piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

co sądzicie o głowicach Agroplasta, najbardziej by mi pasowały te wahadłowe? Druga sprawa to chciałbym pryskać około 200l /ha i na dyszach 03 dość szybko musiałbym jeździć i na dużym gazie. Lepiej tu pasują dysze 025. 03 to są średniokropliste 02 drobnokropliste, a te 0,25 do jakich się zalicza? Czy nadają się do ogólnego stosowania tak jak te 03 czyli herbicydy i fungicydy, bo 02 daję tylko ba opadanie płatków w rzepaku. No chyba żeby zejśc z ciśnieniem gdzieś w okolice 2,5bara i jechać na 03 jak do tej pory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny6910    41

co sądzicie o głowicach Agroplasta, najbardziej by mi pasowały te wahadłowe? Druga sprawa to chciałbym pryskać około 200l /ha i na dyszach 03 dość szybko musiałbym jeździć i na dużym gazie. Lepiej tu pasują dysze 025. 03 to są średniokropliste 02 drobnokropliste, a te 0,25 do jakich się zalicza? Czy nadają się do ogólnego stosowania tak jak te 03 czyli herbicydy i fungicydy, bo 02 daję tylko ba opadanie płatków w rzepaku. No chyba żeby zejśc z ciśnieniem gdzieś w okolice 2,5bara i jechać na 03 jak do tej pory?

 

miałem okazje je dzisiaj oglądać, z wyglądu są fajne ale jeżeli chodzi o ich przestawianie to wg mnie lipa, trzymając głowiczke w rękach musiałem sprawdzać czy jest dobrze przestawiona, praktycznie nie czuć żadnego oporu przy zmianie pozycji jak w innych głowiczkach. 

dysze 03 + ciśnienie 3bar = 206l przy 7km/h

ja rok temu przyskałem wszystko zwykłymi dyszami 04 na ceramice i nie było problemu, teraz zamierzam kupić nowe głowice i dysze, planuje zakup http://agroplast.pl/pl/p/Glowica/111 a dysze możliwe że ALBUZ CVI TWIN 03/04 bo na ceramice wychodzą 46zł szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Kupiłem nowego krukowiaka, są tam dysze teejet turbo 03 oraz 04, przyjechał gosciu od przegladów opryskiwaczy i mówił że te dysze to zebym wymienił bo to szajs za 2zł . Pryskam 40 ha  czy faktycznie te teejet turbo to lepiej wymienic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek235    0

to taka najprostsza  dysza. która po 5 tys litrów nie trzyma dawek z tabeli, najlepsze są ceramiczne  trzymaja dawkę przez kilkadziesiat tys litrów, kupiłem 2 lata temu gdzies na olx arag ceramika po 10 super sprawa

 

 

 

Edytowano przez jarek235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Witam.

Jestem właśnie w fazie wyboru końcówek do rsm posiadam obecnie albuza 3 otworowe ale w pszenicy niestety widać efekt zebry. Czy końcówka esi 6 otworowa wyeliminuje ten problem? Widzę kolego albuz że znasz się na temacie rozważałem jeszcze lechlera typ fd ale dość drogi i chyba jeszcze bym musiał zamontować przedłużki no i niestety nie jest z ceramiki. W sklepie polecali polski z kryzą ze stali no ale z tego co widzę jest on strasznie nie trwały...

Ostatnie pytanie na koniec czy może handlujesz takimi dyszami? I w jakie ewentualnie cenie te 6 otworowe esi do rsm i avi twin? Potrzebuję 60 sztuk jednych i drugich.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli posiadasz 3 otworową dyszę ALBUZ EXA powinieneś zwrócić uwagę na zalecana wysokość belki w zależności od rozmiaru i ciśnienia jest to średnio 120 cm  http://albuz.pl/wp-content/uploads/2013/01/EXAtabeladuza1.jpg 

należy również pamiętać że wydatki EXA nie są zgodne z normą ISO. Ceny wszystkich naszych produktów znajdziesz na stronie www.albuz.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Co sądzicie o dyszach MMAT EŻK TWIN gospodarstwo 40ha średnio po 6 oprysków rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

o kolega czyta moje myśli, bo też stoję przed zakupem końcówek. 
Mikołajczaka EŻ TWIN, żółte, niebieskie a może fiolet? Lub Agro Plast... Mikołajczak jest po 15zł a APki za 9.
Kwestia taka czy warto dołożyć i brać 2strumieniowe. Słyszałem, że jak się takie założy to trzeba filterki od razu zmieniać z drobniejszym oczkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja na 2 strumieniowych wcale filterków nie mam, tylko przed pompą i na sekcjach.

Druga sprawa że nie mam możliwości założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onetwo    1

Lub Agro Plast... 

Omijaj to dalekim łukiem. Rozkład poprzeczny jak i kropla tych dysz pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henes    11

Kupilem w ubiegłym roku rozpylacze ezektorowe Lumarka(Guardian AIR),niebieskie.Według tabeli,żeby uzyskać wydatek ok.200l/ha należy ustawić ciśnienie na 3.0 i pryskać pręd.7km/h.Czyli C360 ,3 bieg,obroty silnika ok.1700.Niestety przy tych parametrach wychodzi mi dużo więcej niż 200l/ha.Dopiero jazda 4 biegiem i 1600obr/min i ciś.3.0 pozwala uzyskać 200l/ha.Dlaczego tak się dzieje,gdzie tkwi błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Problem z filterkami. Kupiłem filterki na glowice mesch 80. I co chwile mi się przytykaja ilość cieczy według manometru też nie wychodzi dysze ezektorowe dwustrumieniowe jak rozwiązać ten problem?
Filterki jak wyjme to nie widać za bardzo żeby były zasyfione w calosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli masz wątpliwość czy stopień zabrudzenia filtra ma wpływ na wydatek cieczy to sprawdź wydatek kubkiem kalibracyjnym ( naczynie miarowe), w celu poprawy filtrowania układu można również zamontować filtry sekcyjne owiązują one większość problemów z przytykaniem dysz. Warto również zastosować preparat czyszczący układ i beczkę opryskiwacza ( "czysty opryskiwacz" ) może okazać się że w układzie są jakieś zaglonienia lub przyschnięte osady z poprzednich zabiegów. Problem zapychania filtrów często nasila się przy stosowaniu preparatów proszkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Filtry sekcyjne jakiego kalibru? A może na dysze jakieś mniej dokładne tylko czy wtedy nie będzie zatykać dyszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję założyć na początek sekcyjne 80 mesh, i pozostawić te 80 przy dyszach. Sprawdź również jaki wkład jest w filtrze przy rozdzielaczu może jest uszkodzony i przepuszcza zabrudzenia, powinien być niebieski 50 mesh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

ALBUZ jakie polecasz końcówki dwu strumieniowe, antyznoszeniowe, ogólnoużytkowe, średnio kropliste żeby wydatek był 220-230 litrów ciśnienie 3,5-4 prędkość 6,5-7 km/h 

Edytowano przez DARKPANTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

proponuje model CVI TWIN 110 025, eżektor dwustrumieniowy ceramiczny. Biorąc pod uwagę parametry które podałeś ciśnienie ustawiasz na 5 bar i wypryskujesz 221 l/ha przy prędkości 7 km/h, jeśli będziesz chciał uzyskać kroplę grubszą zmniejszasz ciśnienie. 

http://www.albuz.pl/pola-2/cvi-twin/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

A ma ktos z was doswiadczenie z dyszami geoline mozna dostac za 14,5 zl za dysze na olx
sa dobre?

Edytowano przez arszenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Potrzebuje koncowki antyznosZeniowe 0,2 zółte do opryskiwacza biardzki w rozsadnej cenie

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja mam dysze  ID 120-03  od lechlera  , pryskanie w wiatr do 6m/s. Rewelacja.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Wczoraj pryskałem dyszami albuz avi twin wiatr około 6 m/s krople wbijane w łan pszenicy jak gwoździe zero znoszenia nawet przy silniejszych podmuchach a pokrycie roślin rewelacja. Wydatek dokładnie taki jakiego oczekiwałem. Miało być 200 litrów na ha i tyle dokładnie wyszło (ciśnieniem steruje komputer w moim opryskiwaczu zależnie od prędkości) Jestem jak najbardziej zadowolony. Dysze 6 otworowe do rsm też spełniły moje oczekiwanie bardzo dobry rozkład poprzeczny cieczy. Inwestycja warta tych pieniędzy jak najbardziej polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazach17
      Problem polega na nierównomiernym składaniu belki(lanc) jedna strona składa się dużo szybciej od drugiej.
      Opryskiwacz Rau explorer
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez casefarmer
      Witam, mam problem z kalibracją opryskiwacza rau explorer. Sterownik w nim to fmc (flow mate control). Postępuje tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Na ekranie 14 muszę wpisać w dolnej części impulsy na litr z przepływomierza ( u mnie jest 669 impulsów/ litr) i taką wartość wpisuję . Następnie muszę ustawić wszystko na oprysk i włączyć pryskanie. Dalej zmierzyć średnią wydajność rozpylaczy i pomnożyć  razy ilość wszystkich dysz. Jest to całkowity przepływ wody , który wpisuje w górnej czėści ekranu. Kiedy to zrobię i potwierdzę OK zmienia sie ilość impulsów i tak wkoło macieju. Nie mam już nerwów na to. Napiszcie jak to ustrojstwo skalibrować. Dodam jeszcze że inne ciśnienie pokazuje na sterowniku a inne na manometrze.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj