quzar

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, otóż borykam się z problemem wyboru ciągnika o mocy 130 KM. Nie interesują mnie takie marki jak Deutz Fahr, Same, Lamborgini, Ursus, Polmot czy Kubota. Chciałbym aby w tym temacie wypowiedzieli się użytkownicy posiadający/ mający styczność ze sprzętem który nie został wyżej wymieniony. Proszę o wasze opinie, spostrzeżenia oraz rady. Możliwe że ciągnik miałby współpracować z ładowaczem czołowym więc ważną rzeczą byłby dobry rewers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A można wiedzieć czemu akurat nie chcesz coś z SDFa?? Jakiś uraz do tego koncernu? Bo ursusa to jeszcze zrozumiem kuboty nie znam.. Poza tym jest dużo takich tematów tylko trzeba szukać..

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Wszystko zależy czy chcesz nowy czy używany? Bo jeśli nowy to z tego co pamiętam DF agrotrac i jego odpowiedniki w sdf są mniej więcej z tego przedziału mocy i chyba łapią się w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro85    0

200 tys zł netto czy brutto ? Jeśli netto to polecam ci Deutz Fahra Agrotrona K430 + Quicke Q45 lub Stoll Robust FZ30, jeśli brutto to może Zetor Forterra 125 + TL 260 SLI. I napisz na ile hektarów ma być i cena netto czy brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

W grę wchodzi tylko nowy ciągnik ?

Edytowano przez Adii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie zapomniałem dodać, ciągnik miałby być nowy bądź używany ( do 4 lat). W grę nie wchodzą też takie marki jak Belarus oraz Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OveR    0

Wysoko mierzysz.

Ale wytłumacz co jest z Deutz Fahrem?

My również myślimy nad nowym koniem lub takim jak ty (do 4 lat) ale puki co poczekamy może na wiosne:)

Myślimy nad NH T60.0 Case CVX Jakimś Jd z serii 6030 albo nad Df-em.

Wg. mnie DF to jedna z pionierskich marek na europejskim rynku ma dobre i wytrzymałe sprzęty.

Prosze o odpowiedź dlaczego nie DF i pozdrawiam.


________________________
John Deere 6930 4Ever ^^
________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ponawiam pytanie dlaczego nie DF/Same/Lamborghini? Silniki Deutza to co do ich jakości to nikogo nie trzeba przekonywać, skrzynia ZFa jest używana w wielu markach pod różnymi nazwami. Ciągniki ładne jak dla mnie więc dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O tej marce słyszałem trochę złego, nie jestem do niej przekonany. Czekam na wypowiedzi od użytkowników, może moje zdanie się jeszcze zmieni. Proszę by użytkownicy sprzętu tych marek które wymieniłem wyże wyrazili tu swoje zdanie na temat tej marki. Proszę o opinie, dlaczego warto/ nie warto kupić, co dobrego, co złego ( ale rozsądne ) oraz dokładnie jakie modele moglibyście mi polecić , moc to +/- 140 KM

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

Może i ja si wypowiem chociaż wiem że kolega nie zakupi lamborghini,ale to dobre ciągniki mam już dwa ciągniki koncernu SDF i nie narzekam ,są to twarde ciągniki nie ma awarii,lać rope i jechać :).

 

Może to post nie na temat ale z nicku prosze się nie śmiać złe naciśnięcie na klawierze :).

Edytowano przez klaas

Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Za 200 tys netto nie mówiąc już o brutto nie kupisz ciągnika tej mocy z marek fendt, jd, mf itd. To jeśli chodzi o nowe z używanych można cos wybrac na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Witam ja bym ci polecił Case Cs może dorwiesz w tej cenie bardzo dobre cianiki do tura tez bedzie dobry.

 

Pozdrawiam Basior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie zastanawialiśmy się nad Case, co mógłbyś mi powiedzieć o tym modelu który polecasz? Ja brałem pod uwagę Case CVX 140. // Co do kwoty to 200 tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

to oczywiste że bież case MXU Maxxum 135 ma 135km to 4 tłokowiec albo 6 tłokowca cvx 1135 o mocy 137km + do tego tur case model:LRZ 150 udźwig:2800 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

kolego skreslajac marke dlatego ze slyszales troche zlego o niej to chyba droga prowadzaca do nikad, gdyz o kazdej marce, naprawde kazdej mozna uslyszec zle rzeczy, a za ta cene tej mocy to nie kupisz nic oprocz zetora i tanszych, no chyba ze uzywka zachodnia z minimum 5tys mth na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hmmm :P szczerze mówiąc myślałem że za 200 tys można kupić jakiś ciągnik nowy w miarę porządny :P Cóż widocznie byłem w błędzie ale może uda się coś jednak takiego znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a może Valtra N121, są to oszczędne ciągniki, znajomy posiada N101 i N111 i jest z nich zadowolony, ta większa pracuje z turem i ma nabite ponad 2500mth, a o awariach nie słyszałem, po prostu nie narzeka na te ciągniki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o Valtra, może i ciekawy pomysł, będę musiał zagłębić się w lekturze o niej ;) A dokładnie to jakie jeszcze modele oprócz N121 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

Witajcie chciałem się poradzić was w sprawie kupna nowej maszyny Myślałem o MF5450 bądź 5440 zależy jak cenowo by się mieścił, Deutz Fahr Agrofarm 100, lub NH T5070. Komentujcie podawajcie ceny danych ciągników, bardzo proszę.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Sąsiad kupował New Hollanda T6030 plus gdzieś w maju br. i dał za niego około 185 tyś netto i bardzo dobrym wyposażeniu. Czemu tak tanio bo już stał na placu. Więc T5070 wyjdzie też gdzieś tak 185 tyś, niewiem jak MF bo DF około 200tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może jakaś valtra n92 101km ;] myślę że będzie najlepsza a kosztuje cos ponad 210 tys;]brutto oczywiście

Edytowano przez ZetorekClasic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

@ZetorClasic Powiem ci że nie zastanawiałem się nad Valtrą, mówisz że 210 tys. brutto, a jak z wyposażeniem, Full??

Najbardziej mnie ciekawi MF, ale to też zależy od ceny, właśnie chce się dowiedzieć jak cenowo stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@Zettorek może napisz coś jeszcze np. czy to ma być główna maszynka w gospodarstwie czy pomocnik, na ilu ha ma pracować, czy to ma być 4 czy 6 cyl, ma pracować z turem a może nie. Jak Ci się podoba MF no przymieżaj się do niego to jest bardzo dobra maszynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

@rolnikursus Chodzi o ciągnik do takiej cięższej pracy czyli rozrzutnik 8t. Agregat ścierniskowy 3m. Prasa itd. Bez Ładowacza bo na razie z ładowaczem lata Zetor 7340. I o to chodzi że pasowałoby go trochę odciążyć, bo cały obowiązek na niego spada. Ciągnik ma pracować na ok 25ha swojej ziemi+ tak ok 18ha dzierżawy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj