quzar

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

Polecane posty

quzar    0

A czy ktoś widział wszystkie ciągniki razem wszystkie tzn DF JD i Valtre?? Jak wyglkądają ko9ło siebi?? Tzn który najwyższy który ma najlepiej i najwięcej miejsca w kabinie itp?? A może ktoś ma zdjęcie w takim zestawieniu?? Bo chodzi m9i też o ,,potężny" wygląd;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

K100 jest chyba lżejszy od JD?? i nastepny argumuent- JD ma rame ale DF w lekkich pracach powinien być ekonomiczniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wszystkich tych ciągników nie widziałem koło siebie. Może mi się tylko wydaje ale chyba valtra wygląda na największą gabarytowo...... Nie licząc oczywiście tych pomniejszonych modeli N.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

JD 6230P JD6330C DF K100 Valtra N101 Valtra N92

wys 2718cm 2714cm 2660cm 2750cm 2760cm

szer 2275cm 2275cm - - 2177cm

dł 4289cm 4289cm 4140cm - 4315cm

roz osi 2400cm 2400cm 2419cm 2565cm 2535cm

masa 4390kg 4745kg 4440kg 4850kg 4650kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Z tą Valtrą to bym brał jak coś N101 tylko że nie ma wersji Advance tylko HI tech :lol: A w tej Hi tech w środku w kabinie to np w porównaniu do JD Premium to tak średnio jest. Najbardziej to chyba mni nie pasują tre dwie duże dzwignie po prawej. A i jeszcze jedno bo póki co widziałem Valtry tylko na zdjęciu czy wszystkie mają po dwie kierownice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Nie, nie wszystkie. Ta druga kierownica, to układ do jazdy tyłem TwinTrac i jest dostępny w opcji tylko w niektórych modelach.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
JD 6230P JD6330C DF K100 Valtra N101 Valtra N92

wys 2718cm 2714cm 2660cm 2750cm 2760cm

szer 2275cm 2275cm - - 2177cm

dł 4289cm 4289cm 4140cm - 4315cm

roz osi 2400cm 2400cm 2419cm 2565cm 2535cm

masa 4390kg 4745kg 4440kg 4850kg 4650kg

 

Widzę ze wyciąłeś kilka danych Valtry N 101 bo były błędne. Długość to na 100% 4499cm. A szerokość 2268cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Byłem Valtre obejrzałem i w sumie fajna maszyna. Duża przede wszystkim. Co prawda oglądałem N111 ale ponoć to ten sam wygląd co N101. troche w tym hi techu w srodku ubogo i te przełączniki takie zwykłe. I jeszcze nie wiem jak opony bo ta N111 miała z przodu 520 a z tyłu 600 ale do 101 to chyba za wielkie ale z drugiej strony fajnie takie wyglądają;] Tylko teraz Cena...Gość wyliczył że ciągnik N101 Hi Tech 188tyś a znowu JD 6230 PREMIUM chciał 190tys bez targowania. Znowu dylemat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja w takim momencie na twoim miejscu wybrałbym JD m.in. dlatego, że ma dużo lepszą pompę hydrauliki (110 l/min jak się nie mylę), a Valtra - 73 l/min; dalej, jak sam zauważyłeś, wnętrze Valtry w wersji HiTech jest dosyć ubogie, natomiast w JD masz m.in. takie cudo jak Command Center :D; kolejna sprawa to biegi: w Valtrze masz 2 dźwignie do ich zmieniania, a w JD jest tylko jedna :); następna różnica na korzyść JD to rama, którą dealerzy wymieniają w pierwszej kolejności jako zaletę (przynajmniej mi się tak przytrafiło :)) Jeszcze tak patrzę na moje broszury i widzę, że JD jest niższy o 20 cm :)

I jeszcze John Deere ma taki fajny bajer: lodówka! ;)

 

To by było na tyle :)

 

Edit: drobna pomyłka :)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Valtry zamawiane na przełomie roku 2008/2009 Nie będą już miały tech wajch od biegów. No i w środku będą chyba lepiej wyglądać.... Mi mała ilość bajerów w kabinie pasowała bo ciągnik wtedy nie wydaje się taki naszkicowany elektroniką co dla rodziców było rzeczą dobrą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Napewno już nie bedzie tych dzwigni?? Ja właściwie teraz oferte składam a dostwa bedzie jakoś w marcu pewnie wiec bede zamawiał jakos w grudniu styczniu, czy wtedy juz bedzie nowy środek?? Tylko że tak teraz patrze to Valtra N101 jest silniejsza niż Jd 6230.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

@kat, nie powiedziałbym, że nie będzie wajch od biegów w N101. Owszem wyszły 2 nowe wersje: Versu i Direct, ale one nie obejmują Valtry N101!


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No faktycznie :D . Zaczyna się dopiero od N121... Mi akurat te dźwignie w niczym nie przeszkadzają... A w Jd jak przełącza sie zakresy? Przyciskiem?

Sorki ze pytam bo może już była mowa ale z jakimi maszynami będzie współpracować ten ciągnik? Bo jak z ciężkimi to gabaryty przemawiają za eNka :) . Nasza waży z pełnym zbiornikiem 5540kg. Bez babki z przodu. Więc nie wiem jak oni je ważą do prospektów ;)

 

Co do opon to pewnie będą węższe. U nas są 440/65/28 i tył 540/65/38. i muszę przyznać że są nawet troszeczkę za szerokie bo ciągnik przy trochę większej prędkości nie ma siły sie kopać. Chociaż może to i lepiej :) . A opony będziesz mógł wybrać jakie będziesz Chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pozwolicie że się wtrącę -jeżeli mój JD 5720 waży bez żadnych obciążników 4 tony to nie widzę siły aby taki 6230 ważył 4390 kg (czyli tak jak pisze @kat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może ważą bez paliwa olejów i innych płynów no i jeszcze coś zdejmują ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

dwie dzwignie nie są wielkim problemen zazwyczaj używa się jednej i guzików a pozatym w valtrze jest 36 dobrze zestopniowanych biegów zawsze jest w czym wybierać a skoki prędkości są fajnie dopasowane do charakterystyki silnika jak chcesz mieć jedną dzwignię to wybierz wersje Adwenced

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Pewnie chętnie wybrałby sobie wersje Advanced, tylko że ta jest dostępna w modelach N111e, N121 i N141. Gdyby można było ją zamówić do N101, to pewnie sami byśmy się zastanawiali nad kupnem właśnie takiego ciągnika, ale że tak nie jest więc nam do wyboru pozostaje DF K100 lub K410 (obydwa w wersji Profiline) i JD 6230 Premium.

@quzar, rozumiem, że wyboru już dokonałeś? Czy może jeszcze nie jesteś do końca pewien?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Jeszcze sie waham. Cały czas wchodzą w gre trzy ciagniki. Valtra N101 Hi Tech, Jd 6330/6230 premium, i Df K110.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mialem podobny dylemat 2 tygodnie temu

Wybieralem pomiedzy NH 6010 i MF 5435 wybor padl na MF mowie dlaczego wbrew temu co podaja producenci na swoich stronach trzeba patrzec na to w jakich normach jest pdoawana moc bo ten MF ma podana 90km a NH 101, a to jest tyle samo gdyz NH podaje moc na samym silniku.

Skrzynia w MF jest zdecydowanie lepsza, sterowanie na manetce od rewersu, biegu bez sprzegla, no i co najwazniejsze dla mnie spalanie, MF 5435 nie ma commonrail wiec tez bedzie mniej wrazliwy na paliwo, wiadomo jak jest na wsi, czasami po prostu nie da sie wszystkiego dopatrzec i zdarza sie wlac cos nie potrzebnego wraz z paliwem. NH ma jedna lepsza rzecz ktora mi sie bardziej podobala, mianowcie obieg zamkniety ukladu hydrauliki.

Jednak wrazenia z jazdy MF byly zdecydowanie lepsze niz NH, JD czy Agrotronem. To moje osobiste uczucie. Ciagnik pojdzie do ladowacza a potem do plugu.

Nie polecam Zetora 11411 mam z nim same niemile wspomnienia. Ciagnik ogolnie fajny ale moj egzemplarz nad wyraz awaryjny


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

NH T 6010 nie ma systemu Common Rail gdyż wystepuje tylko w wersi Delta i Plus gdyby występował w wersi Elite to by miał Common Rail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Proszę was o pomoc jaki wybrać ciągnik nowy do lekkich prac polowych(opryskiwacz 2000l, siewnik do kukurydzy 6 rzędowy, siewnik do nawozów). Mogę przeznaczyć na niego 216 tys. brutto. Proszę o opinie i podanie konkretnego modelu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Valtra N92 o mocy 101KM lub N82 o mocy 86KM, cen aktualnych nie znam. Większą posiadam w starszej wersji i jestem z niej bardzo zadowolony a lekkiej roboty to ona u nas nie ma, siewnik 6 rzędów do QQ ciągnie i rozsiewacz do nawozów 1400l


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

przy rozsiewaniu nawozów około 7l na godziną, bo się szybko jeździ (ze względu na hodowlę stosujemy mało nawozów sztucznych, ale z wozem paszowym i rozścielaczem do słomy razem z załadunkiem to nawet do 15l dochodzi, jak byśmy ładując mieszali paszę to spaliła by mniej ale nie zawsze na o porządku są dwie osoby


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj