Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Chłodnica do 10245

Polecane posty

yacenty    3871

Witam,

3 razy już kleiłem chłodnice do zetorka, wczoraj zamontowalismy ja po raz 3 i znow leje po tym jak ciagnik sie zagrzeje.

Ostatnio wlałem niecałe półtora wiadra wody czyli bedzie cos koło 15l a standardowo powinno wejsc 23l.

Wyglada na to ze musze kupić nową. Wiecie może jaka jest rynkowa cena? Spojrzałem do katalogu granitu - cena szok - ponad 2tys złotych - wiecej niz do JD, NH czy case - szok w trampkach :)

Ktos z was ostatnio może kupował?

 

Pozdrawiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a gdzie ci cieknie ? Jak te rurki to je wużyć i sklej jak są łączone ze zbiornikami dolnyn i górnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Ja kupiłem do C360 w .... Białymstoku, choć mieszkam na Śląsku - jeśli interesuje Cię namiar na hurtownię to mogę podać - mają części do Zetora.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

No to ładnie 2 tysiaki to troche duzo,do JD kosztuje ok 1100-1300 pln.A nie masz w okolicy warsztatu ktory naprawia chłodnice bo w Koszalinie mam chyba z 3 takie.Nawet użebrowanie sa w stanie wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A czym to kleiłeś @yacenty?? Profesionalne zakłady kleja to mosiądzem i jest trwałe, bo sami tak zrobion mieliśmy. Za naprawew zagwizdal gościu 600zł :D Jak to dobrze fachowiec zrobi to oplacalniej nie kupować nowej, bo cena jest powalająca :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

sek w tym ze juz 3 razy oddawalismy ja do zakładu i za kazdym razem cieknie,

ostatnio przy orce ojciec zauwazyl ze ciagnik sie grzeje, obawiam sie ze oni po prstu powycinali sekcje i przez to straciła sie powierzchcnia i objetosc chlodnicy - obecnie wchodzi do niej ok 15l a z tego co wiem powinno wejsc 23-24l :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

tez to pozniej znalazlem ale zeskanuje ci strone z katalogu granita gdzie jest wbite jak wol 2400


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Bez przesady sąsiad ma takiego zetora, wymieniał w nim chlodnice rok temu, pytałem go dziś ile dał to mówił że coś okolo 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

znajomy sprowadził ojcu chlodnice opisana jako do ursusa 1014 i niestety nie pasuje - nie ma szpilek tylko jest na sruby z boku, teraz juz ma dokładny nr modelu jaki ma sciagnac to sie okaze na dniach jaka bedzie cena, ale ta do u1014 była za 650zl :lol:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

ja kupowalem w kaliszu w takim malym kiosku do zetora 12045 i placimel 600zl mialem ze soba starą i wybralem a jest 7 rodzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
znajomy sprowadził ojcu chlodnice opisana jako do ursusa 1014 i niestety nie pasuje - nie ma szpilek tylko jest na sruby z boku, teraz juz ma dokładny nr modelu jaki ma sciagnac to sie okaze na dniach jaka bedzie cena, ale ta do u1014 była za 650zl ;)

 

ze szpilkami to jest starszy typ jak w 1004 i pierwszych 1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10
znajomy sprowadził ojcu chlodnice opisana jako do ursusa 1014 i niestety nie pasuje - nie ma szpilek tylko jest na sruby z boku, teraz juz ma dokładny nr modelu jaki ma sciagnac to sie okaze na dniach jaka bedzie cena, ale ta do u1014 była za 650zl ;)

 

Za 650 to jest blaszana,a nie mosiężna. Co do chłodnicy, to sąsiad wymieniał w w urusie U1212 bo się ciągnik grzał, jak poszedł do sklepu i kupił nowa to przy podnoszeniu tak się zamachną że sie prawie do tyłu przewrócił, różnica wagi pomiędzy nową a stara niecałe 10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ojciec wczoraj przytaszczył chłodnice - dał za nią 640, z minimalnym tylko zarobkiem sklepu bo to kumpel ojca sciagał, ponoć ze taka sama kosztuje u innych po 900, ja jestem w stanie to uwierzyć bo już niejednokrotnie widzałem ze sklepy z czesciami maja od 50 do 80% marży


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Sorki że odgrzebuje wątek ale....

 

Właśnie wykręciliśmy w naszym zetorku (10145) obie chłodnice i o ile ta od chłodzenia silnika miała tylku lekko zluzowaną jedną strone obejmy mocującej to nie wiem co zrobić z chłodnicą olejową (tą co ciągnie olej ze skrzyni).

3 lata temu wyjęto ją - umyto - wsadzono do wody i nabito 3-4 atm powietrza i nie było widać nieszczelności a jednak gdzieś olej wali bo ledwo domyłem ją nie mówiąc juz o tej od plynu chlodzącego silnik (na dniach będe ją mył jeszcze raz bo sporo jeszcze syfu zostało).

Nie wiem skąd cieknie ten olej (serwo w stanie idelanym - suchutkie, zresztą tam idzie inny płyn). Przewody do chłodnicy są OK, podkładki też więc obstawiam tę chłodnicę ale jak ją sprawdzić? Powiedzmy że przestaje mnie bawić co 2-3 lata wykręcać obie i obie myc przez pół dnia (oleju nie ubywa dużo tylko wentylator go rozbryzguje). Teraz to robię bo termostat i czujkę temp chce wymienić i posprawdzać czujkę paliwa w baku (buja mi się wskazówka-pewnie poszedł zbiorniczek powietrzny) ale chce od razu zrobic porządek z chłodnicą oleju.

 

Czy ktoś ma jakiś dobry pomysł jak sprawdzić tę chłodnicę?

Idzie o chlodnicę z tego linka:

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9573

 

PS: Jacek - ktoś Ci spartolił chłodnicę - rurek sie nie wycina - tato naprawiał wiele chłodnic od ciapków po te z UR2 i jednej nie udało mu sie naprawić (siakaś aluminiowa z C328). rurki sie zaślepia ale nie wycina bo później paskudnie sie lutuje górę lub dół.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bialy8011
      Witam, patrzcie no Panowie co to się zrobiło. Pacjent to Zetor 8011. Ktoś wie jaka przyczyna że z oleju się takie mleko zrobiło we filtrze?

    • Przez Rzepakowiec
      Witam, kupiłem na wiosnę zetora 8145 sprowadzonego z finladii. Na oględzinach wydawało się, że wszystko w porządku chodził równo, ładnie palił pojeździłem trochę wszystko w porządku. Ciśnienie oleju w silniku też ok, przepracował 40mtg i zauważyłem, że ciśnienie na obrotach jalowych spada na około 0,6 0,8 bara. W dodatku z odmy wydobywa się biały dym. Mam jeszcze 9ha do orki oraz uprawy po kukurydzy, więc będę musiał tak robić. Jakieś pomysły co to może być? Na wysokich obrotach ciśnienie jest ponad 2,5. 
    • Przez Papkin
      Kolejny raz problem z Zetorem. Ciągnik zgasł sam z siebie, zacząłem podejrzewać układ paliwowy. Wymieniłem filtry, wyczyściłem odstojnik,odpowietrzylem,dalej nie chciał odpalić. Następnie wyjąłem pompę paliwa i wtryski. Diagnoza zatarta pompa. Zamontowałem pompę po regeneracji i wtryski,odpowietrzylem,pompa podaje paliwo, ciągnik dalej nie chce odpalić. Raczej odpada problem z elektryką już wszystkie przewody sprawdziłem i poczyscilem. Rozrusznik na chwilę obecną u elektryka do sprawdzenia. Plak nie pomaga. Próbowałem też z przesuwaniem pompy w stronę bloku i na zewnątrz. Ma ktoś jakieś pomysły?
       
    • Przez lukasz021086
      Witam. Leci mi olej z pompy wtryskowej. Prawdopodobnie od strony silnika. Ma ktoś pomysł co mogło się stać? 
    • Przez Rzepakowiec
      Cześć, wczoraj przeprowadzałem pierwszą grubszą robotę kupionym na wiosnę 8145. Talerzowalem i kiedy silnik się porządnie nagrzał to ciśnienie spadło do 0,8 na 800 obr/min, przy wyższych obrotach jest ponad 2. Z kolei na zimnym wynosi 4,5 na 800 obr. Wiem, że wraz z nagrzaniem ciśnienie spada, ale czy te 0,8 to nie jest trochę przymało? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj