piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zastosuj filtry lepszej jakości z siatką ze stali nierdzewnej 80 mesh przed każdym rozpylaczem lub filtry sekcyjne

 


stosując rozpylacz ATF uzyskasz krople średnie i nie będzie efektu "zamgławienia", natomiast ATR emituje krople bardzo drobne gwarantując dokładna penetrację liści. Do oprysku truskawek belka fragaria stosujemy rozpylacze o kącie 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Kolego @ALBUZ mógłbyś mi podpowiedzieć jakie końcówki są odpowiednie do danego oprysku tzn. herbicyd, fungicyd, regulator wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

http://www.mmat.pl/produkty/rozpylacze-mmat/rozpylacze-ceramiczne-magno ->>> Rozpylacze eżektorowe dwustrumieniowe ADIA-D

 

Ktoś używał? Czy jest coś w stanie powiedzieć? Bo się nad nimi zastanawiam.

Czy pasują do:

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/280506

lub

http://www.sklepkisiel.pl/o,10428,Krukowiak_Kolpak_Glowicy_3_PCVK60103.html

bo takie kołpaki do dysz mam w opryskiwaczu.

 

Obecnie najczęściej pracuje się na zwykłych niebieskich dyszach jak w tym linku http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/275411

 

 

A i czy warto brać je w niebieskim kolorze czy fiolecie?

Na opryskiwaczu są 5 pozycyjne głowice (3 zwykłe to jest zółty nieb i czerw. oraz ta długa), mam jedną wolną i myślę wstawić tam właśnie takie ADIA-D. Wiem że są lepsze dysze ale za mało pryska się rocznie aby w nie inwestować bo tanie nie są.

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.albuz.pl/wp-content/uploads/2015/01/ksiazeczkaALBUZ2015.pdf

strona 11,  wzór kalibracja upraw pasowych. Zgodnie z wzorem można wyliczyć wydatek jaki powinien być z rozpylacza na minutę, następnie odczytujemy z tabeli ATR lub ATI (są również w linku który wysłałem) wyliczoną wartość przy ciśnieniu jakie będziemy stosować podczas oprysku.


do Przemek 2203 zbyt ogólne pytanie, możemy się zdzwonić w celu ustalenia konkretnego rozwiązania 655294808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zachęcam do kupna rozpylaczy marki ALBUZ przez autoryzowanych dilerów http://www.albuz.pl/kontakt/dilerzy-2/ , tam uzyskasz fachowe doradztwo i gwarancję oryginalności produktu. Jeśli nie masz w pobliżu sklepu zamówienia można również składać e-mail agro@bottt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie po zamknięciu zaworów w rozdzielaczu kapie mi powiedzmy z połowy dysz i to przez jescze dobrych pare minut. Co jest do wymiany? Końcówki wymieniane, głowiczki ze starości przepuszczają ciecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A jakie masz zaworki albo głowice. Powinien być zawór w głowicy wtedy wymieniasz w nich gumki. do starych głowic bez zaworów można wkładać filierki z zaworami kulowymi, w nich mogą pękać sprężynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Mam pojedyncze końcówki i tam przychodzi własnie dysza, filterek i ta gumka. Więc wina gumki? Ale pamiętam że je wymieniałem wraz z końcówkami i tez było tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

prawdopodobnie uszkodzone są membrany w zaworach antykapacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

 A gdzie się znajduje antykapacz?To jest stary rzemieślniczy opryskiwacz. A moze poprostu głowiczki ze starości zmieniły swój kształt i przepuszczają krople?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

zamierzam kupic rozpylacz ezektorowe dwustrumieniowe LECHLER IDK-T 120-02 dodatkowo filtry miedzysekcyjne http://agroplast.pl/pl/p/Filtr-cisnieniowy-miedzysekcyjny/203 + mesh 90 czy http://sklep.techrol.com/filtr-miedzysekcyjny-20-bar-wloski-kompletny-koncowki-plastikowe-fi-12-5-op08-153.html

 

cisnieniem do 20 barow i tak nie bede pryskal wiec to jest chyba bez sensu.

jaki okres wytrzymuja ceramiczne i tworzywa

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zastosuj filtry lepszej jakości z siatką ze stali nierdzewnej 80 mesh przed każdym rozpylaczem lub filtry sekcyjne

 

a jakie filterki byś polecił do takiej głowicy;

http://www.sklepkisiel.pl/o,15056,Krukowiak_Glowica_Rozpylacza_Kompletna.html

???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

polecam filtr ze stali nierdzewnej 50, 80, 100 mesh 

Rozmiar zależny jest od typu i rozmiaru rozpylacza.

poniżej zamieszczam link  z zaleceniami filtrów, strona 8, 9, 10. (z lewej strony kolumny pod rozmiarami rozpylaczy)

 

http://www.albuz.pl/wp-content/uploads/2015/01/ksiazeczkaALBUZ2015.pdf

 

thx wychodzi że 80 będzie oki.

 

A jak jest z dyszami dwustrumieniowymi, można je obracać o 180 stopni czy też ma znaczenie jak jest umocowana w kołpaku (pasuje i tak i tak)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aby uzyskać równomierny rozkład poprzeczny przy każdego rodzaju rozpylaczach szczelinowych należy ustawić tak rozpylacze aby strumienie nie zderzały się, lub najprościej zamontować kołpaki dedykowane pod dany rozpylacz. Gwarantują one odpowiednie ustawienie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

to akurat wiem bo lekko pod kątem w kołpaku (i na lancy) tylko muszę przetestować je obrócone o 180 stopni i zobaczyć jaki jest strumień cieczy z obu otworów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

biorąc pod uwagę rozpylacze ALBUZ CVI TWIN oraz AVI TWIN można odwracać je o 180 (odchylenie między strumieniami jest równomierne 2 x 32,5o = 65o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

thx, o to mi chodziło ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

Witam wszytskich

Mam pytanie a raczej prośbę bo chciałem zrobić w sezonie zimowym belkę Frageria i mam problem bo nie wiem jak to zrobić za bardzo niby mam jakiś pomysł ale nie wiem jak to się sprawdzi w moim wydaniu. Dla wiadomości mam rządki w odległości 110 cm i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko ustawić aby było dobrze oraz jakie końcówki itp proszę o podpowiedź belkę chciałbym zamontować na przód do ciągnika

Czekam na porady i jakieś nawet rysunki techniczne jak ktoś może to mi ułatwi pracę belkę na przód już mam przygotowana tylko zrobic te zejścia oraz jakie końcówki zastosować i wymiary tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj