quzar

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil41    29

JD 6330 w wersji classic kosztuje 43,5tys euro, miałem wielką ochote na tego JD ale to spalanie mnie przeraża, pali o połowe wiecej niż pronar na zrobienie tej samej roboty a valtra to bardzo ciekawy ciagniczek a spalanie podobno cudowne, potrzebny byłby mi jeszcze wałek 540eco, sam jeszcze nie wiem na jaką marke padanie ale raczej DF albo Valtra bo ciagnik bedzie dość czesto pracował w lekkich pracach a ropa droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

@ kamil41 a skad wiesz o tym spalaniu?? Czuje,ze od sasiada,albo wuja. U nas kilku rolnikow ma juz JD i teraz biora po nastepnym i nie chca slyszec o innym ciagniku. A Ci ludzie raczej nie naleza do glupich,bo jakby JD palil to poltora razy tyle co pronar,to pewnie by kupili pronary,bo wiekszosci gospodarstw i tak pracownicy robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

quzar a zastanawiałeś się nad fendtem 309 vario tms, bo obecnie kosztuje około 52 000 euro netto z bogatym wyposażeniem i co najważniejsze ma skrzynię vario. Ja bym ci go polecił bo sam z ojcem go niedawno co przyprowadziliśmy, za wiele o nim nie powiem bo ma dopiero 80 h. Jego spalanie jakie do tej pory zmierzyliśmy to około 6,5 do 7,5 l na h w transporcie z dwoma ośmio tonowymi przyczepami pełnymi oczywiście. Ciągnik jest naprawdę mocny jak na swoje 90 km i schodził z obrotów dopiero przy większych górkach. Narazie nie ma żadnych usterek ale w dłuższej perspektywie czas pokaże. Komfort stoi u niego na naprawdę wysokim poziomie. Nie podoba mi się w nim to, że jest bardzo nafaszerowany pod maską. Nie wiem jak wygląda to u innych ciągników bo szczerze powiedziawszy podczas wyboru, innymi markami się zbytnio nie interesowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

U mojego wuja na wsi jest sąsiad który kupił JD o mocy 110 KM i dał za niego 202 tyś. ful opcja skrętny, także jego gospodarstwo jest skierowane pod hodowle i zbiór zielonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

był u mnie koles z wągrowca na serwisie (oni też są przedstawicielami JD), wymieniał tłok przy pługu i mi powiedział że ma Pronara TSA i JD 6230 to w tej samej robocie bierze o połowe wiecej tylko ze konfort jest nie do porównania i awaryjność też, ja napewno nigdy nie kupiłbym pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

No to teraz mam do wyboru Valtre , Fendt, JD ,DF no i jeszcze ten McCormick mnie kusi. Zależy mi na cenie zeby była jak najniższa bo chce jeszcze wóz paszowy kupic. Byłem prawie zdecydowany na tego JD ale skoro z tym spalaniem jest tak strasznie...Choć z drugiej strony słyszałem gdzies ze JD ma stosunkowo niedrogi serwis podczas gdy Fendt to od 5tys sie zaczyna. Sprawa wygląda tak...Fendt drogi wiec spada na dalszą pozyce, DF nie podoba mi sie zwyczajnie( moze słaby arg ale za taka kase chciałbym cos co bedzie w moim guscie) JD spalanie, Valtra brak dealera w poblizu, McCormick mało znana marka i własciwie ciezko cos o nim znalezć. A o co chodzi z tym Vario w Fendt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Byłem prawie zdecydowany na tego JD ale skoro z tym spalaniem jest tak strasznie...Choć z drugiej strony słyszałem gdzies ze JD ma stosunkowo niedrogi serwis podczas gdy Fendt to od 5tys sie zaczyna.

 

Nie no pewnie JD nie bierz pod uwage bo to istny smok. Fendt na pewno spali połowe tego co John Deere, wogóle to JD to raczej słaby traktor, tyle tego w Polsce chodzi, Fendt to inna bajka, ma nowoczesny silnik, nie to co Jasiek i w ogóle jest fajniejszy, prawda :)

 

Mi 100 konny Jdpali 16 l/h w pługu, przecież to jest szok w trampkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Ale podobne ciągniki JD z serii 6030 palą już mniej dzieki comonreil czy jakoś, ktos może to potwierdzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

zastanów się jescze nad mf 5445 albo 5455 , nowe modele z common rail, 4 zawory na cylinder, skrzynia dyna 4, na stronie masseya podają spalanie 209 g/kwh

sam jestem ciekawy ich cen ale to pewnie będzie ciężko wyciągnąć od korbanka

zastanawiam się nad ciągnikiem do tura co lepsze NH T 5060 za 160 brutto, DF agrofarm 100 czy może ten MF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

też mam nadzieje że palą mniej ale z tego co wiem to i tak sporo, nie wiem jak jest z premium, JD ma bardzo dużo plusów: posiada rame, jest cieżki i wcale nie jest taki drogi bo 190tys za 105km to za ciągnik tej klasy to chyba nie jest dużo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

mysle ze uda mi się troche taniej ten ciągnik kupić....trzeba bedzie się targować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ale podobne ciągniki JD z serii 6030 palą już mniej dzieki comonreil czy jakoś, ktos może to potwierdzić??

 

Nie zrozumiałes co chciałem przekazac w tym poscie. To troszke jak drwina z tego jak niektórzy wypowiadaj sie na temat spalania.

U mnie Janek wykonuje wiekszośc prac, 800 h pracy rocznie w szerokim asortymencie maszyn i wiem co za ile. Jak to mówią, nie ma nic za darmo. Mój ma 4 zawory na cyl i CR, na temat spalania starszych generacji sie nie wypowiem. Jesli JD pracuje z odpowiednio dobranymi maszynami to na hektar wykonanej pracy nie pali duzo, porównywałem do orki Ursusami, prasowania ciągnikami z silnikiem Perkinsa i nie zauwazyłem wzrostu zuzycia na jednostke pracy :)

Gdyby palił duzo to nie zakładałbym do niego ładowacza czołowego, nie pracowałbym prasa bo mam inne ciagniki w zamian

Jesli na ha zoranego pola spala około 14 l to tak duzo?

 

Co z tego ze inny ciagnik spali 5% mniej a zrobi 10 % mniej :)

Moc jest w baku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

zgadzam sie z tobą w 100% Robert i moim zdaniem JD to jeden z najlepsych sprzetów a jeśli weźmiemy pod uwage cene to może i najlepszy, jeśli ma odpowiednie maszyny to rzeczywiście pali normalnie ale wielu handlarzy ci nawet powie że jesli maszyny nie są odpowiednie to ilośc spalonego do wykonanej pracy może być dość duża a u mnie (ogrodnictwo) cieżko żeby ciągnik był ciągle wykorzystany, bedzie pewnie robił dużo mtg ale sporo w lżejszej pracy. Możecie powiedzieć ile w tym prawdy że wersja premium pali mniej?? Czym ona sie różni i ile trzeba dopłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Mnie też właśnie interesuje różnica cenowa i spalanie. I jeszcze jeno czy naprzykład można kupić wersje basic + wybrane wyposarzenie z wersji premium??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

wiesz że basic jest dość okrojony żeby nie powiedzieć że bardzo?? nie ma półbiegów, wałka 540eco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Niewiem jakij mocy chcesz ten ciągnik kupić ale tak za 200 tyś to byś miał New Hollanda T 6020 Plus, 112 KM pod maska i silnik 4 cylindrowy, osobiście nie brał bym ciągnika z systemem Comon Rail i inteligentnym zarzadzaniem mocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

no ale tez jest chyba sporo tańszy...I własnie dlatego interesuje mnie czy można kupić basic + część wyposarzenia z premium;] btw niby TU można zobaczyć różnice miedzy premium a basic;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
Niewiem jakiej mocy chcesz ten ciągnik kupić ale tak za 200 tyś to byś miał New Hollanda T 6020 Plus, 112 KM pod maska i silnik 4 cylindrowy, osobiście nie brał bym ciągnika z systemem Comon Rail i inteligentnym zarzadzaniem mocą. Proszę o usunięcie tego posta.

200tys brutto?? dlaczego nie Comon Rail?? ile wazy ten NH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

waży 4700 kg bez obciążników i kosztuje 200 tyś brutto i jeszcze cos może z tego dało by sie opuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Silniki common rail charakteryzują się:

lepszym spalaniem paliwa,

wysoką sprawnością termodynamiczną,

mniejszym wydzielaniem ciepła,

mniejszym spalaniem

mniejszym hałasem,

mniejszą emisją spalin

łatwością uzyskania wysokich parametrów użytkowych (moc, moment obrotowy).

 

NO to chyba same plusy więc czemu by nie?? skoro ten system wtrysku paliwa jest stosowany od dawna w autach i zdaje egzamin bardzo dobrze to czemu w ciągnikach miałoby byc inaczej??

 

i jeszcze takie cos znalazłem:

Zalety systemu

 

- lepsze spalanie paliwa

- małe zużycie paliwa

- mała emisja spalin

- praca silnika jest bardziej miękka

- mniejszy poziom hałasu w porównaniu do tradycyjnego rozwiązania

- łatwość uzyskania wysokich parametrów silnika

Wady systemu

 

- układ wymaga wysokiej jakości oleju napędowego gdyż niewielkie zanieczyszczenie może doprowadzić do zniszczenia wtryskiwaczy pracujących pod wielkim ciśnieniem

- wysokie ceny części w razie awarii

 

Czyli jednak są minusy. Aczkolwiek w moim przypadku paliwo biorę ze swojego prywatnego dystrybutora więc wiem co tam mam, poza tym chyba mało kto kupuje paliwo z niepewnych żródeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

@Mariusz650.....gdzie mozna kupic NH T6020 Plus za 200tys.?? bylem sie ostatnio pytac u dilera, powiedzial mi 220tys. w dodatku to cena netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Chcesz to ci moge sprzedac za 200 i jeszcze na piwo zostanie. ja brałem oferte na T 6030 Plus to 215 tys brutto. może pytałeś o tą najdroższą wersje Elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Mozesz podac namiar na dilera u ktorego brales oferte?? A pytalem o wersje Plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj