piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

greg91    59

Czy to do tych czy do innych to warto je mieć i wtedy nic się nie zatyka też takie mam dysze ale tylko za opryskiwaczem a na lancach dwustrumieniowe i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
1 godzinę temu, Piotruniu25 napisał:

@kamil800Masz do nich dołożone dodatkowe filtry?

 

Tak, mam na sekcjach przeplywowe i nad koncowkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

pilmet 350l, używany głównie do herbicydów, jakie najlepiej w nim dysze zamontować? link mile widziany do konkretnych. Obecnie plastikowa biała kryza, czarna nakrętka, nie wiem jak to nazwać, taka bieda. Jakie wybrać aby uzyskać najlepszą skuteczność oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Takie to już chyba zabronione są. Najlepiej kupić całe kompletne korpusy z niebieskimi końcówkami szczelinowymi. Dobry stosunek jakości do ceny Agroplast albo MMAT


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

mógłbyś podrzucić link o których piszesz, strasznie duży wybór dla lajka, do tego korpus musi być taki na rurkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

co sądzicie o MMAT  dwu-strumieniowe eżektory kompaktowe niebieskie warte swojej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam i jestem zadowolony, 3 może 4 rok na 40 ha.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, proszę o poradę.  Mam z 15ha do opryskania, do tej pory ujeżdżałem 300 litrowego Pilmeta z c-330. Tak mi się ułożył, że na niebieskich najzwyklejszych Lechlerach na 4 biegu (ok 2000obr/min) i ciśnieniu ok 5 bar pryskałem prawie dokładnie 300l/ha. Ale w tym roku już miałem tego dość, bo więcej jeżdżenia na pole niż pryskania, więc kupiłem sobie ciąganego  1600L. Z tym, że teraz mam dylemat. Lance w nim były w takim stanie, że robię nowe od podstaw na 18m. I teraz nie wiem jakie dysze zainstalować. Ma to chodzić z MTZ i w sumie chciałbym utrzymać ten wydatek 300L/ha (jestem zwolennikiem lania wody). Z tych tabel niby wynika, że przy niebieskich dyszach jadąc ok 10km/h wypryskam nawet niecałe 200 litrów. A przy czerwonych nie będzie to jednak za grubo? Ktoś jeździ takim zestawem?
Ps. kiedyś jeden mądry chłopaczek w sklepie doradził mi, żebym nie kupował żadnych "lepszych" dysz, bo przy moim areale to po prostu szkoda pieniędzy. Lepiej kupić tańsze i co rok - dwa lata je po prostu wyrzucać (nie mam gdzie tego trzymać pod dachem, więc słońce robi swoje). Jakieś odniesienie do tej rady?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ma rację, na tyle roboty sie nie opłaca kupować niewiadomo czego. MMATy czy agroplasty spokojnie wystarczą. Przy tej prędkości i tym wydatku tylko czerwone, bo pryskanie powyżej 5 bar to przekleństwo dla dysz i spora chmurka która ucieka z najmniejszym wiatrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz, żeby nie wbijać się w koszta i brać Agroplasta - ale zwykłego, czy już się chociaż trochę odchamić i eżektorowe? Aczkolwiek słyszałem że eżektory nie są uniwersalne w sensie nie nadają się do fungicydów. Ile w tym prawdy?  (wiem że nie ma uniwersalnych, ale nie oszukujmy się - muszę postawić na jeden typ i jechać nim wszystko od doglebówki aż po insektycyd i grzybówkę). Może dołożyć parę złotych i kupić dwustrumieniowe? Czy to też jest rozwiązanie z wadami? Człowiek całe życie pryskał na płaskich 0,3 i było dobrze, a teraz chcę lepiej i boje się, żeby nie przekombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kup dwustrumieniowy kompaktor eżektorowy - najbardziej uniwersalna dysza obecnie, ale czy te tansze firmy robią to nie wiem

jednak robia

https://agroplast.pl/pl/p/Rozpylacz-ezektorowy-dwustrumieniowy-6MSP2/727


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"(...)rozpylacz eżektorowy dwustrumieniowy z różową wkładką polimerową, wzmacnianą molekułami nieorganicznymi(...)"
Albo kosmiczna technologia, albo ktoś rżnie głupa i dodaje monotlenek diwodoru do kawy zamiast wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! No wielkie dzięki. Mogłeś już sobie darować ten ostatni post, bo znowu wróciliśmy do punktu wyjścia. Logika podpowiada, żeby wziąć te dwu strumieniowe, Janusz w kieszeni chciałby za darmo, a to się tak nie da.

4 minuty temu, yacenty napisał:

to kup te i tez bedziesz pryszczył

 

I tu zasadnicze pytanie: Pryskał czy pryszczył? Bo na pryszczenie to jednak mnie chyba nie stać. Jak już coś robić to tak, żeby nie poprawiać 10 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

chwilę mi zajeło, ja jestem bardzo zadowolony z tego efektu. Już 3 opryskiwacz mam od kiedy się przesiadłem na 2 strumieniówkę

 

E97A0292.JPG


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namówił!

A teraz kolorek....
Lepiej zejść z prędkości i się turlać terenowymi biegami, czy kupić czerwone dysze i grubszą kroplą pryskać?
Czy jeszcze inaczej, na czerwonych dyszach ustawić go na 7 lub 8bar i w ten sposób zmniejszyć kroplę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

MMAT robi dwustrumieniowe bez udziwnień.

Na czerwonych 8km/h i 5bar masz 300l/ha. A przy tym ciśnieniu masz już dość drobną kroplę. Z resztą możesz popróbować po zakupie, czy to Ci wystarczy, przyspieszyć i zwiększyć ciśnienie zawsze można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Ja zwyklymi ezektorowymi pryskam wszystko i nie ma problemu, skoro grzybkowka w burakach dziala i chwoscic nie bierze to znaczy, ze sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

do tej pory pryskałem na niebieskich, ale jak kupiłem ciągany opryskiwacz to przeszedłem na czerwone, ale tu bedzie można znacznie szybciej jeździć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21

Które będą lepsze miał ktoś porównanie

Rozpylacz eżektorowy dwustrumieniowy 6MSP2 niebieska

Czy

Rozpylacz eżektorowy dwustrumieniowy 8MS110P2- fioletowy lub niebieski.

 

Edytowano przez Mostowiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

Szukam porady, membrana z zaworze stałociśnieniowym uległa przedziurawieniu (dwie małe dziurki jakby igiełką zrobił) i zastanawiam się czy da się jakoś ją naprawić bo nowa to koszt ponad 500 zł brutto 😔 a opryskiwacz wart 3 tysiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

warto kupować kompaktowego lechlera za 45zł szt czy lepiej mmat za 15 zł? jest wgl różnica w jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

różnica duża, pytanie ile masz ha do pryskania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

no ale są jakieś info na papierze że tak jest? bo mmat też niby maja dobra renomę i spełniają wiele norm, chciałbym eżektorowe dwustrumieniowe w miarę normalnej cenie coś znaleźć, mam twinjet dwu zwykłe i tam powyżej 2 bar już mocno ściąga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj