piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19710

lehler a lehler to wlk różnica, w swoim mam niemieckie i są na ceramice,uszkodził mi się jeden kupiłem na zapas też niby ceramiczne ale od razu widać że to jakaś inna ta ceramika, wg mnie wolałbym sam kompletować-ważne żeby kołpaki pasowały pod lehlery bo później kolejne koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Zyła powiedz czy mamy jakiś wybór końcówek rozpylaczy kupując opryskiwacz z naszej firmy? kurcze bo nawet nie zapytałem u dilera.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Z tego co podpytalem to oferują ezektorowe Lehler'a. Pytałem czy wszystkie 3 to odparł że tak. Niestety nie pamiętam jak była dopłata za te dysze to bym sobie przekalkulowal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1416    0

Według mnie Albuz Esi - 6 otworowe. Nie ma samooprysku belki oraz równomiernie pokrywają. I oczywiście różowa ceramika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9

witam chciałem wymienić głowice w opryskiwaczu obecnie ma starego typu dyszami wirowymi 1,5 ,który z kolorów tych nowych dysz będzie im odpowiadał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Większość zmienia na niebieskie... Ale. 

Przerabialem to w  starym opryskiwaczu. Jeśli taki masz to możesz mieć duży problem z utrzymaniem ciśnienia na niebieskich dyszach. Idzie dużo więcej wody w porownaniu z wirowymi. Musiałem zmienić z niebieskich na żółte i c330 na czwórce wychodzi mi 200 do 350 l/ha cieczy w zależności od ciśnienia i obrotów silnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9
13 godzin temu, ZYLA napisał:

Większość zmienia na niebieskie... Ale. 

Przerabialem to w  starym opryskiwaczu. Jeśli taki masz to możesz mieć duży problem z utrzymaniem ciśnienia na niebieskich dyszach. Idzie dużo więcej wody w porownaniu z wirowymi. Musiałem zmienić z niebieskich na żółte i c330 na czwórce wychodzi mi 200 do 350 l/ha cieczy w zależności od ciśnienia i obrotów silnika. 

ja mam opryskiwacz palmet termit najczęściej pryskam 300l na hektar.Więc czy  taka zmiana ma sens(realną korzyść) czy nie będzie to utrudniało równomiernego rozprowadzenia cieczy.Może lepiej powymieniać wszystkie dysze na wirowe tylko nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak zmienisz na żółte strumieniowe będzie Ci ładnie pryskalo. Tylko musisz na każdej dyszy dać filterki bo żółte łatwo się zapychaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Niee nie musisz. Tylko dysza i filterek. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9
8 minut temu, ZYLA napisał:

Niee nie musisz. Tylko dysza i filterek. 

 

a kołpak ten stary też będzie pasował??a czy zółtymi dyszami wskazane jest pryskanie dolistne mocznikiem bo własnie z tego powodu wymieniam że poprzedniego roku przy dawce 15kg mocznika na hektar+ siarczan magnezu  w okresie strzelanie w źdźbło potrafiło mi zboża poprzypalać troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

To czy nie musi to można ocenić po zdjęciu pogladowym. Bo o ile końcówka płaskostrumieniowa może pasować o tyle sprawnie tym pracować nie koniecznie się da.

 Te głowiczki które pokazałeś mają już kołpak z miejscem na dyszę ustawioną  pod odpowiednim kątem. Jeśli w starym masz  kołpaki na gwint to  założysz tylko będziesz miał problem z ustawieniem wszystkich końcówek względem siebie, a przy każdym przekręceniu zmieni się ustawienie dyszy.

Oprócz sitek i nowych dysz najczęściej potrzebne są jeszcze uszczelki.

Gdyby zaszła konieczność zmiany głowicy to nie warto brać pojedynczych.

Osobiście raz użyłem dysz żóltych i zrezygnowałem. Zbyt częste zapychanie i za duże znoszenie. A nawet w wypadku ciszy przy opryskiwaniu wieczorem w warunkach gdy następuje oddawanie ciepła przez glebę i tworzą się ruchy powietrza ku górze niewielka ilość oprysku dociera gdzie trzeba bo wiekszość unosi się w postaci mgły i idzie z czasem do sąsiada ( zjawisko może nie częste, ale i nie rzadkie)

Teraz tylko na niebieskich pryskam. Nawet i c 330 udawało się zrobić 200-220 l/ha  na 4 biegu w nowym Biardzkim  400l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734
Napisano (edytowany)

Wszystko pasuje w stary. Gumka nie potrzebna, nic mi nie cieklo. Fakt, też mowilem o tym zapychaniu. Trzeba dobrać gęste filterki i sezon daje radę zrobić bez zapchania. 

Z katem dyszy, owszem jest to upierdliwe ciągle ustawianie. Ja przytrzymuje dyszę kluczem plaskim trzymając go rownolegle do belki, i koncowka sama idealnie się ustawia. A w polu to i ręką przytrzymam na oko i jest dobrze. Ważne by się strumienie mijały. Wiadomo zmienisz kołpak to masz wygodę i dodatkowo zawór antykroplujacy. W moim przypadku nie były do kupienia kołpaki na dwóch nogach. 

200l/ha na niebieskich trzydziechą? Musiałeś najwyżej 1,5 bara zastosować chyba. Ja robiłem 150l/ha ale na piątce :D Niskie obroty silnika 3 bary i wychodziło 2 hektary z beczki. 

Aa jeszcze z tym znoszeniem to nie jest tak źle. Napewno lepiej niż przy wirowych. A zawsze mozna ciśnienie obniżyć. I co ważne do fungicydow powinna być drobna kropla. Da się przy niebieskich, ale trzeba podnieść ciśnienie, co równa się znacznemu wydatkowi wody, a stary opryskiwacz może już temu nie podołać. Przy żółtych mamy większe możliwości. 

 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Cześć, Stoję przed zakupem końcówek do RSM. Chciałbym poznać waszą opinię, zamierzam rozlewać 150-250l RSM na 1 i 2 dawkę ciągnikiem C-330M na 4 1600 obr. Jakie końcówki najlepiej wybrać aby spisywały się najlepiej aby nie było przypaleń oraz by długo służyły. Zastanawiam się na MMAT 5 otworowe oraz nad Lacher wachlarzowe Jednak różnica w cenie jest i pytanie czy warto dołożyć? A może polecicie jakieś inne końcówki. Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Witam, mam zamiar wymienić wszystkie dysze w swoim opryskiwaczu mam już nawet na oku lechler  eżektorowe idk3 niebieskie. Moje pytanie czy są one dość uniwersalne tzn żebym mógł pryskać i na grzywa/chwasty/ regulator +jakieś odzywki? i jak stoi ich jakość, cena również jest zachęcająca bo na allegro znalazłem za 13 zł szt. Nie chciałbym zwykłych bo zbyt często wieje od gór w moim rejonie co było widać rok temu gdzie nie było dni prawie bez wiatru, potrzebowałbym dość szybkiej opinii bo sezon się zaczyna ;p

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

lechlera w tej cenie???z ceramiką??coś tanio

Mam z ceramiką używam do wszystkiego, na pewno nie wrócę już do płaskostrumieniówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Ssoltys ten rozpylacz daje grubą krople, która rozbija się na mniejszą przy zetknięciu z rośliną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja mam takie jak sołtys ,moim zdaniem są za***iste, Te są ceramiczne , nie ceramiczne można kupić za 20 pare złotych.

Wieje czy nie siadasz i jedziesz pryskać.... Zadzwoń do producenta ....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, mikcom20 napisał:

Ssoltys ten rozpylacz daje grubą krople, która rozbija się na mniejszą przy zetknięciu z rośliną? 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

a kołpaki na Głowicę idą zwykłe? nwm jak to do końca napisać ;p, mam dwa rodzaje jedne to w  sumie te najzwyklejsze a drugie na otworowe do rsm gdzie można tylko w 2 pozycjach ustawić rozpylacz

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj