piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

ja mam takie. Kupiłem na wiosnę. Są do 9m/s mogę je polecić. Pryskasz praktycznie wtedy kiedy Ci pasuje a nie kiedy można.  Nie wiem jak z trwałością u nich ale na pewno nie jest to zakup na jeden sezon. 

Jeżeli chcesz coś z wyższej półki to bierz dwustrumienówki ale w nich musisz zainwestować w dodatkowe filtry z drobną siatką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mozecie cos powiedziec o rozpylaczach mmat? Jak z ich trwaloscia, zastanawiam sie nad EZK. Cena mmat 10zl, a agroplast 6zl.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam jakie końcuwki do opryskiwacza krukowiak 18 m ciągany teraz mam niebieskie 03


tylko nie wiem czy jedne stosować do wszystkiego czy zmieniać bo na ten temat mało wiem właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

witam jakie końcuwki do opryskiwacza krukowiak 18 m ciągany teraz mam niebieskie 03

tylko nie wiem czy jedne stosować do wszystkiego czy zmieniać bo na ten temat mało wiem właśnie

dołożyłem w tym roku fioletowe ceramiczne dwustrumieniowe magnojety do głowicy 5-cio pozycyjnej w krukowiaku właśnie.

Fajnie pryskają.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Aby uzyskać równomierny rozkład poprzeczny przy każdego rodzaju rozpylaczach szczelinowych należy ustawić tak rozpylacze aby strumienie nie zderzały się, lub najprościej zamontować kołpaki dedykowane pod dany rozpylacz. Gwarantują one odpowiednie ustawienie.

Opróżnij skrzynkę, mam kilka pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Oddam w dobre ręce czerwono różowe dwustrumieniowe eżektorowe. Popryskałem nimi około 50 ha jakoś odbiegają od mojej filozofii oprysku.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jak firma, i co  ci się nie podoba.

One nie pylą, bo nie wytwarzają drobnych kropel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie, Jakie dysze polecacie do rozlewania rsm ze średniej półki cenowej myśle o takich z 5 otworami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję ESI 6 grubych strumieni, aplikacja bez ryzyka poparzenia roślin. Posiada jako jedyna kryzę ceramiczną. Nie jest to najtańsze rozwiązanie ale w zamian otrzymujesz sprawdzony produkt. Krótki film z prezentacją:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też polecam ESI po 16,5 zł kupowałem. Ale godne polecenia, te wachlarowe już słyszałem  że  rolnicy narzekają.Raz trochę poparzyłem ale to moja wina. W tym roku rozlewałem w  gorączki i nic  negatywnego na roślinach nie zauważyłem.

 

Ma pytanie bo zmieniłem opryskiwacz a  posiadam AVI TWIN  czerwone 0,4 dwu strumieniowe a opryskiwaczem raczej będę pryskał   miedzy 3-4 bary, i pytanie czy te dysze będą odpowiednie bo specjalnie je kupowałem  bo pryskałem średnio 5-6  bar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tym opryskiwaczu co kupiłem mam Lechlera IDKT 0,4, gość na nich pryskał, a miał z 1300 ha  do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Doradzcie mi co mam wybrać. Chcę uniwersalne rozpylacze jedne na wszystkie zabiegi. Po usłyszeniu wielu opiń napewno wybiorę ALBUZY tylko sam nie wiem jakie wybrać. Eżektory AVI 03 bądź CVI 03 lub AVI TWIN 03 bądź CVI TWIN 03. Chciałem już wybrać CVI TWIN lecz jeden doradza stwierdził że się często zapychają. Jedni twierdzą tak drudzy tak, jak to jest u was w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

AVI też często się zapycha, raczej urok 2 strumieniówek. Trza mieć dobre filtry, ja mam mały problem z filtrami  i pytanie skąd się wodę  pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

woda najlepiej z kranu. Ja mam dodatkowy filtr ktory zakladam na waz od nalewania wody. Nigdy mi sie dysza nie zapchala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

AVI też często się zapycha, raczej urok 2 strumieniówek. Trza mieć dobre filtry, ja mam mały problem z filtrami  i pytanie skąd się wodę  pobiera.

Twiny zawsze będą się zapychać jak się opryskiwacza nie dopasuje do nich. Jak masz zwykłą końcówkę np. niebieska to masz otwór na 0.3 a twin będzie 2*0,15 więc 2 razy mniejsza dziurka. 

Sprawię załatwia założenie dodatkowych filtrów i filterków w głowicy z drobniejszą siateczką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

drozd82 do głowic Braglia potrzebujesz kołpaka w systemie "ARAG SW 8/11"


temat filtrowania cieczy przewijał się już kilka razy na forum, ale przypomnę do rozpylaczy dwustrumieniowych 03,04 wskazane są filtry na każdą sekcję. 

 

http://www.albuz.pl/wp-content/uploads/2015/01/2015_AKCESORIA.pdf pozycja D21012, poniżej pokazane są również dostępne przyłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam pytanie , kupiłem końcówki pięciootworowe ARAGa http://www.sprayerparts.com.au/nozzles_-_fertiliser.html i jak je teraz zamontować? Chodzi o to że otwory są nie symetrycznie rozstawione i można zamontować tak że jedna dziurka będzie do przodu a dwie do tyłu albo odwrotnie. Ma to znaczenie a może montować na przemian? Używa ktoś takich ? może się wypowie, będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po ile kupiłeś.

 Raczej nie ma różnicy jak będą zamontowane, ważne żeby wszystkie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

5 stówek za 44 komplety (z kołpakami, uszczelkami).Kupiłem ostatnio Krukowiaka Apollo(używany) i dysze kupiłem od nich po prostu. Mieli 3 do wyboru: siedmiootworowe z kryzami za ok. 5zł szt, moje i wachlarzowe FD po 32zł szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie potzrebuje porady jakie zastosować dysze, obecnie mam zamontowane płaskostrumieniowe lehlera z wkładką ze stali szlachetnej...chciałbym coś aby móc pryskać przy nieco większym wietrze, do oprysku mam nie za wiele bo ok 25 ha rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj