piotromega

Wybór dysz, końcówek, głowiczek opryskowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

musze zmienić rozpylacze (niebieskie) w swoim opryskiwaczu, upatrzyłem sobie MM tylko nie wiem które będą bardziej uniwersalne bo wszystko pryskam niebieskimi. Waham się między zwykłymi, antyznoszeniowymi ewentualnie przełknąłbym eżektorowe jednostrumieniowe jeśli naprawdę warto. W sumie nie chciałbym wydawać większe kasy bo mam w planach wymienić opryskiwacz.

 

Najbardziej skłaniałbym się ku antyznoszeniowym tylko z tego co słyszałem to mniej się one nadają do fungicydów?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek235    0

Jeśli się decydujesz to mam na zbyciu kilka rodzaji dysz ARAG (antyznoszeniowych, ceramicznych, dwustrumieniowych) w bardzo dobrych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jeśli się decydujesz to mam na zbyciu kilka rodzaji dysz ARAG (antyznoszeniowych, ceramicznych, dwustrumieniowych) w bardzo dobrych cenach

 

Podaj link do ogłoszenia lub wstaw zdięcia tych dysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

co to? kto to? Skotarek to taki rzemieślnik który robi(ł) dość danie i dość dobrze wygladajace na pierwszy rzut oka opryskiwacze

Sam jesteś rzemieślnik, teraz to pojechałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Hehe obawiam się, że Twoje oburzenie może już pozostać bez odzewu cytowany post jest z 2008 roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Orientuje się ktoś czy dysze Teejet'a pasują w kołpaki Hardiego? Mam z poprzedniego opryskiwacza eżektory Lechlera i są za duże :/

 

Ewentualnie jakie zamienniki pasują w te kołpaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Jestem ciemny w sprawie dysz. Obecnie mam takie:

 

http://www.polimer-sochaczew.pl/pl/p/Dysza-plastikowa-okragla-1,5-standard-/130 (nie jestem pewien czy to są akurat 1,5 a nie mam jak teraz sprawdzić

 

plus wkładka wirowa:

 

http://www.polimer-sochaczew.pl/pl/p/Wkladka-wirowa/167

 

Czy to jest dobry zestaw do pryskania zboża? Słyszałem, że takie będą lepsze:

 

http://www.polimer-sochaczew.pl/pl/p/Dysza-szczelinowa-niebieska-0%2C3/165

 

Czy pod ta niebieską można wsadzić wkładkę wirową? Bo sprawdzałem i gdy wsadzę samą niebieską ma luz i lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

orientuje się ktoś jaka jest żywotność dysz: LECHLER IDK 120-03 (niebieskie) eżektorowe, polimer.

i tak przy okazji jaka jest żywotność w porównaniu do powyższej do LU 120-03 ?

 

mam te IDK przebieg mały, ale jak dzisiaj zrobiłem próbę to z jednej wypłyneło 1050 ml a z innych w granicach 970-990ml (na 4 próby)

jutro jeszcze raz sprawdze bo woda się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Jak to jest z tymi dyszami antyznoszeniowymi? Można nimi pryskać herbicydem i fungicydem? Czy trzeba mieć różne dysze jak tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@Dareef: obie zrobione z polimeru prawdopodobnie będa miały podobną żywotność. Aczkolwiek IDK jest nieco bardziej w środku rozbudowana więc możliwe że to ona szybciej sie rozkalibruje. Najbardziej dysze dostają po d*p^e jak się stosuje w zabiegach mocznik który po rozpuszczeniu ma w swojej strukturze mikro kryształki które działają jak papier ścierny. Co nie znaczy że po sezonie trzeba je wymieniać. Na pewno dysze Lechlera wytrzymają dłużej niż tanie zamienniki firmy krzak.

@Przemek2203: można je stosować zarówno do herbicydów jak i fungicydów. Główną różnicą w porównaniu do krótkich jest to że eżektory tworzą grubszą kroplę która ma w sobie powietrze. Po kontakcie z rośliną/glebą rozpryskuje się dokładnie pokrywając powierzchnię. Tworzy się ona już w dyszy więc nie potrzebne jest zachowanie minimum 50cm od pryskanego obiektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

czy filterki końcowe mają wpływ na wydatek cieczy ? np:

http://hurtowniaroln...lterek-rau.html

vs

http://agroplast.pl/pl/p/Sitko/124

 

 

Ażektory mnie nie interesują chcę zwykłe antyznioszeniowe tylko nie wiem jaki kolor bo od lat kupuję żółte ale wsumie nie znam nikogo kto zółtymi pryska , wszyscy niebieskimi to jest aż taka różnica?

mogą i pryskać wielkokolorowymi wszytko zależy od prędkości roboczej i oczekiwanego wydatku wody oraz ciśnienia (w granicach obsługiwanego przez daną dyszę) są tabele i na podstawie tego mniej więcej dobiera się.

np jesli jeździsz pomału i chcesz mieć mały wydatek wody to żółta może być OK,

 

ja kilka lat temu przesiadłem się na eżektorowe (kompaktowe) i nie zamienił bym ich na żadne inne, co najwyżej lepsze :) bywało że wiało bardziej niż te obsługiwane 5m/s ale mimo wszystko dobre trzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?

czy wkładka wirowa nie jest przypadkiem dedykowana do dysz okrągłych (te krążki z dziurką :) ?

wydaje mi się że wkładka wirowa nic nie da w dyszy płasko strumieniowej

hmm luz może być spowodowany wadliwą uszczelka lub niekompatybilnymi kołpakami

zalej wody i sprawdź jak się to wszytko sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

czy wkładka wirowa nie jest przypadkiem dedykowana do dysz okrągłych (te krążki z dziurką :) ?

wydaje mi się że wkładka wirowa nic nie da w dyszy płasko strumieniowej

hmm luz może być spowodowany wadliwą uszczelka lub niekompatybilnymi kołpakami

zalej wody i sprawdź jak się to wszytko sprawuje.

 

To nie jest tak, że nic nie da. Umożliwia dokręcenie dyszy płasko-strumieniowej. :P

 

Stawiam na niekompatybilne głowiczki. Po prostu za mało gwintu jest. Oryginalnie opryskiwacz miał wirową+okrągłą.

 

A tak w ogóle to dysze płaskostrumieniowe są lepsze niż okrągłe? (okrągłe dają stożek, krople na oko są bardzo małe) Koszt wymiany to byłoby jakieś 30 zł, więc niewielki. Ale czy gra warta świeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Odgrzebię temat bo jest zima (z nazwy) i czas pomyśleć o zakupach m.in o dyszach/końcówkach.


Opryskiwacz to krukowiak optimal 500/12, głowice pięciopozycyjne z czego 3 fabrycznie mają teejeta do 4 włożyliśmy niebieskie antyznoszeniowe nawet nie pamiętam jakie.


Fabryczne mają 4 lata a dołożone 5latek. Chce te co mają pięć latek już wymienić (25ha rocznie do oprysku razy 5 lat = chyba im starczy).


 


Co byście polecili aby było trwałe. Koniecznie antyznoszeniowe bo jednak nie będzie się czekać na bezwietrzną pogodę.



pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

 

To nie jest tak, że nic nie da. Umożliwia dokręcenie dyszy płasko-strumieniowej. http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/tongue.png

 

Stawiam na niekompatybilne głowiczki. Po prostu za mało gwintu jest. Oryginalnie opryskiwacz miał wirową+okrągłą.

 

A tak w ogóle to dysze płaskostrumieniowe są lepsze niż okrągłe? (okrągłe dają stożek, krople na oko są bardzo małe) Koszt wymiany to byłoby jakieś 30 zł, więc niewielki. Ale czy gra warta świeczki?

Udało ci się założyć plaskostrumieniowe dysze do korpusów od dysz wirowych?

Mam podobny problem. Nie chcę wymieniać całych korpusów, bo koszt nie dużo mniejszy niż nowe lance, a przy innych korpusach nie będę mógł ich złożyć bo będą zachaczały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Witam.

Mam pytanie- mam Krukowiaka 800l, głowice typu ARAG 1 pozycyjne, czy byłaby możliwość wymiany samych zaworków tych?

Drugie pytanie- Mam w opryskiwaczy rozpylacze teejeta 03 i to są średniokropliste ta ? a jak są 02 (żółte) to są wtedy drobnokropliste tak ?

Trzecie pytanie- Jak pryskam teraz tymi 03 250 litry na ha, to jak założę drobnokropliste to wydatek cieczy na ha się zmniejsza czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

proponuję obejrzeć prezentację na temat doboru dysz, może ułatwi w podjęciu decyzji, jakie rozpylacze zastosować

 

http://www.albuz.pl/wp-content/uploads/2013/01/ALBUZ-Karpacz-2014-G_Doruchowski.pdf

a coś więcej? A i jakiś cennik by się przydał  ;)

Ogólnie zabiegi w rzepaku, pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym bo nic innego się sieje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a coś więcej? A i jakiś cennik by się przydał  ;)

Ogólnie zabiegi w rzepaku, pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym bo nic innego się sieje.

Polecam rozpylacz CVI TWIN Jest to eżektor dwustrumieniowy. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możesz pracować przy wietrze do 6 m/s, uzyskując bardzo dobre pokrycie dzięki podwójnemu strumieniowi. Jest to rozpylacz ceramiczny (10 razy trwalszy niż plastik).

Zobacz jak pracuje na opryskiwaczu:

 

szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie www.albuz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a mogę prosić cennik na nikita_bennet@poczta.onet.pl ? Taki dla klienta końcowego, ceny brutto z fakturą przy 24 dyszach.

Myślę o dwustrumieniowych w wykonaniu polimer i ceramika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Udało ci się założyć plaskostrumieniowe dysze do korpusów od dysz wirowych?

Mam podobny problem. Nie chcę wymieniać całych korpusów, bo koszt nie dużo mniejszy niż nowe lance, a przy innych korpusach nie będę mógł ich złożyć bo będą zachaczały.

 

Nie, narazie pozostałem przy starych dyszach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj