Polecane posty

mavo1    0

Chciałbym poznać opinię użytkowników dojarek przewodowych wyposażonych w jednostkę udojową DelPro MU450 i MU480  Wady i zalety, czy sprawdza się to automatyczne zdejmowanie aparatów...., podobno sygnalizują gdy dojona krowa ma podwyższony poziom kom. som. ....tak na 90% skuteczności (słowa przedstawiciela)???    Warto zainwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klima883    0

Witam. Nie za bardzo ogarniam temat dojarek przewodowych i stąd moje pytanie. Czy dojarki przewodowe z dodajaniem muszą mieć pulsator elektroniczny czy pneumatyczny? Nie chcę aby po każdej wydojonej krowie trzeba by było ręcznie podajać tak jak w konwiowej dojarce. Jaką firmę wybrać i jaki może być przybliżony koszt na 33 stanowiska, 17 w jednej oborze i w dostawianej 13. :)Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a w jakiej cenie by była dojarka  aparat cwiartkowy do doju?  jakie firmy znacie sa na hale czy na uwiezówke ?  ja znalzłem

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/doj-cwiartkowy-leczy-i-zapobiega-hiperkeratozie,57890.html

Milpro P4C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Witajcie,

Czy ktos z Was miał problemy z firmą DeLaval? Posiadam od kilku miesięcy dojarkę przewodową od tej firmy na 4 aparaty. Cały montaż wykonywała firma. Dój 20 krów trwa godzinę!!! Niewiele dłużej doiłem 2 dojarkami konwiowymi, więc jest coś nie tak. Pytałem się kilku gospodarzy i każdy twierdzi, że udój jest dużo szybszy. To samo zapewniała firma. Porblem był zgłaszany wielokrotnie, ale przyjeżdzaja i twierdzą że wszystko jest ok.. Czy miał ktoś podobne doswiadczenia?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

20 krów a 4 aparaty i godzina czasu, to jest 5 krów na godzinę jednym aparatem, czyli 12 minut jedna krowa!

Zwierzęta się niecierpliwią i się im wcale nie dziwię. Z drugiej jednak strony próby szybszego doju poprzez wczesniejsze zdjęcie dojarki kończą się niewydojeniem krów.

Konwią nie doiło się dłużj niż połowę tego czasu w przeliczeniu na jedną sztukę.

 

Trudno jest mi swtierdzić co jestn ie tak, być może jest to pulsacja, może podciśnienie, a może za wąskie rurki do mleka? Mam też wrażenie, że wytwarza się jakieś ograniczenie dopływu mleka do bańki, ale może to tylko błędne wrażenie. Ostatnio byłem na śląsku u faceta na 50 krów 6 konwi, doił około 50 minut. Czyli dużo normalniejszy czas.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Wydajności krów nie ma zbyt dużych, chociażby przez kwoty mleczne, przezk tóre ograniczone była karmienie w celu pozyskania dużych ilości mleka.

Są dwa rzędy krów, średnicy teraz nie powiem( bo teraz brat się zjamuje gospodarstwem dokładniej), ale średnica jest dosyć mała moim zdaniem, jak sprzedzę dokłądnie to powiem.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

A jakie Twoim zdaniem powinny być te rurki?

Zaznaczę, że obecna instalacja ma wystarczyć na 28 sztuk dojnych.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Rurka 40mm


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

czy cena 55 brutto za 4 aaraty na 20 stanowisk+/- 4. z kurkami combi z odyzkiem ciepła bojlerem i aparatami MC200 czyli pomiar wyłączenie pulsacji bez ściagacza to dobra cena? I na 20 krów jakiej pojemności bezpiecznie przyjąć wielkość zbironika 800 czy 1000 litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

20 krów może dawać 50 w 2 dni  rekrdziści  nawet 80     co daje 1000  ale pamietać trzeba o zapasie 1200-1300 jak już brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No właśnie 1000 by bylo z nawiązką po za tym na tyle krów agencja daje maks 1040litrow i 3 aparaty udojowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Potrzebuje zamienniki gum strzykowych Gea Westfalia 7021-2725-220 lub 230. Bardzo będę wdzieczna za odpowiedz.


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Był u Ciebie może w tamtym tygodniu Szymon z Technika Pasłęk . Bo miał zajechać do mnie po drodze i jestem ciekaw czy był u Ciebie bo jechał pod Grudziądz z ofertą . Ja biorę od nich na 23 stanowiska z Delawal tylko używkę i jestem ciekawy jak za nową cenią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie był wczoraj z DeLaval z Brodnicy ale nie bylo mnie w domu a wcześniej miał dzwonić a z teściem nie chciał gadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko  nie znalazłem innego tematu ale chyba ktoś mi pomoże  kupiłem dojarkę  konwiową  i po uruchomieniu podłączam przewód powietrzny i zakładam kubki na strzyki  na strzyki  i nie chcą trzymać spadają z strzyków  nie wiem co robię źle  w obsłudze  aparatu bo z dojarką mam pierwszy raz do czynienia :P 

Pozdrawiam  


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj