explorer

Wasz tegoroczny zysk

Polecane posty

explorer    0

Witam!

powiedzcie jaki zysk macie z warzyw w w tym roku. Spowodu suszy w tym roku jest marny plon.

Ja moge się jednak pochwalić, bo z 4.5ha cebuli dostałem 50 tysi zł.

Nie ukrywam że korzystam ze sztucznego nawadniania, ale może ktoś z was też się pochwali

swoją cebulą lub ziemniakami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ale to zysku?? odliczyles koszty produkcji??


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

to jaki plon i po ile spzedawałeś ??

ja miałem 4 ha bez nawadniania plonok 10-13 ton/ha i musze sprzedać minimum po 70 gr żeby mi sie koszta wróciły


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja zysku z uprawy ziemniaków jeszcze nie liczyłem, ponieważ mam jeszcze dużo ziemniaków w kopcach, które sprzeda się zimą i wtedy dopiero policzę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
z 4.5ha cebuli dostałem 50 tysi zł.

 

jeśli masz 11tysięcy czystych pieniędzy w kieszeni z hektara cebuli to napisz proszę w jaki sposób to policzyłeś bo coś mi nie pasuje, a skoro piszesz że wszystko policzyłeś to nie powinien być dla Ciebie problem

jeszcze jedno ozimą czy jarą, obierałeś czy nie, sprzedałeś sam na targowisku czy komuś odwiozłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

jeśli sprzedał zaaz po zbiorach po 55 gr i miał plon 40 ton z hektara to mugł mu wyjść taki zysk


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

sprzedawałem prosto z pola. przyczepy które załadowałem od razu wywoziłem do magazynu mojego klienta.

a Wy w tym roku to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

nie mam zakontraktowanej, co roku sprzedaje u tego samego człowieka i on jest co roku zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie liczyłem tegorocznych zysków, ale w porównaniu do zboża to cena ziemniaków skrobiowych 230zl/t jest bardzo dobra jeśli porównamy ubiegły rok-(ziemniaki-cena taka sama, ale pszenica 900zl/t) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

Chcecie mieć lepszy plon to kupcie deszczownie (jeśli macie dostęp do wody). Na allegro wpiszcie ,,deszczownia" jest kilka ładnych ofert. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Ja u siebie nie liczyłem tegorocznych zysków, ale w porównaniu do zboża to cena ziemniaków skrobiowych 230zl/t jest bardzo dobra jeśli porównamy ubiegły rok-(ziemniaki-cena taka sama, ale pszenica 900zl/t) :)

To ładna cena za ziemniaki my zrezygnowaliśmy 2 lata temu wyszły wtedy po 120zł/t. A do jakich zakładów odstawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Chcecie mieć lepszy plon to kupcie deszczownie (jeśli macie dostęp do wody). Na allegro wpiszcie ,,deszczownia" jest kilka ładnych ofert. Polecam.

sama deszczownia to nic! musisz mieć studnie albo jakąś rzeczke wmiare blisko pola:) żeby wykopac studnie trzeba min ok 30tyś zł a to już jest troche kasiorki:) wiem bo sam mysle o kopaniu studni:P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Rafal180 święta prawda metr studni to 300-400zł (niewielu ma dostęp do jeziora czy rzeki)do tego pompa, a najgorsze jak studnia w polu nowy licznik i kW z energetyki to 2x więcej może niestarczyć, pozwolenie i operat wodno prawny i w świetle prawa prawie za każdy kubik trzeba zapłacić, a niedroga deszczownia często bywa niepraktyczna warto wydać parę złoty więcej , a to co teraz napisał explorer utwierdza mnie w przekonaniu że w kosztach deszczowania uwzględnił tylko cene energii a wydatków jest jednak sporo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@same to wysoki procent skrobi miałeś. Z 20 %? Bo mi wyszło koło 170 -180 zł/ ha ale plon za to miałem większy, bo wyszło w granicach 30 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

koszty się zwrócą po pierwszym a jak nie to po drugim roku. ten rok mnie nauczył, że deszczownie

pod wiatą dobrze jest mieć.

 

mówcie jak tam ziemniaki u was w tym roku?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

u mnie ziemniaki w tym roku nie bardzo-skrobia ok 18-19 ale plon ok 20t/z ha W tamtym roku było zdecydowanie lepiej. Kontraktacja Trzemeszno-ok 190-200 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explorer    0

masz jakiegoś klienta na te ziemniaki????????????????jak tak to ile daje??????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

ja sprzedawałem cebule po 35gr.

proponuje przenieś ten temat na przyszły rok co? w ten sposób mozna by było co roku mówić o swoich zyskach, co Wy na to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj