RolWit

Najlepszy plug!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deer    180

W niemieckich testach musi wygrać niemiecka maszyna, no hyba że zagraniczna konkurencja ma juz przytłaczającą przewagę.

 

To się nazywa patriotyzm :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolWit    0

No ale patrzac na to z drugiej strony to niemiecki maszyny sa przewaznie najlepsze.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

UG the best !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolWit    0

Moim zdaniem Unia Grudziadz idzie w jak najlepszym kierunku. Udoskonala swoje maszyny. Byc moze za kilka lat to nasze towary beda zalewac zachod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

posiadam dwa pługi uni grudziądz ibisa 3+1 oraz ibisa 4+1 na odkładniach ZX. Nie ma się co oszukiwac polskim pługom brakuje jeszcze wiele do zachodnich. Z pewnoscią jeżeli kasa by nie grała tu roli:) wybrałbym kverdzia lub gregory besson. Wiele więcej jest użytkowników kverdzia natomiast GB mi się bardzo podoba i skłaniałbym się właśnie do niego (tylko ciekawe ile kosztuje amortyzacja tego sprzętu tzn lemiesze dłuta itp) oraz jaka jest ich dostępnośc czyli jak daleko masz do najbliższego przedstawiciela. pzdr. AZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

mam podobny problem z pługem obracanym 4 + zastanawiam się co wybrać mam dwa typy maszyn FROST lub KRONE glebe mam zrużnicowaną tk samo teren górzyzty i mocno pochyły znajomi mają te dwa pługi miałem porzyczone oby dwa i testowałem je bardzo dobże się sprawowały cięzki wybyr lecz skłanim sie w strone FROSTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolWit    0

Hmm przyznam ze nie zastanawialem sie nad plugami tych marek. Moze dlatego ze w naszej okolicy dominuja kvernelandy i opinia o nich jest dobra. Macie jeszcze jakies sugestie dotyczace jaki plug mam wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny28    12
Chce kupic jakas obrotowke do mojego ursusa 1224 i chcialbym sie was poradzic ktory z dostepnych plugow na naszym rynku jest wedlug was najlepszy. Plug ma orac dobrze gline, piaski, ladnie dokrywac na pochylosciach, zakrywac wszystkie resztki pozniwne. Jak myslicie, ktory plug najlepiej spelnialby te wymagania?? :)

Moim zdaniem najlepszy pług do 1224 to jest overum. jest pługiem lekkim i zarazem wytrzymałym! Mój 1224 chodził z takim pługiem i radził sobie bardzo dobrze!! jest to pług na hydraulice i bardzo prosty do obsługi jak i do remontu! Serdecznie polecił bym ten pług! Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

każdy swoje chwali,z pługami jak z ciągnikami i całą resztą,każdy ma swoje wady jak i zalety,ale na pewno nie brałbym Ibisa.pro po pakomatów to nawet kwendzia nie daje rady na cięższych ziemiach, tam tylko ciągany wał spisuje się dobrze,,co do masy pługa to jego ciężar czasami jest zaletą tylko trzeba mieć do niego ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze plugi to gregorie -besson. Mimo kolosalnych pieniedzy za ten zestaw naprawde warto ! ! ! Posidam 5skiobego za ktorego zaplacilem 110tys zl i naprwde jestem ogromnie zadowolony :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to jaki masz w nim wypas? rozumiem ze vario, zabezpieczenia hudrauliczne, kolko hydrauliczne, ale co jeszcze?? sa jakies waly do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12245    0

Moim zdaniem plug Unii Grudziądz Tur Vario przykrywa bardzo dobrze resztki pożniwne, rozmawialem z ludzmi którzy maja podobne pługi tej firmy i tez są bardzo zadowoleni. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

zauważyłem ostatnio jak rozglądałem się troche za ciagnikiem i tak z ciekawości tez obrotówki oglądałem i znajomy ma do u 914 nie pamietam jaka marka pługa 3 skibowego obrota i zmieniał go na kolejny trzy skibowy obrót tylko taki zeby obracał do góry a nie do dołu bo kułko w wcześniejszym nie dawało obracać mecząca praca była. I chciałem sie spytać jakie marki pługów obracają do góry?? Dla czego akurat do góry ??

Sam jak bede kupował to poszukam cos z obrotem do góry bo wiadomo jak te kabiny w ursusach przeszkadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pług to pewnie zachodniej marki Kverland,Overum, mi podobają się zagonowe Overuma z zabezpieczeniami hydraulicznymi ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

ja bym też proponował jakiegoś overuma dobrze kryją i kruszą zobacz sb tutaj po takiej wysokiej gorczycy ani śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj