Skocz do zawartości
deutzdx605

Deutz Fahr DX 6.05 problem z odpalaniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deutzdx605    38

Witam

Odkąd temperatura spadła poniżej zera mam problem z odpaleniem mojego Deutza DX6.05. Przy -5 musi pokręcić jakieś 20 sekund, puszcza biały dym i jakoś załapie a przy większych mrozach kręci czasami aż akumulator padnie i nie odpali. Dobrałem się do świecy płomieniowej, grzeje elegancko, elektrozawór otwiera się i zamyka a w układzie ciągle brakuje ciśnienia, jak go odpowietrze i zrobie ciśnienie kręcąc silnikiem "bez gazu" to czasami po podgrzaniu świecy pojawi się ogień i wtedy odpali praktycznie od strzała. Macie jakiś pomysł w czym jest problem że układ gubi ciśnienie? jakiś zawór zwrotny? pompa paliwowa siada? i co jest że wgl przy nizszych temperaturach tak ciężko pali?

Pozdrawiam

deutzdx605    38

nie mam pojecia, a jakieś inne objawy? jak ciepło pali od strzala, nie dymi, olej to jedynie w niewielkich ilościach od wymiany do wymiany bierze, moc ma

Wiadomość z agroFakt.pl

Robertkujawy    66

Zacznij od początku .Kąt wtrysku Jeśli na ciepło pali to znaczy że ciśnienia na pompie nie gubi Później ciśnienie na tłokach i przy okazji czy ftryski nie leją

corrado    217

Najniższym kosztem załóż zaworek zwrotny i zobacz czy coś się zmieni i oczywiście sprawdź filtr paliwa.

Laval    5

Ten silnik jak cały sprawny to pali bez niczego do -30.
Jak dymi na biało to dostaje paliwo ale go nie spała.
Podaj obroty silnika na rozruszniku. Do tego kompresja, chociaż te silnik zapalają przy sprawnym układzie wtryskowym i braku kompresji do -15. Do tego pompa wtryskowa, masz zegar wtrysku? Wtryskiwacze, kont wtrysku. I sam układ paliwowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się