yacenty

Agrotron 6.15 - prosba o wasze opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Witam,

jak już kiedyś pisałem tu i uwdzie myśle o zmianie czerwonego na zielone :)

Nie wiem jeszcze jakie beda felgi do zielonego i tutaj moje pytanie - co powiecie o ciagnikach Agrotron 6.15 lub zblizonych 6.05 6.20, 6.30.

Wstępnie widze ze taki 6.15 ma 115km co byłoby idealnym nastepcą mojego zetorka.

Na co zwracać szczegolna uwage w tych ciagnikach? Jak wyglada sprawa dostepu do czesci zamiennych?

Co byscie wybrali Agrotrona 6.15 czy Jasia 6610?

 

Bardziej mi się podobaja kolorki JD ale kabina Agrotrona wyglada lepiej.

Słyszałem też ze DFy duzo mniej pala o jelonków.

 

Z góry dziękuję za wasze opinie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B45899 Czyli mówimy mniej więcej o takim modelu .Z tego co wiem to ciągniki Deutza mają naprawde oszczędne silniki John deere może tylko pomarzyć o takich osiągnieciach przy takim spalaniu jak DF ,ciągniki dosyć wytrzymałe i mało awaryjne .A co jest powodem sprzedaży Zetora i zamiany go na coś innego za mało mocy ,czy może komfort pracy chcesz sobie poprawić czy poprostu znudził się i planujesz jakieś innowacje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@amorki

Masz rację, z tym spalaniem ale porównaj sobie krzywą przebiegu mocy i momentu obrotowego u tych ciągników :) .

 

W przyrodzie nie ma nic za darmo. Jest spalanie jest moc; nie ma spalania nie ma mocy - mówimy o sprawnych poprawnie eksploatowanych ciągnikach.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak to maszyna tego typu z tym ze ciut mocniejsza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

deer czyli co DFa mam już odpuścić na starcie? Hmm, mozesz to jakos szybko udowodnic?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Spalanie w DF AgroXtra 6.17 :

Teraz wiem trochę więcej - zaorałem ok. 8 ha (kl. 4b bielicowe, średnie do uprawy) w 2 kawałkach w kształcie niezbyt długich i nie całkiem regularnych prostokątów na pagórkach. Orałem na wiosnę, bo nie mogłem przed 1 marca (program rolno-środowiskowy). Po tej zimie orka szła ciężej niż jesienią pomimo średniej głębokości orania. Pług nie jest dopasowany do tego ciągnika - 3 skib. obrotowy, szeroko rozstawiony po 48cm na skibę, do 6 cylindrów i 113 KM to trochę za mało. Z tego powodu jeździłem dość szybko - 9-10 km/h przy ok. 1800-1900 obr/min.

Wyniki - czas pracy 7,5 motogodziny na liczniku i 11godz 20 min na zegarze

- spalanie 95 litrów czyli 11,9 l na hektar, 8,4 l na godzinę zegarową i 12,7 l na motogodzinę

Trochę jestem zadziwiony tymi wynikami i sprawdzałem wszystko po dwa razy, bo nie myślałem, że będzie tak dobrze. Gdyby dołożyć czwartą skibę i orać szerzej - nie 1,4m ale 1,6-1,7m to wynik byłby jeszcze lepszy. Do tej pory z tym pługiem jeździłem U-914 i na zaoranie hektara potrzebowałem 1godz.30min i niecałych 15 litrów.

 

To cytat z mojego postu - parę informacji na temat spalania DF (trochę starszy model silnika- FL6-913 - 113 KM chłodzony powietrzem). Jestem zadowolony z tego ciągnika i nie wróciłbym się już do dawnego Zetora/Ursusa -bo miałem Zetora 8045,który na masce miał nalepki U-914- (komfort w kabinie, zwrotność i wiele innych zalet) Wprawdzie ceny części są przerażające (przegub ukł. kier. DF - 350 PLN a Zetor 39 PLN, pompa hydr. DF - ok.1800 PLN a Zeror 370 PLN ), ale to i tak taniej niż w innych markach (słyszałem, nie sprawdzałem). Przy kupnie pomyśl też o przednim TUZ-ie bo przekonałem się, że to super wynalazek.

Powodzenia przy zakupie. :)


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

juz któras kolejna osoba mowi mi o przednim TUZie, ale po co? zeby bombe tylko wozic do zestawu uprawowo siewnego czy jescze jakies inne zalety sa?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Jeżeli Ci się chce, to zobacz moje zdjęcia w galerii - to tylko dwa pomysły na wykorzystanie TUZ-a. Dobre jest to, że jak puścisz przed sobą jakieś narzędzie uprawowe, to nie tłucze tak traktorem po skibach i zmniejszasz liczbę przejazdów. W moim przypadku to się sprawdziło, ale każdy sam decyduje co dla niego najlepsze.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

hmm co prawda mam już uprawowo siewny ale zawsze mozna by pociągnąc jakis wał z przodu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Nigdzie nie napisałem że Df masz sobie odpuścić.

Ogólnie rzecz biorąc silniki u czołowych producentów z tego samego okresu produkcji palą tyle samo wprzeliczeniu na 1 kW wyprodukowanej mocy czyli ok 210 g/kW. Różnice przy sprawnych i poprawnie eksploatowanych silnikach sięgają maksymalnie 10% czyli praktycznie błąd obliczeń. Tzn. niema nic za darmo. I teraz cały pic to przełożyć moc silnika na efektywną pracę. No i tu już się robią różnice na które warto zwrócić uwagę. Np: DF mniej pali przy niskich obrotach niż porównywalny JD no jest to super jak jeździsz pusto (nieodpowiednio dobrany ciągnik do pracy). ale gdzy przyjdzie do ciężkiej pracy to JD zdusisz do 1200 obr przy pługu i bez problemowo wejdziesz na obroty a z DF może być różnie. Wynika to ze wspomnianej charakterystyki silnika. Porównaj np: maksymalny moment obrotowy przy jakich obrotach osiągają i jak się moment ma do mocy. No ale jak jest dobra charakterystyka i ciągnik świetnie idźie, to nie idźie na powietrze :).

I tak np: jd 6610 ma ponad 90% maksymalnego momentu obrotwego (max 471 Nm) już przy 1100 obr, a df 6.20 przy 1100 ma niecałe 80% (max 445Nm), jeśli chodzi o moc to JD ma przy 1300 obr. ok 80% mocy, a Df niecałe 70%, i oba mają po 115 km.

Nie są to jakieś drastyczne różnice ale w zależności od wykonywanej pracy spsobu jazdy operatora mogą dawać rozbieżności w zużyciu paliwa i wykonanej pracy.

Jednak większość opowiadań jakto JD pali dużo a DF mało to są mity. Jak ktoś mówi mi że na zaoranie tego samego pola DF potrzebował 80 L a JD 140 to opowiada pierdoły.

Bo czy:

-pług tu i tu był identycznie ustawiony

-orał tem sam operato

-ten sam pług

-to samo i ten sam stan ogumienia

-warunki wilgotnościowe były identyczne

-przedplon ten sam i

- itp.

Bo starczy różnica w jednym parametrze i wyniki mogą być różne o 50 a nawet 100% , zużyte i zamocno napompowane ogumienie, a w drugim idealne ogumienie z idealnym ciśnieniem.

 

Także każdy te rzeczy musi przeliczyć po swojemu, a jeszcze do tego dochodzi to że będzie to ciągnik używany.

 

Więc nie przejmuj się :) . Jak byś nie zrobił i tak będzie źle :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

zgadzam sie z kolega wyzaj sklada sie na to wszytko wiele czyników a co do tuza warto nie posiadam ale twierdze ze warto masz pole zaorane byly intęsywne opady jest ulane przez deszcz zkladasz z przodu cieżka brone 3m a z tylu uprawowo-siewny sam adregat nie da radzy odpowiedznio uprawic gleby jak jest mocno ulana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

a juz tam bierz df aby był zadbany i żeby stac cie na niego było i nie słuchaj takich co maja uprzedzenia do innych marek


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie widze tutaj ktory to dokładnie wypust - ja ze wzgledu na profil gospodarstwa i kase bede celował w ciagnik tak w okolicy 80tys, wiec w tej kasie to bedzie cos z Agrotrona 6.15 albo Jasiu 6610


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jasiu 6610 za 80 tys.? :) Prędzej 6600 , z tego co wynioskowalem z allergro przez ostatnie miesiące :) Też się skłaniamy do Jelonka oto pare powodów:

1. Bardzo podoba się nam rozmieszczenie elemetów w kabinie tj. biegi i półbiegi - bardzo prosty i czytelny schemat odrazu się idzie połapać :)

2. Prostsza budowa 6600 niż DF, Case, Fendt - mniej elektrozaworow, i elektroniki( deska rozdzielcza w Jelonku jest najprostsza w budowie z tych czterech marek, nie jest cała cyfrowa)

3. Serwis - mamy w miare blisko jak na nasze warunki ok. 70 km( dla niektorych to może bardzo dużo) :)

4. Byla by już to druga maszynka JD na naszym placu. :)

5. Jelonek bardzo na się podba z wygądu, a DF za okrągły(może błachy powód, ale jakiś jest) :)

6. Mamy zaufanie do JD, jakoś DF wogóle się od początku nie nasuwa się nam na myśl

7. Spalanie - hmmm JD uchodzi za woła roboczego, ktor sie pracy nie boi, jak sie nie zapnie to bedzie palił dużo no ale ten mement obrotowy się musi z czegoś wziąść - @deer to dokładnie opisał ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Przyznam @czajus DF ma bardzo dobrą widoczność poprzez cienkie słupki kabiny i nisko schodzącą maskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

i za to bym wybrał df a kazdy ciagnik jest dobry co sie nie psuje i malo pali a podejzewam ze kazdy podobnie nie mam nic za darno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Kazdy ciągnik ma swoje plusy i minusy, oba te ciągniczki powinny być mało awryjne i dobrze się sprawować. Kwestia upodobań, przyzwyczajeń, którego wybrać mi akurat bardziej pasi Jasiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i w Agrotronach wygląda tak jakby się kolorowe cukierki wszędzie porozsypywały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do wyglądu to rzecz gustu, jak dla mnie to DF wygląda dużo lepiej, ale wygląd to drugorzędna sprawa.

Moją uwagę zwrócił piekielnie mocny tylny TUZ w DF, 9200 kg(JD 6600kg) w ciągniku tej mocy to bardzo dużo.

Nie jestem użytkownikiem żadnego z tych ciągników, więc ustąpię miejsca szczęśliwym(lub nie) posiadaczom ww. modeli :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No prawda @jaro jak zobaczyłem na allegro zdj. z kabiny to same przełączniki niebieskie i czerwone w duzej liczbie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wybór chyba zależy przede wszystkim co Tobei bardziej się podoba i w jakim stanie znajdziesz egzemplarz do kupna. My mamy MK3 135 a znajomy ma 6620 i narzeka że 200 litrów zbiornik to za mało i musi czasami dolewać bo nie starcza na cały dzień :) spalanie w podobnym obciążeniu jest porównywalne więc tym bym się nie sugerował. Kabina JD ma sraczkowaty kolor ale coś komu podoba. DF jak to niektórzy mówią wygląda jak by ktoś landrynki w środku rozrzucił ale za to nigdy nie pomylisz żadnej wajchy. W obu ciągnikach widoczność do tyłu jest bardzo dobra. DF ma wyższą kabine ale JD bardziej cofnięta do przodu. I chyba częściej można spotkać lepiej wyposażonego DF niż JD. A przedni tuz ma miliony zastosowań i lepiej go mieć niż nie mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj