arassso

trzecia wajcha przy rączkach od podnosnika

Polecane posty

arassso    3

wiem ze ta trzecia wajcha jest to regulacja siłowa pozycyjna i jeszce cos prosze mi wytłumaczyc co sie dzieje na poszczególnych ustawiniach ja to przestawiałm przy orce i nic nie zauwazam moze mam coś zle popsute czy coś co powinno sie dziać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

a mozna wiedzieć jaki ciągnik? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Napewno ciężki Ursus, chyba w każdym działa to tak samo :) Pamiętam że ktoś już kiedyś opisywał poszczególne położenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no tak 385 opisywał ktoś ale nie moge znaleść wogóle. jak to u was działa widzicie jakąś rózniece gdy pracujecie na poszcególnych pozycjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja kiedyś dużo używałem przy 1222 reg. ciśnieniowej (dźwignia najbardziej w dół EDIT pomyliłem się ostatni raz wykorzystywałem to ze 2 lata temu ), przy uprawowo siewnym.

Ciągnik jakby zaraz z 30 km dostał :) .

 

Przy tym ustawieniu główną dźwignią reguluje się ciśnienie wpływające do cylindrów podnośnika, czyli poprostu dociążamy ciągnik stałą siłą w zależności od ustawienia dźwigni, ale niezależnie od ustawienia wysokości ramion TUZ. Także czy ramiona w dolnym, górnym położeniu siła ta sam czyli wiąże się to z dobrym kopiowaniem terenu (nie ma tego przy regulacji siłowej).

Przydaje się to przy pracy na lżejszych glebach gdzie brakuje przyczepności np: przy agregacie uprawowym, ciężkim gruberze


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to tak od przodu powinienes mieć najpierw regulacje siłowa mieszana i pozycyjna

 

siłowa-masz np pług i koła ci zabuksują ciągnik się obniży lub korpus natrafi na kamień spowoduje to parcie pługa poprzez cięglo górne na to gdzie się je lączy przy ciągniku (tam jest czujnik) i spowoduje to uniesienie pługa czyli w 1 przypadku tę samą głębokość pracy w 2 przeciwdziała uszkodzeniu ,tylko nie działa to przy skrajnym dolnym polożeniu dźwigni od podnoszenia belek

 

pozycyjna-masz belki na takiej wysokośći jak ustawieś i nic ich nie rusza

 

mieszana -wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

czyli jak ja pracuje cały czas na max w gure czyli na siłowej to jak np jade i trafie pługiem na zassanąziemie albo gline gdzie na momęt ciagnik mi kompletnie prawie staje i mieli kołami to w tedy podnosnik powiniec lekko inieść zeby dalej pojechał ??? jeśli mi to np nie działa bo na siłowej nie unosi ani nic to cp moze być złe.

 

powiedzcie mi jak najszybciej sprawdić czy kazda regulacja działa mi prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

niewiem w która masz siłowa max z przodu czy z tyłu ale sprawdź 2 pozycje włacz ciągnik młotek i walnij poprzez jakies drewno tam gdzie się podlącza cięgło belki muszą się unieść lub jakiś drąg i napieraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Przecież w c 385 impulsy do sterowania regulacją podnośnika pochodzą z dolnych belek a nie od cięgła górnego to nie c360 i nie mały zetor. Jak ci to ustrojstwo nie działa to masz problem z rozdzielaczem albo z układem przeniesienia impulsów ze skrzyni tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja nawet nie wiedziałem o takim czymś nigdy nie uzywaliśmy tego. isprawdze to tak ze poprostu załoze belke linke i do np jakiegoś drzewa i powili bede ruszał w tedy powinno to działać jesli jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No coś w tym stylu powinno podnosić jak jest przestawione a regulację siłową. Na ciśnieniowej jest tak jak opisywane wyżej tzn ciężar narzędzia dociska tylną oś ciągnika wraz ze wzrostem ciśnienia w układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

A wiec tak działąć działa to ale słabo poniewaz dopiero jak z zamachem w pługu raptownie stenie mi ciagnik w glinie np to poderwie i pojade dalej a jak jade ii zaczyna powoli buksowac to stane i nic nie poderwie. tam pod spodem jest taka sprezyna i sruba jakby regulacja u mnie siłowa jest za mało czuła da sie jakoś to wyregulowac na tej srubie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Wychodzi na to że ta sprężyna jest zbyt mocno dociśnięta ale głowy nie dam może ktoś już to regulował.

Kolego a sprawdzałeś jak ci działają inne ustawienia tzn. regulacja ciśnieniowa i tzw. mieszana czyli pozycyjno siłowa. Bo może przy próbie natrafiłeś to ustawienie i wtedy czułość układu jest mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

na reszcie woóle nic się nie działo ten lizak rączka ta max w dól i czasem podniosło ale tylko w tedy gdzy jechałem i raptownie glina. a w miejscach gdzie powoli ciągnik coraz bardziej dostawał po d*pie i buksował to nic sie nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

nic z tego nie zrozumiałem co tu napisaliscie mogli byscie jeszcze raz jakos sensownie to napisac? Czyli jak mam tom dzwignie przesunietoą do tyłu na samym dole to jaką mam regulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tak od przodu powinienes mieć najpierw regulacje siłowa mieszana i pozycyjna

 

siłowa-masz np pług i koła ci zabuksują ciągnik się obniży lub korpus natrafi na kamień spowoduje to parcie pługa poprzez cięglo górne na to gdzie się je lączy przy ciągniku (tam jest czujnik) i spowoduje to uniesienie pługa czyli w 1 przypadku tę samą głębokość pracy w 2 przeciwdziała uszkodzeniu ,tylko nie działa to przy skrajnym dolnym polożeniu dźwigni od podnoszenia belek

 

pozycyjna-masz belki na takiej wysokośći jak ustawieś i nic ich nie rusza

 

mieszana -wiadomo


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

ktos tu napisal ze na laczniku centralnym jest czujnik,moze i jest ale w szesdziesiatce ursusy ciezkie czyli od 385 w gore maja regulacje dolnozaczepowa czujnik jest polaczony cieglami dolnymi.A pozycje tej łapki?U samej gory jest regulacja pozycyjna a dalej w dół któż to może wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

nie wiem u mnie to ciulowo działa na samym dole powinno niby byc siłowa. Nie działa orałem na takiej glinie gdzie ciagnik stawał miał przyczepność pług w ziemi przodek aż zrywało ostro do góry i nic się nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter200    0

Przy pługu koło kopiujące masz opuszczone czy podniesione? Bo powinno być uniesione do góry. Przy siłowej dźwignią podnośnika ustawia się opór jaki ma stawiać maszyna. Gdy opór będzie większy to podnośnik podniesie się nieco do góry a jak mniejszy to w dół. Tak to mniej więcej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo8126    1

Witam.

Odgrzeję temat, ponieważ byłem przekonany że mam uszkodzony podnośnik i chciałem w najbliższym czasie go wyciągać.

 

Chodzi o pracę z masztem i big-bagami.

Dźwignie od regulacji siłowej mam przy podłodze i jadąc z big-bagiem muszę ciągle pilnować wysokości ramion, ponieważ podnośnik jest tak czuły że albo maszt ciągnę po ziemi albo jest max w górze, jest duży problem utrzymać go w połowie zakresu.

Jak pilnuję położenia ramion a ktoś rozcina worek, to podnośnik idzie w górę, wtedy muszę korygować to delikatnie opuszczając dźwignie.

Jak robię to samo C360-3P to ramiona są zawsze na ustawionej wysokości, np: podnośnik w połowie zakresu, wychodzę rozcinam worek i w pustym bagiem ramiona nadal są w tym samym położeniu.

W którym położeniu dźwigni regulacji siłowej podnośnik w C-385 będzie działał tak jak w C360-3P, zakładając że podnośnik jest sprawny.

Dźwignia nie była ruszana od lat 80-tych, a jest to trochę niebezpieczne bo nigdy nie można być pewnym czy podnośnik niespodziewanie zacznie opuszczać czy podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W 3p masz na na pozycyjnej  max do tyłu a w 80 masz siłówkę czyli max do przodu,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj