Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukash3060    145

O ile sie nie mylę to "ciężkość" przekładania dźwigni mozna wyrególować wykręcajac ten kawałek od dźwigni do przegubu albo go wkręcając tzn. będzie sie wydłużał lub skracał :) Mi pękł ten grot wchodzacy do skrzyni koszt 450 używany :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

właśnie tu na przegubie mam te luzy bo nie mam tej gumy i pewnie dostał sie tam kurz i najprawdopodobniej sie to przez to zrobiło :) na dniach zobacze czy coś to da rozkręcenie lub wkręcenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek2575    0

Witam, ja się dołączę do tematu 

KamilW napisał: Ja mam w mf 3095 taką sytuację że nie chce mi wrzucić biegów A. Po wrzuceniu jakiegoś biega na A i puszczeniu sprzęgła słychać dźwięk jak by tryby nie były do siebie dopchnięte wink.gif Na B wyczystko działa prawidłowo. Co może być tego przyczyną ?? 

 

no i ja mam podobny problem, tylko że u mnie zdarza się to sporadycznie,ostatnio pracowałem ciągnikiem prawie dwa dni i nic się nie działo a trzeciego dnia po kilku godzinach właśnie zmieniając z szybkich na wolne ciągnik nie chciał jechać . Tak jakby się tryby ślizgały. ogólnie dzieje sie to zazwyczaj przy zmianie z szybkich na wolne,  tylko u mnie dzieje się to zarówno do przodu i do tyłu, nie idzie jechać. Czy myślicie że to może być kwestia tego uszczelniacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W którymś temacie własnie padło takie stwierdzenie: Nie dział A to w pierwszej kolejności wymienic uszczelnienie na siłowniku, potem wyregulować siłownik... tyle że o sposobie samej regulacji jakoś nigdzie tu nie czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek2575    0

delikatna zmiana w tym co pisałem wcześniej :

 no i ja mam podobny problem, tylko że u mnie zdarza się to sporadycznie,ostatnio pracowałem ciągnikiem prawie dwa dni i nic się nie działo a trzeciego dnia po kilku godzinach właśnie zmieniając z szybkich na wolne ciągnik nie chciał jechać . Tak jakby się tryby ślizgały. ogólnie dzieje sie to zazwyczaj przy zmianie z szybkich na wolne,  tylko u mnie dzieje się to zarówno do przodu i do tyłu, nie idzie jechać. Czy myślicie że to może być kwestia tego uszczelniacza? 

 

na zakresie A tak jak pisałem, jakby jakieś tryby się ślizgały, ciągnik niby chce ruszyć ale nie ma siły, bez obciążenia powoli się toczy ale slychać jakby dźwięk przeskakujących trybów. Natomiast zakresu B wogóle nie da się włączyć, po prostu dźwignia nie daje. Ponadto gdy się to dzieje zapala się kontrolka, druga od lewej w dolnym rzędzie (bodajże od ciśnienia oleju w skrzyni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Jesli juz sami chcecie cos grzebac  z tymi szczelnieniami silownika grupy A/B to poprostu wyregulujcie go na poczatek tak jak jest teraz, moze faktycznie tylko niedociaga przez uciekajacy olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a widziałeś gdzie instrukcje regulacji? W książce napraw wymagane spec narzedzia, cisnieniomierz... ot tak chyba tego nie da się dobrze zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Istnieja tacy ludzie ktorzy wiedza jak dokonac takiej regulacji.....ale ogolnie rzec biorac lepiej nie regulowac tego nie majac pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek6674    0

Mam jeszcze jeden problem jak to można tak nazwać :) czasami ciężko wsadzić drugi bieg. Zakres A/B ładnie wchodzi, tylko ten drugi bieg tak nie bardzo. 4 też wchodzi bez problemu. Jest niski stan oleju znaczy na minimum jest to może być to przyczyną? Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę zmieszać olej w skrzyni znaczy wiem że jest zalany fuchs tylko zapomniałem czy 10w40 czy 15w40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

Witam dziś pracowałem mf 3080 i jechałem i nagle ciągnik nie jedzie to znaczy jak wbity jest biek  a nie ciągnie ciągnika co moze być kamienie od widełek sie rozpadły i wybiło bieg czy obcięło tarczę sprzęgłowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj