piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie dysze wybrać?

galeria
Dysza lechler
Cez4R    1

@ S-Piotr: po ile te eżektorowe rozpylacze kątowe?

Piszą żeby je zamontować przemiennie, znaczy jedne mają pryskać do przodu inne do tyłu...

Zaczełem pryskać RSMem i nie chce mi się przekładać dysz, więc przydadzą się głowiczki potrójne, jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Na stronie mescomp-u jest cennik,na rozpylacze i oprawy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

witam mam zamiar stosować RSM i mam przy opryskiwaczu końcówki niebieskie antyznoszeniowe czy można je stosować do nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Popieram farmermf. Z RSM trzeba uważać. Najlepiej wejdź sobie na stronę jakichś zakładów azotowych, jest tam trochę informacji. Warto też zasięgnąć rady sąsiada jak aplikuje RSM, lub dobrego agronoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlop    0

opryski wykonuje c-330, 4 bieg, 1600 obr/min, ciśn. 1,5 bar, dysze płaskie czerwone.

wychodzi mi 350 l/ha.

co zrobić by zmniejszyć ilość cieczy do 250-300 l/ha ?

 

jedz 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryzok    0

Witam.Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym prosić o porade gdzie kupię najtaniej dysze do opryskiwacza polowego?Najlepiej lechlera . mam mało pola więc chciałbym najprostsze, nie te drogie przeciwwietrzne , ale bym nimi troszke popryskał , moje są stare i już leją.Mam Skotarka 300 litrów , lance 10m.Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

a stosuje może ktoś produkty do opryskiwaczy firmy agroplast sawin?? co możecie o nich powiedzieć jak z jakością??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kiedys miałem spotkanie z facetem który sprzedawał elementy do opryskiwaczy( rozdzielacze, filtry końcówki itp.) ogólnie chwalił ta firm za części, ale co do końcówek, to nie polecał szczególnie ezektorowych z tej firmy. Moim zdaniem warto zapłacić raz te kilkaset złotych za końcówki i mieć spokój na kilkaset hektarów. i znów odeśle do mojego poprzedniego linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kiedys miałem spotkanie z facetem który sprzedawał elementy do opryskiwaczy( rozdzielacze, filtry końcówki itp.) ogólnie chwalił ta firm za części, ale co do końcówek, to nie polecał szczególnie ezektorowych z tej firmy. Moim zdaniem warto zapłacić raz te kilkaset złotych za końcówki i mieć spokój na kilkaset hektarów. i znów odeśle do mojego poprzedniego linka :)

 

Przychylam się do opinii kolegi. Części do opryskiwaczy mają stosunkowo tanie i średniej jakości. Wiem bo sam miałem z nimi styczność. Jeżeli chodzi o dysze, to mogą sobie je kupować tacy, którzy mają małe gospodarstwa i nie używają ich w profesjonalnym gospodarstwie. I tak jak kolega napisał, warto zapłacić więcej i mieć profesjonalny sprzęt. Przecież chemia jest najdroższa i najwięcej finansów idzie właśnie na środki ochrony roślin. Panowie kasa za chemię leci przez rozpylacze i jak tam nie będzie coś grało to koszty rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie mam takie pytanko? Czy moge pryskać np ziemniaki środkami w proszku np na zaraze gdy mam dysze żółte?Nie będą sie bardzo zapychać?Mam niebieskie dysze już widze że troche leją i idzie mi jak jeżdże 4 biegiem u c-330 , 400-450 litrów wody na hektar . Czy jeśli założe zółte dysze to o ile zmniejsze zuzycie wody na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na drugim zdjęciu masz wydatki rozpylaczy: http://allegro.pl/rozpylacze-ezektorowe-dysza-dysze-opryskiwacz-i1476477032.html'>http://allegro.pl/rozpylacze-ezektorowe-dysza-dysze-opryskiwacz-i1476477032.html

 

Na drugim zdjęciu masz wydatki rozpylaczy: http://allegro.pl/rozpylacze-ezektorowe-dysza-dysze-opryskiwacz-i1476477032.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dzięki kolego mi chodzi o standardowe dysze , ponieważ nie pryskam w dni wietrzne.I pytałem czy tymi żółtymi dyszami moge pryskać na grzyba , środkami w proszku , czy nie będą sie zapychać te dysze.Na stronce Albuza nie ma dysz standardowych żółtych i niebieskich sa tylko te porcelanowe :(

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Witam jako że przymierzam sie do remontu mojego opryskiwacza wymiana przewodów malowanie oraz zmiana rozpylaczy z obecnych wirowych na jakies nowsze, co byście polecili? Opryskiwacz jest produkcji rzemieślniczej ale służy dobrze belka 12m, kupić pojedyncze czy potrójne głowice i jakie polecacie dysze antyznoszeniowe, pryskam niewiele może łącznie przez sezon ok 50ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro pryskasz niewiele to w zupełności wystarczą ci z tworzywa. No chyba że uprawiasz jakieś warzywa itp. Są dwa rodzaje rozpylaczy antyznoszeniowych:

z kryzą np. AZMM zabezpiecza przed podmuchami wiatru do 5 m/sek

eżektorowe np. EŻK zabezpiecza przed podmuchami wiatru do 6 m/sek

Skoro opryskiwacz jest eksploatowany sporadycznie, to nie sądzę żeby były potrzebne głowice. Dobrej jakość kosztują od 30-35 w górę za sztukę. Nie polecam polskich podróbek ( ciężko chodzą, czasami ciekną antykapacze i z opinii innych rolników wiem że łatwiej je ułamać niż oprawę 1 pozycyjną ). Na 12 m belce wymiana dysz nie zajmie dużo czasu a koszt głowic nie jest mały. Jak modernizujesz opryskiwacz to sprawdź stan filtrów ( ssący, ciśnieniowy, i te które są w oprawach ). Aha i czasami zdarza się że konstrukcja opryskiwacza ( belki ) nie pozwala na zamontowanie głowić gdyż podczas składania może dojść do uszkodzenia głowicy bo belka nie będzie miała wystarczająco dużo miejsca.

Pozdr.

Edytowano przez ALBUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Posiadam rozpylacze koloru niebieskiego Lechler ID90-03C ceramiczne, chciałbym się dowiedzieć co mogę nimi pryskać do jakich zabiegów będą one odpowiednie? Drugie moje pytanie to czym się różnią rozpylacze eżektorowe od inżektorowych. W sklepie powiedziano mi że te co kupiłem są inżektorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Posiadam rozpylacze koloru niebieskiego Lechler ID90-03C ceramiczne, chciałbym się dowiedzieć co mogę nimi pryskać do jakich zabiegów będą one odpowiednie? Drugie moje pytanie to czym się różnią rozpylacze eżektorowe od inżektorowych. W sklepie powiedziano mi że te co kupiłem są inżektorowe.

Rozpylacze inżektorowe a eżektorowe to to samo, tyle że w równych instytucjach przyjeli sobie różne słownictwo. Pewnie jakiś profesor doszukałby się informacji dlaczego pisze się tak albo tak. Zasada jest taka sama. Co do Lechlera to poszukaj u przedstawiciela. Skoro kolega używa ID90 niebieskie z ceramiki to chyba ma inny rozstaw rozpylaczy na belce albo inną wysokość, bo standard to 110 stopni kąt strumienia cieczy i rozstaw rozpylaczy co 50 cm w uprawach polowych. ID ma 90 stopni.

 

Czyli takie coś w moim przypadku było by chyba odpowiednie ? Korpus z rozpylaczem

Raczej tak, tyle że oprawę masz bez antykapacza i jak będziesz robił przegląd to niektórzy SKO-wcy mogą się czepiać i nie podbijają przeglądu. Tylko dopytaj się jakiej firmy są rozpylacze. Bo jest kilku producentów i znam 1 ,który robi dość dobre dysze. Montują je w standardzie w opryskiwaczach TAD-LEN i ludzie nie narzekają.

 

Dzięki kolego mi chodzi o standardowe dysze , ponieważ nie pryskam w dni wietrzne.I pytałem czy tymi żółtymi dyszami moge pryskać na grzyba , środkami w proszku , czy nie będą sie zapychać te dysze.Na stronce Albuza nie ma dysz standardowych żółtych i niebieskich sa tylko te porcelanowe :(

 

Na stonce ALBUZA jest cennik rozpylaczy ceramicznych jak również z tworzywa, tyle że w zakładce "cennik akcesoria" i pierwsze 6 pozycji to dysze z tworzywa. Żółtymi można pryskać na grzyba będą miały drobną kroplę, tyle że przy upałach będzie szybko odparowywać. No i wilgotność też ma wpływ na zabieg. Co do zapychania to wszystko zależy od tego jak dba się o opryskiwacz. Proszki mają to do siebie że szybciej zużywają rozpylacze i podczas pryskania w dni upalnie woda która podczas jazdy pływa po zbiorniku jak chce szybciej odparowuje z górnej części zbiornika. Skutek jest taki że osadza się proszek na ściankach i odpada takimi płatkami i leci w cały układ. Ja polecam taki preparat czysty opryskiwacz do mycia opryskiwacza i neutralizacji pozostałości po ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja współpracowałem już z kolegą ALBUZ i polecam produkty jak i obsługę. Najlepiej zadzwonić, a nr.tel to chyba był na którejś stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Rozpylacze inżektorowe a eżektorowe to to samo, tyle że w równych instytucjach przyjeli sobie różne słownictwo. Pewnie jakiś profesor doszukałby się informacji dlaczego pisze się tak albo tak. Zasada jest taka sama. Co do Lechlera to poszukaj u przedstawiciela. Skoro kolega używa ID90 niebieskie z ceramiki to chyba ma inny rozstaw rozpylaczy na belce albo inną wysokość, bo standard to 110 stopni kąt strumienia cieczy i rozstaw rozpylaczy co 50 cm w uprawach polowych. ID ma 90 stopni.

 

Dzwoniłem do przedstawiciela lechler ID 90 to są rozpylacze sadownicze a nie do upraw polowych. jutro jadę je oddać do sklepu. Polecił mi rozpylacze eżektorowe IDKT niebieskie. co o nich sądzicie?

 

Raczej tak, tyle że oprawę masz bez antykapacza i jak będziesz robił przegląd to niektórzy SKO-wcy mogą się czepiać i nie podbijają przeglądu. Tylko dopytaj się jakiej firmy są rozpylacze. Bo jest kilku producentów i znam 1 ,który robi dość dobre dysze. Montują je w standardzie w opryskiwaczach TAD-LEN i ludzie nie narzekają.

 

 

 

Na stonce ALBUZA jest cennik rozpylaczy ceramicznych jak również z tworzywa, tyle że w zakładce "cennik akcesoria" i pierwsze 6 pozycji to dysze z tworzywa. Żółtymi można pryskać na grzyba będą miały drobną kroplę, tyle że przy upałach będzie szybko odparowywać. No i wilgotność też ma wpływ na zabieg. Co do zapychania to wszystko zależy od tego jak dba się o opryskiwacz. Proszki mają to do siebie że szybciej zużywają rozpylacze i podczas pryskania w dni upalnie woda która podczas jazdy pływa po zbiorniku jak chce szybciej odparowuje z górnej części zbiornika. Skutek jest taki że osadza się proszek na ściankach i odpada takimi płatkami i leci w cały układ. Ja polecam taki preparat czysty opryskiwacz do mycia opryskiwacza i neutralizacji pozostałości po ŚOR.

Edytowano przez kodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Raczej tak, tyle że oprawę masz bez antykapacza i jak będziesz robił przegląd to niektórzy SKO-wcy mogą się czepiać i nie podbijają przeglądu. Tylko dopytaj się jakiej firmy są rozpylacze. Bo jest kilku producentów i znam 1 ,który robi dość dobre dysze. Montują je w standardzie w opryskiwaczach TAD-LEN i ludzie nie narzekają.

A jeżeli zastosuje takie zaworki ? Czy lepiej kupić taki korpus ? Tylko mam obawy co do jego wytrzymałości jest dość długi i boje sie że jeżeli o coś zaczepi to będzie po korpusie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A co masz zamiar modernizować opryskiwacz.Jeśli tak to polecam korpusy na mokrą belkę i oczywiście z zaworkiem(antykapaczem),na stronie Bott masz pogląd na takie,a to moja modernizacja http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/249416-hardi-po-liftingu/


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj