quzar

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

Polecane posty

quzar    0

Witam! Stanąlem przed wyborem ciagnika który bedzie refundowany ze środków z UE. Zależy mi na tym żeby cen była w granicach 200tys z zaznaczeniem ze im mniej tym lepiej;] Ciągnik bedzie wykożystywany w gospodarstwie produkującym mleko, w sezonie zbiór traw, prace w polu itp i co ważne bedzie z ładowaczem czołowym. Moc jaka mnie interesuje to koło 100KM. Wybrałem kilka i prosze o opinie sugestie. Oto one;

 

ZETOR Fortterra 11441

 

McCormick MTX 120 link Ciągnik o którym cieżko cokolwiek znaleźc tzn opinie użytkowników.

 

Massey Ferguson MF 5460 link

 

I jeszcze Fendt...ale to chyba troche kasa za duża. Pozdrawiam i prosze o pomoc w wyborze bo własciwie wszystkie marki bedą brane pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Ja mógłbym Ci zaproponować coś z John Deer'ów, a konkretnie John Deere 6230. Jest krótki i zwrotny, a więc doskonale nadaje się do ładowacza. W zależności od wersji jaką wybierzesz, to sam ciągnik może kosztować 200 tys. w przypadku wersji Premium lub 200tys. wraz z turem, ale to już w wersji z gorszym wyposażeniem.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

A może od razu jak ytam jaki to ktos mógłby gdzi kupować ciągnik bo przy tych pieniądzach warto czasem jechac nawet dalej. John Deer bardzo mi się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

juz przyznany jeszcze tylko papiery odnosnie wyboru maszyny. A jakies konkretne modele i dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

JD 6330 ma rame i jest solidnym ciagnikiem, Valtra jakaś N-ka też bardzo dobry ciagnik ale ze spalaniem kladzie Jelenia na kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Jest jeszcze Deutz-Fahr. Też bardzo dobry ciągnik. Mam tu na myśli Agrotrona K100 Lub K410. Różnią się one przede wszystkim tym, że K410 ma już Common Rail, a K100 nie. Reszta jest chyba podobna. Agrotron K410 w podstawowej wersji kosztuje ok. 170 tys. Ale, moim zdaniem, jak już brać DF, to tylko w wersji Profiline. W tej wersji całe sterowanie hydrauliką przeniesione zostaje do podłokietnika w bardzo fajnym joystickiem. Ja sam zastanawiam się nad JD 6230 a DF K410 i trzeba przyznać, że wybór jest trudny.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

A jak jest z eksploatacją, jak wyglądają ceny części itp do JD DF?? A czy zna ktos miejsce gdzie mozna te ciągniki obejrzec obok siebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Obok siebie, to chyba tylko na jakichś targach będziesz mógł je zobaczyć :P Skąd jesteś?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

Aha, to u nas (zachodniopomorskie) koło Goleniowa jest właśnie taki DF. Jeszcze go nie widziałem, ale niedługo się tam wybiorę. A nie masz gdzieś blisko dealera John Deere i Deutz-Fahr?


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

panowie pracowałem na JD i właśnie 6230 premium, pracowałem też na 6620 premium i SE o deutz fahr słyszałem mniej pochlebne opinie ale co do JD 6230 naprawdę znakomita maszyna ja właśnie JD bym wybrał ten na którym pracowałem miał 90km + 10km z power boosta wiec w transporcie może się wykazać. wersja SE jest prostsza osobiście wolę zmieniać biegi wajchą tak czy inaczej bez sprzęgła niż klawiszami, ciągnik jest krótki, ma piękny układ hamulcowy można zawracać w miejscu, ja kupiłbym JD


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepino    0

@quzar,miałem podobny prpblem wybierałem pomiędzy JD 6230 Premium , DF Agrotron K410 oraz Valtra N 92 . Wybór trudny , dilerzy w zbliżonej odległości , ceny praktycznie jednakowe , opinie o wszystkich dobre . Wybrałem Valtre - małe spalanie , mała awartjność , przeglądy co 500 mtg , duża kabina . Według mnie minusem jest brak otwieranej przedniej szyby , oraz przeszklonego szyberdachu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ile dałeś za valtre, z jakim wyposaznieniem i na jakich oponach?? napewno 6230 oszczedny nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli ciągnik ma wykonywać również lekkie prace to polecam Valtrę serii N. Jeśli chodzi Ci o zwrotność to N92(chyba :P ) W każdym bądź razie tą mała eNkę. Chyba że zwykła eNka zadowoli Cię rozmiarami. My ze spalania jesteśmy bardzo zadowoleni :) .

 

Z jakimi maszynami ma współpracować ciągnik? Na ilu ha? Ile zamierzasz robić godzin rocznie? Jeśli sporo to ja zwrócił bym uwagę na ceny przeglądów. W Valtrze N111 przegląd w wykonaniu serwisu na 500Mth kosztował mnie 1200zł. Jak wyglądają ceny przeglądów w innych markach i co ile mth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Wiesz ja sam chcę kupić John Deere 6230 Premium z ładowaczem czołowym JD633 . Ciągnik ten jest trochę droższy od Valtry, ale w Jelonku jest najlepszy wg mnie komfort i sam wygląd tego ciągnika jest godny tych pieniędzy.Jeśli chodzi Ci o spalanie to John nie pali aż tyle ile Zetor Fortera. Pali trochę więcej niż Valtra. W moim gospodarstwie będzie to główny ciągnik.Będzie pracować w ciężkich pracach jak i w lekkich.Ja proponuje ci tą markę i ten model, bo ciągniki te są bardzo dobre i zwrotne.Wybór należy do ciebie :P

Pozdrawiam @farmerak!!! :)


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Własnie cięzko ceny znależć nawet takie orientacyjne. Trzeba bedzie do jakiegoś dealera podjechac i obgadac. A jeśli bym sie na jd zdecydowałto jakie wyposarzenie polecacie?? tzn na czym można oszczędzić przy takim zastosowaniu ciągnika jak pisałem na początku ale tez zeby było wygodnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@farmerak

Kupujesz ciągnik i nie znasz ceny?? Valtrą przecież też się interesowałeś i nie pytałeś o cenę....

 

@guzar

Jak chcesz to mogę dać Ci nr do valtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepino    0

@kamil41 , Valtry jeszcze nie kupiłem , czekam na podpisanie umowy w ARiMR . Ostateczna cena Valtry N92 po negocjacji 03.10.08. wyniosła 48200 euro NETTO. Wyposażenie : przekładnia nawrotna z elektrohydraulicznym sterowaniem,24+24 biegi,sprzęgło na dżwigni zmiany biegów, 540/1000 obr/min. podnośnik 4000 kg. , wydatek pompy 73 litry/min. ,6 gniazd hydrauliki zewnętrznej i 1 wolnego spływu, zbiornik paliwa 220 litrów, ogumienie trelleborg (Pirelli) przód-420/70 R24; tył-520/70 R34,obciążniki przednie 10x40 kg. , układ hamulcowy 1,2 przewodowy , klimatyzacja,instalacja radiowa,żółta lampa ostrzegawcza,fotel pneumatyczny,podgrzewanie bloku silnika,reflektory robocze 4+4,reflektory robocze infolight,cięgła dolne hakowe2/3 kat. , sito wlewu paliwa,popielniczka,kolor srebrny metalizowany,wyłącznik start/stop WOM oraz sterowanie podnośnikiem na błotnikach,wyłącznik główny prądu w kabinie . Zastanawiam się jeszcze nad gaśnicą 4 kg.;regulatorem przepływu na złączu hydrauliki ; siedzeniem pasażera .

 

Oferta na DF Agrotron K 410 ,03.10.08.negocjacja przez telefon 47900 euro netto . Zbiornik paliwa 180 litrów;skrzynia 24/8 4 biegi x 3 półbiegi x polowe/szosowe;rewers elektro hydrauliczny;sprzęgło na dżwigni zmiany biegów;AMS-układ automatyczny sterowania przednim napendem i mech. różnicowym;podnośnik 6220 kg ( choć podobno podnosi tylko ok. 4000 kg.) ;wom 540/540eco/1000/1000eco (duży plus);6 wyjść hydrauliki;ogumienie przód-480/65R24, tył-540/65R34;klimatyzacja;fotel pneumatyczny;rolety;chłodzony schowek;szyberdach szklany;żółta lampa ostrzegawcza;dodatkowe halogeny;pneumatyka 1,2 obwodowa;instalacja radiowa;obciążniki przednie 10x40kg.Dodałbym jeszcze podgrzewane lusterka + 8 świateł pracy .

 

@quzar , ciągnik będzie pracował w gospodarstwie podobnym do twojego, dlatego po pracy w oborze stawiałem głównie na komfort pracy w polu tzn. bardzo dobry fotel operatora ,klimatyzacja , max ilość reflektorów roboczych (w sezonie żniwnym dużo pracy po zmroku ).

Odnośnie wyposażenia Valtry to takie chciałem mieć i to mi jest potrzebne. W Valtrze sam kompletujesz ciągnik taki jaki jest Tobie potrzebny, choć nie tak dokońca (np.możliwość wyboru tylko 2 prętkości WOM ).

Natomiast DF oprucz opon to wyp. standardowe , tak więc Valtra w "standardzie " tzn wersja HiTech będzie tańsza od mojej, np. lakier dodatkowo ok. 360 euro.

Jeszcz cena wyjściowa JD 6230 Premium 55000 euro netto , do negocjacji 2000-3000 euro maksymalnie i długi okres oczekiwania ok. 6 miesięcy , fabryka nie nadąża z produkcją , mam nadzieją że to nie odbije się na jakości , choć pewne jest to że na rynki tzw. wschodnie ciągniki są inne( jakość ) od tych sprzedawanyh np. w Niemczech . Ja mam ok. 120 km. do granicy i unas wielu rolników kupuje ciągniki w Niemczech. Niewiem jak z serwisem, ale napewno po negocjacji ciągnik 140 KM wychodzi ok. 20% taniej jak w Polsce. Agromix Rojęczyn sprzedaje tylko JD z Niemiec. Kolega kupuje tylko u nich ( 5 sztuk ) bardzo mała awartyjność .

 

Valtra N 92 to ciągnik doskonale pasujący do ładowacza czołowego . Zwrotny bardzo dobra widoczność dzięki dużej szybie przedniej ( w DF ta widoczność jest mniejsza , jeżdziłem Valtrom ,DF,i JD) dobra widoczność na boki , wysoki wydatek pompy , ładowacze montowane w fabryce , bardzo poręczne sterowanie na podłokietniku .

Sam chciałem założyć ładowacz ale narazie są inne pilniejsze sprawy do zrobienia.

Cena katalogowa ładowacza V 45 (wys podnoszenia 3.50 m;udżwig 2300 kg.) z osprzętem OK. 35000 zł netto , bez osprzętu 25000 zł netto . Obciążniki na tył będom potrzebne .Może będom gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

@pepino dzieki o taką odpowiedz mi właśnie chodziło a czy ktos mógłby jeszcze napisać w podobny sposób o JD 6230?? I druga sprawa jak te ciagniki bedą sie sprawowały z TURem, mianowicie czy potrzebne są jakies obciążniki na tył itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj