Polecane posty

danielhaker    6891

Temperaturę ustawia się pokrętłem. Samo podgrzanie od 13 do 15 nic nie da bo myjesz wieczorem więc trzeba przed myciem jeszcze dogrzać. Jak długo będzie grzała to wszystko zależy od grzałki i pojemności termy. 90 stopni to może i nie ma ale zanim dopłynie do rur dojarki to i tak się wychłodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

moze nie będzie tak źle, jeżeli włączę terme od 13 do 15 w taryfie to napewno wodę zagrzeje a to co wystygnie od godz. 15 do 18 (bo przeważnie tak teraz doje) to i podgrzać sie powinno z odzysku ciepłej wody ze zbiornika. W takim razie w jakich godzinach masz danielhaker taryfe i jak dokładnie ty robisz, bo u ciebie też przecież woda sie chłodzi jak terma nie jest włączona a taryfy po 15 to już nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitrus18    0

Mam małe przydomowe gospodarstwo, za ile mogę kupić najtańszą dojarkę, jest jakaś bezprzewodowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie ma dojarek bezprzewodowych.

 

A konwiowa dojarka to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

Widzę tamat dawno nie odwiedzany...

 

Jak myślicie czy cena 25tys. za używaną pompę(dojarkę i silnik) Delaval, nowy automat do mycia, 70m rury 1/4 ocynkowanej, odzysk ciepła, 4 nowe kolektory(pulsator, strzyki, gumy) i 20 nowych korków (nie wiem dokładnie jak to się nazywa)na rurach

 

to dobra cena??

ja dałem za nową z monatzem ok 50 tys tez ok 140 m rury z czego połowa to cynkowane.. do mleka a do powietrza nie ocynkowane..to jak na zwroty byś wzioł to byś lepiej na tym wyszedł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

ocynkowane rury do mleka??? Czarne do powietrza??? A może stal nierdzewna do mleka, a ocynkowane do powietrza?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

A konwiowa dojarka to co?

Hmm, mam takową. Przed chwilą dla pewności poszedłem ją sprawdzić, bo przecież przez te dwadzieścia parę lat mogłem coś przegapić. Uwierz mi są tam przewody: mleczne i powietrza. Krótkie bo krótkie, ale są. Naprawdę.

Tak bardziej serio, to wkraczamy teraz na grunt zmagań językowych. Koledze oczywiście chodziło o dojarkę przewodową, a użył słowa bezprzewodowa. Ja się tak tylko trochę czepiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Napisano (edytowany)

Tutaj można dyskutować, niby są przewody, ale z konwią musisz zasówać do zbiornika a w przewodowej mleko samo płynie do zbiornika przewodami a raczej rurami.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0

mam pytanie ; jak jest zbudowana dojarka przewodowa ? nad krowami biegna rury a znich wypuszczane za automaty czy jak to jest zbudowane? na 30 krów lepiej przewodowa czy konwiowa? konwiowa chodzi na prąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Hehe, konwiowa pobiera energię z kosmosu :). Takie perpetum mobile.

A tak sierio, to oczywiście, że jest zasilana energią elektryczną. Wogóle fajne pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Witam. Ostatnio jestem posiadaczem nowej dojarki firmy Polanes. Uważam że to jest dobry wybór. Wszystko fajnie gra. Ja mam pytanie do posiadaczów Polanes. Gdy mam koniec doju pompa mleczna nie chce wziąć mleko do zbiornika.. to mleko zostaje w tym węzu i nie chce iść.. co należy zrobić żeby ja wypompować.?? Ja jestem początkujacy więc nie mam pojęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rade1425    2

A na 20 sztuk dojnych lepiej kupic konwiową tylko żeby można było kilka krów na raz doic czy przewodową? Ile miej więcej doi się krowę dojarką konwiową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

ile by kosztowało podłączenie dojarki przewodowej na 34 krowy? posiadam już dojarkę kompletną (dojarka na 6 aparatów samo odłączające się podwieszane na prowadnicach, aparaty pokazują fazę udoju, ilość oddanego mleka, czas udoju itp.) wraz z większością potrzebnych rzeczy do montażu (rury, prowadnice itp.), przy montażu będzie trzeba dokupić tylko kilka rur i prowadnic


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ile by kosztowała taka dojarka około 30m długości na 25 sztuk?

Około 15 000 z montażem nowe rury wszystkie nowe gumy używka nowej nie ma sensu brać.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Za 25 można mieć nową, więc nie wiem po co bawić się w jakieś używki które pewnie i tak więcej nie wychodzą niż nowa tańszego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj