piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie dysze wybrać?

galeria
Dysza lechler
rex15    265

zetor 5211, 3 bieg, obroty około 1900, nie wiem jaka to predkosc, ale z czasem ciągnik bedzie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam.chciałbym zakupi dysze eżektorowe niebieskie (200-300l/ha) 6m/s-8m/s, na 15ha (zboża,czosnek) co  byście polecili  rozsądnego,żeby nie trzeba było wymieniać kołpaków czy zakładać dodatkowych filtrów.Posiadam opryskiwacz BIERDZKI 600l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Rex będziesz mieć prędkość około 8 km/h czyli najlepiej sprawdzą Ci się niebieskie końcówki. Pamiętaj że jeśli będziesz chcieć robić zabiegi dwustrumieniowymi musisz założyć filtry sekcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Co to znaczy pierwsze lepsze dysze?

Jak masz na myśli zwykłe plastikowe płaskostrumieniowe z jedną dyszą (nie antyznoszeniowe ani eżektorowe), które nawet lekki wiatr już znosi, to niebieskie będą lepsze (grubsza kropla-słabsze znoszenie, większa dysza-mniejsze zatykanie).

Różnica pomiędzy fioletowymi-025 a niebieskimi-030 to ok 20% w wydatku cieczy.

Jeśli jednak mają to być eżektory, jedno lub dwustrumieniowe, mągą być i 025.

Podstawa doboru rozpylacza to znać prędkość przejazdu, wydatek cieczy i grubość kropli, w pewnych granicach można skorygować ciśnieniem.

Trudno doradzać nie znając rodzaju rozpylacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Dnia 15.04.2019 o 16:40, krychu napisał:

Rex będziesz mieć prędkość około 8 km/h czyli najlepiej sprawdzą Ci się niebieskie końcówki. Pamiętaj że jeśli będziesz chcieć robić zabiegi dwustrumieniowymi musisz założyć filtry sekcyjne.

zmierzyłem prędkość i wyszło około 7km/h, czyli chyba lepiej wybrać 0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Co powiecie o dyszach eżektory dwustrumieniowe z agroplast 0,2 wogule jak to w praktyce zdaje egzamin i czy nadają się żeby wszystkie zabiegi wykonywać i przy wietrze jak się spisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
greg91 napisał:

Co powiecie o dyszach eżektory dwustrumieniowe z agroplast 0,2 wogule jak to w praktyce zdaje egzamin i czy nadają się żeby wszystkie zabiegi wykonywać i przy wietrze jak się spisują.

czemu 0.2?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
yacenty napisał:

greg91 napisał:

Co powiecie o dyszach eżektory dwustrumieniowe z agroplast 0,2 wogule jak to w praktyce zdaje egzamin i czy nadają się żeby wszystkie zabiegi wykonywać i przy wietrze jak się spisują.

czemu 0.2?

A bo przez pośpiech zamówiłem 0,2 i teraz wiem że mogłyby być 0,3


MarcinNH napisał:

Chce założyć u siebie w biardzkim 600 l dysze ezektorowe dwu strumieniowe mmat twin jeżdże 7 km na h, pryskam 200 l ha wybrać fioletowe czy niebieskie ? Do tego https://allegro.pl/oferta/filtr-sekcyjny-opryskiwacza-polsk-na-waz-12-5-mm-7910080089 takie filtry sekcyjne wystarczą ?

Super sprawa mam takie przy 300 i dysze ezk 0,2 ale wolałbym niebieskie na moje areały ale to niech jeszcze ktoś się wypowie kto dłurzej urzytkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

kupiłem opryskiwacz i są w nim rozpylacze nozal 80 015 czyli z tego co się zorientowałem to mała wydajność cieczy, wymieniać na jakieś 025 czy na tych da się wykonywać zabiegi głównie herbicydowe w zbożach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupiłem 0.25 u mnie teraz będą do wszystkiego wcześniej pryskałem na 0,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Czy filterki mesh 50 wystarcza na eżektory jednostrumieniowe 0,3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sekcyjne z drobnym sitkiem muszą być i nic się nie zapycha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Z drobnym tzn?

chodzi o filterki na dysze

Pawnowie, zakupiłem dysze eż mmat i nie pasują mi standardowe kołpaki do nich, na stronie mmat pisze ze głowice arag pasują (takie mam) ale nie jest napisane jaki rodzaj kołpaka jest wymagany... Ktoś doradzi>?

Pozdrawiam

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMAT    1

rozpylacze EŻ wymagają kołpaka SW10 lub SW8/10, jest to oznaczenie otworu w kołpaku. Takie kołpaki posiadamy również w ofercie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

Panowie potrzebuję przejściówkę do mocowania dysz Gardian Ait Twin 03 na belce w Biardzkim, problem w tym że jedyny sklep z  takimi przejściówkami z RAU na ARAG ma je w cenie - 71zł(kosmos ponad dwukrotnie więcej niż sama dysza)  może wiecie gdzie mogę to kupić w normalnej cenie?

rau-63000047733.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17
12 godzin temu, Marciano napisał:

Panowie potrzebuję przejściówkę do mocowania dysz Gardian Ait Twin 03 na belce w Biardzkim, problem w tym że jedyny sklep z  takimi przejściówkami z RAU na ARAG ma je w cenie - 71zł(kosmos ponad dwukrotnie więcej niż sama dysza)  może wiecie gdzie mogę to kupić w normalnej cenie?

rau-63000047733.jpg

https://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-maszyn/opryskiwacz/wyposazenie-lancy-opryskiwacza/pozostale-czesci/przejscie-rau-teejet-arag.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Jaka może być przyczyna pękania wkładek gumowych w rozpylaczach. Założyłem zawór stałociśniejowy i to się nasiliło. Zaznaczam że sam wycinam z dętki na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25583

Mam z agroplastu takie tylko chyba krótsze. Nic lepszego nie potrzeba. Tylko wybierz dobre mocowanie bo są dwa typy. Różnią się chyba średnicą o 1mm

Zamawiałem bezpośrednio ze strony agroplast. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Może mi ktoś wytłumaczyć czy się różnią dysze jedno strumieniowe od dwu strumieniowych?

Chcę wymienić zwykłe dysze niebieskie 0,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj