RolWit

Najlepszy plug!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RolWit    0

Chce kupic jakas obrotowke do mojego ursusa 1224 i chcialbym sie was poradzic ktory z dostepnych plugow na naszym rynku jest wedlug was najlepszy. Plug ma orac dobrze gline, piaski, ladnie dokrywac na pochylosciach, zakrywac wszystkie resztki pozniwne. Jak myslicie, ktory plug najlepiej spelnialby te wymagania?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz111    0

Moim zdaniem najlepiej te wymagania będzie spełniał pług zachodniej marki np. KUHN. Zwróć tez uwagę żeby dla ciągniga też było lżej. Lemisz ma być pod takim kontem ustawiony żeby wchodził z łatwością ziemie, żeby ją krajał. Żeby ładnie kryło odkładnia musi być wyśrubowana, żeby ziemia łamała się pod własnym ciężarem, a nie jak w pługach produkcji ZSRR. Tam elementy robocze są ustawione pionowo, więc jest ciężko dla traktora, co wiąże się tez z większym zużyciem paliwa. Wieżyczka powinna być ustawiono lekko do tyłu aby ostatnia skiba nie dotykała ziemi (jak w starych pługach produkcji bloku wschodniego). Takie są moje spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolWit    0
Moim zdaniem najlepiej te wymagania będzie spełniał pług zachodniej marki np. KUHN. Zwróć tez uwagę żeby dla ciągniga też było lżej. Lemisz ma być pod takim kontem ustawiony żeby wchodził z łatwością ziemie, żeby ją krajał. Żeby ładnie kryło odkładnia musi być wyśrubowana, żeby ziemia łamała się pod własnym ciężarem, a nie jak w pługach produkcji ZSRR. Tam elementy robocze są ustawione pionowo, więc jest ciężko dla traktora, co wiąże się tez z większym zużyciem paliwa. Wieżyczka powinna być ustawiono letko do tyłu aby ostatnia skiba nie dotykała ziemi (jak w starych pługach produkcji bloku wschodniego). Takie są moje spostrzeżenia.

 

myslisz ze kuhn bedzie spelnial te wszystkie wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz111    0

Musisz wziąć pod uwage te elementy co Ci podałem. Niekoniecznie KUHN, może być nowa unia, już dobre pługi robią. A jaki chcesz? Nowy? Używany? Jak można wiedzieć ile masz kasy na ten szprzęcik. Jak dużo masz ziemi warto pomysleć coś o obrotowym warjacie. Orka wtedy idzie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

Popieram Karola... Kverneland to byłby najlepszy wybóry...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz111    0

Ja też tak myśle, ale warto wziąć pod uwage inne marki. Kverneland to wysoka jakość, przemyślane rozwiązanie, prestiż i stąd bierze się ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

ja uwazam ze kverni to troche przereklamowane pługi ale nie mowie ze złe, ja stawiam owerum i rabe ( modele na nowszej ramie)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolWit    0

No mysle raczej o nowym plugu. Obrabiac ma 50ha. A co do ceny to hmmmmm, mysle ze tu cena nie jest tak istotna jak jakosc orki wykonywanej przez dany plug. Dlatego pytam sie Was uzytkownikow jaki plug byscie mi doradzili. Tez zastanawialem sie nad kvernelandem ale z packomatem to mysle ze moj 1224 pod moje gorki sie nie wciagnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Po pierwsze nikt nie ustosunkował się do pierwszego postu ^_^:) .

 

Marka pługa (kverneland,rabe,unia,kuhn) to przede wszystkim rama, co związane z tym waga, prześwity między korpusami i pod ramą,sposób obrot pługa. Elementy te niewiele jednak współnego mają z jakością orki (no może prześwity przy dużej ilości resztek pożniwnych, ale i tak w sumie niebardzo).

 

Za jakość orki odpowiada sam korpus orzący a co za tym idzie jego budowa i wyposażenie.

Tzn. wielkość korpusu (małe do płytkiej orki i na bardzo ciężkie gleby bo lepiej odwracaj gdy płytko, i dobrze kruszą na bardzo ciężkiej ziemi), duże korpusy lżej idą w przeliczeniu na szerokość roboczą, tzn 3 na 1,5m lżej pójdą niż 4 na 1,5m.

Najważniejsze dla jakości jest jednak rodzaj odkładnii i od niej najbardziej zależy wygląd orki. Najbardziej popularne u nas są odkładnie kulturalne, są krótkie słabo odwracają, ale mają małe zapotrzebowanie na moc. U nowych pługów najbardziej rozpowszechnione są półśrubowe, ładnie odwracają, jednak słabiej kruszą niż kulturalne, mają też większe zapotrzebowanie na moc. Jeszcze ładnie odwracają śrubowe (bardzo długa odkładnia), mają jednak największe zapotrzebowanie na moc. Spotykane są również cylindryczne (orginalne odkładnie przy B200) które są pośrednie między kulturalnymi a półśróbowymi. Sa jeszcze inne ale to już zupełny margines praktycznie nie spotykane w pługach, talerzowe, romboidalne (kuhn).

Za jakość orki odpowiadają również elementy dodatkowe jak:przedpłużki (kukurydziane, do obornika, itd.), ścinacz skiby, kroje talerzowe, itp.

Nie bez znaczenia dla jakości orki jest również ustawienie tych elementów.

 

Dawno temu mieliśmy zwykłą trójkę z odkładnicami kulturalnymi, po której nieciekawie wyglądało pole. Gdy się zużyły Tata kupił zamiast nich półśrubowe.

Nie ten wygląd pola po tym samym pługu a innych odkładniach :) .

  • Haha 1

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Ja użytkuje pług Pottingera już trzeci sezon i jestem z niego zadowolony. Jest to jeszcze słabo znana marka wśród pługów ale wcale nie jest gorsza od kvernelanda czy kuhn'a. Przy wyborze pługa najważniejsze jest aby dobrać odpowiednie elementy robocze np. rodzaj odkładni do gleb na których ten pług ma pracować i przedpłużka np. do kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Myślę że pług z Unii Ibis też byłby dobry i takiego bym kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tylko że widziałem ostatnio 1224 w jakiejś gazecie z 4 obracalną i on sobie z nia nie radził, chyba wspópracował z vogel-nootem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Stałem przed takim samym wyborem 2lata temu. Jesli chodzi o wage to jesli wezmiemy pługi o takich samych parametrach to roznica jest nie wielka(100kg)w zaleznosci od marki. Ja osobiscie kupiłem unie bo cenowo pasowało i nie powiem ze zle orze,nie moge sie do niczego przyczepic. Musisz tylko wiedziec ze przy 1224 musisz miec super sprawny podnosnik.

Kolega ma DF100km i kunha czworke i z moim nie ma startu az sam sie dziwił,fakt ze ma mniejszy rozstaw skiby ale zostawiam go bez problemu w ilosci zaoranego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolWit    0

Co do podnoszenia w moim 1224 sie nie boje kompletnie. Agregat 2 tonowym bez najmiejszych problemow na wolnych obrotach podnosi. Mysle ze z jakas lzejsza 4 obracalna poradzilby sobie spokojnie. Zwlaszcza ze plugi zachodnie stawiaja coraz to mniejsze opory podczas orki. Problem w tym ze oferta jest ta szeroka ze nie wiadomo na co sie zdecydowac. Mam do czynienia z 5 zagonowa kvernelanda i atlasem 4. Mimo iz w kvernelandzie jest o skibe wiecej ciagnik praktycznie odczuwa oba plugi tak samo. Co do kvernelandow nie mam zastrzezen jednakze chce sie dowiedziec czy sa jeszcze lepsze plugi od wlasnie tych produkowanych przez kvernelanda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Porównaj Kvernelanda i Unie i nie zobaczysz wielkiej roznicy ale decyzja nalezy do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to chyba moga jakies niezalezne testy stwierdzic, o ile dobrze pamietam to w paru o ktorych czytalem lemken zbieral najwiecej 1 miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@brzozak ale były to zazwyczaj testy niemieckie, gdzie np: GB rzadko kiedy bierze udział.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolWit    0

Z polskimi plugami nie chce miec nic do czynienia. Na rownych kawalkach uorze ladnie ale jak wjedziesz na pochylosc to tragedia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Z polskimi plugami nie chce miec nic do czynienia. Na rownych kawalkach uorze ladnie ale jak wjedziesz na pochylosc to tragedia. :)

I tu sie mylisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj