quzar

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

Polecane posty

kris14    267

Tylko że w tej promocji ciągniki w cenach Euro są droższe :P

Jest trochę taniej ale nie ma fajerwerków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

polecam MF5455 lub JD 6330

Najlepiej to wybierz sobie jakieś ciągniki i przejedz się do dealerów i niech podadzą ci namiary na użytkowników takich ciągników

a wtedy sobie Sam ocenisz jak wyglądają po jakimś czasie użytkowania który jaki ma komfort i jak się zachowuje podczas prac bo na forum większość chwali swoje a

jeśli byś chciał mój brat posiada Jd 6420 , Deutza k610 i Mf 5425 ale ten mały bo do międzyrzędzi to możesz wpaść i sobie pojeździć . ZAPRASZAM

''' POLECAM MF 5455 cena zmieści sie w 210netto'''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@MichalR nie porównuj małego z dużym bo Claas jest gabarytowo wiekszy od John`a porównuj go np. z 6330 to wszystko podobnie tylko cene troszke większą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Doskonale wiem, że tych maszyn nie da się porównać. Moje porównanie miało na celu uzmysłowienie autorowi tematu czym różni się seria 5 JD od serii 6030 czy Ariona, oraz dlaczego jest tańszy i mniej nadaje się do cięższych prac (a właśnie takie ma wykonywać według autora tematu). Może nie doczytałeś, ale w porównaniu ująłem też JD serii 6030.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

A czym się różni Deutz 430TTV od 430PROFILINE, Jesli chodzi o wygląd z zewnątrz bo jeśli chodzi o moc to wiem tyle że TTV ma 106 a PROFILINE ma 109KM!:D A jeszcze jeśli chodzi o cene, to chciałbym wiedzieć;)

Edytowano przez Zettorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam.jesli chodzi o deutza to profiline ma skrzynie 60/60 a ttv ma bezstopniówke to chyba podstawowa różnica.jesli chodzi o cene to powiem ze teraz czekam za kredytem a moj agrofarm 430 PL czeka juz na placu i daje za niego 221 tys brutto.nie wiem jaki diler liczy teraz df po 4 zł.ja zamawialem mojego we wrzesniu to liczyli po 3.9 i jesli bym chcial zeby cena sie utrzymala to bym musial zaplacic za niego z gory.takze jak przyjechal na plac ze 2 tyg.temu to policzyli juz po 4 zł.i 6tys w plecy.a teraz jak przychodza ciagniki to licza 4.15.diler agromarket jaryszki.a df jakiego biore ma wyposazenie dodatkowe:fotel pneumatyczny,2 pasazera,klima,opony 28/38 cali,przygotowanie pod tuz,4 pary wyjs hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

Mi by pasował taki 430prfiline + wyposażenie czyli fotel pneumatyczny, siedzenie pasażera, klima, radio CD, EHR, rewers elektro-hydrauliczny, co najmniej 6 wyjść hydralicznych, oponki najszersze, obciążniki no i chyba tyle;)

@kakus19 a ile kosztuje przedni TUZ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak tak to rozumiem. Ty chyba też chcesz kupić nowy ciągnik?? I za jakim się rozglądasz za Claas`em

 

Właściwie to decyzja już prawie zapadła i chyba będzie Claas Arion 420 CIS, myślałem jeszcze o Massey'u 5455 lub 5450 i JD 6330. Dzięki obecnemu kursowi Euro najkorzystniej wychodzi Claas.

 

Przedni TUZ u większości dilerów kosztuje 7-9 tys. netto. Jak byś miał wybór to proponuję Sautera z amortyzacją, w Claasie wycenili mi go na 7000 zł.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

przedni tuz i wom to jakies 10-11 tys.netto. sam tuz ok.6-7 tys.w wersji profiline rewers eh,ehr,3 pary wyjsc, przeszklony dach,udzwig 6200 to jest m.in w standarcie. opony standardowe 420/70/24 480/70/34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

@kakus19 Ty mówisz że wyniósł cię 220 tysi. Ale ja bym brał bez przedniego TUZ-a, a więc dla mnie byłby tańszy trochę;) Jak byś mógł, podał byś mi aby wymiary tych szerszych opon za dopłatom. Bo może i te standardowe by mi wystarczyły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

ja biore bez przedniego tuz.wybor ogumienia jest dosc duzy. np.480/65/24 540/65/34 to cennikowo 1.000 euro.za moje 440/65/28 540/65/38 plus opony trelleborg cennikowo 3 tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Będziesz wybierał DF`a 430 pl ?? Bo ten ciągnik można porównywać z JD 5100R są to ciągniki tej samej klasy no w cenie JD troszkę większy, ale może i lepszy. Oponki bierz szerokie bo to i ciągnik lepiej wygląda ale i uciąg będziesz miał lepszy. Bierz JD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

bierz JD 5100r albo Mf-a 5455 dlaczego:

--dostęp do części zamiennych np: często można potłuc drzwi do JD czy MF do 1000zł oryginał zamiennik 600-700, Deutz ponad 2000tyś zamiennik BRAK

-- jedź do dealerów przejdź się ciągnikiem z prędkością 40km/h w Deutzu można zęby stracić

to tylko moje spostrzeżenia osobiście nie posiadam Deutza ale miałem okazje pracować na takim ciągniku nie raz ,oraz z relacji kolegów z wioski którzy posiadają takie maszyny, jeśli chodzi o części wystarczy zadzwonić do GRENE a oni powiedzą jaka jest dostępność

--------Pisząc na forum piszę po to aby doradzić i pomóc w wyborze a nie co niektórzy zachwalać swoje maszyny co nie zawsze jest prawdą

Przepraszam jeśli kogoś tym uraziłem ale po-prostu takie są moje spostrzeżenia :)

Edytowano przez dasiu87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego a jakiego masz MF?:) bo chyba mu doradziles podobnego:)

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Dasiu87 z tymi szybami to nie do końca jest tak jak piszesz. Tak się składa, że stłukły nam się drzwi w MF-ie 5465 zeszłej jesieni, cena to jakieś 1200 netto i nie ma zamienników do tej serii, co najciekawsze, najtaniej było u Korbanka (oczywiście po upuście), a wynika to z tego, że np. Grene zaopatruje się w części do MF-a również u Korbanka.

kgbck to chyba raczej zupełnie inny model (patrząc na avatar).

 

Może się powtarzam, ale obecnie przy takiej cenie Euro zakup Masseya lub JD (nawet biorąc pod uwagę promocję kursową) jest bardzo niekorzystny w stosunku do konkurencji mającej ceny w złotówkach jeszcze według starego kursu. Np. MF 5455 podrożał przez ten kurs Euro jakieś 25000 zł. Według mnie to bardzo dobry ciągnik, bo był to mój pierwszy wybór, jeżeli chodzi o zakup, ale uważam, że nie jest wart tyle ile za niego teraz wołają.

 

Co do DF-a to się nie wypowiem zbyt wiele na jego temat bo po prostu nie znam tego ciągnika, wiem tyle co z prospektu, patrząc na dane techniczne to poza imponującą ilością przełożeń można go porównać do JD 5100R i MF 5440. Ciekawą i dosyć przydatną funkcją w DF jest "nadbieg", jednak pod względem zaawansowania technicznego przekładni stanowczo przegrywa z Masseyem, druga sprawa to taka, że więcej niż połowa z przełożeń w DF nigdy nie będzie potrzebna w zwykłej pracy w polu (Super reduktor to 15 przełożeń, z których najwyższe ma 2 km/h, niski zakres w znacznym stopniu pokrywa się z średnim zakresem, który pokrywa się też z wysokim. Więc wniosek taki, że wajchowania jest dużo a wybór i tak niewielki.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

Z tym kursem euro zgadzam się z tobą! ale?

Ja obecnie stoję przed wyborem ciągnika i jeżdżąc po delerach otrzymałem oferty Jd 5100r z obciążeniem 700kg- 21000tyś brutto, Mf 5455 21800tyś brutto,Class arion 420- 2120tyś a tu dowiaduje się żę deutz 430pl jakieś 21000-22000tyś więc gubie się w tych przelicznikach

jeśli chodzi o drzwi stłukły się zimom a Korbanek wtedy ma jakięs upusty i kosztowały 1000zł z groszami a kupiliśmy w firmie Agroszyby za 690zł dostępne od ręki

Edytowano przez dasiu87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

W swoim modelu masz trochę inne szyby. W firmie w której kupiłeś, szyba była najdroższa i nie mieli zamienników.

Porównaj sobie teraz dane techniczne tych ciągników i to co oferują za te pieniądze, bo ceny w podstawie są podobne, a różnice wyposażenia ogromne.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Witam kolegów, mam kłopot, w tym tygodniu mniałem powiadomić dilera czy bede brał ursusa 110konnego za 145tys , miała być skrzynia 12\12 i du... nie bedzie, bedzie dostępna 12\4.wiec się wstrzymałem..zajechałem do drugiego dilera poleca mi kupno Zetorka proksime Power 97konną około 160tys ciągnik ma pracować z ładowaczem wiec rewers elekrtohydrauliczny by pasował co o tym sądzcie lepszy ursus czy ten Zetor???? Prosze o opinie SORRki za pisownie itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasiu87    0

Masz rację właśnie tak zrobiłem i porównałem dane tech ,zawsze zbyt ogólnie to robiłem :unsure:

---chodziło mi o szybę do modelu 5425 z 2004 roku bo jeszcze takiego posiadałem ale sprzedałem niedawno bo miał już prawie 6tyś mth i mam zamiar wiosną kupić coś nowego

---mam jeszcze 3635 z 2009 roku

może dlatego że ja nie zawiodłem się na tej marce wszystkim ją polecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

I jak sprawował się 5425 z takim przebiegiem? Mój ma teraz trochę ponad 2200 MTH, więc jeszcze dużo przed nim.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@darik nie bierz ani tego ani tego ponieważ Ursusy (te nowe) moim zdaniem to nie wypał, a w Zetorku biegi ciężko wchodzą(wójek ma plus 85) i rewers elektrohudrauliczny przy ruszaniu troche szarpie. W cenie Zetorka znajdziesz kupe innych traktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj