalnie nic nie pulsuje, co mu może dolegać? Szukać przyczyny w pompie?
    • Przez boruch
      Witam. Jestem świeżo po targach rolniczych w Minikowie. Było wiele ciekawych ofert opryskiwaczy. Jedną z najciekawszych według mnie była oferta firmy Promar-Zlotki. Opryskiwacz 2000l belka 18m, elektryczne otwieranie sekcji za 41 tyś brutto. Wszystko wyglądało dosyć solidnie, rama masywna ze stali kwasowej, jednak nie mam pojęcia jak sprzęt będzie się sprawował w eksploatacji. Proszę o opinie od użytkowników, czy sprzęt jest godny polecenia i czy po paru sezonach nie zacznie się sypać.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj