quzar

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

Polecane posty

Rolnik7343    5859

no wiesz ja bym też kupował np john deree ale nie mam tyle funduszy bo np na 6115m trzeba dać ok 300 tys

No i tak samo czesci do jd będą drozsze 

 

Ja bym ci polecił sprawdzic tez New Hollanda T5.115 lub TD5.115 elektronika nie przeraża bo jest jej akurat ani za duzo ani za mało i cena tez w miare bo za 220 tys brutto kupisz a moze nawet taniej uda sie znalesc 

 

Tez bym ci polecił jak bys sie przekonał do uzywek to JD z starszej seri **10  np. john deere 6610 silnik 6 cyl + turbo moc 115km mozna moc podkrecic do około 150km i tez plus ze one mają silniki "wieczne" mało awaryjne i czesci tez w miare tanie a jesli bys chciał z silnikiem 4 cyl to np. john deere 6410 silnik 4cyl + turbo moc 110km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130
Napisano (edytowany)

tez mogę polecic agrofarma, cena odekwatna DP jakości. Silniki malo palą. Ważny jest dobru serwis na czas. Jak go nie przciazysz TP będzie dobrze służyć. lub alternatywa case farmaroll a 95 km .

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Claas axos 340 CX jak jest w promocji jeszcze to kosztował 158 netto cos koło 198 brutto 102 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Panowie też muszę kupić z młodego rolnika ciągnik, a dowiedziałem się że środków tych nie mogę łączyć z innymi programami z prowu. Więc planuje kupić tańszy, polski ciągnik tak do 200tyś brutto o mocy ok 110km z turem. Myśle wieć nad nowym Pronarem 5340, Farmtraciem 7110DT lub Farmerem F5. Ursus 11054 odpada ze względu że skrzynia jest bez półbiegu. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

 

Witam. Chce kupic ciagnik 110-115km ktory mial by zastapic stara 1614. Swojego mam 24ha ale obrabiam 35ha

Biore pod uwage ciagniki nowe jak i uzywane poniewaz na PROW przysługuje mi 60% zwrotu i jestem vatowcem. Na nowy ciagnik moglbym przeznaczyc 200tys brutto czyli po zwrocie vatu i dofinansowaniu agencji kosztowal by ok 65tys. Wtej samej cenie mialbym juz dobry uzywany ciagnik.

Nie jestem przekonany do tych nowych wyżyłowanych ciagnikow i mam dylemat czy kupic sprawdzona, prosta 15 letnia uzywke czy  za te same pieniadze miec cos nowego? I czy wgl do 200tys brutto mozna kupic cos porzadnego?

 

I druga sprawa to kupujac na PROW ciagnik mocno oslabil by moj wniosek bo przecierz jest za niego 0 punktow. Bez ciagnika moglbym kupic inne maszyny a moj wniosek bylby lepiej punktowany.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Moim zdaniem z nowych ciągników w tej cenie porządny jest Ursus 11054 na Perkinsie i Carraro tylko że po jego kupnie musiałbyś wymieniać wszystkie maszyny.

Na twoim miejscu jakbym miał brać używkę to kupiłbym coś 130-150 km,zapłacisz tyle samo co za 110km a będzie mógł pracować z maszynami do 16.

W przedziale 130-150 km łatwiej jest też znaleźć dobrą używkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Jeśli jesteś zainteresowany używanym ciągnikiem w przedziale mocy 100-130 KM w bardzo dobrym stanie technicznym - to pisz do mnie. Mam dwa ciągniki z 2008 roku: Massey Ferguson 105 KM z ładowaczem fabrycznie montowanym i Claas Arion 130 KM. Przy okazji informuję, że oba do sprzedania z powodu likwidacji produkcji.Cena do negocjacji. Bardzo dobry stan techniczny i bezawaryjna praca. Każdy z nich ma swoje zalety ale też nadaje się do nieco innej pracy. Ferguson może być doskonałym ciągnikiem głównym w mniejszym gospodarstwie lub być ciągnikiem pomocniczym głównie do pracy turem. Jest bardzo zwrotny. Claas to już dużo większe gabaryty. Doskonały do pracy większymi szerokościami maszyn. Grube opony 540 sprawiają że lepiej rozkłada się nacisk oraz jest mniej podatny na ulgnięcia w mokrej ziemi. Spokojnie radzi sobie tam gdzie wciąga Fergusona. Podnośnik o znacznie większym udźwigu pozwala na zaczepienie dużego rozsiewacza czy opryskiwacza. Claas będzie też świetny jako holownik dużych przyczep lub beczek. Zależy kto czego potrzebuje. Zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Potrzebuję kupić ciągnik główny na 90 ha łąki tj. koszenie, wałowanie, prasowanie itp. Bez jakiejkolwiek orki. No i musiałby się nadawać na 10 km transportu z przyczepą z 30-40 balami. Cena max do 200 tys. brutto a najlepiej gdzieś do 150 tys. Co byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może jakiś farmall z tych bogatszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Jak w tytule ciagnik na prow ok 100 km cena do ok 195-200 tys glownie praca z ladowaczem bylem zdecydowany na 5r jd ale wiele jest opinii ze jednak ciagnik do tego tego typu prac jak jest taka mozliwosc szukac bez dpf- arion 410 -420 - chyba z cena sie nie zmiescimy valtra a - gdyby lepsza przekladnia to ok a moze nh t5? Macie inne propozycje?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177
Z arionem na pewno się nie zmieścisz w cenie, tym bardziej że to odpowiednik serii 6 w JD. Pomyśl na Claasem Atosem, Deutzem serii 5 C. Złym wyborem nie byłby Case Luxxum, ma oddzielny zbiornik oleju hydraulicznego i ogólnie ma wiele udogodnień do pracy z ładowaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
ja mam steyr 4085 hi-lo z turem mam w nim dpf i jakoś nie przeszkadza w pracy. 2 lata gwarancji a potem go wyrzucę. Cena w porównaniu z tymi propozycjami kolegów dużo niższa. około 160 netto goły z turem tak kojarze. Tur Ursusa ale nie polecam bo montowali go w Ursusie 1.5 miesiąca bo nowy model i mocowania nie pasowały.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
8 godzin temu, pawel656 napisał:

Z arionem na pewno się nie zmieścisz w cenie, tym bardziej że to odpowiednik serii 6 w JD. Pomyśl na Claasem Atosem, Deutzem serii 5 C. Złym wyborem nie byłby Case Luxxum, ma oddzielny zbiornik oleju hydraulicznego i ogólnie ma wiele udogodnień do pracy z ładowaczem.

Deutz i atos to blizniacze ciagniki w innych maskach z silnikiem sdf nie zbyt chwalonym luxxum za drogi orientowalem sie z pol roku temu 230 netto -za drogi troche arion 420 czy 410 beda tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
5 godzin temu, rudinho11 napisał:

ja mam steyr 4085 hi-lo z turem mam w nim dpf i jakoś nie przeszkadza w pracy. 2 lata gwarancji a potem go wyrzucę. Cena w porównaniu z tymi propozycjami kolegów dużo niższa. około 160 netto goły z turem tak kojarze. Tur Ursusa ale nie polecam bo montowali go w Ursusie 1.5 miesiąca bo nowy model i mocowania nie pasowały.

Jakie prace nim wykonujesz i jaki czesto dpf sie czysci? Pozdrawiam

Edytowano przez kewin123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177
Arion 440 taki w wyposażeniu jak u mnie w galerii nowy 250 netto, więc nie liczyłbym że 410 z ladowaczem będzie tańszy od Luxxuma :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
51 minut temu, pawel656 napisał:

Arion 440 taki w wyposażeniu jak u mnie w galerii nowy 250 netto, więc nie liczyłbym że 410 z ladowaczem będzie tańszy od Luxxuma :P

Jak zapewne wiesz arion 410 i 420 sa mniejsze slabszy podnosnik itd od swoich wiekszych braci stad mysle ze i cena bedzie nizsza a niedawno ogladalem na placu 430 w dobrym wyposazeniu ponizej 230tys w luznej rozmowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj