Polecane posty

ChiquitaB    754

od spodu pod kolektorem masz taki prztyczek i musisz go wdusić aby "ssało" w ten sposób założysz kubki inaczej się nie przyssają. Dodatkowo jak za długo będzie ci schodziło zakładanie to samo odskoczy i spadną kubki i robota od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie mam ok konwie i pulsator też założyłem 4 kubki na raz i załapał i da się doić  :)


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mam pytanie odnośnie kosztów dojarki przewodowej, jakie są u was mniej więcej miesięczne koszty? Chodzi mi głównie o płyny, filtry, olej do pompy oraz koszt podgrzania wody? Mam obecnie konwiową na 2 bańki doję a zastanawiam się nad założeniem przewodowej na 4 aparaty z de lavalu i koszty są trochę spore tj ok 600zł na 3 miesiące plus woda. Jak to wygląda u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

600/3=200 miesięcznie czyli raptem 7 zł dziennie, jeśli to aż tak wiele to w takim razie ludzie nisko cenią swoje zdrowie.
Ja po 1,5 roku do konwiowej bym nie wrócił, wolałbym zlikwidować stado. Wspaniałym udogodnieniem jest bynajmniej w moim odczuciu to że teraz samemu idę doić krowy na 4 aparaty + konwia i nie martwię się jak wcześniej że jakaś krowa przewróci konwię i pójdzie w rurki, tutaj jak zrzuci aparat to zrzuci, założę od nowa i heja :D Albo czasem jak się zdarzy że u niektórych nie mieści się w konwię to trzeba pilnować, wylewać, zapinać po raz drugi i masa pieprzenia się z tym.

 

Zamiast podgrzewać wodę załóż odzysk ciepła. Ja mam zamontowany przy schładzalniku wannowym 1100 l. Zapełniam go w 2/3 i latem można się poparzyć wodą, spokojnie ma do 70 stopni, obecnie jak czasem zmierzę to oscyluje w granicach 45 stopni. Koszt około 2-3 tyś zł, a mam wodę do dojarki, do pojenia cieląt i gdybym miał prysznic gdzie zrobić w pomieszczeniu to też bym zrobił bo tej ciepłej wody jest aż nadto. Latem zdarzało się pobrać na dobę około 100 litrów na dojarkę i cielęta i dodatkowo jeszcze z 50 l na inne cele i nigdy nie brakło tzn. nigdy nie poleciała chłodna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Witam. Co proponujecie na 40szt dojnych. W tej chwili jest 30szt i sa dojone konwiami. I się zastanawiam jaką dojarkę założyć. W grę wchodzi tylko nowa budżet to 50tyś. tylko niemam odzysku ciepła i szambo trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

z 50 tys nie poszalejesz koelgo za bardzo z nową. Mi na 22sztuki z 4 aparatami z licznikiem bez ściągaczy kurkami kombi myjnia auto z euromilku 52tys policzyli a GEA ze ściągaczmi licznikiem na 3 aparaty 55tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam posiadam stado około 30 dojnych wydajność ne wiem nie mam pod oceną ale rekordzistki 40l/ doba . Obecnie posiadam zbiornik 550 litrów mleko co dzień biorą. Z moich wyliczeń wynika że potrzebuje już 1200 l zbiornik by mleko wchodfziło w dobrym okresie i był by na maxa. Teraz pytanie jaki zbiornik i jakiej marki ? Eurotank ktos mi polecał ale czy jest dobry? Tak samo jestem na etapie dobierania dojarki przewodowej myślę o używanej jaka firma ? Cena max do 30 000zł na 4 \5aparaty i ten odzysk Ciepła jak to sie montuje nie wpływa to źle na zbiornik ? No i podstawa pytanie do posiadaczy jak z tymi kosztami ? Ile zużywacie wody na mycie i ile płynu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

[galleryimg=550679]#commentsStart

Tam opisałem trochę koszty. 

 

Marka zbiornika jak dla mnie nie odgrywa roli, co tam jest się do psucia? Agregat, sterownik? Jak ja pojechałem kupować wannowy 1100 litrów to patrzyłem na pojemność i stan, a marka miała najmniejsze znaczenie, a trafił się akurat PACKO. Odzysk nie wypływa negatywnie na schładzalnik, ba, nawet dzięki niemu skraca się czas chłodzenia i w efekcie mamy ciepłą wodę za free. 

 

Za taką cenę spokojnie się wyrobisz, ja za 4 aparaty z Westfalii na 42 sztuki dałem z odzyskiem 22 tyś czyli sama dojarka około 19-20. Nie narzekam na nią, czasem się coś zdarzy ale to używana maszyna, firma za to która zakładała jest bardzo rzetelna, ostatnio części do pompy wysłała za darmo bo były potrzebne, mimo że gwarancja upłynęła, wielki plus dla niej, choć na osobisty serwis chłopaków trzeba poczekać ale obskakują niezłą cześć kraju to się nie dziwię. Koledzy mają Delaval, Alfalaval i też nie narzekają. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Ja posiadam dojarkę flaco na 6 aparatów. Dojarka jest konstrukcją podobną do Westfalii więc z częśćmi nie ma problemu mamy ja sporo lat kupił ją jeszcze ojciec więc ceny nie podam. Dystrybutorem jest Bellona łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnaglak    0

Zakupiłem używaną dojarkę przewodową alfa laval, 3 aparaty DUOVAC. Wyjdzie mi ok 40m rury. Zastanawiam się jakie wybrać rozwiązanie na ciepłą wodę. Montaż odzysku+ bojler elektryczny- czyli w sumie 2 bojlery, czy jeden bojler elektryczny 70l np, czy pociągnąć wodę z domu 20m z gazowego bojlera. Nie wiem które rozwiązanie wyszło by najtaniej. Ile ta myjka potrzebuje tej ciepłej wody i w jakiej temp?

Dodam że dojarka ta będzie używana tylko przez ok 2lata. Potem przeprowadzam krowy do nowej obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

U mnie myjka potrzebuje jakieś 60 litrów wody o temperaturze 80 stopni jako tymczasowe rozwiązanie polecił bym bojler elektryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zakupiłem używaną dojarkę przewodową alfa laval, 3 aparaty DUOVAC. Wyjdzie mi ok 40m rury. Zastanawiam się jakie wybrać rozwiązanie na ciepłą wodę. Montaż odzysku+ bojler elektryczny- czyli w sumie 2 bojlery, czy jeden bojler elektryczny 70l np, czy pociągnąć wodę z domu 20m z gazowego bojlera. Nie wiem które rozwiązanie wyszło by najtaniej. Ile ta myjka potrzebuje tej ciepłej wody i w jakiej temp?

Dodam że dojarka ta będzie używana tylko przez ok 2lata. Potem przeprowadzam krowy do nowej obory.

 

Liczyłeś ile litrów wody zimnej będziesz musiał zlać z tego rurociągu, żeby poleciała ci ciepła? Przy rurze fi20mm to około 25l.

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marinos    0

Kupiłem dojarkę alfa laval z jednostką końcową 25l. Djarka ma być na 30 krów. Mam pytanie, jakie rury mleczne zamontować? Czy przy jednostce 25l mogę dać rury 50 mm, czy chcąc 50-tki muszę zmienić słój na 50l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

jak to jest z tymi aparatami udojowymi, jakie kupić żeby w miarę same wydoiły krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Jak wygląda sprawa z rurami mlecznymi? Mianowicie na 4-6 aparatów wybrać fi 40 czy 52. Na dzień dzisiejszy będzie 2 X 13szt krów, 4 aparaty. W niedalekiej przyszłości być może trzeci rząd i 6 aparatów, czy w takim wypadku 40mm to będzie za mało? Jeden przedstawiciel uważa że na 4 aparaty montuje się już 52mm a drugi twierdzi, że są gospodarstwa co jada 7aparatów na rurze 40mm i wszystko ładnie pracuje. Jakie są wasze sugestie? Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

jak nowe rury to 52 ale na 30 sztuk to 4 aparaty wystarczą w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Tak jak kolega mówi , w gminie sąsiedniej koleś podobno 160 szt doi na 20 aparatów ciekawe jak to wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Czym dłuższy rurociąg i więcej aparatów tym większe spadki ciśnienia mogą być. Także weź na logikę, gdzie będzie stabilnej... Ja u siebie mam 52 mm. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszczu90    1

Panowie proszę o pomoc, nie wiecie czy do przewodówki westfalii jest jakiś zamiennik słoja do mleka o pojemności 25 l i gdzie można taki kupić ? Bo jak pytałem o oryginał to wołali 1200 zł :unsure:

Chyba że ktoś z was ma takowy na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

 Bo jak pytałem o oryginał to wołali 1200 zł unsure.png Za nowy czy używkę  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj