piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

Ja mam mesh 50 do twin 03 i nie mam żadnych problemów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Lub filtry sekcyjne pozakładać, u mnie się sprawdzają przy Twinach, a filterków przy dyszach nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

również międzysekcyjne założyłem i to była świetna inwestycja. Nie muszę nic pilnować, poza załączeniem opryskiwacza, wygoda i bezpieczeństwo.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakie macie sitka założone w dyszach do Twinów? Ja mam coś w tym guście:

http://i.imged.pl/sitko-rozpylacza-sitko-rozpylacza-2-2.jpg

niby najdrobniejsze jakie było na stanie, ale i tak co nieco przepuszcza i robi mi się konewka.

 

To szmelc. Załóż cos takiego https://agroplast.pl/pl/p/Sitko-mesh-120-PROLINE/682. Nie musi być 120, wystarczy 80 albo 100 w zupełności. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Panowie czy przy dwustrumieniowych końcówkach nie będzie problemu z samoopryskiem opryskiwacza w środkowej sekcji? Jakoś sobie nie umiem tego inaczej wyobrazić

 

zrób sobie środkowa sekcję na rurce kwasówce wtedy w razie potrzeby będziesz mógł sobie przekręcić do tyłu koszt  takiej modernizacji zamknie się do 100 zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam,

 

Borykam się z wyborem końcówek do swojego opryskiwacza. Opryskiwacz to Ursus 612 z osprzętem z firmy Arag. Powierzchnia gospodarstwa liczy 25 ha, a głównie uprawiane są ziemniaki (10ha) i zboża (12ha). Zainteresowały mnie końcówki Eżektorowe dwu-strumieniowe asymetryczne AI TWIN ASY 2-7,5 Bar 03 niebieski. Proszę o informację czy to będzie dobry wybór i jakie sitka należy do nich zamontować. Dodam że używam dużo nawozów dolistnych w przeróżnych konfiguracjach. Jako że nigdy nie kupowałem takich rozpylaczy to proszę dajcie znać co jeszcze trzeba zakupić aby móc zamocować taki rozdzielacz na głowicy obrotowej w której standardowo zamontowane są rozpylacze AP10102. Staram się wykonywać zabiegi 300l cieczy /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Witam

Jak to jest z grubością kropel do różnych rodzajów oprysków? fungicyd, odżywki, herbicyd (doglebowo i nalistnie)?

Chciałbym zainwestować w ceramikę dwu strumieniową ale patrząc na koszt będzie mnie stało tylko na jeden kolor.  Zawsze pryskam 200 l/h.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Witam,

Mam końcówki w zestawie z opryskiwaczem IDK Lechlera niebieskie  oraz uniwersalne tez niebieskie LU.

Planuje dokupić coś do oprysku na grzyba + reszta nawozy dolistne, herbicyd  etc o drobnej kropli ale w razie potrzeby aby było można pryskać przy większym wietrze.

Czy najlepszy i najtańszy wybór to IDKT żółte? Bedzie mniejsza kropla ? Wg danych przy 7,0km.h wychodzi 5,9 bar wydatek 193l/ha?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

zasadnicze pytanie czy dysze typu  cvi twin rozmiar 03 nie będzie problemu z zapychaniem się ??

mam dylemat 03 czy 04  , i raczej słyszę więcej głosów za  04   

proszę o porady  praktyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Post #451.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Witam mam do was takie pytanie , mam w swoim opryskiwaczu takie korpusy https://agroplast.pl/pl/p/Korpus-rozpylacza-0-10007P/144 , mam założone do nich dysze dwustrumieniowe  wszystko fajnie działało do momentu , aż pękła mi membrana w jednym korpusie , kupiłem nowy i jest taki problem, wszystkie dysze w tych starych korpusach fajnie rozpylają a w tym nowym nie rozpyla tylko tak słabo kapie nie wiem jak to ująć , jaka może być przyczyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rozbierz , wydmuchaj , przedmuchaj , wyczyść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Rozbierałem ,dmuchałem ,czyściłem i nic , dodam że kupiłem drugi i to samo na tym nowym nie rozpyla tak jak powinien , nie wiem o co chodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

tam jest membrana i zawór, który otwiera przepływ pod ciśnieniem. Jest za mocno dociśnięty według mnie i ledwo się otwiera. Innej przyczyny w tym najprostszym korpusie nie ma, tam nie ma co się psuć poza tą membraną i zaworem.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Wiajcie. Potrzebuje opinii użytkowników. Zastanawiam się nad wyborem rozpylacze pomiędzy ALBUZ AVI/CVI TWIN 0,3 a Lechler IDKT 0,3 a Lechler IDTA 0,3.

Generalnie koncówki do zabiegów grzybowych i insektycydowych. Cieczy zazwyczaj 200l/ha czasami 250 ale generlanie chce stosowac coraz mniej wody a miec dobre pokrycie. Czytałem że przy Albuzach istotne jest ciśnienie. Mam Amazona UX3500 wiec dawke mam sterowana w zaleznosci od predkosci. Chciałbym pryskac w miare szybko ale miec super pokryte rośliny. Wszystkie koncówki oczywiscie cermika. Licze na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

tam jest membrana i zawór, który otwiera przepływ pod ciśnieniem. Jest za mocno dociśnięty według mnie i ledwo się otwiera. Innej przyczyny w tym najprostszym korpusie nie ma, tam nie ma co się psuć poza tą membraną i zaworem.

 

Tylko tam nie ma regulacji , jak popuszczę tą śrubkę to zaczyna cieknąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

Może za gruba jest membrana i cały czas ją dociska do korpusu, po prostu nie otwiera się. Tych membran Agroplast produkuje może z 5 rodzajów. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Wiajcie. Potrzebuje opinii użytkowników. Zastanawiam się nad wyborem rozpylacze pomiędzy ALBUZ AVI/CVI TWIN 0,3 a Lechler IDKT 0,3 a Lechler IDTA 0,3.

Generalnie koncówki do zabiegów grzybowych i insektycydowych. Cieczy zazwyczaj 200l/ha czasami 250 ale generlanie chce stosowac coraz mniej wody a miec dobre pokrycie. Czytałem że przy Albuzach istotne jest ciśnienie. Mam Amazona UX3500 wiec dawke mam sterowana w zaleznosci od predkosci. Chciałbym pryskac w miare szybko ale miec super pokryte rośliny. Wszystkie koncówki oczywiscie cermika. Licze na wasze opinie.

 

w załączniku na 2 stronie masz tabele ,  powinna pomóc

ALBUZ -dysze.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMAT    1

http://www.mmat.pl/produkty/rozpylacze-mmat/ezektorowe-kompaktowe-ezk

Dokładnie te eżektory. Skuteczność czasem 100%, rzadko kiedy na konkretny gatunek zdarzy się poprawka, norma tak jak przy zwykłych rozpylaczach, nie zawsze wszystko da sie załatwić. Ciśnienia to już zależy od prędkości jazdy i dawki, komputer sam reguluje przepływ i ciśnienie.

 

Bez przesady z tą przyjemnością zabiegu. Im mniej kontaktu z chemią, tym lepiej dla Twojego zdrowia.

 

Możesz również wypróbować rozpylaczy EŻK TWIN, dzięki podwójnemu strumieniowi mają jeszcze wyższą skuteczność chemiczną. Pamiętaj również, że najlepsze efekty osiągane są przy ciśnieniach między 3-5 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMAT    1

Tylko tam nie ma regulacji , jak popuszczę tą śrubkę to zaczyna cieknąć .

 W zaworze jest sprężynka i membrana jeśli sprężyna za mocno dociska to nie pozwoli na swobodny przepływ cieczy przy małym ciśnieniu. Dla testu ustaw ciśnienie o 1 bar większe niż masz obecnie. Będzie można porównać działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Proszę o pomoc w doborze rozpylaczy. Mam opryskiwacz 400l ( nawet nie wiem jaka firma), do tej pory stosowałem zwykłe dysze szczelinowe i stożkowe z wkładką wirową, chciałbym teraz zastosować dysze którymi można byłoby opryskiwać nawet przy delikatnym wietrze bez znoszenia cieczy ,( oprysków coraz więcej a pogoda w tym roku nie rozpieszcza) . Rozpylacze potrzebuje bardziej uniwersalne taki żeby można była wykonywać opryski głównie fungicydami i herbicydami . Starałem się sam coś poszukać ale po prostu za duży wybór. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Panowie producent Biardzkiego jako opcja przy zakupie proponuje dysze ezektorowe chyba Lehler'a. Co to są za dysze i czy warto je brać? Nwm czy nie lepiej po swojemu skompletowac do niego dysze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj