Zaloguj się, aby obserwować  
no1NEWHOLLANDno1

Pomozcie przy wybraniu siewnika

Polecane posty

Witam kolegow. Chce zakupic siewnik (tylko pneumatyczny) firmy konskilde lub jesli ktos posiada super siewnik to tez bylbym wdzieczny o jego opinie. Intersuje mnie siewnik o szerokosci roboczej 4.5m, Posiadam ciagnik NH TM165 moc ponad160HP. Moglby mi ktos doradzic jaki siewnik konskildowski wybrac?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dziwi mnie to zes sie uparł na kongskilde - nie mam nic do tej firmy ale bardzo nie lubie takiego podejscia ze tylko cos tam.

Nie powiem sam kiedys jezdziłem szukajac siewnika i hasło było tylko amazone, przez co wiele ogłoszeń zlewałem z miejsca.

Później piootr pokazał mi swój siewnik i pokazał oferte handlarza u ktorego stała Demeter i Kuhn, podjechałem, zobaczyłem i za 2 tygodnie przywiezli mi Kuhna.

 

Morał taki popatrz na konkurencyjne firmy, duzo lepiej sie rozmawia z dilerami o cenie jak widza ze nie jestes najarany na siewnik tylko jednej frmy.

A co do pneumatyków to z tego co wiem to czołówka swiatowa wg testów które czytałem to: Accord i Kuhn - wybór jednak nalezy do ciebie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Yacenty a mnie dziwi dlaczego żeś najechał na tego kongskilce jak go nie znasz :) (demeter to też kongskilde).

Ale świętą prawdą jest że nie ma co najarywać się na jedną f-mę. Trzeba zdjąć klapki z oczu, odrzucić uprzedzenia i poznać całą ofertę rynku danym segmencie. No chyba że ktoś się zakocha, a serce nie sługa :) .

 

Mnie tylko dziwi,dlaczego kolega naparł się i jak kolega uzasdni dlaczego tylko pneumatyczny ?

 

Akurat wydaje mi się że kongskilde ma bardzo ciekawą ofertą w tym segmencie na rynku (albo miał).

Swego czasu interesowałem się bardzo mocno zakupem agregatu combi-seeder ncs4510 http://www.rolczar.com.pl/?page_id=kongski...combiseeder_ncs.

W momencie jak się nim interesowałem maszyna kosztowała niecałe 70 tys netto.

W tej cenie była maszyna o szerokości roboczej 4,5m, składana hydraulicznie do szerokości transportowej 3 m, centralny zbiornik o poj.1100 L, komputer, znaczniki, 3 rzędy zębów uprawowych prostych (85 stopni), przednia włoka zębowa i wał cracker, zagarniacz, hydraulicznie wynoszone redlice, pomost roboczy.

Jak na owy czas to za te pieniądze i w tej jakości nie miał konkurencji na rynku (a składanych hydr. do 3 m nie było żadnego).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego deer, sprzecik prezentuje sie naprawde ladnie,tylko jakie jest zapotrzebowanie mocy na taki sprzet?

A odnosnie koskilde to moj znajomy kupil sobie taki siewniczek wlasnie pneumat i naprawde bylem zachwycony sposobem zasiewu i jego jakoscia. Jeden problem to taki ze tamten siewnik nie uciagnolby moj ciagnik,, u kolegi byl TVT195 i dla niego bylo to wszystko ciezkie, a co dopiero dla TM165.

Wiec jesli kolea deer moglby mi powidziec jakie zapotrzebowanie mocy jest na tamten siewniczek(NCS 4100) w linku to bylbym ogromnie wdzieczny

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Myślę że to akurat sprzęt do tm 165. Zapasu wielkiego mocy nie będzie miał. Wprawny operatro traktora, tym ciągnikiem spoko da sobie radę. Ja ciągam JD6910 - trochę słabszy niż tm 165 - siewnik 4m ale o wiele cięższy od tego zestawu -pronto 4dc.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz ze ten model NSC4100 powinien byc dobry?

Bo dotychczas sialem zestawe uni grudziac agregat+siewnik cos jak ten pierwszy zestawik,nie mowie ze jakosc siewu byla zla czy cos bo operator byl super,ale niestety operator odszedl i musze sam sie wziasc za to wszystko bo tylko mam jeszcze jednego czlowieka i on raczej nie nadalby sie,a widzialem ze pneumat pieknie zasieje :) jesli kolega mialby moze jakies inne siewniczki b.dobrej klasy to prosilbym o jakies dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Bardzo dobra klasa to jest jakieś 3 razy więcej kasy niż ten kombi seeder. Czyli jakieś 300 tys. zł netto

Internet masz to to wstukaj w szukajkę, telefon w łapę i jechane.

Rozczaruję Cię, pneumatyczny rozdział nasion do mechanicznego się umywa. Na obecnym etapie rozwoju mechaniczny (kołeczkowy) system wysiewu górą :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A na jaki areał to ma być ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

deer: przeczytaj jeszcze raz moj post a pozniej pokaz gdzie sie uczepiłem kongskilde?

nie mam nic do tej firmy, wiem ze robia dobrzy sprzet - zdecydowanie piłem do kolegi ze sie uparł na jedna firme a nie ze akurat kongskilde


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No masz rację :) . Ale dalej poparłem twoją ideologię.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kurcze spróbowałbyś inaczej :)

tak czy siak nie mozna pokazac sprzedawcy ze zalezy ci na jego pordukcie - to on ma sie starac zeby tobie wcisnac jego produkt za jak najlepsze pieniadze.

Jak mu pokazesz ze jestes zajarany jego produktem to pusci cie bez butów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0

siewnik ścierniskowy

 

Najtańsza jest uprawa bez orki .

Edytowano przez brzozak2
nastepnym razem postaraj sie napisac cos z sensem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj