Polecane posty

adamgaleon    6

Witam kolegów podepnę się tutaj do tematu a mianowicie chcę kupić dojarkę nową widziałem w ogłoszeniach takie na wózku z 2 konwiami ma może ktoś z was coś takiego i może dali byście jakieś wskazówki na co zwracać uwagę, nie mam doświadczenia nie wiem na co zwracać uwagę a chciał bym aby posłużyła i była bezawaryjna

Wiadomość z agroFakt.pl

R2016    0

A ja mam taką prośbę ,może ktoś mógłby mi podpowiedzieć lub podesłać np. zdjęcia montażu dojarki przewodowej przy wyciągu obornika górnolinowym i stoiskach z korytarzem paszowym od ściany . Chciałbym zamontować dojarkę ale nie  chcę zmieniać wyciągu . Co kto wie na ten temat niech pisze. 

Haefka    0

Ja chcę kupić nową dojarkę przewodową DeLaval na 25 krów. ale z aparatami udojowymi MU Blue (same się zdejmują po udoju, mierzą litry mleka i takie tam bajery) ale wycena jest na 71 tyś netto. To strasznie dużo pieniędzy. Czy to faktycznie jest tyle warte? Dodam że musi być nowa bo chcę otrzymać dofinansowanie z UE.

damianzetor9540    2014

Jeśli masz na 4 aparaty to same aparaty pewnie z 30 tys warte. ;) Kupić zwykły duovac i cena zejdzie z 20 tys w dół. A mleka udoisz tyle samo 

Haefka    0

jak kupować to porządny sprzęt, ale właśnie nie wiem czy aby na pewno ten model MU Blue jest taki niezawodny? Faktycznie chcę kupić 4 aparaty udojowe.

leszek1000    497

Ja kupiłem używaną na 25 stanowisk. 20tyś cały koszt.4 aparaty duovac,Jeden aparat kupiłem po sprzedający miał tylko 3szt.Jedynie co to muszę za dwa lata pompę kupić nową bo jeśli chciałbym dołożyć jeszcze aparat to nie uciągnie.

damianzetor9540    2014

To ja tak samo na 45 sztuk mam używana za 21 tys i aparatów teraz 6 sztuk, z możliwością dołożenia kolejnych 2, by doić na 8. 

Sąsiad ma super DeLaval z aparatami które czego tam za niego nie zrobią, liczą mleko, same się zdejmują, informacje do komputera płyną a koniec końcem wydajności nie ma większej niż ja, i on swoją na 6 aparatów także doi we dwie osoby jak i ja na zwykłych. 

emtec123    169

damianzetor9540 to ile mniej więcej doisz od tych 45szt?
Trochę bez sensu pakować tyle kasy w nową przewodówkę. Lepiej kupić tańsze aparaty za dużo niższą cenę a na wygodzie wiele nie ucierpisz"

ChiquitaB    142

Jak kolega chce na dofinansowanie to jedynie nowe sprzety. Jeszcze nie wiadomo czy 4 aparaty mu przyznaja bo mi nie chcieli. Ja mam z westfali i 60 brutto placilem na 3 aparaty z pomiarem. Za sciagacze trzeba dolozyc po 1.5tys na sztuke. Euromilk wychodzil jeszcze taniej ale tu serwis bliziutko mam

jasny231    0

Witam

Czy nie urientujecie się jaki jest koszt założenia dojarki przewodowej w oborze na 30 szt bydła mlecznego.Myślałem nad 4 aparatami udojowymi i myjnią atomatyczną.czy w 25 000 razem z montażem i wszystkim orurowaniem bym się zmieścił.

ChiquitaB    142

Pytanko. Otoz mam dojarke z westfali i jako ze pompq na dworzu i przyszedl mrozik to mam zjawisko falowania jakby podcisnienia chodzi o ten dzwiek bo zegar pokazuje stale podcisnienie bez wahan. Rok temu tego nie bylo. Jakas podpowiedz? Aha falowanie ustaje po paru minutach i juz jest normalny swist

Edytowano przez ChiquitaB
zapomnialem o jednym

pedro2    1483
Dnia 7.12.2017 o 10:03, ChiquitaB napisał:

Jak kolega chce na dofinansowanie to jedynie nowe sprzety. Jeszcze nie wiadomo czy 4 aparaty mu przyznaja bo mi nie chcieli. Ja mam z westfali i 60 brutto placilem na 3 aparaty z pomiarem. Za sciagacze trzeba dolozyc po 1.5tys na sztuke. Euromilk wychodzil jeszcze taniej ale tu serwis bliziutko mam

Na ile sztuk nie chcieli dać 4 aparaty? Ja na 26 mlecznych i 32 stanowiska złożyłem na 5 szt

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

norbert098    25
mam pytanie czy na modernizację gospodarstw z zakresu mleka krowiego w czerwcu mogę składać na zakup dojarki przewodowej i schladzalnika mleka tylko czy muszę koniecznie na budowę

ChiquitaB    142

Ja mialem 15 sztuk wpisanych. Teraz żałuje że dojarke kupilem bo bede sie z nia wozil bo teraz zalatwiam papiery i bede obore budowal z hala udojowa.

pedro2    1483

To może i dadzą mi te 5 szt. No właśnie tak czytam trochę lipa kupę kasy wyłożyłeś a w dodatku to chyba z mr? Dadzą ci teraz wogole na halę? 

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

ChiquitaB    142

hala będzie szła z własnej kieszeni i rozmyślam czy używana czy nowa bo z mgr mi nie dadzą bo za krótki odstęp czasu. ogólnie chciałem z wykrywaniem rui cały osprzęt ale jeszcze wyceny nie mam z westfali a z używanych nie wiem czy coś by ogarnęli do takiego rozwiązania bo z nową nie ma problemu. Bo te zawieszki karkowe i tak muszę mieć do stacji paszowej i wtedy dochodzi koszt pedometru no i systemu do zarządzania ale z tego co widziałem na żywo to mega ułatwienie w zarządzaniu stadem

nikolas29    351

Witam.czy zna ktoś serwis naprawczy Dojarki rurociag w pow.piotrkowskim w łódzkim 

nikolas29    351

Panowie co zrobić gdy w rurach Dojarki jest lekka mazia z nie dokładnie wyplukanych rur.sa jakieś inne środki? Stosuje delawal płyn ale zapuszczają się 

leszek1000    497

Na łącznikach się pojawia ?? Dodaj więcej płynu i więcej gorącej wody. 

Ile gąbek używasz 

damianzetor9540    2014
3 godziny temu, nikolas29 napisał:

Panowie co zrobić gdy w rurach Dojarki jest lekka mazia z nie dokładnie wyplukanych rur.sa jakieś inne środki? Stosuje delawal płyn ale zapuszczają się 

Mało płynu i woda za zimna. 

Najlepszy płyn jest z GEA

martina    38

Może sprawdź myjnie do jakiej temperatury wodę grzeje. Jak będzie za zimna to najlepsze płyny nie dadzą rady. DeLaval jest dobry i skuteczny, zobacz czy dawki są dobre.

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek_b
      Witam

Czy przy 20 krowach dojarka przewodowa jest opłacalna? Jaki jest miesięczny koszt jej ekspoatacji (te wszystkie płyny do dezynfekcji filtry itp)? Aktualnie mamy 16 szt. I doimy konwia. Ale planujemy przerobić obore na 20-22 szt.
      Na początek lepiej kupić używana czy wydać więcej i nowkę?
    • Przez pogardziciel
      Witam mam pytanie co do sterownika pompy mlecznej. Nie mogę znaleźć instrukcji obsługi od tego sterownika w internecie. Poszukuje informacji do czego są wyjścia od 32 do 38 załączanie przekaźnika i styku, w jaki sposób działają. Przewody z tego sterownika prowadzone były do myjni udojowej.
    • Przez Pawel6840
      planuję w najbliższym czasie dobudować kawałek obory. Była by ona dobudówką do ściany obory którą obecnie mam i przejście z korytarza paszowego na nową oborę prosto na korytarz. Dwie obory dzieliła by ściana. Obora miała by wymiary takie jaka ma ściana obecnej czyli 19 metrów długa i 5 metrów wysoka. Dach musiał by być jedno spadowy więc w drugim miejscu obora musiała by być trochę niższa ale taka aby chociaż C-330 się zmieściła do środka ponieważ będzie z drugiej strony przejazd aby wypychać obornik na płytę stanowiska tylko po jednej stronie. Szerokość by wynosiła około 6 metrów. Ile kosztowały by same materiały.
      Zdjęcie obory jest na mojej galerii, to ten budynek z lewej z białej cegły
      pozdr
    • Przez rolnik999
      Witam. Panowie, przychodze tu z pytaniem jaki zbiornik na mleko potrzebuję dla 20 sztuk doinych, a dokładniej ilu litrowy mi wystarczy. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
    • Przez farmer_89
      Witam, jak myślicie ile bykow doroslych wejdzie luzem do pomieszczenia 45m2?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj